номер провадження справи 35/141/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
14.11.2019 Справа № 908/3252/16
м.Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі суду: судді Боєвої О.С., розглянувши матеріали заяви, що надійшла від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 908/3252/16
за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області, м. Запоріжжя
до Підприємства «Укрстройцентр» ГО працездатних інвалідів «ПАРУС ПЛЮС» , м. Запоріжжя
про стягнення заборгованості в сумі 76254,52 грн.,
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Запорізької області 11.11.2019 надійшла заява (вхід. № 08-12/444/19) про заміну сторони виконавчого провадження (в порядку ст.334 ГПК України) б/н, підписана 30.10.2019 представником Регіонального відділення О. ОСОБА_1 .
На підставі пунктів 2.3.3, 2.3.47, 2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, враховуючи відпустку судді-доповідача у справі Топчій О.А., відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу від 11.11.2019 здійснено перерозподіл заяви між суддями та призначено її до розгляду судді Боєвій О.С.
В прохальній частині заяви викладено прохання про заміну стягувача - Регіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області у наказі господарського суду Запорізької області від 20.03.2017 по справі № 908/3252/16 про стягнення з Підприємства «Укрстройцентр» громадської організації працездатних інвалідів «ПАРУС ПЛЮС» , заборгованості, правонаступником - Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях. В заяві зазначено, що наказ перебуває на примусовому виконанні в Дніпровському відділі державної виконавчої служби міста Запоріжжя Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.
Відповідно до положень ст. 334 ГПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб.
Вищезазначена заява підлягає поверненню заявнику без розгляду у зв`язку із наступним.
За змістом ст. 169 Господарського процесуального кодексу України заяви з процесуальних питань (в тому числі пов`язаних з виконанням судових рішень у господарських справах) подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадку, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви визначені у ст. 170 ГПК України.
Так, частинами 1, 2 ст. 170 ГПК України встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення , її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Згідно з ч. 4 ст. 170 ГПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
На першій (титульній) сторінці вищезазначеної заяви про заміну сторони виконавчого провадження вказано тільки найменування суду, до якого звертається заявник із заявою, його адреса, найменування, адреса та код ЄДРПОУ відповідача у справі та номер справи.
Повного найменування юридичної особи, яка подає заяву, її місцезнаходження, ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, прізвища та ініціали судді, який розглядав справу, заява не містить.
Таким чином, подана заява не відповідає усім вимогам частини першої статті 170 ГПК України щодо оформлення письмової заяви, тому підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Крім того, суд враховує, що у вирішенні питань, які виникають при розгляді заяв, поданих на стадії виконання судових рішень, застосовуються загальні положення Господарського процесуального кодексу України, якими врегульовано вимоги щодо форми, змісту та додатків до позовної заяви.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. До позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Таким чином, з метою додержання принципу змагальності сторін, з урахуванням встановленого порядку для розгляду заяви, що здійснюється у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб, та процесуального строку для її розгляду, особа, яка звертається до суду із заявою в порядку ст. 334 ГПК України зобов`язана направити копії заяви та додані до неї документи іншим учасникам справи та заінтересованим особам та надати (додати до заяви) такі докази суду.
До вищевказаної заяви про заміну сторони виконавчого провадження додано лише фіскальний чек від 08.11.2019, адресатом в якому зазначено ПІДП Укрстройцентр, без опису вкладення з переліком документів, які було направлено. Будь-які докази направлення заяви на адресу Дніпровського відділу державної виконавчої служби міста Запоріжжя Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, на виконанні в якому знаходиться виконавчий документ, як то вказано в заяві, взагалі відсутні.
Частинами 1, 2 4, 5 статті 91 ГПК України встановлено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Разом з тим, додані до заяви копії документів, крім довіреності на представника від 16.07.2019 № 35, взагалі не завірені, з огляду на що, не відповідають вимогам щодо належності та допустимості доказів.
Суд вважає за необхідне роз`яснити заявнику, що повернення заяви про заміну сторони виконавчого провадження не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду після усунення усіх недоліків, викладених в даній ухвалі.
Керуючись ч.ч. 1, 4 ст. 170, ст.ст. 234, 235, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву про заміну сторони виконавчого провадження (в порядку ст.334 ГПК України) б/н, підписану 30.10.2019 представником Регіонального відділення (вхід. № 08-12/444/19 від 11.11.2019), повернути Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях (49000, м.Дніпро, вул.Центральна, 6) без розгляду.
Копію даної ухвали разом із заявою та доданими до неї документами направити заявнику.
Отримати інформацію по справі можливо на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://court.gov.ua/sud5009/ , в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала підписана 14.11.2019.
Відповідно до ст.ст. 235, 255, 256 Господарського процесуального кодексу України ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її підписання в порядку, встановленому ст. 257 цього Кодексу.
Суддя О.С. Боєва
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2019 |
Оприлюднено | 14.11.2019 |
Номер документу | 85616353 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Боєва О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні