БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 361/5487/15-ц провадження № 2/361/830/19
05.11.2019
У Х В А Л А
05 листопада 2019 року м.Бровари Київської області
Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Василишина В.О.,
за участю секретаря судових засідань - Телепи Т.А.,
під час розгляду у відкритому судовому засіданні цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства Банк Демарк , відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , товариство з обмеженою відповідальністю Зоря-Схід , про визнання договору іпотеки припиненим та зобов`язання державного виконавця вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
У провадженні суду перебуває вищезазначена цивільна справа.
30 вересня 2019 року до суду надійшла заява товариства з обмеженою відповідальністю САБ Компані (далі - ТОВ САБ Компані ) про залучення правонаступником відповідача публічного акціонерного товариства Банк Демарк (далі - ПАТ Банк Демарк ) у цивільній справі № 361/5487/15-ц. Заява про залучення правонаступника мотивована тим, що 08 травня 2019 року між ПАТ Банк Демарк та ТОВ Фінансова компанія Паріс укладено договір
№ 502 про відступлення прав вимоги, за яким ТОВ Фінансова компанія Паріс набуло права вимоги за договором іпотеки б/н від 20 липня 2006 року, посвідченого приватним нотаріусом Броварського районного нотаріального округу, зареєстрованого у реєстрі за № 4103. 16 вересня 2019 року між ТОВ Фінансова компанія Паріс та ТОВ САБ Компані укладено договір
№ 1754 про відступлення прави вимоги, за умовами якого до ТОВ САБ Компані перейшло право вимоги за вищевказаним договором іпотеки. У зв`язку із зміною кредитора у зобов`язанні, до участі у даній справі слід залучити правонаступника відповідача.
У судовому засіданні представник заявника ТОВ САБ Компані - Сергієнко Ю.Р. заяву підтримав, просив її задовольнити.
Представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_4 проти залучення правонаступника відповідача не заперечила.
Інші учасники справи у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися у визначеному цивільним процесуальним законодавством порядку.
Вислухавши пояснення учасників справи, присутніх у судовому засіданні, перевіривши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається, що 08 травня 2019 року між ПАТ Банк Демарк та
ТОВ Фінансова компанія Паріс укладеного договір про відступлення прави вимоги за договором іпотеки б/н від 20 липня 2006 року, посвідченого приватним нотаріусом Броварського районного нотаріального округу Базир В.Г., зареєстрованого у реєстрі № 4103.
Відповідно до пунктів 1.1, 1.2 договору у зв`язку із укладенням між новим іпотекодержателем та первісним іпотекодержателем договору про відступлення прав вимоги
№ 704 від 07 травня 2019 року, за умовами якого первісний іпотекодержатель відступив новому іпотекодержателю всі права вимоги за кредитним договором № 704 від 20 липня
2006 року та всіма додатковими угодами до нього, укладеними між первісним іпотекодержателем та ТОВ Зоря-Схід , первісний іпотекодержатель відступає, а новий іпотекодержатель набуває права первісного згідно із іпотечним договором б/н від 20 липня 2006 року, посвідченого приватним нотаріусом Броварського районного нотаріального округу Базир В.Г., зареєстрованого у реєстрі № 4103 з договором про внесення змін до договору іпотеки від
26 квітня 2010 року за № 1750 та договором про внесення змін до договору іпотеки від 30 червня 2010 року.
Право вимоги за іпотечним договором відступається в повному обсязі та на умовах, які існують на момент відступлення права вимоги.
16 вересня 2019 року між ТОВ Фінансова компанія Паріс та ТОВ САБ Компані укладено договір про відступлення прави вимоги за договором іпотеки б/н від 20 липня
2006 року, посвідченого приватним нотаріусом Броварського районного нотаріального округу Базир В.Г., зареєстрованого у реєстрі № 4103, за яким ТОВ САБ Компані набуло прав первісного іпотекодержателя згідно із договором іпотеки від 20 липня 2006 року та договорами про внесення змін до договору іпотеки від 26 квітня 2010 року та 30 червня 2010 року.
Процесуальним правонаступництвом є перехід процесуальних прав та обов`язків під час процесу від однієї сторони у справі до іншої, яка не брала участі у справі.
Підставою для процесуального правонаступництва є перехід матеріальних прав та обов`язків від сторони та третіх осіб до других осіб протягом процесу.
Частиною першою статті 512 ЦК України передбачено, що кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Згідно із частиною першою статті 513 ЦК України, правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов`язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові.
Відповідно до статті 514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 516 ЦК України передбачено, що заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 55 ЦПК України передбачено, що у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
На підставі вищевикладеного, суд вважає необхідним задовольнити заяву про залучення правонаступника відповідача за вимогами про визнання договору іпотеки припиненим та зобов`язання державного виконавця вчинити певні дії.
Керуючись статтями 55, 260 ЦПК України, Броварський міськрайонний суд Київської області
у х в а л и в:
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю САБ Компані про заміну сторони у справі № 361/5487/15-ц публічне акціонерне товариство Банк Демарк на правонаступника - товариство з обмеженою відповідальністю САБ Компані - задовольнити.
Залучити до участі у справі № 361/5487/15-ц у якості правонаступника відповідача публічного акціонерного товариства Банк Демарк - товариство з обмеженою відповідальністю САБ Компані .
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти
днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, то зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В.О.Василишин
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2019 |
Оприлюднено | 08.11.2019 |
Номер документу | 85456672 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Василишин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні