Справа № 140/1960/19
№ 2/140/800/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.11.2019 року Немирівський районний суд
Вінницької області
в складі головуючого судді Алєксєєнка В.М.
при секретарі Путій З.О.
розглянувши у підготовчому засіданні в м. Немирові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
Свої позовні вимоги ОСОБА_1 мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_4 , жителька с. Ометинці Немирівського району Вінницької області, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 13 березня 2018 року.
Після смерті матері відкрилась спадщина за законом на все належне їй на день смерті майно.
Спадкоємцями на майна ОСОБА_5 , є ОСОБА_1 , ОСОБА_6 - чоловік покійної, ОСОБА_7 - син покійної, ОСОБА_2 - син покійної, ОСОБА_3 - син покійної та ОСОБА_8 - дочка покійної.
ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та батько ОСОБА_6 , прийняли спадщину, як такі, що постійно проживали разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Після смерті матері, батько ОСОБА_6 повідомив, що він оформить спадщину після смерті ОСОБА_4 та в послідуючому оформить заповіт на дітей.
Однак, ІНФОРМАЦІЯ_2 квітня ІНФОРМАЦІЯ_3 року батько ОСОБА_6 , житель с. Ометинці Немирівського району Вінницької області помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 16 квітня 2019 року.
19 березня 2018 року ОСОБА_6 склав заповіт, відповідно до якого заповів ОСОБА_7 , ОСОБА_7 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_8 усе належне йому на день смерті майно.
Під час звернення до державного нотаріуса Немирівського нотаріального округу, у травні 2019 року з заявами про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_6 , ОСОБА_7 стало відомо, що батько не оформив право власності в порядку спадкування на майно належне покійній ОСОБА_4 та заяву про прийняття спадщини після її смерті до нотаріуса не подавав.
Після смерті батька та матері в ОСОБА_7 погіршився стан здоров`я, загострились хвороби у зв`язку з цим він тривалий час знаходився на стаціонарному та амбулаторному лікуванні в різних медичних.
У зв`язку з вказаними обставинами пропустив визначений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_4 ..
Відповідно ОСОБА_7 щоб оформити спадщину згідно законодавства звернувся з даним позовом про продовження строку для прийняття спадщини.
Позивач ОСОБА_7 в судове засідання не з"явися, надіслав в суд заяву, в якій позов підтримав, просить його задовільнити, справу розглянути у його відсутність.
Відповідачі ОСОБА_2 , ОСОБА_3 в судове засідання не зявилися, надіслали заяви, в яких просять справу розглянути у їх відсутність, проти задоволення позовних вимог не заперечують.
За вказаних обставин, суд проводить розгляд справи у відсутності сторін без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу за правилами ч. 2 ст. 247 ЦПК України .
Згідно із ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
У відповідності до ч. 3 ст. 1272 ЦК України , суд вправі визначити додатковий строк, достатній для подання до нотконтори заяви про прийняття спадщини.
В п. 24 Постанови №7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування Пленум Верховного Суду України висловив наступну правову позицію, що у випадку, коли особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне позов задовільнити та визначити позивачу ОСОБА_7 додатковий та достатній строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Згідно ст.ст. 13 та 89 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених сторонами вимог, на підставі доказів, які він оцінює за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Керуючись ст. ст. 1261,1268-1272 ЦК України, 13,89,197-200,206,247,258,259,263-265,268,354 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовні ОСОБА_9 . задовільнити.
Визнати поважними причини пропуску строку ОСОБА_7 для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 .
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , картка платника податків НОМЕР_3 , жителю с. Ометинці Немирівського району Вінницької області додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 померлої ІНФОРМАЦІЯ_5 , до ІНФОРМАЦІЯ_6 , починаючи із дня набрання рішенням суду законної сили.
Згідно зі статтями 273, 354, 355 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Вінницького Апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: (підпис)
Копія вірна:
Оригінал рішення суду знаходиться в цивільній справі № 140/1960/19 в архіві Немирівського районного суду Вінницької області.
Рішення набрало законної сили 04.12.2019 року.
Суддя: В.М. Алєксєєнко.
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2019 |
Оприлюднено | 09.11.2019 |
Номер документу | 85479176 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Немирівський районний суд Вінницької області
Алєксєєнко В. М.
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Ковальчук Володимир Дмитрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні