Справа №266/6611/19
Провадження№ 2/266/1229/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2019 року м. Маріуполь
Суддя Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області ПантелєєвД.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Приватного підприємства Чара , Центрального відділу державної виконавчої служби міста Маріуполя Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання майна спільною власністю подружжя, поділ спільного майна подружжя, визнання права власності на майно та зняття з нього арешту,
В С Т А Н О В И В:
05 листопада 2019 року позивач звернувся до Приморського районного суду м.Маріуполя з позовною заявою до ОСОБА_2 , Приватного підприємства Чара , Центрального відділу державної виконавчої служби міста Маріуполя Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання майна спільною власністю подружжя, поділ спільного майна подружжя, визнання права власності на майно та зняття з нього арешту.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що позовна заява повинна бути залишена без руху виходячи з наступного.
При вирішенні питання про відкриття провадження встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог ст. 177 ЦПК України, а саме позивачем не сплачено судовий збір.
Так, з позовних вимог вбачається, що позивач просить визнати майно спільною власністю подружжя, поділити спільне майно подружжя, визнати право власності на майно та зняти з нього арешт.
Таким чином, позивач звернувся до суду з позовними вимогами майнового характеру і немайнового характеру.
Також, позивач у позовній заяві клопотав про відстрочення йому сплати судового збору до розгляду справи по суті, або зменшення його розміру з врахуванням його тяжкого матеріального стану, вказав, що може сплатити лише мінімальний розмір судового збору у сумі 768,40грн.
Відповідно до ч. 1ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Частиною 3статті 136 ЦПК України визначено, що з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір"визначено, що, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше, ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у ч. 1 цієї статті.
Враховуючи наведене, виходячи з необґрунтованості даного клопотання, у якому не зазначене в чому полягає скрутне матеріальне становище позивача, а також не надання позивачем доказів щодо важкого матеріального становища, вважаю, що підстав для зменшення суми судового збору, або відстрочення його сплатипозивачу немає, тому відмовляє у його задоволенні.
Так, відповідно ч. ч. 1, 2 статті 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно п.п.1 п.1 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий ставка судового збору за подачу позову майнового характеру, яка подана фізичною особою складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Позивачем зазначена ціна позову 1805000,00грн., тобто позивач повинен сплатити несплачену суму судового збору за вимоги майнового характеру в розмірі 9605,00грн.
Відповідно до п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особоюставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 768,40 грн., тобто позивач повинен сплатити несплачену суму судового збору за вимогунемайнового характеру про зняття арешту з майна в розмірі 768,40 грн.
Крім того, позовна заява не відповідає вимогам ст. 175, ст. 177 ЦПК України, а саме: не вірно зазначено коло сторін, не притягнута в якості відповідача або третьої особи ОСОБА_3 , яка є стягувачем у виконавчому провадженні, в рамках якого накладено арешт на нерухоме майна, який позивач просить суд зняти, та відсутня позовна заяви і відповідний пакет документів для неї.
Згідно зі ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Так позивачем додані до позовної заяви документи не належної якості, які зовсім не читаються та з ними не можливо ознайомитись, а копія інформації № 155795778 від 11.02.2019р. надана не в повному обсязі, і без зазначення адреси опису предмета обстеження .
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити ( доплатити).
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху до усунення позивачем вказаних недоліків, а саме: надання документу, що підтверджує сплату несплаченої суми судового збору, що становить 10373,40 грн. (768,40грн.+ 9605,00грн.) за вимоги майнового і немайнового характеру; визначення кола сторін по справі; надання до позовної заяви документівналежної якості.
На підставі викладеного і керуючись 175, 185 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Приватного підприємства Чара , Центрального відділу державної виконавчої служби міста Маріуполя Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання майна спільною власністю подружжя, поділ спільного майна подружжя, визнання права власності на майно та зняття з нього арешту, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним копії ухвали та попередити, що у разі невиконання ухвали у визначений строк, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.Г. Пантелєєв
Суд | Приморський районний суд м.Маріуполя |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2019 |
Оприлюднено | 12.11.2019 |
Номер документу | 85528218 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Маріуполя
Пантелєєв Д. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні