Ухвала
від 15.02.2016 по справі 366/435/16-к
ІВАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Копія __

Провадження № 366/435/16

Справа № 1-кс/366/58/16

П О С Т А Н О В А

15.02.2016 року слідчий суддя Іванківського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Іванківського НП Вишгородського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене з начальником Іванківського відділення Броварської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення позапланової перевірки в межах кримінального провадження № 42015110000000047 від 26.11.2015 року, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України,

ВСТАНОВИЛА :

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової перевірки, в якому просив надати дозвіл Державній інспекції сільського господарства в Київській області ( м.Київ, вул.. Олени Теліги,8) на проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства під час набуття права власності на земельні ділянки, що знаходяться за межами населених пунктів на території Страхоліської сільської ради Іванківського району Київської області ( кадастрові номери 3222081400:02:001:0068, 3222081400:02:001:0063, 3222081400:02:001:0061, 3222081400:02:001:0064, 3222081400:02:001:0074, 3222081400:02:001:0065,

3222081400:02:001:0075), у т.ч. їх відводу, виготовлення документації, що посвідчує право власності на них, подальших купівлі-продажу.

Клопотання мотивоване тим, що у провадженні Іванківського ВП Вишгородського ВП ГУНП в Київській області знаходяться матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42015110000000047 від 26.11.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 20.01.2010 року відповідно до розпоряджень голови Іванківської РДА ОСОБА_5 №№ 100 та 110 громадянам ОСОБА_6 та ОСОБА_7 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за межами населених пунктів за рахунок земель запасу Страхоліської сільської ради.

02.03.2010 року відповідно до розпоряджень в.о. голови Іванківської РДА ОСОБА_8 №№ 965, 968, 969, 970, та 973 дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за межами населених пунктів за рахунок земель запасу Страхоліської сільської ради надано громадянам: ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 .

Розробкою проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність зазначених громадян займались працівники приватного підприємства «Автотранс ЛЛС» (код СДРПОУ 35980510).

Згідно умов відведення земельних ділянок та довідки державної статистичної звітності по формі 6-зем, виданих Управлінням Держкомзему в Іванківському районі від 18.05.2010 року розробка проекту землеустрою мала проводитись за рахунок земель запасу, сільськогосподарського призначення, а саме: ріллі (код використання 2.2, шифр рядка - 94, графа - 05).

18.05.2010 року начальник управління Держземагенства в Іванківському районі розглянувши розроблений ПП «Автотранс ЛЛС» проект відведення земельних ділянок у власність громадян в кількості 37 чоловік, в тому числі на зазначених вище громадян, погодив його.

В подальшому 06.07.2010 року, відповідно до розпорядження Іванківської РДА № 1420, розроблені ПП «Автотранс ЛЛС» проекти землеустрою затверджено та безоплатно передано у власність.

29.02.12видано державні акти на право власності на земельні ділянки з кадастровими номерами 3222081400:02:001:0068, 3222081400:02:001:0063, 3222081400:02:001:0061, 3222081400:02:001:0064, 3222081400:02:001:0074, 3222081400:02:001:0065, 3222081400:02:001:0075.

В подальшому, ОСОБА_13 , ОСОБА_10 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_14 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 па підставі договорів купівлі-продажу 03.09.2012, відчужили належні їм земельні ділянки на користь ОСОБА_15 .

Вартість відчужених земельних ділянок за вказаними договорами купівлі-продажу становить 258 470,00 грн.

Разом з тим, в ході досудового розслідування виявлено, що передача у власність земельних ділянок відбулась з порушенням вимог законодавства, оскільки надані земельні ділянки відносились до земель державної власності лісогосподарського призначення та використовувались для ведення лісового господарства ДП «Іванківське лісове господарство» в порядку, визначеному Лісовим кодексом України., так як знаходяться в межах 85 кварталу Оранського лісництва ДП «Іванківське лісове господарство», з віком дерев в 30-45 років, що в свою чергу підтверджується наявними лісовпорядними документами, а саме: Планом лісонасаджень ДП «Іванківський лісгосп» Оранське лісництво; Таксаційним описом, відомості поквартальних підсумків по Оранському лісництву за 2004 та 2015 роки.

Під час досудового розслідування виявлено, що незаконне вилучення земель з законного користування ДП «Іванківське лісове господарство» відбулось фактично на підставі довідок про відсутність обмежень та їх приналежності до земель сільськогосподарського призначення (дані звіту 6-зем), виданих управлінням Держземагентства в Іванківському районі.

Враховуючи викладене, службові особи управління Держземагенства в Іванківському районі, достовірно знаючи, що вищезазначені земельні ділянки являються землями лісового фонду, оскільки протягом багатьох років перебувають у користуванні ДП «Іванківське лісове господарство» на підставі матеріалів лісовпорядкування, та не можуть буди використані за цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства - рілля, діючи імовірно в інтересах третіх осіб, надали землевпорядній організації ПП «Автотранс ЛЛС» довідки про умови відведення земельних ділянок із схемами розташування наданих земельних ділянок, а також висновки про погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, а також довідки про те, що земельні ділянки будуть відведені громадянам за рахунок земель запасу (сільськогосподарського призначення) ріллі, які містять неправдиві відомості про склад, цільове призначення та розташування виділених земель.

Неправомірні дії посадових осіб управління Держземагентства в Іванківському районі, імовірно, призвели до незаконного вилучення з законного користування ДП «Іванківське лісове господарство» державних земель загальною площею 12,8917 га, вартість яких відповідно до договорів купівлі-продажу становить 258 470,00 грн.

Таким чином,в діяхслужбових осібуправління Держземагенствав Іванківськомурайоні вбачаютьсяознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України - зловживання владою або службовим становищем.

Відповідно до Положення про Державну інспекцію сільського господарства України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 №459/2011, Державна інспекція сільського господарства України є центральним органом виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

Підпунктом 1-а п. 4 цього Положення визначено, що Держсільгоспінспекція України відповідно до покладених на неї завдань організовує та здійснює державний нагляд (контроль) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, у тому числі за дотриманням органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю; дотриманням вимог земельного законодавства органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з питань передачі земель у власність та надання у користування, у тому числі в оренду, зміни цільового призначення, вилучення, викупу, продажу земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах.

Відповідно до п. З Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» № 71-VIII від 28 грудня 2014 року, у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб`єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Беручи до уваги викладене, для забезпечення всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, для отримання відомостей щодо протиправного зайняття земельних ділянок державної власності, вкритих лісовою рослинністю, виготовлення документів, що посвідчують право власності на них та подальшого їх продажу, необхідно провести перевірку дотримання земельного законодавства, у тому числі при набутті права власності, використання земельних ділянок відповідно до цільового призначення, що знаходяться за межами населених пунктів на території Страхоліської сільської ради, Іванківського району Київської області із зазначеними вище кадастровими номерами.

Вивчивши надані суду матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що доводи, викладені у клопотанні, підтверджуються доданими до нього документами, а тому підлягає задоволенню.

Керуючисьпостановою КМУ 13.08.2014 року № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», Положенням про Державну інспекцію сільського господарства України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 року за № 459/2011, ст.40,309,372КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИЛА:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл Державній інспекції сільського господарства в Київській області (м.Київ, вул. Олени Теліги,8) на проведення позапланової перевірки дотримання вимог земельного законодавства під час набуття права власності на земельні ділянки, що знаходяться за межами населених пунктів на території Страхоліської сільської ради Іванківського району Київської області ( кадастрові номери 3222081400:02:001:0068, 3222081400:02:001:0063, 3222081400:02:001:0061, 3222081400:02:001:0064, 3222081400:02:001:0074, 3222081400:02:001:0065,

3222081400:02:001:0075), у т.ч. їх відводу, виготовлення документації, що посвідчує право власності на них, подальших купівлі-продажу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудІванківський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення15.02.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу85592529
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —366/435/16-к

Ухвала від 15.02.2016

Кримінальне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

Ухвала від 10.10.2017

Кримінальне

Іванківський районний суд Київської області

Корчков А. А.

Ухвала від 11.10.2017

Кримінальне

Іванківський районний суд Київської області

Корчков А. А.

Ухвала від 10.10.2017

Кримінальне

Іванківський районний суд Київської області

Корчков А. А.

Ухвала від 02.10.2017

Кримінальне

Іванківський районний суд Київської області

Корчков А. А.

Ухвала від 02.10.2017

Кримінальне

Іванківський районний суд Київської області

Корчков А. А.

Ухвала від 19.06.2017

Кримінальне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні