Справа № 603/524/19
Провадження № 2/169/351/19
ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про прийняття цивільної справи до провадження
06 листопада 2019 року смт Турійськ
Суддя Турійського районного суду Волинської області Тітівалов Р.К., вивчивши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Висоцької сільської ради Монастириського району Тернопільської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
в с т а н о в и в:
20 серпня 2019 року ОСОБА_1 звернулася до Монастириського районного суду Тернопільської області із позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Ухвалою судді Монастириського районного суду Тернопільської області від 23 серпня 2019 року відкрито провадження у цій справі і призначено до розгляду у підготовчому засіданні.
Ухвалою судді Монастириського районного суду Тернопільської області від 2 жовтня 2019 року справу передано за підсудністю до Турійського районного суду Волинської області.
5 листопада 2019 року справа надійшла суду.
Відповідно до положень статті 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
З огляду на вказане, цивільну справу слід прийняти до провадження та призначити підготовче засідання у справі.
Відповідно до частини першої статті 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
Аналіз положень вказаної норми закону дає підстави для висновку, що у разі неприйняття спадкоємцями спадщини, до складу якої входить нерухоме майно, належним відповідачем у справах про визначення додаткового строку для прийняття спадщини є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням спадкового нерухомого майна (правова позиція Верховного Суду, викладена у постанові від 7 листопада 2018 року (справа № 526/1773/17)).
Керуючись статтями 31, 32, 187, 260, 261 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в:
Прийняти до провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Висоцької сільської ради Монастириського району Тернопільської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 14 годину 30 хвилин 4 грудня 2019 року в залі судових засідань Турійського районного суду Волинської області за адресою: вул. Луцька, 14, смт Турійськ, Волинська область.
Витребувати у приватного нотаріуса Турійського районного нотаріального округу Гута Анатолія Павловича інформаційні довідки зі Спадкового реєстру про спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину, заповіти/спадкові договори щодо майна ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Копію ухвали надіслати приватному нотаріусу Турійського районного нотаріального округу Гуту Анатолію Павловичу для виконання в строк до 27 листопада 2019 року включно в частині витребування доказів.
Відповідно до частин сьомої, восьмої статті 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається, на офіційному вебпорталі судової влади в мережі Інтернет за вебадресою: http://court.gov.ua/fair/.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до частини другої статті 51 ЦПК України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя
Суд | Турійський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2019 |
Оприлюднено | 07.11.2019 |
Номер документу | 85428439 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Турійський районний суд Волинської області
Тітівалов Р. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні