Ухвала
від 13.11.2019 по справі 921/723/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 листопада 2019 року м. ТернопільСправа № 921/723/19 Господарський суд Тернопільської області у складі судді Руденко О.В., розглянувши позовну заяву №б/н та б/д (вх.№885 від 11.11.2019) за позовом ТОВ "УПК Трейдінг", вул. Харківське шосе, будинок 48, м. Київ, 02160 до відповідача ТОВ "Сарсама Сервіс", вул. Б.Хмельницького, будинок 30, м. Скалат, Підволочиський район, Тернопільська область про стягнення заборгованості в розмірі 674 411,25 грн.

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Тернопільської області поступила позовна заява ТОВ "УПК Трейдінг" до ТОВ "Сарсама Сервіс" про стягнення заборгованості в розмірі 674 411,25 грн.

Форма та зміст позовної заяви, а також порядок звернення до господарського суду унормовано у розділі III ГПК України.

Перевіряючи поданий позов на відповідність приписам процесуального законодавства, суддя прийшов до висновку, що він не в повній мірі відповідає його вимогам, з наступних підстав.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від стати судового збору відповідно до закону.

Як визначено статтею 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру позивач сплачує судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921 грн.

Таким чином, зважаючи на ціну позову, Товариству необхідно було сплатити 10 116,17 грн. судового збору. Однак, серед доданих до позовної заяви документів, докази сплати судового збору відсутні.

Суд звертає увагу позивача, що оплата судового збору за подання позову до Господарського суду Тернопільської області здійснюється за реквізитами, вказаними на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Окрім того, суд зазначає, що докази сплати судового збору подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

В силу ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до п. 59 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.

Крім того, пунктом 61 вказаних Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Із наведених норм вбачається, що належним доказом відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Позивачем не дотримано вказаних вимог, оскільки не надано жодних доказів відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу.

Відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний подати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Як вбачається із позовної заяви, 12.10.2017 між ТОВ "УПК Трейдінг" та ТОВ "Сарсама Сервіс" був укладений договір поставки №1-10/17, згідно п.5.2 якого кожна партія продукції, що поставляється Постачальником оформлюються наступними документами: рахунок-фактура; Специфікація (або додаткова угода, додаток до договору); видаткова накладна.

Разом з тим, позивачем долучено, як доказ здійснення поставки, до позовної заяви лише копії видаткових накладних та не долучено ні рахунків-фактур, ні Специфікацій (або додаткових угод, додатків до договору).

Крім того, виходячи з тексту позовної заяви відповідач оплатив позивачу кошти за поставку продукції у розмірі 2 482 660,84 грн, однак, позивачем не надано жодних доказів на підтвердження цієї обставини, а наявний Акт звірки не відображає проведення оплати на вказану суму.

Також позивач у позовній заяві обґрунтовує нарахування трьох процентів річних, однак наводить розрахунок пені без посилання, щодо такого нарахування, на норми законодавства та умови договору, що не дає можливості визначити, що саме підлягає до стягнення.

Згідно із ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи. Позивачем в позовній заяві зазначено скорочене найменування /ТОВ/ як позивача, так і відповідача.

Положення п.п.8, 9 ч.3 ст.162 ГПК України передбачають, що позовна заява, серед іншого, повинна містити: зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Однак, позивач у позові не зазначив про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, не навів попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Положеннями п.10 ч.3 ст.162 ГПК України передбачено необхідність зазначення у позовній заяві підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Вказаних вимог при поданні позовної заяви Товариством не дотримано.

Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч.2 ст.174 в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З наведених обставин суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання: доказів на підтвердження сплати судового збору за подання даної позовної заяви у встановленому законом порядку (оригінал платіжного доручення чи квитанції); докази надсилання відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів (опис вкладення та фіскальний чек); документи на підтвердження факту поставки, визначені п.5.2. договору поставки №1-10/17 від 12.10.2017; докази оплати відповідачем поставленої продукції на суму 2 482 660,84 грн; обґрунтований розрахунок 3% річних або письмові обґрунтування нарахування пені з посиланням на норми законодавства та умови договору поставки; зазначення повного найменування позивача та відповідача; зазначення про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Якщо позивач усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо ж позивач ці недоліки не виправить у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.ч.3,4 ст.174 ГПК).

Відповідно до статей 162,164,174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання: доказів на підтвердження сплати судового збору за подання даної позовної заяви у встановленому законом порядку (оригінал платіжного доручення чи квитанції); докази надсилання відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів (опис вкладення та фіскальний чек); документи на підтвердження факту поставки, визначені п.5.2. договору поставки №1-10/17 від 12.10.2017; докази оплати відповідачем поставленої продукції на суму 2 482 660,84 грн; обґрунтований розрахунок 3% річних або письмові обґрунтування нарахування пені з посиланням на норми законодавства та умови договору поставки; зазначення повного найменування позивача та відповідача; зазначення про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. - протягом 10-ти днів з дня одержання цієї ухвали.

3. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.

4. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання (суддею) та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду у справі.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб- порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https ://te. court, gov. ua/sud5022.

Суддя О.В. Руденко

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення13.11.2019
Оприлюднено14.11.2019
Номер документу85585756
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/723/19

Судовий наказ від 09.07.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Постанова від 17.06.2020

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Желік Максим Борисович

Ухвала від 20.05.2020

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Желік Максим Борисович

Ухвала від 21.04.2020

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Желік Максим Борисович

Ухвала від 24.03.2020

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Желік Максим Борисович

Рішення від 17.02.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Рішення від 17.02.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 29.01.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 29.11.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 13.11.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні