Рішення
від 15.10.2019 по справі 160/4697/19
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2019 року Справа № 160/4697/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Віхрової В.С.

при секретарі судового засідання Андріяш А.М.

за участю:

представника позивачаЛевченко В.А.

представника відповідачаГейдей З.В.

представника відповідачаРезнікові Ю.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Приватного підприємства «Нафтатранссервіс» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

23.05.2019 р. Приватне підприємство «Нафтатранссервіс» (надалі - позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (надалі - відповідач), в якій (з урахуванням останніх уточнень від 19.06.2019 р.) просить скасувати податкові повідомлення рішення:

форми Р №0013251420 від 06.05.2019 р. про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем акцизний податок на пальне на 3718796,25 грн. в т.ч. 2975037,00 грн. за основним платежем та 743759,25 грн. за штрафними санкціями;

форми ПН №0013271420 від 06.05.2019 р. про застосування штрафу за не складання та не реєстрацію податкових накладних в сумі 1857957,00 грн.;

форми Р №0013221420 від 06.05.2019 р. про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств на 15099296,00 грн. в т.ч. 10239466,00 грн. за основним платежем, 4859830,00 грн. за штрафними санкціями;

форми В4 про зменшення розміру від`ємного значення з податку на додану вартість на 331621,00 грн.;

форми Р №0013241420 від 06.05.2019 р. про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість в сумі 4008352,50 грн.;

форми ПС №0013281420 від 06.05.2019 р. про застосування штрафних санкцій за платежем акцизний податок в сумі 1487518,50 грн.;

та рішення про застосування фінансових санкцій № 000029/04-36-14-10/30442560 від 06.05.2019 р.

Обґрунтування позову полягає в тому, що оскаржувані рішення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області прийняті без достатніх на те правових підстав, без врахування первинних та інших бухгалтерських документів, наявність порушень аргументована численними припущеннями контролюючого органу. Приватне підприємство «НАФТАТРАНССЕРВІС» вважає, що перевірка проведена контролюючим органом поверхнево, розрахунки податкових зобов`язань є неточними, такими, що зроблені без урахування даних первинних та бухгалтерських документів, наданих підприємством як для проведення перевірки, так і доданих ним до заперечень, заперечення та розрахунки підприємства не враховані, дані щодо яких неодноразова було вказано на невідповідність не виправлені, механізм перевірки дотримання підприємством вимог податкового законодавства, зокрема в частині виявлення розбіжностей придбаного та реалізованого товару обраний невірно та не відповідає вимогам чинного законодавства, а відповідно і визначені в оскаржуваних податкових повідомленнях рішеннях та рішеннях про застосування штрафних санкцій суми грошових зобов`язань є такими, що визначені без достатніх на те правових підстав, прийняті контролюючим органом рішення в цілому є незаконними та такими, що підлягають скасуванню. Аналіз змісту актів перевірки від 11.03.2019 р. та від 26.04.2019 р. свідчить про те, що контролюючий орган дійшов хибних висновків. При цьому, до заперечення на Акт перевірки, ним були подані детальні пояснення та розрахунки відносно кожного питання, проте вони не були прийняті відповідачем до уваги.

За результатами автоматизованого розподілу справ між суддями Дніпропетровського окружного адміністративного суду, справа №160/4697/19 передана на розгляд судді Віхровій В.С.

У відповідності до ч.1 ст.173 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.

Стаття 174 КАС України визначає, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленомустаттею 251 цього Кодексу. Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Згідно положень ст.ст.175, 182 КАС України у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; позивачу, іншим відповідачам, третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів. У строк, встановлений судом, позивач має право подати відповідь на відзив, а відповідач - заперечення.

Завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів, а також розподіл судових витрат (ст.192 КАС України).

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.05.2019 р. відкрито спрощене позовне провадження у справі викликом сторін у судового засідання на 10.10.2019 р. о 10:10 год.

Судове засідання 10.10.2019 р. було відкладено у зв`язку із ознайомленням новим представником позивача з матеріалами позовної заяви.

19.06.2019 р. через канцелярію суду було подано зміни та доповнення до позовної заяви, позовна заява була викладена у новій редакції.

Ухвалою суду від 21.06.2019 р. суд перейшов до розгляду справи в порядку загального провадження з призначенням підготовчого судового засідання на 22.07.2019 р. о 10:40 год.

12.07.2019 р. через канцелярію суду було подано відзив на позовну заяву, згідно якого відповідач заперечує проти позовних вимог та викладає обставини, встановлені під час перевірки та які за змістом аналогічні тим, що наведені у Актах перевірки. Відповідач вважає, що податкові повідомлення-рішення та рішення про застосування фінансових санкцій були прийняті ним у відповідності до норм закону та в межах наданих повноважень.

У підготовче судове засідання 22.07.2019 р. прибули уповноважені представники сторін. У зв`язку із неотриманням позивачем відзиву на позовну заяву та необхідності надання додаткового часу для ознайомлення з відзивом, надання відповіді на відзив на позовну заяву, розгляд справи відкладено до 10:00 год. 21.08.2019 р.

Підготовче судове засідання 21.08.2019 р. було відкладено до 10:50 год. 04.09.2019 р. у зв`язку із клопотанням представника позивача про неможливість прибути у судове засідання, призначене на цю дату.

Ухвалою суду від 21.08.2019 р. продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів.

Також, засобами електронного зв`язку суду, 21.08.2019 р. від позивача надійшли додаткові документи по справі та клопотання про витребування доказів.

Розглянувши клопотання позивача про витребування доказів, суд дійшов висновку про його обґрунтованість у зв`язку із чим ухвалою суду від 23.08.2019 р. клопотання задоволено та витребувано у Прокуратури Дніпропетровської області вилучені за клопотанням прокурора другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності молодшого радника юстиції Гандзюк А.В. документи та інші первинно-облікові документи згідно опису речей та документів, вилучених під час обшуку (справа №210/48/18, провадження №1-кс/210/1733/18).

У підготовче судове засідання 04.09.2019 р. прибули уповноважені представники сторін.

Представником відповідача подано клопотання про залучення до матеріалів справи копії вироку по справі Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу №210/6645/18.

Представником позивача подано клопотання про долучення до матеріалів справи додаткових доказів по справі щодо предмету спору.

У зв`язку із необхідністю надання представником відповідача додаткових доказів по справі судове засідання відкладено до 12:00 год. 23.09.2019 р.

23.09.2019 р. засобами електронного зв`язку суду від Прокуратури Дніпропетровської області були подані письмові пояснення на виконання ухвали суду від 23.08.2019 р.

Судом ухвалено закінчити підготовче провадження у справі та призначити розгляд справи по суті на 16.10.2019 р. об 11:00 год.

У судове засідання 16.10.2019 р. прибули уповноважені представники сторін.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, просив уточнені позовні вимоги задовольнити.

Представники відповідача проти задоволення позовних вимог заперечували у повному обсязі.

Повно та всебічно дослідивши матеріали справи, оцінивши докази наявні у суду, заслухавши пояснення учасників справи, суд, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

На підставі направлень від 16.01.2019 р. № 182, 183, 184, 185, від 18.01.2019 р. № 313, 314, від 01.02.2019 р. № 732, відповідно до пп. 20.1.4 п.20.1 ст. 20, п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, п. 77.1, п. 77.4 ст. 77 Податкового кодексу України, відповідно до плану-графіка проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 2019 рік, проведена документальна планова виїзна перевірка ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» з метою здійснення контролю за додержанням податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДФС, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків, зборів та інших обов`язкових платежів, установлених законодавством за період з 01.01.2015 року по 30.09.2018 року, за результатами якої складено Акт № 11738/04-36-14-20/30442560 від 11.03.2019 р. (надалі Акт перевірки 1).

Не погоджуючись із вказаним Актом перевірки, ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС», 25.03.2019 р. подало заперечення до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

У зв`язку із отриманням заперечень (вх.№ГУДФС від 25.03.2019 р. №47622/10) на Акт документальної планової виїзної перевірки ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» № 11738/04-36-14-20/30442560 від 11.03.2019 р. керуючись п.п. 78.1.5 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України наказом ГУ ДФС у Дніпропетровській області за №2035-п від 02.04.2019 р. призначено документальну позапланову виїзну перевірку ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» з 08.04.2019 р. тривалістю 10 робочих днів з питань, що стали предметом оскарження.

За результатами зазначеної вище позапланової перевірки, Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області було складено Акт № 23963/04-36-14-20/30442560 від 26.04.2019 р. з питань, що стали предметом оскарження за період з 01.01.2015 по 30.09.2018 р. (надалі Акт перевірки 2).

На підставі виявлених Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області порушень під час перевірок були прийняті наступні податкові повідомлення-рішення:

форми «Р» №0013251420 від 06.05.2019р. про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем акцизний податок на пальне на 3718796,25 грн., в т.ч. 2975037,00 грн. за основним платежем та 743759,25 грн. за штрафними санкціями;

форми «ПН» №0013271420 від 06.05.2019 р. про застосування штрафу за не складання та не реєстрацію податкових накладних в сумі 1857957,00 грн.;

форми «Н» №0013311420 від 06.05.2019 р. про застосування штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних в розмірі 1785,27 грн.;

форми «Р» №0013221420 від 06.05.2019 р. про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств на 5099296,00 грн. в т.ч. 10239466,00 грн. за основним платежем, 4859830,00 грн. за штрафними санкціями;

форми «В4» про зменшення розміру від`ємного значення з податку на додану вартість на 331621,00 грн.;

форми «Р» №0013241420 від 06.05.2019 р. про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість в сумі 4008352,50 грн.;

форми «ПС» №0013281420 від 06.05.2019р. про застосування штрафних санкцій за платежем акцизний податок в сумі 1487518,50 грн.;

та рішення про застосування фінансових санкцій № 000029/04-36-14-10/30442560 від 06.05.2019 р., яким застосовано штрафні санкції у розмірі 10000,00 грн. за порушення норм ч. 10 ст. 18 Закону України № 481/95 від 19.12.1995 р. та Постанови КМУ № 957 від 30.10.2008 р.

Не погоджуючись з сумами донарахованих грошових зобов`язань та штрафними санкціями, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Згідно даних податкового органу, в основу оскаржуваних податкових повідомлень-рішень та рішення про застосування фінансових санкцій полягли наступні обставини.

За період з 01.01.2015 р. по 30.09.2018 р. ПП «Нафтатранссервіс» задекларовано в рядку 01 декларацій «Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку» дохід у сумі 1555524991 грн., в т.ч. за 2015 рік в сумі 298 299 266 грн., за 2016 рік в сумі 372900480,00 грн., за 2017 рік в сумі 478 232 487 грн., за 9 місяців 2018 року в сумі 406092758,00 грн.

Перевіркою відображених у рядку 01 декларацій «Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку» показників за період з 01.01.2015 р. по 30.09.2018 р. встановлено, що на формування цих показників мали вплив наступні господарські операції:

оптова та роздрібна торгівля нафтопродуктами (бензин, газ, дизельне паливо, олива моторна), роздрібна торгівля продуктами харчування, алкогольними та безалкогольними напоями, цигарками на АЗС та іншими товарами;

реалізація послуг (надання послуг оренди майна, транспортних послуг, послуг спецтехніки. послуг зберігання товару);

інші доходи (доход від реалізації основних засобів, доход від продажу іноземної валюти, позитивні курсові різниці, отримані штрафи, відсотки банку, нараховані на залишки по розрахунковим рахункам).

Перевіркою повноти визначення задекларованих платником податків показників у рядку 01 Декларацій «Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку» за період з 01.01.2015 р. по 30.09.2018 р. встановлено:

- заниження доходів на загальну суму 56885923,00 грн., в т.ч. за 2015 рік на суму 2887813,00 грн., за 2016 рік на суму 25763729,00 грн., за 2017 рік на суму 15939869.00 грн., за 9 міс. 2018 на суму 12294512,00 грн.

Перевіркою повноти визначення задекларованих платником податків показників у рядку 02 Декларацій «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності» показників за період з 01.01.2015 р. по 30.09.2018 р. встановлено:

- заниження доходів на загальну суму 56885923,00 грн, в т.ч. за 2015 рік на суму 2887813,00 грн., за 2016 рік на суму 25763729,00 грн., за 2017 рік на суму 15939869,00 грн., за 9 місяців 2018 на суму 12294512,00 грн.

В ході проведення документальної планової виїзної перевірки було встановлено взаємовідносини ПП «Нафтатранссервіс» з ТОВ «Біг Профіт Плюс» (код ЄДРПОУ 40490521) у серпні 2016 року, відповідно до Договору поставки нафтопродуктів та газу від 17.08.2016 р. №С-02-1708.

Видаткові та податкові накладні підписано з боку продавця директором ПП «Нафтатранссервіс» Недерицею В.М.

Довіреності виписані ТОВ «Біг Профіт Плюс» на отримання товару на підприємстві ПП «Нафтатранссервіс» відсутні.

Згідно п.2.1 Договору від 17.08.2016 р. №С-02-1708 постачання товару здійснюється партіями на умовах ЕХW (франко склад продавця) ст. Грековата (світлі нафтопродукти) вул. Уборевича, 48 (масла, мастила).

До перевірки не надано акти прийому - передачі товару, товарно - транспортні накладні, у зв`язку з чим не можливо підтвердити фактичний рух товару від постачальника до покупця, невідомо якими транспортними засобами здійснювалось перевезення товару.

Розбіжності згідно додатку №5 між зобов`язаннями ПП «Нафтатранссервіс» та податковим кредитом ТОВ «Біг Профіт Плюс» складають 5333,33 грн. (не відображено контрагентом податковий кредит).

На підставі інформаційних баз даних ДФС України та в ході аналізу податкової звітності ТОВ «Біг Профіт Плюс» (код ЄДРПОУ 40490521) встановлено:

місце реєстрації 1028 ГУ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (М.БОРИСПІЛЬ);

основний вид діяльності - 46.90 - НЕСПЕЦІАЛІЗОВАНА ОПТОВА ТОРГІВЛЯ;

стан платника 0 ПЛАТНИК ЗА ОСНОВНИМ МІСЦЕМ ОБЛІКУ;

звіт за формою 1-ДФ не подано, у зв`язку з чим чисельність робітників не відома;

декларацію з податку на прибуток та фінансову звітність за 2016 рік не подано, тобто підприємством не задекларовані доходи та податок на прибуток;

інформація щодо основних фондів, транспортних засобів, складських приміщень відсутня;

підприємство з моменту реєстрації звітувало лише за 3 місяці (з липня по вересень 2016 р.);

свідоцтво платника ПДВ №200269262 з початком дії 01.07.2016 р. анульовано 16.02.2018 р. з причин відсутності поставок та ненадання декларацій.

Аналізом ЄРПН в розрізі номенклатурних позицій за весь період діяльності підприємства встановлено наступне: ТОВ «Біг Профіт Плюс» (код ЄДРПОУ 40490521) здійснює придбання великої кількості ТМЦ, що мають різноманітні характеристики та потребують застосування особливих умов їх транспортування та зберігання (придбання побутової техніки, газу, акумулятори, риба свіжоморожена та ін.). Проте їх обсяги та властивості не відповідають матеріально-технічним та технологічнім можливостям ТОВ «Біг Профіт Плюс». Крім того, у ТОВ «Біг Профіт Плюс» відсутнє придбання послуг, необхідних для ведення господарської діяльності: оренди офісу (складів), навантажувальних та розвантажувальних послуг, транспортних послуг та інше. На продаж товарів підприємством не зареєстровано жодної податкової накладної.

Згідно Єдиного державною реєстру судових рішень встановлено, що ТОВ «Біг Профіт Плюс» є фігурантом кримінального провадження по справі № 42017080000000089 від 15.02.2017 р. за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212. ч. 5 ст. 27. ч. 3 ст. 212. ч. 2 ст. 205 КК України. В єдиному реєстрі судових рішень наявна ухвала слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 06.09.2017 р., ухвала Апеляційного сулу Запорізької області від 20.11.2017 р. по справі № 335/10519/17 (№ 11-сс/778/1263/17), з яких вбачається, що з метою прикриття незаконної діяльності, пов`язаної з мінімізацією податкового навантаження шляхом штучного формування «схемного» податкового кредиту з податку на додану вартість (далі - ПДВ) підприємствам-контрагентам, створено ряд суб`єктів підприємницької діяльності, в т.ч. ТОВ «Біг Профіт Плюс» (код ЄДРПОУ 40490521), в результаті чого було заподіяно матеріальну шкоду державі у вигляді ненадходження до державного бюджету податку на додану вартість. Проведеними слідчими діями підтверджено вказану вище інформацію та встановлено особу, причетну до діяльності «конвертаційного центру», до функцій якого входить загальна координація діяльності угрупування, в тому числі залучення фізичних осіб в якості посадових осіб з метою реєстрації підприємств без наміру здійснення фінансово-господарської діяльності, підшукування клієнтів серед посадових осіб підприємств реальний) сектору економіки, вирішення питань з посадовими особами податкових інспекцій та інших органів державної влади з метою сприяння подальшої незаконної діяльності «конвертаційного центів, легалізація коштів отриманих злочинним шляхом та їх перерозподіл між членами угрупування, підбір тіньових бухгалтерів, кур`єрів, працівників служби безпеки та інших осіб причетних до діяльності «конвертаційного центру».

Також, в ході проведення перевірок було встановлено взаємовідносини ПП «Нафтатранссервіс» з ТОВ «Джета Трейд» (код ЄДРПОУ 40032734) за січень - березень 2016 р. згідно Договору поставки нафтопродуктів та газу і їх передачі по талонам від 11.01.2016 р. № Т-01-1101.

Згідно п.1.2 Договору на отримання нафтопродуктів та газу постачальник видає покупцю талони за видами та кількістю нафтопродуктів та газу, які будуть отоварені в момент їх пред`явлення на АЗС. Приймання - передача талонів здійснюється за місцезнаходженням постачальника та оформлюється видатковою накладною.

До перевірки акти прийому - передачі талонів не надані.

На підставі інформаційних баз даних ДФС України та в ході аналізу податкової звітності ТОВ «Джета Трейд» (код ЄДРПОУ 40032734) встановлено:

місце реєстрації - 1521 ГУ ДФС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ОВІДІОПОЛЬСЬКИЙ РАЙОН);

основний вид діяльності - 46.32-ОПТОВА ТОРГІВЛЯ М`ЯСОМ І М`ЯСНИМИ ПРОДУКТАМИ;

стан платника 0 ПЛАТНИК ЗА ОСНОВНИМ МІСЦЕМ ОБЛІКУ;

звіт за формою 1-ДФ не подано, у зв`язку з чим чисельність робітників не відома;

декларацію з податку на прибуток та фінансову звітність за 2016 рік не подано, тобто підприємством не задекларовані доходи та податок на прибуток до сплати;

інформація щодо основних фондів, транспортних засобів, складських приміщень відсутня;

підприємством подано останню податкову звітність за квітень 2016 р., де задекларовано від`ємне значення ПДВ;

свідоцтво платника ПДВ №200252222 з початком дії 02.02.2016 р. анульовано 15.06.2018 р. з причини ненадання декларацій протягом року;

директор підприємства, - ОСОБА_1 також є засновником, директором та головним бухгалтером 27 підприємств, що знаходяться в Київській та Одеській областях.

Аналізом ЄРПН в розрізі номенклатурних позицій за весь період діяльності ТОВ «Джета Трейд» встановлено наступне: ТОВ «Джета Трейд» здійснює придбання великої кількості ТМЦ, що мають різноманітні характеристики та потребують застосування особливих умов їх транспортування та зберігання. Проте, їх обсяги та властивості не відповідають матеріально-технічним та технологічнім можливостям ТОВ «Джета Трейд» (придбання шлакопортландцементу, бензину, дизпалива, газу та ін.). Крім того, у ТОВ «Джета Трейд» відсутнє придбання послуг, необхідних для ведення господарської діяльності (оренди офісу (складів), навантажувальних та розвантажувальних послуг, транспортних послуг та інше). На продаж товарів підприємством не зареєстровано жодної податкової накладної.

Згідно даних Реєстру облікових карток суб`єктів фіктивного підприємництва ІС «Податковий блок» 17.02.2018 р. внесено інформацію по ТОВ «Джета Трейд» (код ЄДРПОУ 40032734) про ознаку фіктивності (дата встановлення ознаки 28.09.2017 р.) - зареєстровано (перереєстровано) на недійсні (втрачені, загублені) та підроблені документи; орган який виявив та відпрацював СФП - ОФІС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ ДФС; результати відпрацювання: порушення кримінальної справи № 32017100110000063 від 16.06.2017 р. за фактом скоєння злочину, передбаченого статтею 205 КК України. Допитано керівника гр. ОСОБА_2 , який вказав, що не причетний до діяльності підприємства.

Також, в ході проведення документальної планової виїзної перевірки було встановлено взаємовідносини ПП «Нафтатранссервіс» з ТОВ «Валіон Груп» (код ЄДРПОУ 40925378) за лютий 2017 р. згідно Договору поставки нафтопродуктів та газу і їх передачі по талонам від 16.02.2017 р. № Т-01-1602.

Згідно п.1.2 Договору на отримання нафтопродуктів та газу Постачальник видає покупцю талони за видами та кількістю нафтопродуктів та газу, які будуть отоварені в момент їх пред`явлення на АЗС. Приймання - передача талонів здійснюється за місцезнаходженням постачальника та оформлюється видатковою накладною. До перевірки акти прийому - передачі талонів не надано.

На підставі інформаційних баз даних ДФС України та в ході аналізу податкової звітності ТОВ «Валіон Груп» (код ЄДРПОУ 40925378) встановлено:

місце реєстрації -2656 ГУ ДФС У М.КИЄВІ (ПОДІЛЬСЬКИЙ Р-Н М.КИЄВА);

основний вид діяльності - 46.90-НЕСПЕЦІАЛІЗОВАНА ОПТОВА ТОРГІВЛЯ;

стан платника - 0 ПЛАТНИК ЗА ОСНОВНИМ МІСЦЕМ ОБЛІКУ;

звіт за формою 1-ДФ не подано, у зв`язку з чим чисельність робітників не відома;

декларацію з податку на прибуток за 2017 рік не подано, тобто підприємством не задекларовані доходи та податок на прибуток;

фінансовий звіт подано за 1 кв.2017 р. з нульовими показниками;

інформація щодо основних фондів, транспортних засобів, складських приміщень відсутня;

підприємством подано останню податкову звітність за квітень 2016 р., де задекларовано від`ємне значення ПДВ;

свідоцтво платника ПДВ №200298093 з початком дії 01.01.2017 р. анульовано 31.05.2018 р. з причини ненадання декларацій протягом року;

директор підприємства, - ОСОБА_3 також є засновником, директором та головним бухгалтером ще одного підприємства - ТОВ «ГРАУНД ПРОМ» (код ЄДРПОУ 41001681), яке знаходиться у м. Києві.

Аналізом ЄРПН в розрізі номенклатурних позицій за весь період діяльності підприємств встановлено наступне: ТОВ «Валіон Груп» здійснює придбання великої кількості ТМЦ, що мають різноманітні характеристики та потребують застосування особливих умов їх транспортування га зберігання (придбання м`яса, сала, масла, цукерок, газу, дизельного палива та ін.). Проте, їх обсяги та властивості не відповідають матеріально-технічним та технологічнім можливостям ТОВ «Валіон Груп». Крім того, у ТОВ «Валіон Груп» відсутнє придбання послуг, необхідних для ведення господарської діяльності (оренди офісу (складів), навантажувальних та розвантажувальних послуг, транспортних послуг, та інше). На продаж товарів підприємством не зареєстровано жодної податкової накладної.

Згідно Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено, що ТОВ «Валіон Груп» (код ЄДРПОУ 40925378) та ТОВ «ГРАУНД ПРОМ» (код ЄДРПОУ 41001681) є фігурантами кримінального провадження № 42017080000000089 від 15.02.2017 р. за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 205 КК України. В єдиному реєстрі судових рішень наявна ухвала слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 06.09.2017 р., ухвала Апеляційного суду Запорізької області від 20.11.2017 р. по справі № 335/10519/17 (№11-сс/778/1263/17), з яких вбачається, що з метою прикриття незаконної діяльності, пов`язаної з мінімізацією податкового навантаження шляхом штучного формування схемно-податкового кредиту з податку на додану вартість (далі - ПДВ) підприємствам-контрагентам, створений ряд суб`єктів підприємницької діяльності, в т.ч. ТОВ «Валіон Груп» (код ЄДРПОУ 40925378) та ТОВ «ГРАУНД ПРОМ» (код ЄДРПОУ 41001681), в результаті чого було заподіяно матеріальну шкоду державі у вигляді ненадходження до державного бюджету податку на додану вартість. Проведеними слідчими діями підтверджено вказану вище інформацію та встановлено особу, причетну до діяльності «конвертаційного центру», до функцій якого входить загальна координація діяльності угрупування, в тому числі, залучення фізичних осіб в якості посадових осіб з метою реєстрації підприємств без наміру здійснення фінансово-господарської діяльності, підшукування клієнтів серед посадових осіб підприємств реального сектору економіки, вирішення питань з посадовими особами податкових інспекцій та інших органів державної влади з метою сприяння подальшої незаконної діяльності «конвертаційного центру», легалізація коштів отриманих злочинним шляхом та їх перерозподіл між членами угрупування, підбір тіньових бухгалтерів, кур`єрів, працівників служби безпеки та інших осіб причетних до діяльності «конвертаційного центру».

Також, в ході проведення документальної планової виїзної перевірки було встановлено взаємовідносини ПП «Нафтатранссервіс» з ТОВ «ТК Арктур» (код ЄДРПОУ 40985133) за лютий 2017 р. згідно Договору поставки нафтопродуктів та газу і їх передачі по талонам від 20.02.2017 р. № Т-01-2002.

Згідно п.1.2 Договору на отримання нафтопродуктів та газу постачальник видає покупцю талони за видами та кількістю нафтопродуктів та газу, які будуть отоварені в момент їх пред`явлення на АЗС. Приймання - передача талонів здійснюється за місцезнаходженням постачальника та оформлюється видатковою накладною. До перевірки акти прийому - передачі талонів не надано.

На підставі інформаційних баз даних ДФС України та в ході аналізу податкової звітності ТОВ «ТК Арктур» (код ЄДРПОУ 40985 133) встановлено:

місце реєстрації 2655 ГУ ДФС У М.КИЄВІ (ПЕЧЕРСЬКИЙ Р-Н М.КИЄВА);

основний вид діяльності - 46.90 НЕСПЕЦІАЛІЗОВАНА ОПТОВА ТОРГІВЛЯ;

стан платника 0 ПЛАТНИК ЗА ОСНОВНИМ МІСЦЕМ ОБЛІКУ;

звіт за формою 1 -ДФ не подано, у зв`язку з чим чисельність не відома;

декларацію з податку на прибуток та фінансову звітність за 2017 рік не подано, тобто підприємством не задекларовані доходи та податок на прибуток до сплати;

інформація щодо основних фондів, транспортних засобів, складських приміщень відсутня;

з моменту реєстрації підприємством подано податкову звітність 3 місяці (з березня по травень 2017);

свідоцтво платника ПДВ №200298307 з початком дії 01.01.2017 р. анульовано 23.06.2018 р. з причини ненадання декларацій протягом року;

директор підприємства, - ОСОБА_4 також є засновником, директором та головним бухгалтером ще двох підприємств - ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «КІНГБІЛД» (код ЄДРПОУ 40614313), ТОВ «АСЛАН ГРУП» (код ЄДРПОУ 40984700), які знаходяться у м. Києві.

Аналізом ЄРПН в розрізі номенклатурних позицій за весь період діяльності ТОВ «ТК Арктур» (кол ЄДРПОУ 40985133) встановлено наступне: ТОВ «ТК Арктур» здійснює придбання великої кількості ТМЦ, що мають різноманітні характеристики та потребують застосування особливих умов їх транспортування та зберігання (придбання серветок, стаканів паперових, яєць ті ін.). Проте, їх обсяги та властивості не відповідають матеріально-технічним та технологічнім можливостям ТОВ «ТК Арктур».

Крім того, у TОB «ТК Арктур» відсутнє придбання послуг, необхідних для ведення господарської діяльності: оренди офісу (складів), навантажувальних та розвантажувальних послуг, транспортних послуг та інше. На продаж товарів підприємством не зареєстровано жодної податкової накладної.

Згідно Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено, що ТОВ «ТК Арктур» (код ЄДРПОУ 40985133), ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «КІНГБІЛД» (код ЄДРПОУ 40614313), ТОВ «АСЛАН ГРУП» (код ЄДРПОУ 40984700) є фігурантами кримінального провадження №42017080000000089 від 15.02.2017 р. за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 212, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 205 КК України. В єдиному реєстрі судових рішень наявна ухвала слідчого судді Орджонікідзевської районною суду м. Запоріжжя від 06.09.2017 р., ухвала Апеляційного суду Запорізької області від 20.11.2017 р. по справі №335/10519/17 (№ 11-сс/778/1263/17), з яких вбачається, що з метою прикриття незаконної діяльності, пов`язаної з мінімізацією податкового навантаження шляхом штучного формування «схемного» податкового кредиту з податку на додану вартість (далі - ПДВ) підприємствам-контрагентам створено ряд суб`єктів підприємницької діяльності, в т.ч. ТОВ «ТК Арктур» (код ЄДРПОУ 40985133), ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «КІНГБІЛД» (код ЄДРПОУ 40614313), ТОВ «АСЛАН ГРУП» (код ЄДРПОУ 40984700), в результаті чого було заподіяно матеріальну шкоду державі у вигляді ненадходження до державного бюджету податку на додану вартість. Проведеними слідчими діями підтверджено вказану вище інформацію та встановлено особу, причетну до діяльності «конвертаційного центру», до функцій якого входить загальна координація діяльності угрупування, в тому числі залучення фізичних осіб в якості посадових осіб з метою реєстрації підприємств без наміру здійснення фінансово-господарської діяльності, підшукування клієнтів серед посадових осіб підприємств реального сектору економіки, вирішення питань з посадовими особами податкових інспекцій та інших органів державної влади з метою сприяння подальшої незаконної діяльності «конвертаційного центру», легалізація коштів отриманих злочинним шляхом та їх перерозподіл між членами угрупування, підбір тіньових бухгалтерів, кур`єрів, працівників служби безпеки та інших осіб причетних до діяльності «конвертаційного центру.

Також, згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних встановлено, що у перевіряємому періоді ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» склало та зареєструвало податкові накладні на продаж товару таким покупцям: ТОВ «СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41208942), ТОВ «ЕВРО-СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41405112), ТОВ «УКРАГРОЛІНК» (код ЄДРПОУ 39663797), ТОВ «ТРАНС-СКТ» (код ЄДРПОУ 40177023), ТОВ «ЕВРОТРАНС СКТ» (код ЄДРПОУ 41352003).

В ході перевірок не надані договори на реалізацію товарів, видаткові накладні, чеки, товарно - транспортні накладні на відпуск нафтопродуктів (газу), сертифікати, паспорти на даний вид товару. Згідно даних бухгалтерського обліку по рахунку № 361 «Розрахунки з вітчизняними покупцями», облік вищевказаних контрагентів відсутній.

Листом №3 від 21.01.2019 р. ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» повідомило ГУ ДФС у Дніпропетровській області про неможливість надання до перевірки документів в повному обсязі, у зв`язку з тим, що 28.08.2018 р. в ході обшуку, проведеного слідчими другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях регіональної прокуратури Дніпропетровської області, була вилучена частина документів.

Фахівцями ГУ ДФС у Дніпропетровській області з метою якісного проведення перевірки прокурору другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Дніпропетровської області, молодшому раднику юстиції Гандзюку А. було направлено лист №1169/9/04-36-14-20 від 28.01.2019 р. про надання доступу до оригіналів первинних документів ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС».

Прокуратурою Дніпропетровської області були надані для роботи та врахування в результатах перевірки матеріали кримінального провадження №42017040000001454 від 09.11.2017 р., в тому числі копії реєстрів податкових накладних, копії податкових накладних, складених на адресу покупців: ТОВ «СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41208942), ТОВ «ЕВРО-СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41405112), ТОВ «УКРАГРОЛІНК» (код ЄДРПОУ 39663797). ТОВ «ТРАНС-СКТ» (код ЄДРПОУ 40177023), ТОВ «ЕВРОТРАНС СКТ» (код ЄДРПОУ 41352003), та копії чеків до них.

Згідно усних пояснень, наданих в ході перевірки головним бухгалтером ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» - ОСОБА_5 , встановлено, що реалізація паливно-мастильних матеріалів вищезазначеним підприємствам здійснювалась без укладання угод, через мережу АЗС, розрахунки здійснювались в готівковій формі та платіжними картками, що підтверджується копіями чеків; в бухгалтерському обліку реалізація товару відображена по pax.361 «Розрахунки з вітчизняними покупцями» у складі реалізації на кінцевого споживача.

Аналізом ЄРПН в розрізі номенклатурних позицій за весь період діяльності ТОВ «УКРАГРОЛІНК» встановлено наступне: ТОВ «УКРАГРОЛІНК» здійснює придбання бензину, газу скрапленого, дизельного палива, продуктів харчування, транспортних, вантажних перевезень, реалізує транспортно-експедиційні послуги.

У ТОВ «УКРАГРОЛІНК» відсутнє придбання товарів та послуг, необхідних для ведення господарської діяльності (електроенергії, оренди офісу, виробничих потужностей, навантажувально-розвантажувальних робіт, та ін.), відсутня інформація щодо наявності власних виробничих потужностей.

Дані факти свідчать про відсутність у підприємств необхідних умов для здійснення господарської діяльності в частині придбання, зберігання, реалізації товару, наміру отримання доходу та здійснення лише документального оформлення господарських операцій.

Вищевказаним підприємством не були подані до податкового органу податкові розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ); звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до органів ДФС (форма Д4); повідомлення про прийняття працівників на роботу за весь період діяльності за місцем реєстрації.

В матеріалах кримінального провадження №42017040000001454 від 09.11.2017 р. міститься протокол допиту свідка - директора та засновника підприємства ТОВ «УКРАГРОЛІНК» (код ЄДРПОУ 39663797) ОСОБА_6 . Під час проведення допиту ОСОБА_6 повідомив, що в грудні 2017 року за грошову винагороду на його ім`я було переоформлено підприємство ТОВ «УКРАГРОЛІНК» (код ЄДРПОУ 39663797), при цьому будь-які документи, печатки та штампи ТОВ «УКРАГРОЛІНК» йому не передавались.

На підставі інформаційних баз даних ДФС України та в ході аналізу податкової звітності ТОВ «СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41208942) встановлено:

місце реєстрації - 407 ГУ ДФС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛ. (М.НІКОПОЛЬ);

основний вид діяльності - 49.41 - ВАНТАЖНИЙ АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ;

стан платника - «0» платник податків за основним місцем обліку;

реєстрація в ДПА від 13.03.2017 р. №040717087808;

свідоцтво платника ПДВ № 200334072 від 01.05.2017 р. (діюче);

згідно Звіту про фінансовий стан за 2017 рік основні засоби відсутні;

чисельність працівників, згідно звітів за формою 1-ДФ - 2 особи;

за даними декларації з податку на прибуток за 2017 рік, дохід підприємства складає 2861,1 тис. грн., податок на прибуток 5,7 тис. грн.,

в деклараціях з податку на додану вартість податкові зобов`язання декларувались на рівні податкового кредиту.

Аналізом ЄРПН в розрізі номенклатурних позицій за весь період діяльності ТОВ «СУВ-ТРАНС» встановлено наступне: ТОВ «СУВ-ТРАНС» здійснює придбання бензину, газу скрапленого, дизельного палива, продуктів харчування, транспортних вантажних перевезень; реалізує транспортно-експедиційні послуги.

У ТОВ «СУВ-ТРАНС» відсутнє придбання товарів та послуг, необхідних для ведення господарської діяльності (електроенергії, оренди офісу. виробничих потужностей, навантажувально-розвантажувальних робіт, та ін.), відсутня інформація щодо наявності власних виробничих потужностей.

Дані факти свідчать про відсутність у підприємств необхідних умов для здійснення господарської діяльності в частині придбання, зберігання, реалізації товару, наміру отримання доходу та здійснення лише документального оформлення господарських операцій.

В матеріалах кримінального провадження №42017040000001454 від 09.11.2017 р. міститься протокол допиту свідка - директора та засновника підприємства ТОВ «СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41208942) ОСОБА_7 . Під час проведення допиту ОСОБА_7 повідомив, що в березні 2017 року за грошову винагороду на його ім`я було зареєстровано підприємство ТОВ «СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41208942). В період 2017-2018 рр. він отримував у відділенні «Нова пошта» м. Нікополь поштові перекази, в яких знаходились документи щодо фінансово-господарської діяльності підприємств ТОВ «ЕВРО-СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41405112), ТОВ «СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41208942), ТОВ «ЕВРОТРАНС -СКТ» (код ЄДРПОУ 41352003), ТОВ «ТРАНС-СКТ» (код ЄДРПОУ 40177023), ТОВ «СЛАВ-ТРАНС-Н» (код ЄДРПОУ 41728051). Здебільшого, це були фіскальні чеки заправки автотранспорту на автозаправних стаціях, які працюють, зокрема, під брендом «НТС - Нафтатранссервіс». Про те що ТОВ «СУВ-ТРАНС» мало фінансово-господарські взаємовідносини з ПП «Нафтатранссервіс» (код ЄДРПОУ 30442560) йому невідомо, як директор та засновник підприємства він фінансово-господарської діяльність не здійснював, жодних операцій фінансового характеру не проводив; йому невідомо хто саме здійснював подання до офіційних органів податкової та бухгалтерської звітності протягом 2017-2018 р. та хто був їх підписантом.

Дзержинським районним судом м. Кривого Рогу 30.11.2018 р. винесено обвинувальний вирок у відношенні ОСОБА_7 за ч.1 ст.205 КК України (справа №210/6645/18, провадження №1-кп/210/728/18), який набрав чинності.

Отже, наведена вище інформація, на думку податкового органу, свідчить, що ТОВ «СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41208942) ніколи не здійснювало господарську діяльність та функціонувало лише для формування неправомірної податкової вигоди.

На підставі інформаційних баз даних ДФС України та в ході аналізу податкової звітності ТОВ «ЄВРО-СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41405112) встановлено:

місце реєстрації 407 ГУ ДФС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛ. (М.НІКОПОЛЬ);

основний вид діяльності - 49.41 - ВАНТАЖНИЙ АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ;

стан платника - «0» платник податків за основним місцем обліку;

реєстрація в ДПА від 19.06.2017 р. №040717167472;

свідоцтво платника ПДВ № 200345990 від 01.08.2017 р. (діюче);

згідно Звіту про фінансовий стан за 2017 рік вартість основних засобів - 20,00 тис. грн.;

чисельність працівників, згідно звітів за формою 1-ДФ - 1 особа;

за даними декларації з податку на прибуток за 2017 рік. дохід підприємства складає 2216,5 тис. грн., податок на прибуток - 1 грн.,

в деклараціях з податку на додану вартість податкові зобов`язання декларувались на рівні податкового кредиту, декларувалось від`ємне значення ПДВ

Аналізом ЄРПН в розрізі номенклатурних позицій за весь період діяльності ТОВ «СУВ-ТРАНС» встановлено наступне: ТОВ «ЄВРО-СУВ-ТРАНС» здійснює придбання бензину, газу скрапленого, дизельного палива, продуктів харчування; реалізує транспортно-експедиційні послуги. У ТОВ «ЄВРО-СУВ-ТРАНС» відсутнє придбання товарів та послуг, необхідних для ведення господарської діяльності (електроенергії, оренди офісу, виробничих потужностей, навантажувально-розвантажувальних робіт, та ін.), власні виробничі потужності є недостатніми для здійснення господарської діяльності підприємства в задекларованих обсягах.

Дані факти свідчать про відсутність у підприємств необхідних умов для здійснення господарської діяльності в частині придбання, зберігання, реалізації товару, наміру отримання доходу та здійснення лише документального оформлення господарських операцій.

В матеріалах кримінального провадження №42017040000001454 від 09.11.2017 р. міститься протокол допиту свідка - директора та засновника підприємства ТОВ «ЄВРО-СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41405112) ОСОБА_7 . Під час проведення допиту ОСОБА_7 повідомив, що в червні 2017 року за грошову винагороду на його ім`я було зареєстровано підприємство ТОВ «ЄВРО-СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41405112). В період 2017-2018 рр. він отримував у відділенні «Нова пошта» м. Нікополь поштові перекази, в яких знаходились документи щодо фінансово-господарської діяльності підприємств ТОВ «ЕВРО-СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41405112), ТОВ «СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41208942), ТОВ «ЕВРОТРАНС-СКТ» (код ЄДРПОУ 41352003), ТОВ «ТРАНС-СКТ» (код ЄДРПОУ 40177023), ТОВ «СЛАВ-ТРАНС-Н» (код ЄДРПОУ 41728051). Здебільшого, це були фіскальні чеки про проведення заправки автотранспорту на автозаправних стаціях, які працюють в тому числі під брендом «ПП «Нафтатранссервіс». Про те, що ТОВ «ЄВРО-СУВ-ТРАНС» мало фінансово-господарські взаємовідносини з ПП «Нафтатранссервіс» (код ЄДРПОУ 30442560) йому невідомо, як директор та засновник підприємства він фінансово-господарської діяльність не здійснював, жодних операцій фінансового характеру не проводив; йому невідомо хто саме здійснював подання до офіційних органів податкової та бухгалтерської звітності на ТОВ «ЄВРО-СУВ-ТРАНС» протягом 2017-2018 рр. та хто був їх підписантом.

Дзержинським районним судом м.Кривого Рогу 30.11.2018 винесено обвинувальний вирок у відношенні ОСОБА_7 за ч.1 ст.205 КК України, який набрав чинності.

Отже, наведена вище інформація свідчить, що ТОВ «ЄВРО-СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41405112) ніколи не здійснювало господарську діяльність та функціонувало лише для формування неправомірної податкової вигоди у «Покупців».

Аналізом ЄРПН в розрізі номенклатурних позицій за весь період діяльності ТОВ «ЄВРОТРАНС-СКТ» встановлено наступне: ТОВ «ЄВРОТРАНС-СКТ» здійснює придбання: бензину, газу скрапленого, дизельного палива, продуктів харчування, транспортних вантажних перевезень; реалізує транспортно-експедиційні послуги.

У ТОВ «ЄВРОТРАНС-СКТ» відсутнє придбання товарів та послуг, необхідних для ведення господарської діяльності (електроенергії, оренди офісу, виробничих потужностей, навантажувально-розвантажувальних робіт, та ін.), власні виробничі потужності є недостатніми для здійсненні господарської діяльності підприємства в задекларованих обсягах.

Дані факти свідчать про відсутність у підприємств необхідних умов для здійснення господарської діяльності в частині придбання, зберігання, реалізації товару, наміру отримання доходу та здійснення лише документального оформлення господарських операцій.

Директором та засновником підприємства ТОВ «ЄВРОТРАНС-СКТ» з моменту реєстрації і по даний час є ОСОБА_8 .

В матеріалах кримінального провадження №42017040000001454 від 09.11.2017 р. міститься протокол допиту свідка - директора та засновника підприємств ТОВ «ЄВРО-СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41405112) та ТОВ «СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41208942) ОСОБА_7 , якому Дзержинським районним судом м.Кривого Рогу 30.11.2018 р. винесено обвинувальний вирок за ч.1 ст.205 КК України. Під час проведення допиту ОСОБА_7 повідомив, що в лютому 2017 року його знайомий ОСОБА_8 запропонував зареєструвати декілька підприємств з основним видом діяльності надання транспортно-логістичних послуг. ОСОБА_8 повідомив про те, що діяльність підприємств фактично проводитись не буде, необхідно лише зберігати у себе в дома установчі документи, та документи, які будуть приходити поштою. В період 2017-2018 рр. ОСОБА_7 отримував у відділенні «Нова пошта» м. Нікополь поштові перекази, в яких знаходились документи щодо фінансово-господарської діяльності підприємств ТОВ «ЄВРО-СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41405112), ТОВ «СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41208942), ТОВ «ЕВРОТРАНС-СКТ» (код ЄДРПОУ 41352903), ТОВ «ТРАНС-СКТ» (код ЄДРПОУ 40177023), ТОВ «СЛАВ-ТРАНС-Н» (код ЄДРПОУ 41728051).

У ТОВ «ТРАНС-СКТ» відсутнє придбання товарів та послуг, необхідних для ведення господарської діяльності (електроенергії, оренди офісу. виробничих потужностей, навантажувально-розвантажувальних робіт, та ін.), власні виробничі потужності є недостатніми для здійснення господарської діяльності підприємства в задекларованих обсягах.

Дані факти свідчить про відсутність у підприємств необхідних умов для здійснення господарської діяльності в частині придбання, зберігання, реалізації товару, наміру отримання доходу та здійснення лише документального оформлення господарських операцій.

Директором та засновником підприємства ТОВ «ТРАНС-СКТ», як і ТОВ «ЕВРОТРАНС-СКТ» (код ЄДРПОУ 41352003) з моменту реєстрації і по теперішній час є ОСОБА_8 .

Отже, наведена вище інформація свідчить, що «ТРАНС-СКТ» (код ЄДРПОУ 40177023) ніколи не здійснювало господарську діяльність та функціонувало лише для формування неправомірної податкової вигоди у «Покупців».

Враховуючи вищевикладене, в ході перевірок було встановлено, що підприємство ПП «Нафтатранссервіс» не мало можливості реалізувати товар (газ, нафтопродукти, талони) на адресу вищевказаних підприємств у зв`язку з тим, що дані підприємства були створені та використовувались з метою лише оформлення документообігу по нереальним господарським операціям. Дані операції не можуть вважатися вчиненими в межах господарської діяльності платника податків, оскільки для цілей оподаткування враховані не у відповідності з їх дійсною економічною метою. Сукупність фактів та обставин, що характеризують діяльність суб`єкта господарювання, задіяного в ланцюгу, свідчить про те, що метою його функціонування є створення виключено документообігу по нереальним господарським операціям для отримання податкової вигоди.

З урахуванням вищевикладеного, перевіряючі дійшли висновку, що первинні документи свідчать про відсутність факту реального вчинення господарських операції між ПП «Нафтатранссервіс» та ТОВ «Біг Профіт Плюс», ТОВ «Джета Трейд», ТОВ «Валіон Груп», ТОВ «ТК Арктур», ТОВ «Украгролінк», ТОВ «Транс-СКТ», ТОВ «Сув-Транс», ТОВ «Евротранс СКТ», ТОВ «Евро -Сув-Транс». Товар, який вказано в документах на реалізацію, оформлених ПП «Нафтатранссервіс» не міг бути реалізованим на адресу вищевказаних підприємств, у зв`язку з відсутністю товарів на складі та в торгівлі (станом на 30.09.2018 р. відсутні в залишках по рахункам 281 «Товари на складі», 282 «Товари в торгівлі»). Найменування, кількість, ціна за одиницю та загальна вартість газу та нафтопродуктів, визначені підприємством самостійно в документах оформлених для реалізації, яка фактично не відбулась.

Крім того, в ході перевірки проведено співставлення показників бухгалтерського обліку підприємства з даними Єдиного реєстру податкових накладних, Єдиного реєстру акцизних накладних та встановлено розбіжності в обсягах придбаного та реалізованого товару, а саме перевищення обсягів продажу газу та нафтопродуктів над обсягами їх придбання при відсутності вказаних товарів у необхідних обсягах на залишках за даними бухгалтерського обліку підприємства. Тобто виявлені надлишки ТМЦ, що не підтверджені первинними документами щодо їх придбання, у зв`язку з чим такі ТМЦ вважаються безкоштовно отриманими товарами та підлягають в податковому та бухгалтерському обліку включенню до складу доходу, оскільки дотримуються критерії його визнання, передбачені в п. 5 П(С)БО 15. Дохід при безоплатному отриманні товарів відображається у сумі справедливої вартості (п. 21 П(С)БО 15) - сумі, за якою можна продати актив або оплатити зобов`язання за звичайних умов на визначену дату (ціна його реалізації).

В порушення п.134.1 ст.134 Податкового Кодексу України, ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» не включено до доходу вартість безоплатно отриманих товарів в сумі 53252266,00 грн., в т.ч. за 2015 рік в сумі 7780194,00 грн., за 2016 рік в сумі 17482544,00 грн., за 2017 рік в сумі 13536822,00 грн., за 9 місяців 2018 року в сумі 14452706,00 грн.

Таким чином, перевіркою встановлено, що в порушення п.134.1 ст.134 Податкового Кодексу України ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» занижено доходи на загальну суму 74085236,00 грн., в т.ч. за 2015 рік на суму 7780194,00 грн., за 2016 рік на суму 26103562,00 грн., за 2017 рік на суму 20145127,00 грн., за 9 місяців 2018 на суму 20056353,00 грн.

В ході перевірок було встановлено факт вилучення Прокуратурою Дніпропетровської області частини первинних документів ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС». В подальшому надано доступ до матеріалів кримінального провадження №42017040000001454 від 09.11.2017 р. та встановлено наступне. На підставі ухвали слідчого судді Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу від 13.08.2018 р. (справа № 210/48/18, провадження №1-кс210/733/18) Прокуратурою Дніпропетровської області було проведено обшук промислової території та комплексу будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві приватної власності належить ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС». Відповідно до протоколу обшуку від 28.08.2018 р. в ході проведення обшуку виявлено та вилучено майно, перелік якого зазначено в «Описі речей та документів вилучених під час обшуку», зокрема, вилучені паливні талони торгівельних марок «Авіас» та «WOG».

Керівник ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» ОСОБА_9 оскаржено дії Прокуратури Дніпропетровської області. Ухвалою Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу від 10.10.2018 р. (справа №210/48/18, провадження № 1-кс210/1955/18) зобов`язано Прокуратуру Дніпропетровської області повернути ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» належне йому майно, що було вилучено в ході проведення обшуку 28.08.2018 р., зокрема, паливні талони торгівельних марок «Авіас» та «WOG», які є предметами матеріальної цінності та з клопотанням про арешт яких прокурор не звертався до суду. Ухвалою Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу від 23.10.2018 р. (справа №210/5940/18, провадження №1-кс210/2367/18) Прокуратурі Дніпропетровської області надано дозвіл на проведення тимчасового доступу на ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» за адресою фактичного та юридичної місцезнаходження: м. Кривий Ріг, вул. Медова, 48а до оригіналів паливних талонів торгівельних марок «Авіас» та «WOG» з можливістю їх вилучення. Паливні талони торгівельних марок «Авіас» та «WOG», що були вилучені передані 31.10.2018 р. під директору ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» ОСОБА_9 на зберігання до прийняття щодо них кінцевого рішення у кримінальному проваджені №42017040000001454.

В ході перевірок податковим органом не встановлено відображення в бухгалтерському обліку придбання паливних талонів торгівельної марки «Авіас» та «WOG», у зв`язку з чим паливні талони вважаються безкоштовно отриманими та підлягають в податковому та бухгалтерському обліку включенню до складу доходу, оскільки дотримуються критерії його визнання, передбачені в п. 5 П(С)БО 15. Дохід при безоплатному отриманні товарів відображається в сумі справедливої вартості (п. 21 П(С)БО 15) - сумі, за якою здійснювалась реалізація вказаних талонів офіційними дистриб`юторами торгівельних марок «Авіас» (ТОВ «ЛІВАЙН ТОРГ») та ««WOG» (ТОВ «НАФТАТРЕЙД РЕСУРС») покупцям (за цінами їх реалізації).

Таким чином, в порушення п.134.1 ст.134 Податкового Кодексу України, ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» не включено до доходу вартість безоплатно отриманих товарів в сумі 53252266,00 грн., в т.ч. за 2015 рік в сумі 7780194,00 грн., за 2016 рік в сумі 17482544,00 грн., за 2017 рік в сумі 13536822,00 грн., за 9 місяців 2018 року в сумі 14452706,00 грн.

Таким чином, перевіркою встановлено, що в порушення п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України, ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» занижено доходи на загальну суму 74085236,00 грн., в т.ч. за 2015 рік на суму 7780194,00 грн., за 2016 рік на суму 26103562,00 грн., за 2017 рік на суму 20145127,00 грн., за 9 місяців 2018 на суму 20056353,00 грн.

Також, перевіркою достовірності відображених показників у поданих податкових деклараціях і податку на додану вартість за період з 01.01.2015 р. по 30.09.2018 р. встановлено їх заниження та завищення внаслідок таких порушень.

Завищення та заниження податкових зобов`язань в результаті порушень наведених в пп. 3.1.1.1 «Дохід та фінансовий результат до оподаткування, визначені за правилами бухгалтерського обліку», що не призвели до заниження або завищення податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету за перевіряємий період, а саме ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» неправомірно відображені податкові зобов`язання з податку на додану вартість по операціям з реалізації паливно-мастильних матеріалів підприємствам ТОВ «СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41208942), ТОВ «ЕВРО-СУВ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 41405112), ТОВ «УКРАГРОЛІНК» (код ЄДРПОУ 39663797), ТОВ «ТРАНС-СКТ» (код ЄДРПОУ 40177023), ТОВ «ЕВРОТРАНС СКТ» (код ЄДРПОУ 41352003), ТОВ «БІГ ПРОФІТ ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 40490521), ТОВ «ВАЛІОН ГРУП» (код ЄДРПОУ 40925378), ТОВ «ДЖЕТА ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 40032734), ТОВ «ТК АРКТУР» (код ЄДРПОУ 40985133).

В ході перевірки встановлено, що підприємство ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» не мало можливості реалізувати товар (паливно-мастильні матеріали) на адресу вищевказаних контрагентів у зв`язку з тим, що дані підприємства були створені та використовувались з метою лише оформлення документообігу по нереальним господарським операціям та не провадили господарську діяльність. У зв`язку із чим, дані операції не можуть вважатися вчиненими в межах господарської діяльності платника податків, оскільки для цілей оподаткування враховані не у відповідності з їх дійсною економічною метою.

Сукупність фактів та обставин, що характеризують діяльність суб`єктів господарювання, задіяних в ланцюгу, свідчить про те, що метою їх функціонування є створення виключено документообігу по нереальним господарським операціям для отримання податкової вигоди.

За таких обставин, перевірками встановлено, що в порушення п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України, ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» завищені податкові зобов`язання з податку на додану вартість на загальну суму у розмірі 3315885,00 грн.

В ході перевірки проведено співставлення показників бухгалтерського обліку підприємства і даними Єдиного реєстру податкових накладних, Єдиного реєстру акцизних накладних та встановлено розбіжності в обсягах придбаного, реалізованого товару та їх залишках за даним перевірки та даними підприємства.

Перевіркою встановлено розбіжності між залишками окремих позицій нафтопродуктів та газу, що визначені за даними бухгалтерського обліку та їх залишками, що визначені за даними перевірки.

Отже, відсутність залишків газу та нафтопродуктів на складі та в торгівлі за даними бухгалтерського обліку підприємства (pax. 281 «Товари на складі» та 282 «Товари в торгівлі») свідчить про те, що придбані газ та нафтопродукти реалізовані підприємством ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» не встановленим особам. Найменування, кількість, ціна за одиницю та загальна вартість паливно-мастильних матеріалів визначені підприємством самостійно в документах оформлених для реалізації, яка фактично не відбулась.

Таким чином, в порушення пп. г) п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України, ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» занижені податкові зобов`язання з податку на додану вартість на загальну суму у розмірі 7362349,00 грн.

Також, перевірками встановлено, що в порушення п.201.10 ст.201 розділу V Податкового кодексу України, ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» порушені граничні строки реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму ПДВ 17847,13 грн., у тому числі порушення строку реєстрації (№№ ПН 1126, 1129, 1127, 941, 1159, 1157, 303):

до 15 календарних днів - на загальну суму ПДВ 17831,47 грн.;

від 16 до 30 календарних днів на загальну суму ПДВ 15,66 грн.

Крім того, підприємством ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» не виписано та не зареєстровано в ЄРПН податкові накладні на суму занижених податкових зобов`язань з податку на додану вартість внаслідок реалізації паливно-мастильних матеріалів невстановленим особам (без урахування терміну позовної давності).

Відтак, в порушення ст.201 Податкового кодексу України, ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» не зареєстровано податкові накладні в ЄРПН, без урахування терміну позовної давності (ст. 102 ПКУ) на суму ПДВ - 10090844,00 грн.

Перевірками встановлено розбіжності між залишками окремих позицій нафтопродуктів та газу, що визначені за даними бухгалтерського обліку та їх залишками, що визначені за даними перевірки, а саме їх заниження (відсутність) залишків газу та нафтопродуктів на складі та в торгівлі за даними бухгалтерського обліку підприємства (pax. 281 «Товари на складі» та 282 «Товари в торгівлі») свідчить про реалізацію товару невстановленим особам.

Перевірками повноти визначення акцизного податку з роздрібного продажу пального за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2015 р. встановлено, що в порушення п.п. 214.1.4 п. 214.1 ст. 214, п.217.1 ст.217 Податкового кодексу України, ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» занижено акцизний податок на загальну суму у розмірі 551484,00 грн., в т.ч. за грудень 2015 року в сумі 551484,00 грн.

Перевірками повноти визначення акцизного податку з продажу пального за період з 01.01.2016 р. по 30.09.2018 р. встановлено перевищення ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» обсягів реалізованого пального над обсягами отриманого пального від інших платників акцизного податку, за які сплачено акцизний податок, у зв`язку з чим об`єкт оподаткування акцизним податком, відповідно до пп.213.1.12 п.213.1 ст.213 Податкового кодексу України становить 2213307,00 грн., в т.ч. за грудень 2016 р. в сумі 340124,00 грн., грудень 2017 р. в сумі 1734945,00 грн., вересень 2018 р. в сумі 138238,00 грн.

Всього за період з 01.01.2015 р. по 30.09.2018 р. ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» занижено акцизний податок з продажу пального на суму сумі 2764791,00 грн, в т.ч. за грудень 2015 року в сумі 551484,00 грн., за грудень 2016 р. в сумі 340124,00 грн., за грудень 2017 р. в сумі 1734945,00 грн., за вересень 2018 р. в сумі 138238,00 грн.

Окрім зазначеного, перевірками встановлено, що в перевіряємому періоді платником податків ПП «Нафтатранссервіс» здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Платником податків отримано відповідні ліцензії.

В порушення вимог ч. 10 ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами», Постанови КМУ від 30.10.2008 р. №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв», встановлено реалізацію алкогольних напоїв за цінами нижче встановлених мінімальних цін на алкогольні напої виробником або імпортером, а саме згідно даних контрольної стрічки реєстратора розрахункових операцій (фіскальний №0481003325) від 13.09.2017 р. реалізовано горілку «Рідна Роса», 1 пляшку, ємкістю 0,5 л, міцність 40%, по ціні 78,00 грн.

За таке порушення до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції згідно вимог ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами».

З урахуванням виявлених порушень плановою документальною перевіркою та позаплановою документальною перевіркою ПП «Нафтатранссервіс», які було наведено вище, контролюючим органом були прийняті податкові повідомлення-рішення, які звернені до оскарження.

Аналогічні обставини були наведені представником відповідача у судових засіданнях та відображені у відзиві на позовну заяву.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до п.п.14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, господарська діяльність - діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства.

Системний аналіз вказаної норми свідчить, що лише в разі фактичного здійснення господарської операції документ може вважатися первинним та тим самим підтверджувати реальність проведення такої господарської операції. Тому, якщо фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку, навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством. А для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції, яка має спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Пунктом138.2 ст.138 Податкового кодексу України визначено, що витрати, які враховуються для визначення об`єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов`язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановленихрозділом II цього Кодексу.

При цьому відповідно до пп. 139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України не включаються до складу витрат витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов`язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.

Водночас відповідно до п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно достатті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом193.1 статті193 цьогоКодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Аналіз вищевикладених норм податкового законодавства свідчить, що необхідною умовою для віднесення сплачених у ціні товарів (послуг) сум податку на додану вартість є факт придбання послуг із метою їх використання в господарській діяльності. Тому податковий кредит для цілей визначення об`єкта оподаткування податком на додану вартість мають бути фактично здійснені і підтвердженні належним чином складеними первинними документами, що відображають реальність господарської операції, яка є підставою для формування податкового обліку платника податків.

Відповідно до п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимогстатті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Відповідно до п.201.8 ст.201 Податкового кодексу України право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченомустаттею 183 цього Кодексу.

Відповідно до п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

В інформаційному листі Вищого адміністративного суду України №1936/11/13-11 від 01.11.2011 р. зазначено, що задля вжиття належних заходів із метою встановлення обставин реальності здійснення спірної господарської операції суди повинні витребувати у платника податків ті докази, які не надані учасниками справи, але які, на думку суду, можуть підтвердити або спростувати доводи податкового органу щодо наявності порушень з боку платника податків.

Судом встановлено, що у періоді, який перевірявся ПП «Нафтатранссервіс» мало господарські відносини, зокрема, з наступними контрагентами:

ТОВ «Біг Профіт Плюс» (код ЄДРПОУ 40490521)

ТОВ «Джета Трейд» (код ЄДРПОУ 40032734)

ТОВ «Валіон Груп» (код ЄДРПОУ40925378)

ТОВ «ТК Арктур» (код ЄДРПОУ 40985133)

ПП «Нафтатранссервіс» постачало нафтопродукти та газ в порядку та на умовах, визначених Договорами.

На підтвердження здійснення господарських відносин з даними контрагентами до суду надані належним чином завірені копії первинних документів підприємства, а саме: Договір МС-02-1708 від 17.08.2016 з ТОВ "Біг Профіт Плюс", Видаткова накладна № 7275 від 18.08.2016, Видаткова накладна № 7276 від 19.08.2016, Видаткова накладна № 7393 від 22.08.2016, Видаткова накладна № 7414 від 23.08.2016, Видаткова накладна 7476 від 25.08.2016; Рахунок на оплату № 4697 від 17.08.2016; Податкова накладна № 591 від 18.08.2016, Договір № Т-01-1101 з ТОВ "Джета Трейд" від 11.01.2016 р., Видаткова накладна № 106 від 11.01.2016, Рахунок на оплату №90 від 11.01.2016, Видаткова накладна № 231 від 15.01.2016, Довіреність від 14.01.2016 Рахунок на оплату № 150 від 13.01.2016, Податкова накладна №188 від 14.01.2016, Видаткова накладна № 367 від 22.01.2016, Рахунок на оплату № 249 від 21.01.2016, Податкова накладна №188 від 14.01.2016, Видаткова накладна № 401 від 25.01.2016, Довіреність №4 від 25.01.2016, Рахунок на оплату №295 від 25.01.2016, Податкова накладна №339 від 25.01.2016, Видаткова накладна №527 від 28.01.2016, Довіреність №5 від 27.01.2016, Рахунок на оплату №356 від 27.01.2016, Податкова накладна №339 від 25.01.2016, Видаткова накладна № 594 від 30.01.2016, Довіреність №1177 від 30.01.2016, Рахунок на оплату №410 від 30.01.2016, Податкова накладна №339 від 25.01.2016, Видаткова накладна № 635 від 01.02.2016, Рахунок на оплату №428 від 01.02.2016, Податкова накладна №339 від 25.01.2016, Видаткова накладна №744 від 05.02.2016, Довіреність №7 від 04.02.2016, Рахунок на оплату № 500 від 04.02.2016, Податкова накладна №339 від 25.01.2016, Видаткова накладна № 770 від 08.02.2016, Довіреність №8 від 08.02.2016, Рахунок на оплату № 556 від 08.02.2016, Податкова накладна №339 від 25.01.2016, Видаткова накладна №859 від 10.02.2016, Довіреність №11 від 10.02.2016, Рахунок на оплату №604 від 10.02.2016, Податкова накладна №339 від 25.01.2016, Видаткова накладна №986 від 15.02.2016, Довіреність №12 від 15.02.2016, Рахунок на оплату №685 від 15.02.2016, Податкова накладна №319 від 15.02.2016, Видаткова накладна №1126 від 19.02.2016, Довіреність №13 від 18.02.2016, Рахунок на оплату № 772 від 18.02.2016, Податкова накладна №447 від 19.02.2016, Видаткова накладна № 1191 від 22.02.2016, Довіреність №13 від 22.02.2016, Рахунок на оплату №818 від 22.02.2016, Податкова накладна №485 від 22.02.2016, Видаткова накладна №1285 від 25.02.2016, Довіреність №14 від 24.02.2016, Рахунок на оплату №897 від 24.02.2016, Податкова накладна №485 від 22.02.2016, Видаткова накладна № 1459 від 29.02.2016, Довіреність №31 від 29.02.2016, Рахунок на оплату № 957 від 29.02.2016, Податкова накладна №485 від 22.02.2016, Видаткова накладна №1460 від 29.02.2016, Довіреність №312 від 29.02.2016, Рахунок на оплату № 960 від 29.02.2016, Податкова накладна №698 від 29.02.2016, Видаткова накладна № 1461 від 29.02.2016, Довіреність №311 від 29.02.2016, Рахунок на оплату № 959 від 29.02.2016, Податкова накладна №698 від 29.02.2016, Видаткова накладна № 1596 від 04.03.2016, Довіреність №43 від 04.03.2016, Рахунок на оплату № 1103 від 03.03.2016, Податкова накладна №89 від 04.03.2016, Видаткова накладна № 1670 від 10.03.2016, Довіреність №9 від 09.03.2016, Рахунок на оплату №1151 від 09.03.2016, Податкова накладна №177 від 09.03.2016, Видаткова накладна №1782 від 12.03.2016, Довіреність №11 від 11.03.2016, Рахунок на оплату № 1214 від 11.03.2016, Податкова накладна №259 від 11.03.2016, Видаткова накладна № 862 від 15.03.2016, Довіреність №15 від 15.03.2016, Рахунок на оплату № 1284 від 15.03.2016, Податкова накладна №331 від 15.03.2016, Видаткова накладна № 1970 від 17.03.2016, Довіреність №173 від 17.03.2016, Рахунок на оплату №1406 від 17.03.2016, Податкова накладна №417 від 17.03.2016, Видаткова накладна № 2003 від 18.03.2016, Довіреність №163 від 16.03.2016, Рахунок на оплату № 1313 від 16.03.2016, Податкова накладна №436 від 18.03.2016, Податкова накладна №407 від 17.03.2016, Видаткова накладна № 2112 від 23.03.2016, Довіреність №23 від 23.03.2016, Рахунок на оплату №1447 від 22.03.2016, Податкова накладна №656 від 22.03.2016, Видаткова накладна №2113 від 23.03.2016, Довіреність №22 від 22.03.2016, Рахунок на оплату № 1391 від 21.03.2016, Податкова накладна №670 від 23.03.2016, Видаткова накладна № 2220 від 25.03.2016, Довіреність №26 від 25.03.2016, Рахунок на оплату № 1467 від 25.03.2016, Податкова накладна №879 від 29.02.2016, Видаткова накладна № 2261 від 28.03.2016, Довіреність №28 від 28.03.2016, Рахунок на оплату № 1548 від 28.03.2016, Податкова накладна №929 від 28.03.2016 Договір №Т-01-1602 з ТОВ "Валіон Груп" від 16.02.2017 р.; Видаткова накладна № 1432 від 20.02.2017, Довіреність №45 від 17.02.2017, Рахунок на оплату № 839 від 16.02.2017, Податкова накладна №457 від 17.02.2017, Договір №Т-01-2002 з ТОВ «ТК Арктур» від 20.02.2017, Видаткова накладна № 1617 від 24.02.2017; Довіреність №30 від 24.02.2017 р., Рахунок на оплату №896 від 20.02.2017, Податкової накладна № 620 від 23.02.2017, ТТН №00004 від 01.01.2016, ТТН №0005 від 02.01.2016, ТТН №00016 від 04.01.2016, ТТН №00023 від 05.01.2016, ТТН №00033 від 06.01.2016, ТТН №00035 від 07.01.2016, ТТН №00037 від 08.01.2016, ТТН №00040 від 10.01.2016, ТТН №«00047 від 12.01.2016, ТТН №00058 від 13.01.2016, ТТН №00067 від 15.01.2016, ТТН №00073 від 16.01.2016, ТТН №00091 від 20.01.2016, ТТН №00100 від 21.01.2016, ТТН№00109 від 23.01.2016, ТТН №00116 від 25.01.2016, ТТН №00122 від 26.01.2016, ТТН №00126 від 27.01.2016, ТТН №00137 від 28.01.2016, ТТН №00142 від 29.01.2016, ТТН №00146 від 31.01.2016, ТТН №00018від 04.01.2016, ТТН №00039 від 09.01.2016, ТТН №00069 від 15.01.2016, ТТН №00104 від 22.01.2016, ТТН №00127від 27.01.2016, ТТН №00017 від 04.01.2016, ТТН №00038 від 09.01.2016, ТТН №00103 від 22.01.2016, ТТН №00125 від 27.01.2016, ТТН №00003 від 01.01.2016, ТТН №00002 від 01.01.2016, ТТН №00006 від 02.01.2016, ТТН №00015 від 04.01.2016, ТТН №00022 від 05.01.2016, ТТН №00032 від 06.01.2016, ТТН №00034 від 07.01.2016, ТТН №00036 від 08.01.2016, ТТН №00042 від 10.01.2016, ТТН №00041 від 10.01.2016, ТТН №00044 від 11.01.2016, ТТН №00047 від 12.01.2016, ТТН №00061 від 14.01.2016, ТТН №00060 від 14.01.2016, ТТН №00057 від 13.01.2016, ТТН №00068 від 15.01.2016, ТТН №00066 від 15.01.2016, ТТН №00072 від 16.01.2016, ТТН №00077 від 17.01.2016, ТТН №00081 від 18.01.2016, ТТН №00083 від 19.01.2016, ТТН №00090 від 10.01.2016, ТТН №00098 від 21.01.2016, ТТН №00099 від 21.01.2016, ТТН №00102 від 22.01.2016, ТТН №00110 від 23.01.2016, ТТН №00115 від 25.01.2016, ТТН №00121 від 26.01.2016, ТТН №00128 від 27.01.2016, ТТН №00136 від 28.01.2016, ТТН №00141 від 29.01.2016, ТТН №00143 від 30.01.2016, ТТН №00145 від 31.01.2016, ТТН №00151 від 01.02.2016, ТТН №00167від 03.02.2016, ТТН №00177 від 05.02.2016, ТТН №00179 від 06.02.2016, ТТН №00182 від 07.02.2016, ТТН №00187від 08.02.2016, ТТН №00203 від 10.02.2016, ТТН №00208 від 11.02.2016, ТТН №00213 від 12.02.2016, ТТН №00218 від 14.02.2016, ТТН №00229 від 15.02.2016, ТТН №00236 від 16.02.2016, ТТН №00242 від 17.02.2016, ТТН №900249 від 18.02.2016, ТТН №00263 від 20.02.2016, ТТН №00274 від 22.02.2016, ТТН №00282 від 23.02.2016, ТТН №00281 від 23.02.2016, ТТН №00294 від 25.02.2016, ТТН №00312 від 29.02.2016, ТТН №00161 від 02.02.2016, ТТН №00183 від 07.02.2016, ТТН №900209 від 11.02.2016, ТТН №00237 від 16.02.2016, ТТН №00264 від 21.02.2016, ТТН №00302 від 26.02.2016, ТТН №00160 від 02.02.2016, ТТН №00191 від 09.02.2016, ТТН №00219 від 14.02.2016, ТТН №00265 від 21.02.2016, ТТН №00150 від 01.02.2016, ТТН №00158 від 02.02.2016, ТТН №00166 від 03.02.2016, ТТН №00169 від 04.02.2016, ТТН №00176 від 05.02.2016, ТТН №00180 від 06.02.2016, ТТН №00181 від 07.02.2016, ТТН №00186 від 08.02.2016, ТТН №00190 від 09.02.2016, ТТН №00200 від 10.02.2016, ТТН №00202 від 10.02.2016, ТТН №00201 від 10.02.2016, ТТН №00207 від 11.02.2016, ТТН №00212 від 12.02.2016, ТТН №00214 від 13.02.2016, ТТН №00217 від 14.02.2016, ТТН №00230 від 15.02.2016, ТТН №00235 від 16.02.2016, ТТН №00243 від 17.02.2016, ТТН №00248 від 18.02.2016, ТТН №00258 від 19.02.2016, ТТН №00259 від 19.02.2016, ТТН №00262 від 20.02.2016, ТТН №00273 від 22.02.2016, ТТН №00280 від 23.02.2016, ТТН №00278 від 23.02.2016, ТТН №00279 від 23.02.2016, ТТН №00286 від 24.02.2016, ТТН №00293 від 25.02.2016, ТТН №00301 від 26.02.2016, ТТН №00305 від 27.02.2016, ТТН №00303 від 27.02.2016, ТТН №00306 від 23.02.2016, ТТН №00313 від 29.02.2016, Видаткова накладна ПАТ «Укргазвидобування» № 2407111 від 24.08.2016, ТТН №6821 від 24.08.2016, Паспорт якості №118 від 23.08.2016, Видаткова накладна ПАТ «Укргазвидобування» № 941-Б від 24.08.2016, ТТН №941-Б від 21.08.2016, Паспорт якості №1936 від 19.08.2016, Видаткова накладна ПАТ «Укргазвидобування» №934-Б від 20.08.2016, ТТН №934-Б від 20.08.2016, Паспорт якості №1926 від 20.08.2016, Видаткова накладна №7273 від 18.08.2016, ТТН №01363 від 18.08.2016, Видаткова накладна №7242 від 18.08.2016, ТТН №01382 від 18.08.2016, Видаткова накладна №7179 від 16.08.2016, ТТН №01343 від 16.08.2016, Видаткова накладна №7568 від 26.08.2016, ТТН №01419 від 26.08.2016, Видаткова накладна №7547 від 26.08.2016, ТТН №01414 від 26.08.2016, Видаткова накладна №7489 від 25.08.2016, ТТН №01418 від 25.08.2016, Видаткова накладна №7453 від 24.08.2016, ТТН №01397 від 24.08.2016, Видаткова накладна №7449 від 23.08.2016, ТТН №01398 від 23.08.2016, Видаткова накладна №7405 від 23.08.2016, ТТН №01391 від 23.08.2016, Видаткова накладна №7664 від 30.08.2016, ТТН №01441 від 30.08.2016, Видаткова накладна №7660 від 30.08.2016, ТТН №01435 від 30.08.2016, Видаткова накладна №7580 від 29.08.2016, ТТН №01423 від 29.08.2016, ТТН №01449 від 01.08.2016, ТТН №01448 від 01.08.2016, ТТН №01463 від 02.08.2016, ТТН №01462 від 02.08.2016, ТТН №01477 від 04.08.2016, ТТН №01485 від 05.08.2016, ТТН №01486 від 05.08.2016, ТТН №01487 від 05.08.2016, ТТН №01490 від 06.08.2016, ТТН №01496 від 07.08.2016, ТТН №01495 від 07.08.2016, ТТН №01494 від 07.08.2016, ТТН№01500 від 08.08.2016, ТТН №01511 від 09.08.2016, ТТН №01510 від 09.08.2016, ТТН №01517 від 10.08.2016, ТТН №01531 від 11.08.2016, ТТН №01532 від 12.08.2016, ТТН №01540 від 12.08.2016, ТТН №01542 від 13.08.2016, ТТН №01541 від 13.08.2016, ТТН №01558 від 14.08.2016, ТТН №901551 від 15.08.2016, ТТН №901552 від 15.08.2016, ТТН №901563 від 16.08.2016, ТТН №901567 від 17.08.2016, ТТН №901571 від 17.08.2016, ТТН №901580 від18.08.2016, ТТН №901587 від 19.08.2016, ТТН №901588 від 19.08.2016, ТТН №901595 від 20.08.2016, ТТН №901596 від 20.08.2016, ТТН №901599 від 21.08.2016, ТТН №901598 від 21.08.2016, ТТН №901610 від 22.08.2016, ТТН №901609 від 22.08.2016, ТТН №901614 від 23.08.2016, ТТН №901615 від 23.08.2016, ТТН №901618 від 24.08.2016, ТТН №901631 від 26.08.2016, ТТН №901632 від 26.08.2016, ТТН №901639 від 27.08.2016, ТТН №901641 від 28.08.2016, ТТН №901642 від 28.08.2016, ТТН №901643 від 28.08.2016, ТТН№901651 від 29.08.2016, ТТН №201658 від 30.08.2016, ТТН №201659 від 30.08.2016, ТТН №901663 від 31.08.2016, ТТН №901662 від 31.08.2016, ТТН №901451 від 01.08.2016, ТТН №901471 від 03.08.2016, ТТН №901488 від 05.08.2016, ТТН №901503 від 08.08.2016, ТТН №901502 від 08.08.2016, ТТН №901519 від 10.08.2016, ТТН №901545 від 13.08.2016, ТТН №901565 від 16.08.2016, ТТН №901590 від 19.08.2016, ТТН №901601 від 21.08.2016, ТТН №201619 від 24.08.2016, ТТН №901627 від 25.08.2016, ТТН №901644 від 28.08.2016, ТТН №16665 від 31.08.2016, ТТН №901454 від 01.08.2016, ТТН №201493 від 06.08.2016, ТТН №901530 від 12.08.2016, ТТН №901572 від 17.08.2016, ТТН 901620 від 24.08.2016, ТТН №201630 від 20.08.2016, ТТН №01654 від 30.08.2016, ТТН №01453 від 01.08.2016, ТТН №01492 від 06.08.2016, ТТН №01504 від 08.08.2016, ТТН №01529 від 12.08.2016, ТТН №01573 від 17.08.2016, ТТН №01608 від 22.08.2016, ТТН №01640 від 27.08.2016, ТТН №01655 від 30.08.2016, ТТН №01452 від 01.08.2016, ТТН №01464 від 02.08.2016 ТТН №01478 від 04.08.2016, ТТН №01497 від 08.08.2016, ТТН №901512 від 09.08.2016, ТТН №01520 від 10.08.2016, ТТН №01533 від 11.08.2016, ТТН №01543 від 13.08.2016, ТТН №01564 від 16.08.2016, ТТН №01581 від 18.08.2016, ТТН №01597 від 20.08.2016, ТТН №01616 від 23.08.2016, ТТН №01625 від 25.08.2016, ТТН №01633 від 27.08.2016, ТТН №01652 від 29.08.2016, ТТН №01664 від 31.08.2016, ТТН №01450 від 01.08.2016, ТТН №01470 від 03.08.2016, ТТН №01491 від 06.08.2016, ТТН №01518 від 10.08.2016, ТТН №01544 від 13.08.2016, ТТН №01566 від 17.08.2016, ТТН №01589 від 19.08.2016, ТТН №01600 від 21.08.2016, ТТН №01617 від 24.08.2016, ТТН №01643 від 25.08.2016, ТТН №01615 від 28.08.2016, ТТН №01659 від 30.08.2016, Видаткова накладна №ИМ000039 від 12.01.2016 ТОВ «Західна нафтогазова компанія», Акт форма№5-НП від 16.01.2016, Видаткова накладна №ИМ000167 від 17.02.2016 ТОВ «Західна нафтогазова компанія», Акт форма №5-НП від 22.02.2016, Паспорт якості №270 від 13.02.2016, Сертифікат відповідності, Видаткова накладна №ИМ000196 від 24.02.2016, ТОВ «Західна нафтогазова компаній», Акт форма №5-НП від 27.02.2016, Паспорт якості №307 від 19.02.2016, Сертифікат відповідності, ТТН №00024 від 06.01.2016, ТТН №00094 від 21.01.2016, ТТН №00014 від 04.01.2016, ТТН №00013 від 04.01.2016, ТТН №00028 від 06.01.2016, ТТН №00031 від 06.01.2016, ТТН №00043 від 11.01.2016, ТТН №900050 від 13.01.2016, ТТН №900070 від 16.01.2016 ТТН №900084 від 20.01.2016 ТТН №00107 від 23.01.2016 ТТН №00105 від 23.01.2016, ТТН №900106 від 23.01.2016, ТТН №900124 від 27.01.2016, ТТН №00129 від 28.01.2016, ТТН №00144 від 30.01.2016, ТТН №00012 від 04.01.2016, ТТН №00020 від 05.01.2016, ТТН №00071 від 26.01.2016, ТТН №00131 від 28.01.2016, ТТН №00162 від 03.02.2016, ТТН №00308 від 29.02.2016, ТТН №00149 від 01.02.2016, ТТН №00153 від 02.02.2016, ТТН №00194 від 10.02.2016, ТТН №00233 від 16.02.2016, ТТН №00285 від 24.02.2016, ТТН №00163 від 03.02.2016, ТТН №00224 від 15.02.2016, ТТН №00245 від 18.02.2016, ТТН №00269 від 22.02.2016, ТТН №00300 від 26.02.2016, ТТН №00148 від 01.02.2016, ТТН №00163 від 03.02.2016, ТТН №00168 від 04.02.2016, ТТН №00178 від 06.02.2016, ТТН №00188 від 09.02.2016, ТТН №00199 від 10.02.2016, ТТН №00197 від 10.02.2016, ТТН №00204 від 11.02.2016, ТТН №00215 від 13.02.2016, ТТН №00232 від 16.02.2016, ТТН №00231 від 16.02.2016 ТТН №00244 від 18.02.2016 ТТН №00261 від 20.02.2016, ТТН №00270 від 22.02.2016, ТТН №00271 від 22.02.2016, ТТН №00284 від 24.02.2016, ТТН №00298 від 26.02.2016, ТТН №00297 від 26.02.2016, ТТН №00307 від 29.02.2016, Видаткова накладна №ИМ000947 від 30.08.2016 ТОВ «Західна нафтогазова компанія», Акт форма №5-НП від 07.09.2016, Паспорт якості №1248 від 24.04.2016, Сертифікат відповідності, Видаткова накладна №7661 від 30.08.2016 покупець ТОВ «ЄВРОІМПЕКС», ТТН №01434 від 30.08.2016, Видаткова накладна №7457 від 25.08.2016 покупець СТОВ «Інгулець», ТТН №1401 від 25.08.2016, Видаткова накладна №7287 від 19.08.2016 покупець ПП «КАНАЛ-М», ТТН №01374 від 19.08.2016, ТТН №01438 від 01.08.2016, ТТН №01499 від 08.08.2016, ТТН №01555 від 16.08.2016, ТТН №01613 від 23.08.2016, ТТН №01460 від 02.08.2016, ТТН №01498 від 08.08.2016, ТТН№01554 від 16.08.2016, ТТН №01602 від 22.08.2016, ТТН №01646 від 29.08.2016, ТТН №01435 від 01.08.2016, ТТН №01513 від 10.08.2016, ТТН №01585 від 19.08.2016, ТТН №01648 від 29.08.2016, ТТН №01444 від 01.08.2016, ТТН №01443 від 01.08.2016, ТТН №01586 від 19.08.2016, ТТН №01465 від 03.08.2016, ТТН №01479 від 05.08.2016, ТТН №01506 від 09.08.2016, ТТН №01536 від 12.08.2016, ТТН №01559 від 16.08.2016, ТТН №01553 від 16.08.2016, ТТН №01582 від 19.08.2016, ТТН №01612 від 23.08.2016, ТТН №01623 від 25.08.2016, ТТН №01645 від 29.08.2016, ТТН №01439 від 01.08.2016, ТТН №01467від 03.08.2016, ТТН №01489 від 06.08.2016, ТТН №01505 від 09.08.2016, ТТН №0153 7 від 12.08.2016, ТТН №01548 від 15.08.2016, ТТН №01574 від 18.08.2016, ТТН №01603 від 22.08.2016, ТТН №01622 від 25.08.2016, ТТН №01634 від 27.08.2016, ТТН №01653 від 30.08.2016, Видаткова накладна №42 від 05.01.2016 ТОВ «БНК-Україна», Акт форма №5-НП від 11.01.2016, Паспорт якості №2248 від 30.12.2015 р., Видаткова накладна №105 від 29.01.2016 ТОВ «Юкра», Акт форма №5-НП від 03.02.2016, Паспорт якості від 29.12.2015 р., ТТН №00018 від 06.01.2016, ТТН №00014 від 06.01.2016, ТТН №00021 від 06.01.2016 ТТН №00045 від 12.01.201, ТТН №00007 від 02.01.2016, ТТН №00026 від 06.01.2016, ТТН №00064 від 15.01.2016, ТТН №00117 від 26.01.2016, ТТН №00019 від 05.01.2016, ТТН №00031 від 06.01.2016, ТТН №00050 від 13.01.2016, ТТН №00065 від 15.01.2016 ТТН №00065 від 15.01.2016, ТТН №00070 від 16.01.2016, ТТН №00087 від 20.01.2016, ТТН №00085 від 20.01.2016, ТТН №00089 від 20.01.2016, ТТН №00111 від 25.01.2016 ТТН №00134 від 28.01.2016, ТТН №00138 від 29.01.2016, ТТН №00133 від 28.01.2016 ТТН №00154 від 02.02.2016, ТТН №00173 від 17.02.2016, ТТН №00192 від 10.02.2016, ТТН №00239 від 05.02.2016, ТТН №00251 від 19.02.2016, ТТН №00310 від 29.02.2016 ТТН №00185 від 08.02.2016, ТТН №00155 від 02.02.2016, ТТН №00170 від 05.02.2016, ТТН №00238 від 17.02.2016, ТТН №00252 від 19.02.2016, ТТН №00275 від 23.02.2016, ТТН №00311 від 29.02.2016, Накладна на відпуск №Н09-116 від 26.08.2016 ТОВ «Укрпалетсистем», ТТН №118УПС/09, Паспорт якості №1215 від 15.08.2016, Накладна на відпуск №Н09-117 від 26.08.2016 ТОВ «Укрпалетсистем», ТТН №119 УПС/09, Паспорт якості №1216 від 16.08.2016, Накладна на відпуск №Н09-58 від 09.08.2016 ТОВ «Укрпалетсистем», ТТН №65 УПС/09, Паспорт якості №1111 від 10.07.2016, ТТН №01468 від 03.08.2016, ТТН №01539 від 12.08.2016, ТТН №01555 від 16.08.2016, ТТН №01594 від 20.08.2016, ТТН №01554 від 16.08.2016, ТТН №01557 від 16.08.2016, ТТН №01513 від 10.08.2016, ТТН №01586 від 19.08.2016, ТТН №01440 від 03.08.2016, ТТН №01472 від 04.08.2016, ТТН №01515 від 10.08.2016, ТТН №01523 від 11.08.2016, ТТН №01576 від 18.08.2016, ТТН №01584 від 19.08.2016, ТТН №01576 від 18.08.2016, ТТН №01584 від 19.08.2016, ТТН №01638 від 27.08.2016, ТТН №01441 від 01.08.2016, ТТН №01466 від 03.08.2016, ТТН №01480 від 05.08.2016, ТТН №01516 від 10.08.2016, ТТН №01534 від 12.08.2016 ТТН №01535 від 12.08.2016, ТТН №01568 від 17.08.2016, ТТН №01583 від 19.08.2016 ТТН №01593 від 20.08.2016,ТТН №01611 від 23.08.2016, ТТН №01628 від 26.08.2016, ТТН №01514 від 10.08.2016, ТТН №01636 від 27.08.2016, ТТН №01661 від 31.08.2016.

За приписами пп. 14.1.191 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, постачання товарів - будь-яка передача права на розпорядження товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду та, відповідно п. 14.1.202 п. 14.1 ст. 14 ПУ України, продаж (реалізація) товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Згідно п.22.1 ст.22 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об`єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов`язує виникнення у платника податкового обов`язку.

Відповідно до пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

Для цілей цього підпункту до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за правилами бухгалтерського обліку, включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Доходи для цілей визначення об`єкта оподаткування податком на прибуток повинні бути фактично отриманими і підтвердженими належними первинними документами, які відображають реальність господарських операцій позивача з суб`єктами господарювання, і є підставою для формування податкового обліку платника податків.

Базою оподаткування є грошове вираження об`єкту оподаткування, визначеного згідно із статтею 134 цього Кодексу з урахуванням положень цього Кодексу (п. 135.1 ст. 135 ПК України). Податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною статтею 136 цього Кодексу, від бази оподаткування, визначеної згідно зі статтею 135 цього Кодексу (п.137.1 ст. 137 ПК України).

Основним документом, який визначає методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про доходи підприємства та її розкриття у фінансовій звітності є Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід» (надалі - Положення (стандарт) 15), затверджене Наказом Міністерства фінансів України 29.11.99 року № 290.

Дохід, відповідно до п.5 Положення, визнається під час збільшення активу або зменшення зобов`язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Відповідно до п.7 даного Положення, визнані доходи класифікуються в бухгалтерському обліку за такими групами:

дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);

чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);

інші операційні доходи;

фінансові доходи;

інші доходи.

Згідно п. 5 Положення, дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) -загальний дохід (виручка) від реалізації продукції, товарів, робіт або послуг без вирахування наданих знижок, повернення раніше проданих товарів та непрямих податків і зборів (податку на додану вартість, акцизного збору тощо).

Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) визначається шляхом вирахування з доходу від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг наданих знижок, вартості повернутих раніше проданих товарів, доходів, що за договорами належать комітентам (принципалам тощо), та податків і зборів.

До складу інших операційних доходів включаються суми інших доходів від операційної діяльності підприємства, крім чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), зокрема: дохід від операційної оренди активів; дохід від операційних курсових різниць; відшкодування раніше списаних активів; дохід від роялті, відсотків, отриманих на залишки коштів на поточних рахунках в банках, дохід від реалізації оборотних активів (крім фінансових інвестицій), необоротних активів, утримуваних для продажу, та групи вибуття тощо.

До складу інших доходів, зокрема, включаються дохід від реалізації фінансових інвестицій; дохід від неопераційних курсових різниць та інші доходи, які виникають у процесі господарської діяльності, але не пов`язані з операційною діяльністю підприємства.

Операційна діяльність підприємства, згідно з визначеннями, наведеними в ПСБО 7 «Звіт про рух грошових коштів» - це основна діяльність суб`єкта господарювання, яка приносить дохід, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною (придбання і продаж довгострокових активів, а також інших інвестицій, які не є еквівалентами грошових коштів) або фінансовою діяльністю (діяльність, що спричиняє зміни розміру та складу вкладеного капіталу та запозичень суб`єкта господарювання).

Пунктом 8 вказаного Положення визначено, що дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, інших активів) визнається в разі наявності всіх наведених нижче умов:

покупцеві передані ризики й вигоди, пов`язані з правом власності на продукцію (товар, інший актив);

підприємство не здійснює надалі управління та контроль за реалізованою продукцією (товарами, іншими активами);

сума доходу (виручка) може бути достовірно визначена;

є впевненість, що в результаті операції відбудеться збільшення економічних вигоди підприємства, а витрати, пов`язані з цією операцією, можуть бути достовірно визначені.

За приписами п.6 Положення не визнаються доходами такі надходження від інших осіб:

сума податку на додану вартість, акцизів, інших податків і обов`язкових платежів, що підлягають перерахуванню до бюджету й позабюджетних фондів

сума надходжень за договором комісії, агентським та іншим аналогічним договором на користь комітента, принципала тощо;

сума попередньої оплати продукції (товарів, робіт, послуг);

сума авансу в рахунок оплати продукції (товарів, робіт, послуг);

сума завдатку під заставу або в погашення позики, якщо це передбачено відповідним договором;

надходження, що належать іншим особа;

надходження від первинного розміщення цінних паперів;

сума балансової вартості валюти.

Порядок обчислення податку на прибуток підприємств визначений в ст. 137 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 137.1 ст. 137 Податкового кодексу України, податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною статтею 136 цього Кодексу, від бази оподаткування, визначеної згідно зі статтею 135 цього Кодексу.

Пунктом 201.8 ст. 201 Податкового кодексу України передбачено, що право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 цього Кодексу.

Відповідно до першого та другого абзаців пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

В свою чергу розрахунки між юридичними особами, а також розрахунки за участю фізичних осіб, пов`язані із здійсненням ними підприємницької діяльності, провадяться у безготівковій формі.

Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, що затверджена Постановою Національного Банку України №22 від 21.01.2004 р. та зареєстрована в Міністерстві юстиції України за № 377/8976 від 29.03.2004 р., яка регулює порядок здійснення безготівкових розрахунків, встановлено, що безготівкові розрахунки це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, внесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів.

Згідно матеріалів справи, ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» розрахунки з ТОВ «БІГ ПРОФІТ ПЛЮС», ТОВ «ДЖЕТА ТРЕЙД», ТОВ «ВАЛІОН ГРУП», ТОВ «ТК АРКТУР» проводились шляхом перерахування останніми грошових коштів на розрахунковий рахунок ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» на підставі розрахункових документів - платіжних доручень.

Інструкцією встановлено, що банки перевіряють відповідність заповнення реквізитів розрахункових документів клієнтів на відповідність вимогам пунктів 2.4 та 2.5 Інструкції та додатку 8 до неї. Реквізит платіжного доручення «Призначення платежу» заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу.

Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України і відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення «Призначення платежу».

За таких обставин, зазначення в у платіжному документі особи, яка сплатила та зазначення в призначення платежу (посилання на Рахунок, вид зобов`язання в оплата якого за правовою природою здійснюється перераховуються грошові кошти (а саме «Оплата за товар»), може ідентифікують операцію та підстави надходження коштів.

При цьому, реалізація продукції за договорами з вказаними контрагентами, відповідно до змісту Актів перевірок, підтверджується наявністю договорів, видаткових накладних, довіреностей, зареєстрованих податкових накладних, встановленням фактів оплати товарів та відсутності заборгованості між підприємствами відповідно до даних бухгалтерського обліку.

Вказані обставини свідчать про реальність здійснених господарських операцій та отримання від вказаних операцій економічного ефекту.

Слід звернути увагу, що ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» по вказаним операціям виступав продавцем та законом не покладено на нього обов`язок відслідковувати подальше використання проданого ним товару.

Як вбачається з Актів перевірки, свої податкові зобов`язання за результатами здійснення спірних господарських операцій ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» виконало в повному обсязі.

Викладені обставини не були спростовані під час судового розгляду справи.

Суд звертає увагу, що податкова інформація, на яку посилаються перевіряючі у Актах перевірок, не містять жодного доказу, який би свідчив про умисел ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» в сприянні здійсненню незаконної діяльності своїх контрагентів (якщо така діяльність була), обізнаність про дефекти в правовому статусі контрагентів, неналежне ведення бухгалтерського та податкового обліку, не оформлення або оформлення з порушенням вимог чинного законодавства України первинних документів.

Крім того, інформаційні бази даних податкового органу не мають статусу офіційних і можуть містити помилки, які впливають на правовий статус платника податку. Бази даних податкового органу не є належними доказами у справі, а чинним законодавством також не передбачена належність таких баз до засобів доказування.

Дана правова позиція підтверджується доводами, що були викладені в Постановах ВАСУ від 20.09.2012 року № К9991/574/12; № К 9991/5991/11 та №9991/24891/11.

Згідно ч.2 ст. 61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер, а тому позивач не повинен нести відповідальність за господарську діяльність своїх контрагентів.

При цьому, належними та допустимими в розумінніст.124 Конституції України,ст.70 КАС України доказами вчинення платником податків нікчемного правочину можуть бути або обвинувальний вирок суду по кримінальній справі (бо діяння платника податків по протиправному заволодінню майном іншої особи або ухиленню від сплати податків, тобто вчинення нікчемного правочину, є об`єктивною стороною злочинів, передбаченихст.191 КК України та ст.212 КК України), або рішення суду у справі про стягнення одержаного за нікчемним правочином (бо наслідком вчинення платником податків нікчемного правочину відповідно до ст.ст.207,208,250 КАС Україниє застосування конфіскаційного заходу у вигляді стягнення одержаного за нікчемним правочином), або рішення суду про визнання правочину недійсним (бо відповідно до ч.3ст.228 Цивільного кодексу України вчинення платником податків правочину, котрий суперечить інтересам держави і суспільства, є підставою для звернення до суду з вимогою про визнання такого правочину недійсним).

Поняття «добросовісний платник», яке вживається у сфері податкових правовідносин, не передбачає виникнення у суб`єкта господарювання додаткового обов`язку з контролю за дотриманням його контрагентами правил оподаткування, а сам платник не наділений повноваженнями податкового контролю для виконання функцій, покладених на податкові органи, а тому не може володіти інформацією відносно виконання контрагентами будь-яких податкових зобов`язань (аналогічна правова позиція була викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 26.09.2012 у справі № К/9991/5398/12), також вказаної позиції підтримується і Верховний Суд у своїй постанові від 27.03.2018р. у справі №805/92/16-а.

Отже, межі юридичної відповідальності кожного платника податків, яка відповідно до ст. 61 Конституції України має індивідуальний характер, поширюються на діяння, що визнаються законом протиправними та були вчинені саме цим платником податків. Притягнення суб`єкта права до юридичної відповідальності за діяння, що були вчинені іншими особами, згідно з положеннями Закону неможливе.

В той же час, суду надані докази, що всі перелічені підприємства є зареєстрованими та перебувають на обліку в податкових органах, станом на дату здійснення господарських операцій з придбання газу та нафтопродуктів, були платниками податку на додану вартість.

Згідно інформації податкового органу відносно посадових осіб контрагентів позивача, - ТОВ «ЕВРО-СУВ-ТРАНС», ТОВ «СУВ-ТРАНС» наявний вирок суду за ознаками правопорушень, передбачених ст.ст. 27 ч.5, ст.205 ч.1 КК України.

Згідно з ч. 6ст. 78 КАС України, вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Відносно вироку суду про притягнення до кримінальної відповідальності, суд вважає за необхідне зазначити, що Верховний Суд у постанові від 27.03.2018 року у справі №815/3563/17 чітко висловив позицію, згідно якої критично ставиться до формального з`ясування обставин у справі. Тому ігнорування встановлених судом фактів, які мають значення для даної справи, є недопустимим. Суд, аналізуючи встановлені обставини, надає оцінку саме змісту досліджуваного вироку.

Така правова позиція, серед іншого, підтверджується висновками Верховного Суду у постанові від 17.04.2018 року у справі №808/2459/17, де вказано, що сам факт наявності вироків, ухвалених на підставі угод у кримінальному провадженні, не дає підстав для автоматичного висновку про нереальність господарських операцій, внаслідок чого є нагальна необхідність перевіряти доведеність кожного податкового правопорушення і здійснювати комплексне дослідження усіх складових господарських операцій, з врахуванням обставин, встановлених у вироках, які набрали законної сили.

З викладених у Актах перевірок обставин кримінальних справ, які встановлені вироками судів не вбачається прямого чи опосередкованого зв`язку безпосередньо позивача з протиправною діяльністю конвертаційних підприємств та/або їх посадовими особами. З огляду на це, даний вирок не може мати преюдиціального значення щодо обставин здійснення позивачем господарських операцій із спірними контрагентами, оскільки відсутні дослідження господарських операцій та первинної документації підприємств у період, який перевірявся.

Крім того, під час судового розгляду справи було встановлено, що ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» за результатами здійснення господарських операцій, в тому числі з вказаними контрагентами, не формувало податковий кредит та валові витрати, оскільки не придбавав товар, а реалізовував його.

Суд зазначає, що сам факт порушення кримінальної справи чи наявність обвинувальних вироків щодо посадових осіб господарюючих суб`єктів не є беззаперечним фактом, що підтверджує відсутність реальних правових наслідків всіх господарських операцій проведених позивачем та його контрагентами. Під час проведення господарських операцій платник податків може бути і необізнаним стосовно дійсного стану правосуб`єктності своїх контрагентів і реально отримувати від них товари (роботи чи послуги), незважаючи на те, що контрагенти можливо і мають наміри щодо порушення податкового законодавства.

Практика Європейського суду з прав людини, яка відповідно дост.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»є джерелом права, свідчить про те, якщо державні органи мають інформацію про зловживання в системі оподаткування конкретною компанією, вони повинні застосовувати відповідні заходи саме до цього суб`єкту, а не розповсюджувати негативні наслідки на інших осіб при відсутності зловживання з їх боку (Рішення Європейського суду з прав людини від 09.01.2007 у справі «Інтерсплав проти України»).

Окрім того, в силу приписів ст. 207 і208 Господарського кодексу України, ч.3 ст.228 Цивільного кодексу України, одного лише висновку органу податкової служби про нереальність (нікчемність) вчиненого платником податків правочину або про нереальність здійсненої платником податків господарської операції є недостатньо для судження іншого податкового органу про вчинення контрагентом такого платника порушення закону, оскільки податкові органи не наділені законодавцем виключною прерогативою на визнання правочинів такими, що суперечать закону.

Правова позиція суду в тому, що обов`язок ведення податкового обліку покладено на кожного окремого платника податків. При цьому, такий платник податків несе самостійну відповідальність за порушення правил ведення податкового обліку. відповідальність стосується кожного окремого платника податків і не може поширюватись на третіх осіб, у т.ч. на його контрагентів та контрагентів по ланцюгу постачання.

Окремо суд зазначає, що отримання податковим органом акту перевірки чи довідки зустрічної звірки, в котрих викладені висновки про вчинення контрагентом платника податків нікчемного правочину або відображення в звітності показників господарських операцій, які фактично не відбулись, не звільняє такий податковий орган від виконання обов`язку по самостійному встановленню та доведенню факту вчинення платником податків порушення закону.

Як було зазначено вище, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податку.

В свою чергу, визначальним критерієм для підтвердження права платника податку на податковий кредит та/або віднесення відповідних сум до валових витрат є реальність вчинюваної господарської операції, тобто встановлення факту зміни руху активів чи зміни стану зобов`язань платника податку внаслідок придбання ним товарів (послуг), що використовуються таким платником у своїй господарській діяльності.

Контролюючим органом не було доведено та надано належних доказів, які б свідчили, що наявні у позивача, як продавця товару, трудові ресурси та матеріально - технічне забезпечення були недостатніми для виконання умов Договорів, укладених з позивачем, як не було надано і доказів про наявність встановлених судами фактів, які свідчать про обізнаність платника податків щодо неправомірної поведінки контрагентів та злагодженості дій між ними.

Суд не бере до уваги і посилання відповідача на податкову інформацію, наявну в інформаційно - аналітичних базах відносно контрагентів позивача по ланцюгах постачання, а також податкову інформацію надану іншими контролюючими органами, оскільки така інформація не ґрунтується на безпосередньому аналізі первинних документів та не є належним доказом в розумінні процесуального Закону.

Сама по собі наявність або відсутність окремих документів не може бути підставою для висновків про відсутність господарської операції та відмови у формуванні податкового кредиту.

Норми податкового законодавства не ставлять у залежність достовірність даних податкового обліку платника податків від дотримання податкової дисципліни його контрагентами, якщо цей платник (покупець) мав реальні витрати у зв`язку з придбанням товарів (робіт, послуг), призначених для використання у його господарській діяльності Порушення певними постачальниками товару (робіт, послуг) у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства чи правил ведення господарської діяльності не може бути підставою для висновку про порушення покупцем товару (робіт, послуг) вимог закону щодо формування податкового кредиту, тому платник податків (покупець товарів (робіт, послуг)) не повинен зазнавати негативних наслідків, зокрема у вигляді позбавлення права на податковий кредит, за можливу неправомірну діяльність його контрагента за умови, якщо судом не встановлено фактів, які свідчать про обізнаність платника податків щодо такої поведінки контрагента та злагодженість дій між ними. Також, норми податкового законодавства не визначають звітування контрагента до контролюючих органів як критерій правового статусу платника податків (позивача) щодо отримання податкової преференції у формі податкового кредиту.

Такі висновки суду відповідають правовій позиції Верховного Суду, викладеній у постановах від 27.03.2018 р. по справі №816/809/17, від 28.08.2018 р. по справі №820/7592/15, від 05.09.2018 р. по справі №2а-0870/2256/11, від 15.08.2018 по справі №2а-12462/12/2070, від 27.03.2018 р. по справі №816/809/17, які враховуються судом при вирішенні даної справи.

За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність підстав вважати господарські відносини між позивачем та його контрагентами у спірний період такими, що фактично не відбувались. Відтак висновки відповідача у цій частині, на переконання суду, є хибними.

Виходячи з п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті186 цього Кодексу.

Відповідно до положень п.187.1 ст. 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Податкова накладна є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту у відповідності до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.

Податкова накладна є податковим документом, що одночасно відображається у податкових зобов`язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Відповідно до п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України, податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Як виключення із загального правила, згідно з підпунктом «б» пункту 201.11 ст. 201 Податкового кодексу України підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є касові чеки.

При цьому, з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку).

Касовий чек (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника) повинен містити дані про загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем з урахуванням податку, та суму цього податку, що сплачується у складі загальної суми.

Відповідно до п. 14 Наказу Міністерства Фінансів України № 1307 від 31.12.2015 р., податкова накладна складається за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі надання платнику податку касових чеків, які містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку.

У спірних відносинах, реалізація пального підприємствам ТОВ «СУВ-ТРАНС», ТОВ «ЄВРО-СУВ-ТРАНС», ТОВ «УКРАГРОЛІНК», ТОВ «ТРАНС-СКТ», ТОВ «ЄВРОТРАНС-СКТ» відбувалось через мережу АЗС ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» за готівкові кошти, через каси автозаправних станцій із застосуванням реєстратора розрахункових операцій.

Таким чином, суми грошових коштів, отримані за товари, були оприбутковані у відповідності до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, харчування та надання послуг», віднесені до складу Декларації з податку на прибуток рядок 01 «Дохід від будь-якої діяльності за вирахуванням непрямих податків», віднесені до складу податкових зобов`язань з ПДВ та сплачено акцизний податок.

Іншого порядку дій платника податку у даних відносинах законодавством не передбачено.

З огляду на викладене суд не вбачає в діях позивача порушень в частині сплати акцизного податку та/або порушень відображення таких даних у первинній документації підприємства.

Щодо висновку відповідача про безоплатне отримання паливних талонів торговельних марок «АВІАС» та «WOG».

В ході перевірки встановлено факт вилучення у ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» Прокуратурою Дніпропетровської області в рамках кримінального провадження №42017040000001454 від 09.11.2017 р. паливних талонів торгівельних марок «АВІАС» та «WOG», придбання яких не відображено в бухгалтерському обліку підприємства.

Разом з тим, судом встановлено, що між ПП «Нафтатранссервіс» та ТОВ «НК ГАЗСЕРВІС» 23.08.2018 р. був укладений Договір зберігання, в порядку та на умовах якого згідно відповідних документів, які є невід`ємною частиною цього Договору, поклажодавець (ТОВ «НК «ГАЗСЕРВІС») передає, а зберігач (ПП «Нафтатранссервіс») приймає на відповідальне зберігання скретч-картки АВІАС: дизпаливо у кількості 8965,00 літрів та бензин А-95 у кількості 3810,00 літрів, вартістю згідно прибуткових або супроводжувальних документів (п. 1.1 Договору зберігання, зі змінами згідно Додаткової угоди № 1 від 27.08.2018 р.).

У відповідності до п. 1.2 Договору зберігання, місцем зберігання є м. Кривий Ріг, вул. Медова, 48а.

Згідно укладеного Договору зберігання ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» зобов`язаний нести відповідальність за втрату або ушкодження майна поклажодавця (ТОВ «НК «ГАЗСЕРВІС»), що знаходиться у зберігача (ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС»), незалежно від причини ушкодження або втрати, з моменту одержання майна від поклажодавця до закінчення його зберігання (п.п. 2.1.3 Договору зберігання).

При цьому, згідно п. 5.5 Договору зберігання, у випадку неповернення майна поклажодавцеві за першою вимогою, зберігач повинен виплатити поклажодавцю неустойку у розмірі 0,5 % від вартості майна за кожний день затримки.

Пунктом 4.1 означеного Договору передбачено оплату за зберігання майна у розмірі 300,00 грн. у місяць.

У відповідності до п. 7.1 Договору зберігання, цей Договір набуває чинності з моменту його підписання і діє до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань за цим Договором.

На переконання суду, зі змісту цивільно правової угоди (Договору зберігання) вбачається, що у відповідності до вимог ч.ч. 1,4 ст. 179, ч.ч. 1-3 ст. 180 Господарського кодексу України, сторони погодили всі істотні умови договору на власний розсуд, що не суперечить принципам і вимогам господарського законодавства, відповідає статутній діяльності підприємств, не містить по суті протиправних зобов`язань.

Частиною 2 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» закріплено, що первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Первинні облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Позивачем до суду надані копії первинної документації підприємства, складені за наслідками провадження діяльності з використанням паливних талонів, а саме: Договір зберігання від 23.08.2018 між ПП "НАФТАТРАНССЕРВІС»" та ТОВ "НК Газсервіс"; Додаток №1 від 27.08.2018, акт прийому-передачі № 1 від 27.08.2018, акт прийому-передачі № 2 від 27.08.2018, акт прийому-передачі № 3 від 27.08.2018; лист № 12/09-12 від 12.09.2018, лист ПП "НАФТАТРАНССЕРВІС» від 03.09.2018 № 95; акт про заміну талонів № 05 від 22.08.2018; Договір № 29/50 від 29.05.2014 між ПП "НТС" та ТОВ "Вог Рітейл", Видаткова накладна ПАТ «Укргазвидобування» № 5281 від 02.01.2016 на суму 183758,20 грн., ТТН № 000012 від 02.01.2016, Видаткова накладна ПАТ «Укргазвидобування» № 6303 від 08.01.2016 на суму 176 499,91 грн., ТТН № 000072 від 08.01.2016, Паспорт якості №33 від 06.01.2016, Видаткова накладна № 6506 від 11.01.2016 на суму 177916,16 грн., ТТН № 000081 від 11.01.2016, Паспорт якості №86 від 11.01.2016, Видаткова накладна № 5172 від 16.02.2016 на суму 165816,50 грн., ТТН № 000305 від 16.02.2016, Видаткова накладна ПАТ «Укргазвидобування» № 5171 від 15.02.2016 на суму 171598,81 грн., ТТН № 000298 від 15.02.2016, Паспорт якості №334 від 15.02.2016, Видаткова накладна №369 від 22.01.2016 покупець ТОВ «НК ГАЗСЕРВІС», ТТН №00056 від 22.01.2016, Податкова накладна №303 від 22.01.2016, Видаткова накладна №316 від 21.01.2016 покупець ФОП Бреславець С.О., ТТН №00051 від 21.01.2016, Податкова накладна №257 від 21.01.2016, Видаткова накладна№225 від 15.01.2016 покупець ТОВ «НК ГАЗСЕРВІС», ТТН №00042 від 15.01.2016, Податкова накладна №189 від 15.01.2016, Видаткова накладна №505 від 27.01.2016 покупець ФОП Бреславець С.О., ТТН №00065 від 27.01.2016, Податкова накладна 393 від 27.01.2016, Видаткова накладна №199 від 14.01.2016 покупець ТОВ «НК ГАЗСЕРВІС», ТТН №00036 від 14.01.2016, Податкова накладна №172 від 14.01.2016, Видаткова накладна №505 від 27.01.2016 покупець ФОП Решотка С.П., ТТН №00031 від 12.01.2016, Податкова накладна 134 від 12.01.2016, Видаткова накладна №48 від 06.01.2016 покупець ФОП ОСОБА_10 , ТТН №00019 від 06.01.2016, Податкова накладна 61 від 06.01.2016, Видаткова накладна №36 від 06.01.2016 покупець ТОВ «НК ГАЗСЕРВІС», ТТН №00013 від 06.01.2016, Податкова накладна №50 від 06.01.2016, Видаткова накладна №741 від 05.02.2016 покупець ТОВ «НК ГАЗСЕРВІС», ТТН №00094 від 05.02.2016, Податкова накладна №125 від 05.02.2016, Видаткова накладна №732 від 05.02.2016 покупець ФОП ОСОБА_11 , ТТН №00092 від 05.02.2016, Податкова накладна 122 від 05.02.2016, Видаткова накладна№725 від 04.02.2016 покупець ТОВ «Криворізький хлібзавод№1», ТТН №00091 від 04.02.2016, Податкова накладна №103 від 04.02.2016, Видаткова накладна №679 від 03.02.2016 покупець ФОП ОСОБА_10 , ТТН №00085 від 03.02.2016, Податкова накладна 63 від 03.02.2016, Видаткова накладна №678 від 03.02.2016 покупець ФОП ОСОБА_10 , ТТН №00084 від 03.02.2016, Податкова накладна 62 від 03.02.2016, Видаткова накладна№664 від 03.02.2016 покупець ТОВ «НК ГАЗСЕРВІС», ТТН №00082 від 03.02.2016, Податкова накладна №58 від 03.02.2016, Видаткова накладна №628 від 01.02.2016, покупець ФОП ОСОБА_11 , ТТН №00074 від 01.02.2016, Податкова накладна №6 від 01.02.2016, Податкова накладна 486 від 28.01.2016, Видаткова накладна №621 від 01.02.2016 покупець ТОВ «НК ГАЗСЕРВІС», ТТН №00073 від 01.02.2016, Податкова накладна №4 від 01.02.2016, Видаткова накладна №619 від 01.02.2016 покупець ТОВ «НК ГАЗСЕРВІС», ТТН №00075 від 01.02.2016, Податкова накладна №7 від 01.02.2016.

Судом встановлено, що акти приймання-передачі скетч-карток містять дані (необхідні реквізити), які дозволяють ідентифікувати відповідні операції.

Згідно актів приймання-передачі скетч-карток, останні були прийняті на зберігання 27.08.2018 р.

28.08.2018 р. талони були вилучені під час проведення обшуку, проведеного на підставі ухвали Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу від 13.08.2018 р. по справі № 210/48/18, що підтверджується описом речей і документів, вилучених під час обшуку від 28.08.2018 р.

Про факт вилучення переданих на зберігання скетч-карток (талонів) ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» повідомило ТОВ «НК ГАЗСЕРВІС» листом від 29.08.2018 р., що відображено у Акті перевірки від 26.04.2019 р.

За приписами ст. 33 Податкового кодексу України, податковим періодом визнається встановлений цим Кодексом період часу, з урахуванням якого відбувається обчислення та сплата окремих видів податків та зборів (п. 33.1).

Відповідно до п. 33.3 ст.33 Податкового кодексу України, базовий податковий (звітний) період - період, за який платник податків зобов`язаний здійснювати розрахунки податків, подавати податкові декларації (звіти, розрахунки) та сплачувати до бюджету суми податків та зборів, крім випадків, передбачених цим Кодексом, коли контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму податкового зобов`язання платника податку.

Згідно ст. 34 Податкового кодексу України, податковим періодом може бути календарний рік, календарне півріччя, календарні три квартали, календарний квартал, календарний місяць, календарний день.

Виходячи з умов договору, в даному випадку сторони обрали звітний період - місяць -відповідно до п. 4.2 Договору оплата здійснюється не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним шляхом перерахування передбачених у п. 4.1 сум коштів на поточний рахунок зберігача.

За таких обставин, з огляду на умови Договору зберігання, ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» не виконало його умови, відповідно у позивача були відсутні підстави для виставлення поклажодавцеві рахунків за зберігання талонів, та слідовно оплати в межах Договору зберігання на адресу зберігача здійснена не була.

Також слід зазначити, що податковим органом ані під час перевірок ані під час судового розгляду справи не обґрунтовано розмір обрахованої ним суми вартості паливних талонів 1237053,00 грн. для включення до Декларації з податку на прибуток.

З огляду на відсутність підписаних актів виконаних робіт/наданих послуг, та, відповідно, оплати з боку ТОВ «НК «ГАЗСЕРВІС» з причин невиконання ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» умов Договору зберігання, у ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» була відсутня підстава для оформлення податкових накладних та їх реєстрації в ЄРПН.

Крім того, відповідно до положень пп. 196.1.2 п. 196.1 ст. 196 Податкового кодексу України, операції з передачі майна у схов (відповідальне зберігання), у концесію, а також у лізинг (оренду), крім передачі у фінансовий лізинг, не є об`єктом оподаткування податком на додану вартість.

Відповідно до п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

Згідно з п. 5 ПСБО 15 «Дохід», дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов`язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

За приписами п. 7 ПСБО 15 «Дохід», дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - загальний дохід (виручка) від реалізації продукції, товарів, робіт або послуг без вирахування наданих знижок, повернення раніше проданих товарів та непрямих податків і зборів (податку на додану вартість, акцизного збору тощо).

При цьому, відповідно до п. 10 Стандарту, дохід, пов`язаний з наданням послуг, визнається, виходячи зі ступеня завершеності операції з надання послуг на дату балансу, якщо може бути достовірно оцінений результат цієї операції.

Аналіз викладених норм законодавства дає підставу стверджувати, що об`єкт оподаткування податком на прибуток по послугам зі зберігання відсутній, оскільки послуги по зберіганню, що становить предмет Договору, фактично не надані.

Відповідно до п.п. 14.1.13 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України, безоплатно надані товари, роботи, послуги: товари, що надаються згідно з договорами дарування, іншими договорами, за якими не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, або без укладення таких договорів; роботи (послуги), що виконуються (надаються) без висування вимоги щодо компенсації їх вартості; товари, передані юридичній чи фізичній особі на відповідальне зберігання і використані нею.

Згідно Акта на заміну талонів від 22.08.2018 р., талони на бензин А-92 номіналом 20 літрів в кількості 258 шт. на суму 144222,00 грн., талони на авто бензин А-95 номіналом 20 літрів в кількості 26 шт. на суму 15054,00 грн., були прийняті ПП «НАФТОТРАНССЕРВІС» від військової частини ЗОН на умовах видачі з АЗС бензину наливом: марки А-92 в кількості 5160 літрів з щільністю 0,74 та вагою 3818 кг на суму 144222,00 грн., марки А-95 в кількості 520 літрів з щільністю 0,75 в кількості 390 літрів на суму 15054,00 грн.

На переконання суду, отримані талони не можуть вважатись безоплатно отриманими в розумінні норм Податкового кодексу України, оскільки підприємство відпустило еквівалентну номіналам талонів продукцію, тобто відбулась зміна майнового стану.

Враховуючи, що військова частина ЗОН Національної гвардії України є державною установою, талони ТМ «WOG», отримані в рамках державного забезпечення від ТОВ «НАФТАТРЕЙД РЕСУРС», як грошові кошти на компенсацію вартості ПММ, у видатках бюджету не передбачені.

Відповідно до інформації, яка міститься на офіційному веб порталі WOG - www.wog.ua, ТОВ «НАФТАТРЕЙД РЕСУРС» є офіційним дистриб`ютором талонів на ПММ ТМ «WOG», що підтверджується Публічним договором, розміщеним на сайті, відповідно до якого ТОВ «НАФТАТРЕЙД РЕСУРС» виступає продавцем талонів на ПММ.

За умовами Публічного договору, договір укладається шляхом надання згоди покупця на приєднання до запропонованого Договору в цілому, шляхом акцепту (прийняття) всіх істотних умов Договору, без підпису письмового примірника сторонами. Дійсний Договір має юридичну силу відповідно до ст. 633 ЦК України і є рівносильним Договору, підписаному сторонами.

Безумовний акцепт умов Договору відповідно до ст.ст. 205, 642 ЦК України полягає в здійсненні покупцем конклюдентних дій, направлених на виконання його умов, а саме: підписання і надання продавцю видаткової накладної на відпуск товару, підписаної на виконання умов даного Публічного договору купівлі-продажу.

Виходячи з того, що ТОВ «НАФТАТРЕЙД РЕСУРС» є емітентом талонів, згідно яких військова частина отримала ПММ на АЗС ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС», оплата відпущених через АЗС ПММ мала бути здійснена ТОВ «НАФТАТРЕЙД РЕСУРС».

Враховуючи дату відвантаження ПММ військовій частині, податкова накладна мала бути виписана ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» на адресу ТОВ «НАФТАТРЕЙД РЕСУРС» в межах податкового періоду з 01.08.2018 р. по 31.08.2018 р. Граничним терміном реєстрації податкової в Єдиному реєстрі податкових накладних є 15.09.2018 р. З моменту складання Акта на заміну талонів до моменту вилучення талонів минуло 2 робочих дні - 23.08.2018 р. та 27.08.2018 р., при цьому 24.08.2018-26.08.2018 були святковими та вихідними днями.

Оскільки судом було встановлено обставини вилучення талонів під час проведення обшуку 28.08.2018 р. в рамках кримінального провадження №42017040000001454 від 09.11.2017 р., про що було зазначено вище, висновки податкового органу щодо поставки товару невстановленим особам, відсутності товарів на складі та в торгівлі - відсутні залишки по рахункам № 281 «Товари на складі» та № 282 «Товари в торгівлі», не оприбуткування безоплатно отриманих товарів, та, відповідно порушення ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» п. 134.1 ПК України та заниження податку на прибуток, порушення п. 185.1 ст. 185, ст. 198, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 201.10 ст.201 ПК України та заниження податку на додану вартість в загальній, завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, відсутність фактів виписування та реєстрації невстановленим особам податкових накладних та акцизних накладних (п. 213.1.12 Податкового кодексу України), є такими, що не відповідають дійсності та не мають під собою ніякого правового підґрунтя.

Щодо висновку податкового органу про заниження податку на прибуток підприємства і податку на додану вартість та акцизного податку внаслідок перевищення обсягів продажу газу та нафтопродуктів над обсягами їх придбання виходячи із співставлення показників бухгалтерського обліку підприємства з даними ЄРПН безоплатно отриманих товарів.

Розбіжності в розрізі кодів УКТЗЕД контролюючим органом наведені в додатках/таблицях до Актів перевірок, які були досліджені під час судового розгляду справи.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

За приписами п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України, податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Згідно з п. 231.3 ст. 231 Податкового кодексу України, акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального. При цьому, у разі здійснення операцій з реалізації пального, які передбачають відпуск пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях, акцизна накладна складається у день проведення відпуску пального через паливороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке пальне.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що показники обсягу реалізованого товару за певний період, які містяться в ЄРПН та показники обсягу реалізованого товару за певний період, які містяться в Єдиному реєстрі акцизних накладних, не можуть бути співставними показниками та не можуть свідчити про розбіжності, оскільки виходячи з різних правил обліку кожного з податків, їх співпадіння є неможливим, а співставлення некоректним.

Облік нафти і нафтопродуктів на підприємстві здійснюється згідно положень Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, яка затверджена спільним Наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв`язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики № 281/171/578/155 від 20.05.2008 р., та зареєстрована в Міністерстві юстиції України за № 805/15496 від 02.09.2008 р. (надалі Інструкція).

Так, відповідно до Інструкції:

облік нафти і нафтопродуктів це операція, яка проводиться на підприємстві під час технологічного процесу і яка полягає у визначенні об`єму і маси нафти або нафтопродуктів для подальших облікових операцій;

торговельна операція - операція між постачальником та споживачем, що полягає у визначенні об`єму або маси нафти і нафтопродуктів для подальших облікових операцій.

Облік нафти і нафтопродуктів на підприємствах із забезпечення нафтопродуктами, підприємствах нафтопровідного і нафтопродуктопровідного транспорту, наливних пунктах ведеться в одиницях маси, а на АЗС - одиницях об`єму (п. 4.2.1 Інструкції).

Облік руху нафтопродуктів на АЗС здійснюється в одиницях об`єму (п.10.1 Інструкції).

Для визначення маси та об`єму нафти і нафтопродуктів можуть використовуватися об`ємно-масовий статичний, об`ємно-масовий динамічний, прямий масовий (статичне зважування та зважування під час руху) і об`ємний методи вимірювань відповідно до вимог ГОСТу 26976.

Об`ємним методом вимірюється лише об`єм нафтопродукту. Для вимірювань об`єму нафтопродуктів на АЗС використовуються ПРК і ОРК, що мають відлікові пристрої для індикації ціни, об`єму та вартості виданої дози (пп. 4.2.5.1 пп. 4.2.5, п. 4.2 Інструкції).

Під час реалізації споживачам світлих нафтопродуктів та олив споживачам на АЗС мають застосовуватись лише паливороздавальні колонки з допустимою відносною похибкою в умовах експлуатації в усьому діапазоні температур не гіршою, ніж +- 0,5% та оливороздавальні колонки з допустимою основною відносною похибкою не гіршою, ніж +- 1,0% з реєстраторами розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (п.п. 4.2.5.2 п.п. 4.2.5 п.4.2).

Об`єм нафтопродукту під час його відпуску власникам автомобільного транспорту вимірюється у режимах дистанційного і місцевого керування ПРК і ОРК (п.п.4.2.5.3 п.п. 4.2.5 п. 4.2).

Обсяг реалізації нафтопродукту, що фіксується лічильником сумарного обліку ПРК і ОРК за певний проміжок часу, має збігатися з обсягом реалізації, відображеним у звітних документах касового апарата за всіма формами оплати за цей самий проміжок часу. При цьому розбіжність за добу між показами лічильника сумарного обліку і даними звітних документів касового апарата не повинна перевищувати 0,1% від об`єму відпущених пального або олив, (п.п. 4.2.5.6 п. 4.2.5 п. 4.2).

Положення пп. 4.2.5.7 пп. 4.2.5 п. 4.2 вказують, що сумарний об`єм нафтопродуктів, відпущених через ПРК та ОРК не може використовуватись для обліку маси нафтопродуктів.

Як вбачається з розрахунків контролюючого органу, для розрахунків сум відхилень між обсягами продажу та придбання обрано одиницю виміру «літр».

Отже, відповідно до міжнародної системи одиниць, одиницю об`єму з «середніми» коефіцієнтами густини: 0,740 для бензину 0,850 для дизельного палива 0,550 для газу.

Відповідно до норм Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України , облік нафти та нафтопродуктів в літрах ведеться лише на АЗС, оскільки літри є величиною непостійною, і, як визначено Інструкцією, сумарний об`єм нафтопродуктів, відпущених через ПРК та ОРК, не може використовуватись для обліку маси нафтопродуктів, а обсяг реалізації нафтопродукту, що фіксується лічильником сумарного обліку ПРК і ОРК за певний проміжок часу, має збігатися тільки з обсягом реалізації, відображеним у звітних документах касового апарата за всіма формами оплати за цей самий проміжок часу.

Вимог щодо обов`язкового співпадіння обсягу реалізації нафтопродукту, що фіксується лічильником сумарного обліку ПРК і ОРК за певний проміжок часу з показниками іншими, ніж обсяг реалізації по звітним документам касового апарата, діючим законодавством не передбачено.

Судом встановлено, що ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС», відповідно до вимог Інструкції, веде облік нафти і нафтопродуктів в одиницях маси - тонах, а значить, як оприбуткування під час придбання, так і списання під час відпуску нафти і нафтопродуктів відображається в бухгалтерському і податковому обліку підприємства в тонах.

Облік в ЄРАН ведеться в літрах при температурі 15 градусів, згідно густини вказаної в паспорті нафтопродукту і фізично не може співпадати з бухгалтерським обліком, де кількість товару вказується згідно даних первинних документів. При цьому, податкова накладна та акцизна накладна складаються в різні моменти господарської операції (податкова накладна по першій події, оплаті чи реалізації, акцизна накладна тільки по фактичній передачі зі складу).

Переведення обсягів продажу і придбання у літрах за середньостатистичною густиною за видами нафти і нафтопродуктів не може бути точним, оскільки одна і та сама кількість тон при різній густині становитиме різну кількість літрів.

Під час проведення перевірки податковим органом не наведені дані які саме товарно-транспортні накладні оформлені з порушенням діючого в Україні законодавства, в тому числі не вказано конкретно в який саме випадках контролюючому органу не вдалось визначити точно обсяг нафтопродуктів та газу, що надійшли на склад.

Разом з тим, відповідач при проведенні перевірки вказує, що за результатами розгляду документів враховано попередні оплати, виправлені невірно вказані залишки за даними бухгалтерського обліку, враховано реалізацію товарів по талонам, використання газу та нафтопродуктів підприємством для власних потреб.

Судом встановлено наявність паспортів якості із зазначенням щільності газу та нафтопродуктів по партіям придбання.

Аналізуючи дані щільності (густини) нафтопродуктів та газу під час їх придбання та реалізації, наведену контролюючим органом за окремі періоди - «літній» та «зимовий», математичний підрахунок наведених прикладів містить розбіжності та невідповідності розрахунків фактичним обставинам.

Так, податковий орган розраховує середню щільність газу в зимові місяці, виходячи з аналізу лише січня 2016 року, що не може свідчити про точність таких розрахунків.

Середня щільність газу зазначена відповідачем в Актах перевірки складає 0,57. При цьому, визначаючи середню густину в серпні 2016 року по партіям придбання газу (0,5391/0,5266/0,52970) та по реалізації 12 партій з середньою щільністю 0,5266, згідно наведених в Акті перевірки даних, контролюючий орган робить висновок про середню щільність 0,53, що суперечить попередньо наведеним ним даним.

Крім того, такий показник (0,53) є відносним, оскільки для розрахунків не було взято температуру повітря вище 27 градусів. Проте, такий показник нічим не обґрунтований.

Температура повітря це один з показників, який впливає на щільність газу та нафтопродуктів, а тому, брати для розрахунків суми податків «середню» щільність є завідомо невірним, оскільки такий підхід унеможливлює точність приведених розрахунків.

Щодо середньої щільності дизельного палива, відповідно до наведених контролюючим органом даних по щільності дизельного палива в зимові місяці (січень-лютий) 2016 року, середня величина складає 0,8443 = (0,8296+0,860)/2, при цьому в Акті вказано 0,86.

За таких обставин, складові, які було взято для розрахунку фактичної щільності газу та нафтопродуктів, з Актів перевірок встановити не можливо.

Виходячи з вказаних розбіжностей та невідповідності даних, вказаних відповідачем при вирахуванні щільності газу, відсутності єдиної позиції відносно даного питання, враховуючи положення ст.ст. 72-77 КАС України, суд вважає наведені субєктом владних повноважень дані щодо показників щільності газу такими, що є недоведеними, а відтак є неналежними доказами.

Крім того, зі змісту Актів перевірки вбачається відсутність проведення співставлення даних обліку звітів АЗС та даних РРО з фактичними вимірюваннями залишків пального в резервуарах.

Також слід зазначити, що оскільки сертифікат якості на товар видається датою його виробництва, дата оприбуткування газу та нафтопродуктів не може співпадати з датою видачі сертифікатів якості, тому висновок відповідача у цій частині суд також вважає помилковим.

Суд звертає увагу, що у податкового органу були відсутні підстави для визначення середньої щільності (густини) газу та нафтопродуктів, оскільки в кожному випадку придбання/реалізації товару такий показник як щільність (густина) на вимогу закону обов`язково вказується в первинних документах. Фактична щільність газу та нафтопродуктів вказується в актах №5-НП або актах приймання-передачі, ТТН, згідно яких товар переміщується на АЗС. Суд критично відноситься до самостійно здійснених податковим органом розрахунків, без залучення спеціалістів у відповідній сфері знань, які під час судового розгляду справи не знайшли свого підтвердження з огляду на невідповідність вихідних даних такого розрахунку.

Такі висновки суду були сформовані, зокрема, на підставі доданих позивачем до матеріалів справи доказів, які були досліджені під час судового розгляду справи, а саме: Оборотно-сальдова відомість по балансовому рахунку 0232 за 2015 р. з аналітикою «Бензин А-92 (талони) 2710124134», Оборотно-сальдова відомість по балансовому рахунку 0232 за 2015 р. з аналітикою «Бензин А-92 (талони) 2710124194», «Отчет по проводкам за 2015 г.» переміщення на АЗС з аналітикою "Бензин А-92 (2710124199)" Шебелинка; Паспорт якості № 107 від 09.01.2015, Паспорт якості № 71 від 28.05.2015, Паспорт якості № 168 від 12.09.2015, Паспорт якості №173 від 19.09.2015, Паспорт якості №177 від 01.10.2015, Паспорт якості № 220 від 18.12.2015, Оборотно-сальдова відомості за 2015 р. по рахунку 281, Оборотно-сальдова відомості за 2015 р. по рахунку 2821, Паспорт якості №73 від 13.01.2015, Оборотно-сальдова відомості за січень-лютий 2016 р. по рахунку 281, Оборотно-сальдова відомості за січень-лютий 2016 р. по рахунку 2821, «Отчет по проводкам за март-декабрь 2016 г.» переміщення на АЗС з аналітикою Бензин А-92 (2710124195), Податкова накладна ТОВ «БНК-Україна» №5 від 24.03.2016, Розрахунок коригування ТОВ «БНК-Україна» №21 від 12.05.2016, Розрахунок коригування ТОВ «БНК-Україна» №15 від 31.05.2016, «Отчет по проводкам за 2017 г.» з аналітикою "Бензин А-92 Євро імпорт (2710124194)", Розрахунок коригування №2973 від 26.04.2017 до податкової накладної № 2973 від 26.04.2017 продавець ПАТ «Укртатнафта», Розрахунок коригування №2971 від 26.04.2017 до податкової накладної №3162 від 26.04.2017 р. продавець ПАТ « Укртатнафта», Розрахунок коригування №20186 від 26.12.2017 до податкової накладної №17454 від 26.12.2017 р. продавець ПАТ «Укртатнафта», Розрахунок коригування №118316 від 28.11.2017 до податкової накладної №15292 від 28.11.2017 р. продавець ПАТ «Укртатнафта», "Оборотно-сальдова відомості за 2017 р. по рахунку 281", "Оборотно-сальдова відомості за 2017 р. по рахунку 2821", «Отчет по проводкам за 2017 г.» з аналітикою "Бензин А-95 Євро (2710124513)", "Оборотно-сальдова відомості за січень-вересень 2018 р. по рахунку 281", "Оборотно-сальдова відомості за січень-вересень 2018 р. по рахунку 2821", "Оборотно-сальдова відомість по рах. 0232 за січень-лютий 2016 р." з аналітикою «Газ скраплений (талони) 27111139700», "Оборотно-сальдова відомість по балансовому рахунку 0232 за січень 2016 р. лютий 2016 р." з аналітикою «Пропан бутан скраплений», "Оборотно-сальдова відомість по рах.631 «розрахунки з вітчизняними постачальниками» за січень-лютий 2016 р." з розшифровкою по ТОВ «Укргазвидобування», Договір №34/2 О/СПБТ/а-16 від 12.01.2016 р., Договір №34/41/СПБТ/а-16 від 12.01.2016 р., Договір №34/78/ЛБА/а-16 від 12.01.2016 р., Договір №36/403 СПБТ/а-16 від 10.02.2016 р., Договір №36/422/ПБА /а-16 від 10.02 .2016 р., Договір №36/445/СПБТ/а-16 від 10.02.2016 р., Оборотно-сальдова відомість по рах.631 «розрахунки з вітчизняними постачальниками» за березень-грудень 2016 р. з аналітикою ПАТ «Укргазвидобування», Договір №33/12454/СПБТ/а-15 від 23.12.15, Договір №24/11469/СПБТ/а-15 від 12.08.2015, Договір №30/12180/ПБА/а-15 від 11.11.2015 р., Договір №31/12223/СПБТ/а-15 від 20.11.2015 р., Договір №31/1224О/ПБА/а-15 від 20.11.2015 р., Договір №32/12389/ПБА/а-15 від 10.12.2015 р., Договір №33/12484/СПБТ/а-15 від 23.12.2015 р., Договір №33/12504/ПБА/а-15 від 23.12.2015 р., Договір №48/2589/СПБТ/а-16 від 18.08.2016 р., Договір №48/2598/БТ/а-16 від 18.08.2016 р., Договір №49/2867/СПБТ/а-16 від 07.09.2016 р., Договір №52/3312/СПБТ/а-16 від 20.10.2016 р., Договір №52/3316/БТ/а-16 від 20.10.2016 р., Договір №53/3481/БТ/а-16 від 03.11.2016 р., Договір №55/3764/СПБТ/а-16 від 05.12.2016 р., Договір №55/3770/БТ/а-16 від 05.12.2016 р., Договір №56/3959/СПБТ/а-16 від 21.12.2016 р., «Отчет по проводкам за март 2016 г.-декабрь 2016 г.» з аналітикою «Газ скраплений СПБТ (код 2711190000)»: Середня густина газу за даним звіту - 0,540, "Оборотно-сальдова відомість по балансовому рахунку 0232 за 2017 р." з аналітикою «Газ скраплений СПБТ (талони) (2711129400)», «Отчет по проводкам за 2017 г.» з аналітикою «Газ скраплений БТ (код 271139700)»: Середня густина газу за даним звіту-0.587, "Оборотно-сальдова відомість по рах.631 «розрахунки з вітчизняними постачальниками» за 2017 р." з розшифровкою по ПАТ «Укргазвидобування», «Отчет по проводкам за 2017 г.» з аналітикою «Газ скраплений СПБТ (код 2711140000)», «Отчет по проводкам за январь-сентябрь 2018 г.» з аналітикою «Фракція пропанова марки А (код 2711121900)»: Середня густина газу за даним звіту - 0.506, «Отчет по проводкам за январь - сентябрь 2018 г.» з аналітикою «Газ скраплений ПБТ (код 2711129700)»: Середня густина газу за даним звішу - 0.557, «Отчет по проводкам за январь - сентябрь 2018 г.» з аналітикою «Газ скраплений БТ (код 2711139700): Середня густина газу за даним звіту-0.577, «Отчет по проводкам за январь-сентябрь 2018 г.» з аналітикою «Газ нафтовий скраплений EN 589 (код 2711190000) Середня густина газу за даним 0.533, «Отчет по проводкам за 2015 г.» з аналітикою "Паливо для реактивних двигунів (27102192100)»; Видаткова накладна №1100828-02 від 28.08.2015 ТОВ «ІНТЕР ІНВЕСТ ГРУП», ТТН №1100828-02 від 28.08.2015 ТОВ «ІНТЕР ІНВЕСТ ГРУП», Паспорт якості №1593 від 05.08.2015, Податкова накладна №26 від 28.08.2019, "Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за 2015 рік", Податкова накладна №12 від 29.12.2015, Оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 за 2015 рік, Оборотно-сальдова відомість по балансовому рахунку 0232 за 2015 р. з аналітикою «Дизпаливо (Євро) (талони) (код 2710194300)», «Отчет по проводкам за 2015г.» з аналітикою «Дизельне паливо(Євро) (код 27110194300)», «Оборотна -сальдова відомість по рахунку 281 за 2016 р. з аналітикою «Паливо для реактивних двигунів (код 27110192100), паспорти якості, Оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 за 2016 рік, Податкова накладна №775 від 30.12.2015 ПСП «Вирій» та квитанція №1, Податкова накладна №748 від 29.12.2015 ПП «Новогригорівське» та квитанція №1, Податкова накладна №695 від 28.12.2019 ПП «Нійоля» та квитанція №1, Податкова накладна №558 від 22.12.2019 ПП «Нійоля» та квитанція №1, «Отчет по проводкам за 2017 г.» з аналітикою «Паливо для реактивних двигунів (код 2710192100)», «Оборотна-сальдова відомість по рахунку 281 за 2017 р. з аналітикою «Паливо для реактивних двигунів (код 27110192100)», паспорта якості від 31.01.2017, "Оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 за січень- вересень 2018 рік", Видаткова накладна №10079 від 01.10.2018 покупець ТОВ «Дніпрянка», Рахунок на оплату №6087 від 27.09.2018, ТТН№02503 від 01.10.2018, Податкова накладна №962 від 27.09.2018 та квитанція №1, Виписка банка за 27.09.2018, Видаткова накладна №10361 від 08.10.2018 покупець ТОВ «Маяк-Агро», Рахунок на оплату №6099 від 27.09.2018, ТТН №02588 від 08.10.2018, Виписка банка за 27.09.2018, Податкова накладна №953 від 27.09.2018 та квитанція №1, Видаткова накладна №10406 від 09.10.2018 покупець ПП «Новогригорівське», Рахунок на оплату №5937 від 21.09.2018, ТТН №02602 від 09.10.2018, Виписка банка за 24.09.2018, Податкова накладна №792 від 24.09.2018 та квитанція №1 від 11.10.2018, Видаткова накладна №10209 від 03.10.2018 покупець ПАТ «Придніпровське», Рахунок на оплату №5850 від 18.09.2018, ТТН №02531 від 03.10.2018, Податкова накладна №593 від 18.09.2018 та квитанція №1 від 20.09.2018, Виписка банка за 18.09.2018, Видаткова накладна №10215 від 03.10.2018 покупець ПАТ «Придніпровське», ТТН №02532 від 03.10.2018, Видаткова накладна №10435 від 09.10.2018 покупець ПАТ «Придніпровське», ТТН№02532 від 09.10.2018, Видаткова накладна №10055 від 01.10.2018 покупець ТОВ «Промтехніка», Рахунок на оплату №6145 від 28.09.2018 р., Довіреність №09/84, ТТН №02498 від 01.10.2018, Виписка банка за 28.09.2018, Податкова накладна №993 від 28.09.2018 та квитанція №1 від 11.10.2018, Видаткова накладна №10362 від 08.10.2018 покупець ТОВ «Агрофірма Родина», Рахунок на оплату №6116 від 28.09.2018, Довіреність №135, ТТН №02594 від 08.10.2018, Виписка банка за 28.09.2018, Податкова накладна№1002 від 28.09.2018 та квитанція №1 від 02.10.2018, Видаткова накладна №10335 від 05.10.2018 покупець ТОВ «Агрофірма Родина», ТТН №02545 від 05.10.2018, Видаткова накладна №10072 від 01.10.2018 покупець ФГ «СКОРПІОН», Рахунок на оплату №6079 від 27.09.2018, ТТН №02502 від 01.10.2018, Виписка банка за 27.09.2018, Податкова накладна №959 від 27.09.2018 та квитанція №1 від 11.10.2018, Видаткова накладна №10118 від 01.10.2018 покупець ТОВ «ФАЄР», Рахунок на оплату №6072 від 26.09.2018, Довіреність №74, Виписка банка за 26.09.2018, Податкова накладна №947 від 27.09.2018 та квитанція №1 від 11.10.2018, Видаткова накладна №10076 від 01.10.2018 покупець ТОВ «МЕТТРАНССЕРВІС», Рахунок на оплату №6115 від 28.09.2018, Виписка банка за 28.09.2018, Податкова накладна №995 від 28.09.2018 та квитанція №1 від 11.10.2018, «Отчет по проводкам за январь- сентябрь 2018 г.» з аналітикою «Дизельне паливо (Євро) (2710194600) імпорт в кореспонденції з рах. 203 «Топливо п», «Отчет о проводкам за январь-сентябрь 2018 г.» з аналітикою «Дизельне паливо (Євро) (2710194600) імпорт в кореспонденції з рах. 203 «Топливо», "Оборотно-сальдова відомість по рах.281 за січень-вересень 2018 р.".

Щодо висновку про порушення ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» вимог ч.10 ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами», щодо здійснення позивачем реалізації алкогольних напоїв за цінами нижче встановлених мінімальних цін на алкогольні напої виробником або імпортером, а саме реалізовано горілку «Рідна роса» в кількості 1 пляшка обсягом 0,5 л з міцністю 40 градусів по ціні 78,00 грн., суд зазначає наступне.

Як встановлено судом та підтверджується паспортом продукції вказаний алкогольний напій має міцність 37,8 градусів. Натомість податковим органом вказано 40 градусів.

Так вказана горілка має код УКТ ЗЕД 2208601100, що згідно Закону України «Про митний тариф України» відповідає групі товарів:

Спирт етиловий неденатурований з концентрацією спирту менш як 80 об.%; спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, лікери та інші напої, що містять спирт:

-горілка: з фактичною концентрацією спирту 45,4 об. % або менше, у посудинах місткістю: -2 л або менше.

Відповідно до видаткової накладної №02935 від 30.08.2017 р. вартість горілки становить 52,21 грн. з ПДВ.

При цьому, в переліку оптово-відпускних цін та роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв, затвердженому Постановою № 160/2017 код УКТЗЕД 2208601100 не міститься.

Під час судового розгляду справи, податковим органом не обґрунтовано застосування до спірного алкогольного напою нормативу ціну, яка встановлена для напоїв міцністю 40 градусів.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що до позивача неправомірно застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 10000,00 грн. за порушення норм ч. 10 ст. 18 Закону України № 481/95 від 19.12.1995 р. та Постанови КМУ № 957 від 30.10.2008 р., відтак рішення про застосування фінансових санкцій № 000029/04-36-1410/30442560 від 06.05.2019 р. підлягає скасуванню.

Щодо застосування до позивача штрафу за затримку реєстрації податкових накладних в сумі 1785,27 грн. суд зазначає наступне.

За приписами п. 120-1.1 ст. 120 Податкового кодексу України, у разі реєстраціїподаткової накладноїта/або розрахунку коригування до податкової накладної до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог цього Кодексу щодо своєчасності реєстрації таких документів в Єдиному реєстрі податкових накладних, штрафні санкції, передбачені пунктом 120-2.2 цієї статті, не застосовуються.

З огляду на викладене, враховуючи, що під час судового розгляду справи було встановлено наявність реєстрації підприємством на момент перевірки податкових накладних в ЄРПН, штрафна санкція, передбачена п. 120.1-1 ст. 120 Податкового кодексу України, застосована до ПП «НАФТАТРАНССЕРВІС» безпідставно, а податкове повідомлення рішення форми «Н» №0013311420 від 06.05.2019 р. про застосування штрафу за затримку реєстрації податкових накладних в сумі 1785,27 грн. підлягає скасуванню.

Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ст. 129 Конституції України, однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до положень, закріплених ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Як зазначено ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд при вирішенні справи враховує, що відповідно до позиції Верховного Суду довести правомірність своїх дій чи бездіяльності, відповідно до принципу офіційності в адміністративному судочинстві зобов`язаний суб`єкт владних повноважень (постанови Верховного Суду від 07.08.2018 р. у справі №818/8990/13-а, від 20.02.2018 р. у справі № 817/149/17).

У своїх рішеннях Європейський суд з прав людини зазначає, що хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (рішення у справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), № 37801/97, п. 36, від 1 липня 2003 року).

Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку, що відповідачем не було належним чином проведено дослідження усіх обставин та документів, наданих до перевірок, не було надано повну оцінку первинним та бухгалтерським документам безпосередньо позивача враховуючи специфіку провадження ним господарської діяльності, не зазначені конкретні та деталізовані висновки за наслідками перевірок, здійснені розрахунки, які не відповідають дійсним обставинам справи та нормам закону, у зв`язку із чим наявні підстави вважати доводи податкового органу, що стали підставами для прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, необґрунтованими та такими, що не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду. Решто доводів сторін висновків суду по суті спору не спростовують.

При цьому, судом враховується, що згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Згідно ч.ч. 1-3 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

За наведених обставин у сукупності, суд не вбачає правових підстав для визначення позивачу сум податкових зобов`язань і застосування штрафів за результатами проведених перевірок на підставі спірних податкових повідомлень-рішень та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, у зв`язку із чим останні підлягають скасуванню, позов, - задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Приймаючи до уваги те, що адміністративний позов підлягає задоволенню, судові витрати слід присудити на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у відповідності до ст.139 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 9, 11, 14, 72, 73, 77, 90, 139, 241, 250 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Приватного підприємства «Нафтатранссервіс» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень-рішень, - задовольнити.

Скасувати податкові повідомлення рішення:

форми Р №0013251420 від 06.05.2019 р. про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем акцизний податок на пальне на 3718796,25 грн. в т.ч. 2975037,00 грн. за основним платежем та 743759,25 грн. за штрафними санкціями;

форми ПН №0013271420 від 06.05.2019 р. про застосування штрафу за не складання та не реєстрацію податкових накладних в сумі 1857957,00 грн.;

форми Р №0013221420 від 06.05.2019 р. про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств на 15099296,00 грн. в т.ч. 10239466,00 грн. за основним платежем, 4859830,00 грн. за штрафними санкціями;

форми В4 про зменшення розміру від`ємного значення з податку на додану вартість на 331621,00 грн.;

форми Р №0013241420 від 06.05.2019 р. про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість в сумі 4008352,50 грн.;

форми ПС №0013281420 від 06.05.2019 р. про застосування штрафних санкцій за платежем акцизний податок в сумі 1487518,50 грн.;

Скасувати рішення про застосування фінансових санкцій №000029/04-36-14-10/30442560 від 06.05.2019 р.;

Стягнути на користь Приватного підприємство «Нафтатранссервіс» (код ЄДРПОУ 30442560) документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору у загальному розмірі 102946,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 39394856).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 25 жовтня 2019 року.

Суддя В.С. Віхрова

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.10.2019
Оприлюднено14.09.2022
Номер документу85639654
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю