Постанова
від 13.11.2019 по справі 2010/1-559/11
ДЕРГАЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа №2010/1-559/11

провадження №1/619/25/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМУКРАЇНИ

13 листопада 2019 року м. Дергачі

Дергачівський районний суд Харківської області в складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5

обвинуваченого ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дергачі кримінальне провадження за обвинуваченням:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м Харкова, росіянина, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, має на утриманні неповнолітню дитину: дочку ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, -

у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.27 ч.3 ст.212, ч.3 ст.27 ч.2 ст. 366, ч.3 ст.27, ч.2 ст.364, ч.2 ст.209 КК України, -

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця с. Благодатне, Валківського району Харківської області, громадянина України, українця, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , в силу ст. 89 КК України раніше не судимого, -

у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.27 ч.3 ст.212, ч.2 ст.27 ч.2 ст.366, ч.2 ст.27 ч.2 364 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.27 ч.3 ст.212, ч.3 ст.27 ч.2 ст. 366, ч.3 ст.27, ч.2 ст.364, ч.2 ст.209 КК України, ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.27 ч.3 ст.212, ч.2 ст.27 ч.2 ст.366, ч.2 ст.27 ч.2 364 КК України за наступних обставин.

ОСОБА_5 , володіючи знаннями в області ведення бухгалтерського та податкового обліків, володіючи методикою обчислення податку на додану вартість і будучи обізнаним про способи ухилення від сплати податків, в липні-листопаді 2009 року організував умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, службове підроблення від підконтрольного йому підприємства ТОВ "Агро-Фаворит" при наступних обставинах:

Маючи намір, організувати незаконну діяльність, вибравши об`єкт злочинного посягання-суспільні відносини в сфері податкового регулювання в частині формування дохідних статей бюджету і державних цільових фондів, ОСОБА_5 з метою реалізації злочинних намірів, пов`язаних з умисним ухиленням від сплати податків, розробив план реалізації свого злочинного наміру, який полягав у створенні підконтрольного йому підприємства, здійснення від імені даного підприємства незаконною фінансово-господарської діяльності, пов`язаної з умисним ухиленням від сплати податків.

Усвідомлюючи той факт, що відповідальність за фінансово-господарську діяльність суб`єкта підприємницької діяльності, а також повноту нарахувань та своєчасність сплати податкових платежів до бюджету держави за результатами діяльності суб`єкта підприємницької діяльності, відповідно до вимог Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 № 996-XIV несе власник або уповноважений ним орган, ОСОБА_5 , з метою завуалювати свою злочинну діяльність, а в подальшому і уникнути відповідальності за скоєне, діючи згідно з розробленим планом, влітку 2009 року запропонував раніше знайомому ОСОБА_6 за грошову винагороду в сумі дві тисячі гривень стати власником і формальним директором підконтрольного йому суб`єкта підприємницької діяльності.

При цьому ОСОБА_5 пояснив, ОСОБА_8 , що всі витрати, пов`язані з реєстрацією підприємства в органах державної влади, він, бере на себе, а після оформлення підприємства в органах державної влади фінансово-господарською діяльністю підприємства, він, буде займатися самостійно, а ОСОБА_8 необхідно буде виконувати всі його вказівки і доручення, пов`язані з цією діяльністю.

ОСОБА_8 , з корисливих мотивів, з метою отримання неконтрольованої державою прибутку, вступив в злочинну змову з ОСОБА_5 і дав свою згоду на реєстрацію на його ім`я підприємства.

На початковому етапі, для досягнення своїх злочинних цілей, пов`язаних з ухиленням від сплати податків, ОСОБА_5 , виконуючи роль організатора злочину, матеріально забезпечив реєстрацію підконтрольного йому підприємства ТОВ "Агро-Фаворит" в органах державної влади і надав ОСОБА_8 статут підприємства ТОВ "Агро-Фаворит".

У свою чергу, ОСОБА_8 , перебуваючи в злочинній змові з ОСОБА_5 і виконуючи умови раніше досягнуту домовленість, зайнявся реєстрацією ТОВ "Агро-Фаворит" в органах державної влади.

Провівши реєстрацію підприємства ТОВ "Агро-Фаворит" в органах державної влади, отримавши печатку підприємства, ОСОБА_8 , статутні, реєстраційні документи печатку підприємства ТОВ "Агро-Фаворит" передав ОСОБА_5 .

Будучи організатором злочинної діяльності, ОСОБА_5 , щоб завуалювати свою причетність до скоєного злочину, а також уникнути відповідальності за скоєне, визначив роль і участь директора ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , в скоєнні умисного ухилення від сплати податків від підконтрольного йому підприємства ТОВ "Агро-Фаворит", яке полягала в реалізації ОСОБА_8 своїх прав і обов`язків, визначених статутом підприємства, а також виконанні організаційно-розпорядчих функцій, якими ОСОБА_8 буде наділений при отриманні статусу посадової особи підприємства.

ОСОБА_8 перебуваючи в злочинній змові з ОСОБА_5 і виконуючи умови раніше досягнутої ОСОБА_5 домовленості, протоколом загальних зборів засновників № 1 вiд 02 липня 2009 роки вибрав себе директором підприємства ТОВ "Агро-Фаворит".

Таким чином, ОСОБА_8 , займаючи з липня 2009 року посаду директора і бухгалтера ТОВ "Агро-Фаворит", яка пов`язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, був посадовою особою вказаного підприємства і в силу свого службового становища відповідав за загальну організацію роботи ТОВ "Агро-Фаворит". Він зобов`язаний був забезпечити дотримання податкового законодавства, в тому числі достовірність наданих до податкових органів даних про результати господарської діяльності підприємства.

Також, відповідно до вимог п. 3 ст. 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 р № 996-XIV, ОСОБА_8 є відповідальною особою за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій ТОВ "Агро-Фаворит" в первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну.

У відповідно до реєстраційних документів підприємство ТОВ "Агро-Фаворит" в якості суб`єкта підприємницької діяльності зареєстровано Дергачівської райдержадміністрацією 06.07.09 за №14561020000021395.

На податковий облік в Дергачівську МДПІ Харківської області ТОВ "Агро-Фаворит" взято 07.07.09 за № 1899.

16.07.09 ТОВ "Агро-Фаворит" зареєстрована як платник ПДВ, про що видано свідоцтво платника ПДВ №100235998.

Протоколом загальних зборів засновників № 1 вiд 02 липня 2009 роки вибрав себе директором підприємства ТОВ "Агро-Фаворит", посаду бухгалтера штатним розкладом не передбачена.

Згідно статутних та реєстраційних документів, основним видом фінансово¬ господарської діяльності ТОВ "Агро-Фаворит" є купівля-продаж сільгосппродукції.

Для досягнення наміченого плану, пов`язаного з умисним ухиленням від сплати податків, ОСОБА_5 дав вказівку директору ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 відкрити підприємству розрахунковий рахунок в установі банку.

15 липня 2009 року директор ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , перебуваючи разом з ОСОБА_5 в приміщенні АКБ "Базис", виконуючи умови раніше досягнутої з ОСОБА_5 домовленості, уклав договір банківського рахунку.

Крім цього, ОСОБА_8 , з метою полегшити реалізацію спільних злочинних намірів, спрямованих на умисне ухилення від сплати податків, виконуючи вказівки ОСОБА_5 , уклав договір з ТОВ "Український сертифікаційний центр" на надання податкової звітності в електронному вигляді з електронним підписом, після чого передав ключ електронного підпису ОСОБА_5 .

Маючи в своєму розпорядженні статутні, реєстраційні документи, печатку і факсиміле підпису директора ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 ключ-пароль, необхідні для здачі податкової звітності підприємства ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_5 , як організатор злочинної діяльності і фактичний керівник підприємства, отримав можливість контролювати і керувати діяльністю підконтрольного йому підприємства ТОВ "Агро-Фаворит".

Організувавши реєстрацію підприємства ТОВ "Агро-Фаворит" в органах державної влади, використовуючи директора ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , як організатор злочинної діяльності створив всі необхідні умови для досягнення свого злочинного наміру, спрямованого на умисне ухилення від сплати податків.

Виконуючи роль організатора злочинної діяльності від імені ТОВ "Агро-Фаворит", ОСОБА_5 визначив роль і участь директора ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 в скоєнні умисного ухилення від сплати податків, яке полягало в підписанні ОСОБА_9 чеків на отримання готівкових коштів, договорів, накладних, податкових накладних, а також документів податкової звітності, складених за результатами проведених ОСОБА_5 спільно з ОСОБА_8 фінансово-господарських операцій.

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на умисне ухилення від сплати податків, будучи фактично керівником підприємства, ОСОБА_5 , укладав фінансово-господарські договори від імені ТОВ "Агро-Фаворит" з іншими суб`єктами підприємницької діяльності.

У свою чергу, директор ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , перебуваючи в злочинній змові з ОСОБА_5 , діючи умисно та протиправно, виконуючи відведену йому організатором ОСОБА_5 роль, яка полягала в підписанні ним як посадовою особою підприємства фінансово-господарських документів, підписував представлені йому ОСОБА_5 чеки на отримання готівкових коштів, договори, накладні, податкові накладні по фінансово-господарської діяльності підприємства "Агро-Фаворит", тим самим підтверджуючи і засвідчуючи факт укладення договору, а також обсяг і зміст проведених угод.

Маючи в своєму розпорядженні реєстраційні документи, печатку ТОВ "Агро-Фаворит" а також використовуючи відкритий в АКБ "Базис" розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 ОСОБА_5 , як організатор злочинної діяльності, пов`язаної з умисним ухиленням від сплати податків, діючи за попередньою змовою з директором ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , в період з липня по листопад 2009 року розпоряджався готівковими коштами, отриманими в касі банку з розрахункового рахунку і іншими активами вказаного підприємства, здійснював фінансово-господарську діяльність ТОВ "Агро-Фаворит", яка полягала в реалізації і закупівлі товару, наданні послуг і виконанні робіт для різних суб`єктів підприємницької діяльності; оплаті придбаного товару, послуг; отриманні грошових коштів за товар, надані послуги та виконані роботи від покупців і замовників.

Так, ОСОБА_5 , в період з липня по листопад 2009 року за попередньою змовою з директором ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , Через невстановлених слідством осіб були укладені договори з продажу товарів (робіт, послуг) з наступними підприємствами ТОВ "Кернел-Трейд", ТОВ "Нововодолазьке ХПП", ТОВ "Кегіческое ХПП", ФЛ-П Радужан, ПП "Шамагро", ЗАТ " Гутянський елеватор ", СТОВ" Золочівське ", ТОВ" Строн Агро ".

Крім того, ОСОБА_5 , будучи організатором і фактично керівником підконтрольного йому підприємства ТОВ "Агро-Фаворит" безпосередньо укладав договори з підприємствами ТОВ "Трайгон-Експорт", ТОВ "Рамбурс-Трайгон", ЗАТ "Каргілл", ТОВ "Балаклійське ХПП ", ТОВ ТД" Пересічанський МЕЗ ", ТОВ" Новий Стиль ".

Підписуючи за вказівкою ОСОБА_5 договори, накладні, податкові накладні по фінансово-господарським взаємовідносинам ТОВ "Агро-Фаворит" з підприємствами-контрагентами директор ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , породжував виникнення правовідносин, що мають юридичне значення.

У період з липня по листопад 2009 року на розрахунковий рахунок підприємства ТОВ "Агро-Фаворит" в оплату за реалізовану продукцію від підприємств ТОВ "Кернел-Трейд", ТОВ "Нововодолазьке ХПП", ТОВ "Кегіческое ХПП", ФЛ-П Радужан, ПП "Шамагро", ЗАТ "Гутянський елеватор", СТОВ "Золочівське", ТОВ "Трайгон-Експорт", ТОВ "Рамбурс-Трайгон", ЗАТ "Каргілл", ТОВ "Балаклійське ХПП", ТОВ ТД "Пересічанський МЕЗ" надходили грошові кошти.

Фінансово-господарські операції з реалізації товарів підприємством ТОВ "Агро-Фаворит", в період липня по листопад 2009 року відповідно до п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3, п. 4.1. ст. 4 Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97 - ВР, 03.04.97 є об`єктом оподаткування з податку на додану вартість.

Відповідно до вимог п.п. 7.4.5 п.7.4. ст.7 ЗУ "Про податок на додану вартість" № 168/97 -ВР від 03.04.1997 (зі змінами та доповненнями) забороняється включення до податкового кредиту будь-яких витрат по сплаті податку, що не підтверджені податковими накладними або митними деклараціями, а при імпорті робіт (послуг) актом приймання робіт (послуг) або банківським документом, що підтверджує перерахування коштів на сплату вартості таких робіт (послуг).

Відповідно до вимог ЗУ "Про податок на додану вартість" № 168/97 -ВР від 03.04.1997 (зі змінами та доповненнями) п.п.7.7.1 п.7.7. ст.7 "Суми податку підлягають сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету, визначається як різниця між загальною сумою податкових зобов`язань, що виникли в зв`язку з будь-якої продажем товарів (робіт, послуг), протягом звітного, і сумою податкового кредиту звітного періоду" .

Здійснюючи фінансово-господарську діяльність, пов`язану із закупівлею сільгосппродукції, з метою збільшення обсягів поставок сільгосппродукції підприємствам-контрагентам, а в подальшому і особистого збагачення, ОСОБА_5 , будучи фактично керівником ТОВ "Агро-Фаворит", діючи з відома директора ТОВ " Агро-Фаворит " ОСОБА_8 , безпосередньо та через невстановлених слідством осіб, виробляв закупівлю сільгосппродукції за готівку і без оформлення первинних бухгалтерських та податкових документів у ФО- ОСОБА_10 , ФО ОСОБА_11 , ФГ "Долина Життя", ФГ "Дяченко", Фл рянско С.А., Фл Засадченко HH, а також інших не встановлених слідством фізичних осіб - підприємців, які не є платниками податку на додану вартість.

Усвідомлюючи той факт, що реалізація придбаної у фізичних осіб - підприємців неплатників податку на додану вартість сільгосппродукції спричинить за собою виникнення податкових зобов`язань, а відсутність податкових накладних не дає йому права на формування податкового кредиту, ОСОБА_5 , діючи з відома директора ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , з метою реалізації злочинних намірів, пов`язаних з умисним ухиленням від сплати податків, розробив план реалізації злочинного наміру який полягав у незаконному формуванні податкового кредиту шляхом оформлення безтоварних (неіснуючих) операцій з придбання сільгосппродукції у підприємств, які зареєстровані платниками податку на додану вартість.

Здійснюючи фінансово-господарську діяльність на ринку сільгосппродукції, ОСОБА_5 в 2009 році познайомився з ОСОБА_12 , яка була представником ПП "Еліт-Агро-Транс", а в подальшому і ТОВ ТД "Балаклеяпродукт" і запропонував їй співпрацювати з ним, як з представником ТОВ "Агро-Фаворит" фізичною особою-підприємцем, на що ОСОБА_12 погодилася і уклала від імені підприємств ПП "Еліт-Агро-Транс" та ТОВ ТД "Балаклеяпродукт" договори на поставку на адресу ТОВ "Агро-Фаворит" сільгосппродукції.

Надалі, ОСОБА_5 , маючи в своєму розпорядженні договори, укладені з ПП "Еліт-Агро-Транс" та ТОВ ТД "Балаклеяпродукт" за якими поставки сільгосппродукції виконані не були, діючи умисного і протиправно, з метою реалізації своїх злочинних намірів , спрямованих на умисне ухилення від сплати податків, шляхом незаконного формування податкового кредиту, звернувся до ОСОБА_12 з проханням авансом оформити йому накладні та податкові накладні, які свідчать про придбання ТОВ "Агро-Фаворит" у ПП "Еліт-Агро-Транс", ТОВ ТД "Балаклеяпродукт" різних товарів (робіт, послуг) за укладеними між підприємствами ПП "Еліт-Агро Транс "та ТОВ ТД" Балаклеяпродукт "договорами, не ставлячи її при цьому до відома про справжні свої наміри.

У свою чергу, ОСОБА_12 , яка не була поінформована про справжні наміри ОСОБА_5 , а також не була, відповідно до п.3 ст.8 розділу 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні "№ 996-ХІV від 16.07.1999, особою, яка несе відповідальність за правильне ведення бухгалтерського та податкового обліку, а так само повноту, своєчасність нарахувань і сплати податків, зборів та інших обов`язкових платежів до бюджету держави за результатами фінансово-господарської діяльності ТОВ "Агро-Фаворит", на пропозицію ОСОБА_5 погодилася і оформила від імені ПП "Еліт-Агро-Транс", ТОВ ТД "Балаклеяпродукт" витратні і податкові накладні на реалізацію на адресу ТОВ "Агро-Фаворит" товарів (робіт, послуг).

Однак, ОСОБА_5 діючи умисно та протиправно, перебуваючи у змові з директором ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , свідомо знаючи про вимоги вищевказаного закону, а також, що товар (роботи, послуги) за оформленими ОСОБА_13 податкових накладних від ПП "Еліт-Агро-Транс", ТОВ ТД "Балаклеяпродукт" вказаний в документах не поставлявся, оплата за цими операціями не проводилася і в зв`язку з цим ТОВ "Агро-Фаворит" не має права на формування податкового кредиту за податковими накладними, оформленим ОСОБА_12 від ПП "Еліт-Агро-Транс", ТОВ ТД "Балаклеяпродукт", в порушення п.п.7.3.1 п.п.7.2.1 п.7.2, п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 ЗУ "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.97, з метою умисного ухилення від сплати податків, в період з липня по листопад 2009, передавав первинні бухгалтерські та податкові документи від ПП "Еліт-Агро-Транс" та ТОВ ТД "Балаклеяпродукт" директору ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 для підписання.

У свою чергу, директор ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , достовірно знаючи про характер і обсяги проведених ОСОБА_5 від імені ТОВ "Агро-Фаворит" операціях, виконуючи умови раніше досягнутої з ОСОБА_5 домовленості, виконуючи відведену йому роль, підписував представлені йому ОСОБА_5 документи від ТОВ ТД "Балаклеяпродукт", ПП "Еліт-Агро-Транс", породжуючи при цьому виникнення правовідносин, що мають юридичне значення.

Надалі, ОСОБА_5 , будучи організатором і фактично керівником підприємства ТОВ "Агро-Фаворит" познайомився з ОСОБА_14 , яка неофіційно, надавала ОСОБА_5 послуги зі складання податкової звітності ТОВ "Агро-Фаворит".

ОСОБА_14 , яка не була поінформована про справжні наміри ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , а також не була, відповідно до п.3 ст.8 розділу 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996-XIV від 16.07.1999 року, особою, яка несе відповідальність за правильне ведення бухгалтерського і податкового обліку, а так же повноту, своєчасність нарахувань та сплати податків, зборів та інших обов`язкових платежів до бюджету держави за результатами фінансово-господарської діяльності ТОВ "Агро-Фаворит", на підставі поданих ОСОБА_5 даних про проведені операції становила податкову звітність ТОВ "Агро-Фаворит", після чого готові податкові звіти повертала ОСОБА_15 .

Заповнені податкові звіти з податку на додану вартість ТОВ "Агро-Фаворит", ОСОБА_5 , як організатор злочинної діяльності надавав директору ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 для підписання і надання в ДПІ Дергачівського району Харківської області.

Директор ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , перебуваючи у змові з ОСОБА_5 , з метою отримання неконтрольованої державою прибутку, виконував відведену йому ОСОБА_5 роль, виконував вказівки ОСОБА_5 , і підписував податкової звітності з податку на додану вартість з внесеними в них завідомо неправдивими відомостями, після чого повертав ОСОБА_5 для надсилання звітності електронною поштою.

В результаті умисних, протиправних дій з боку організатора ОСОБА_5 і директора ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , що виявилися в необґрунтованому завищенні в період з липня -листопаді 2009 року податкового кредиту в результаті використання в податковому та бухгалтерському обліку підроблених податкових накладних від ТОВ ТД "Балаклеяпродукт", ПП "Еліт-Агро-Транс ", настали суспільно-небезпечні наслідки у вигляді ненадходження до бюджету держави податку на додану вартість в сумі 1 257 560 грн. в тому числі :

- липень 2009 року-27 401 грн.,

- серпень 2009 року-66 654 грн.,

- вересень 2009 року -472 235 грн.,

- жовтень 2009 року-379 672 грн.,

- листопад 2009 року-311 598 грн.,

Крім того, ОСОБА_5 перебуваючи в змові з директором ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , діючи умисно та протиправно, свідомо знаючи, що товар (роботи, послуги) за оформленими ОСОБА_12 видаткових накладних від ПП "Еліт-Агро-Транс", ТОВ ТД "Балаклеяпродукт" вказаний в документах не поставлявся, оплата за цими операціями не проводилася і в зв`язку з цим ТОВ "Агро-Фаворит" не має права на формування валових витрат за видатковими накладними , оформленим ОСОБА_13 від ПП "Еліт-Агро-Транс", ТОВ ТД "Балаклеяпродукт" в порушення п.п.5.3.9 п.5.3, ст.5.3 п.5.2.2, п.5.2 ст.5 У "Про оподаткування прибутку підприємств" № 334/94-ВР від 28.12.94, ст.9 ЗУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" №996-XIV від 16.07.99, п.1.2., 2.1., 2.4,2.5, Наказу Міністерства Фінансів України № 88 від 24.05.95 з метою умисного ухилення від сплати податків, в період з липня по листопад 2009, з метою завищення валових витрат підприємства та заниження в зв`язку з цим податку на прибуток, передавав первинні бухгалтерські та податкові документи від ПП "Еліт-Агро-Транс" та ТОВ ТД "Балаклеяпродукт" директору ТОВ "Агро -Фаворіт " ОСОБА_8 для підписання.

У свою чергу, директор ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_9 , достовірно знаючи про характер і обсяги проведених ОСОБА_5 від імені ТОВ "Агро-Фаворит" операціях, виконуючи умови раніше досягнутої з ОСОБА_5 домовленості, виконуючи відведену йому роль, підписував представлені йому ОСОБА_5 документи від ТОВ ТД "Балаклеяпродукт", ПП "Еліт-Агро-Транс", породжуючи при цьому виникнення правовідносин, що мають юридичне значення.

Надалі, ОСОБА_5 , будучи організатором і фактично керівником підприємства ТОВ "Агро-Фаворит" познайомився з ОСОБА_14 , яка неофіційно, надавала ОСОБА_5 послуги зі складання податкової звітності ТОВ "Агро-Фаворит".

ОСОБА_14 , яка не була поінформована про справжні наміри ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , а також не була, відповідно до п.3 ст.8 розділу 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996-XIV від 16.07.1999, особою, яка несе відповідальність за правильне ведення бухгалтерського та податкового обліку, а так само повноту, своєчасність нарахувань та сплати податків, зборів та інших обов`язкових платежів до бюджету держави за результатами фінансово-господарської діяльності ТОВ " Агро-Фаворит ",на підставі поданих ОСОБА_5 даних про проведені операції становила податкову звітність ТОВ "Агро-Фаворит", після чого готові податкові звіти повертала ОСОБА_15 .

Заповнені податкові звіти з податку на прибуток ТОВ "Агро-Фаворит", ОСОБА_5 , як організатор злочинної діяльності надавав директору ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 для підписання і надання в ДПІ Дергачівського району Харківської області.

Директор ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , перебуваючи у змові з ОСОБА_5 , з метою отримання неконтрольованої державою прибутку, виконував відведену йому ОСОБА_5 роль, виконував вказівки ОСОБА_5 , і підписував податкової звітності з податку на прибуток із завідомо неправдивими відомостями, після чого надавав її в ДПІ Дергачівського району Харківської області.

В результаті умисних, протиправних дій з боку організатора ОСОБА_5 і директора ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , що виявилися в необґрунтованому завищенні валових витрат підприємства в сумі 5 027 597 грн., в результаті використання в податковому та бухгалтерському обліку підроблених видаткових накладних від ТОВ ТД "Балаклеяпродукт", ПП "Еліт-Агро Транс ", настали суспільно-небезпечні наслідки у вигляді ненадходження до бюджету держави податку на прибуток за 2009 рік у сумі 1 256 900 грн.

Всього, за результатами проведеної організатором ОСОБА_5 , діючого за попередньою змовою з директором ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_6 незаконної фінансово-господарської діяльності в бюджет держави не надійшло податку на додану вартість і податок на прибуток за 2009 рік у загальній сумі 514 460 грн.

При вищевказаних обставинах, ОСОБА_5 організував вчинення директором ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки при наступних обставинах:

ОСОБА_5 перебуваючи в змові з директором ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , діючи умисно та протиправно, маючи в своєму розпорядженні податкові та видаткові накладні від ПП "Еліт-Агро-Транс", ТОВ ТД "Балаклеяпродукт", свідомо знаючи що товар (роботи, послуги) за оформленими ОСОБА_12 податкових накладних від ПП "Еліт-Агро-Транс", ТОВ ТД "Балаклеяпродукт" на адресу ТОВ "Агро-Фаворит" не поставлявся, оплата за цими операціями не проводилася і в зв`язку з цим ТОВ "Агро-Фаворит" не має права на формування податкового кредиту за податковими накладними, передавав первинні бухгалтерські та податкові документи від ПП "Еліт-Агро-Транс" та ТОВ ТД "Балаклеяпродукт" директору ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 для підписання.

У свою чергу, директор ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , достовірно знаючи про обсяги проведених ТОВ "Агро-Фаворит" операціях, а також про характер проведених ОСОБА_5 угод із закупівлі сільгосппродукції у фізичних осіб не платників ПДВ, виконуючи умови раніше досягнутої з ОСОБА_5 домовленості і відведену йому роль, підписував представлені йому ОСОБА_5 документи від ТОВ ТД "Балаклеяпродукт", ПП "Еліт-Агро-Транс", породжуючи при цьому виникнення правовідносин, що мають юридичне значення.

Надалі, ОСОБА_5 , будучи організатором і фактично керівником підприємства ТОВ "Агро-Фаворит" познайомився з ОСОБА_14 яка на його прохання неофіційно, надавала послуги зі складання податкової звітності ТОВ "Агро-Фаворит".

ОСОБА_14 , яка не була поінформована про справжні наміри ОСОБА_5 , а також не була, відповідно до п.3 ст.8 розділу 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996- XIV від 16.07.1999 особою, яка несе відповідальність за правильне ведення бухгалтерського та податкового обліку, а так само повноту, своєчасність нарахувань та сплати податків, зборів та інших обов`язкових платежів до бюджету держави за результатами фінансово¬ господарської діяльності ТОВ "Агро-Фаворит", на підставі поданих ОСОБА_5 даних про проведені операції становила податкову звітність ТОВ "Агро-Фаворит", після чого готові податкові звіти повертала ОСОБА_15 .

Готові податкові звіти з податку на додану вартість та податку на прибуток ТОВ "Агро-Фаворит", ОСОБА_5 , як організатор злочинної діяльності надавав директору ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 для підписання і надання в ДПІ Дергачівського району Харківської області.

У свою чергу, директор ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , перебуваючи в злочинній змові з ОСОБА_5 , будучи повідомленим ОСОБА_5 , про характер і обсяги проведених ним операцій, з метою отримання неконтрольованої державою прибутку, виконував відведену йому роль, підписуючи за вказівкою ОСОБА_5 податкової звітності з податку на додану вартість і податку на прибуток, з містяться в ній помилковими відомостями, після чого надавав в ДПІ Дергачівського району Харківської області або повертав ОСОБА_5 для надсилання звітності електронною поштою.

Так, згідно з поданою декларацією з податку на додану вартість за липень 2009 року 2007 року в рядку 17 колонки Б (сума дозволеного податкового кредиту) задекларовано суму 27 401 замість 0 грн., В результаті чого сума заниженого ПДВ склала 27 401 гривень. Зазначену декларацію ОСОБА_8 , за вказівкою ОСОБА_5 підписав, завірив печаткою ТОВ "Агро-Фаворит" і повернув ОСОБА_5 . Після чого, ОСОБА_5 , свідомо знаючи, що в декларації з ПДВ за липень 2009 року містяться неправдиві відомості, відправив її в ДПІ Дергачівського району Харківської області по електронній пошті.

У декларації з податку на додану вартість за серпень 2009 року 2007 року в рядку 17 колонки Б (сума дозволеного податкового кредиту) задекларовано суму - 66 654 замість 0 грн., В результаті чого сума заниженого ПДВ склала - 66 654 гривень. Зазначену декларацію ОСОБА_8 , за вказівкою ОСОБА_5 підписав, завірив печаткою ТОВ "Агро-Фаворит" і повернув ОСОБА_5 . Після чого, ОСОБА_5 , свідомо знаючи, що в декларації з ПДВ за серпень 2009 року містяться неправдиві відомості, відправив її в ДПІ Дергачівського району Харківської області по електронній пошті.

У декларації з податку на додану вартість за вересень 2009 року 2007 року в рядку 17 колонки Б (сума дозволеного податкового кредиту) задекларовано суму -472 235 замість 0 грн., В результаті чого сума заниженого ПДВ склала - 472 235 гривень. Зазначену декларацію ОСОБА_8 , за вказівкою ОСОБА_5 підписав, завірив печаткою ТОВ "Агро-Фаворит" і повернув ОСОБА_5 . Після чого, ОСОБА_5 , свідомо знаючи, що в декларації з ПДВ за вересень 2009 року містяться неправдиві відомості, відправив її в ДПІ Дергачівського району Харківської області по електронній пошті.

У декларації з податку на додану вартість за жовтень 2009 року 2007 року в рядку 17 колонки Б (сума дозволеного податкового кредиту) задекларовано суму - 379 672 грн. замість 0 грн., в результаті чого сума заниженого ПДВ склала - 379 672 гривень. Зазначену декларацію ОСОБА_8 , за вказівкою ОСОБА_5 підписав, завірив печаткою ТОВ "Агро-Фаворит" і повернув ОСОБА_5 . Після чого, ОСОБА_5 , свідомо знаючи, що в декларації з ПДВ за жовтень 2009 року містяться неправдиві відомості, відправив її в ДПІ Дергачівського району Харківської області по електронній пошті.

У декларації з податку на додану вартість за листопад 2009 року 2007 року в рядку 17 колонки Б (сума дозволеного податкового кредиту) задекларовано суму - 311 598 грн. замість 0 грн., в результаті чого сума заниженого ПДВ склала -311 598 гривень. Зазначену декларацію ОСОБА_8 , за вказівкою ОСОБА_5 підписав, завірив печаткою ТОВ "Агро-Фаворит" і повернув ОСОБА_5 . Після чого, ОСОБА_5 , свідомо знаючи, що в декларації з ПДВ за вересень 2009 року містяться неправдиві відомості, відправив її в ДПІ Дергачівського району Харківської області по електронній пошті.

У декларації з податку на прибуток ТОВ "Агро-Фаворит" за 2009 рік у рядку 04.1 (витрати на придбання продукції) вказана сума 5 027 597 грн. з придбання сільгосппродукції від ПП "Еліт-Агро-Транс", в результаті чого занижено податок на прибуток за 2009 рік у сумі 1 256 900 грн

Декларацію з податку на прибуток 2009 рік, з містяться в ній помилковими відомостями, ОСОБА_5 надав на підпис директору ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_16 .

У свою чергу, директор ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , достовірно знаючи про характер і обсяги проведених ТОВ "Агро-Фаворит" операціях, виконуючи умови раніше досягнутої з ОСОБА_5 домовленості, підписав податкову декларацію з податку на прибуток ТОВ "Агро-Фаворит" за 2009 рік, завірив печаткою підприємства і надав до ДПІ Дергачівського району Харківської області.

В результаті внесення ОСОБА_5 , діючого за попередньою змовою з директором ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 до податкових декларацій з податку на прибуток за 2009 рік та податку на додану вартість за період з липня по листопад 2009 року неправдивих відомостей, настали тяжкі наслідки у вигляді несплати податків в загальній сумі 2 514 460 грн.

В ході проведення досудового слідства встановлено, що ОСОБА_5 переслідуючи умисел на отримання неконтрольованих доходів, володіючи знаннями в області ведення бухгалтерського та податкового обліку, володіючи методикою обчислення податку на додану вартість і будучи обізнаним про способи ухилення від сплати податків, в липні 2009 року умовив свого знайомого ОСОБА_8 зайнятися спільною підприємницькою діяльністю.

На початковому етапі для досягнення свої злочинних дій ОСОБА_5 , матеріально забезпечив реєстрацію підконтрольного йому підприємства ТОВ "Агро-Фаворит" (код ЕГРПОУ- 36419152) в органах державної влади, зареєструвавши при цьому директором підприємства матеріально малозабезпеченого ОСОБА_8 , забезпечивши останньому фіксовану заробітну плату в розмірі 2000 грн. у місяць.

Надалі, ОСОБА_5 , не будучи службовою особою вказаного підприємства, фактично прийняв на себе виконання всіх функціональних обов`язків директора даного підприємства, укладаючи договори і угоди від імені ОСОБА_8 з його добровільної згоди і за попередньою змовою.

Реалізуючи свої злочинні наміри щодо отримання неконтрольованих державою доходів, ОСОБА_5 за усною домовленістю з ОСОБА_8 в 2009 році уклав від імені останнього договору з рядом підприємств України, а саме: ТОВ "Агроновини-Дніпро", ПП "Шамагро", ПІІ "Сарна", АТ "Гутянський елеватор", ТОВ "Кернел-Трейд" і ін., на поставку зернових культур підприємством ТОВ "Агро-Фаворит", де однією з умов поставки була авансова оплата за товар, отримана на розрахунковий рахунок ТОВ "Агро-Фаворит" в розмірі звичайної вартості товару з урахуванням всіх податкових навантажень. Далі, що надійшли грошові кошти ОСОБА_8 знімав з розрахункового рахунку підприємства в відділенні № 5 АКБ "Базис" м. Харкова під закупівлю товару готівковими коштами та повністю передавав ОСОБА_5 , який в свою чергу використовував частину готівкових коштів на закупівлю зернових у фізичних осіб і приватних підприємців, не були платниками податку на додану вартість. При таких закупівлях товару за готівковий розрахунок за цінами нижче ринкових, ОСОБА_5 від продавців ніякої первинної бухгалтерської документації не отримував, в зв`язку з чим не міг і відображати зазначені операції в бухгалтерському та податковому обліку ТОВ "Агро-Фаворит".

З метоюнадання цимиопераціями видимоїлегітимності іодночасно введенняв легальнийобіг придбанихяк вказановище зернових,директор ТОВ"Агро-Фаворит" ОСОБА_8 ,будучи поінформованимпро реальніобставини придбанняпродукції,діючи запопередньою змовоюз ОСОБА_5 ,умисно зкорисливих спонукань,зловживаючи службовимстановищем,уклали фіктивнийдоговір звикористанням реквізитівпідприємства платникаПДВ -ПП "Еліт-Агро-Транс" на поставку від даного підприємства однойменного товару. Для додання законного вигляду безтоварній угоді директор ТОВ "Агро-Фаворит" ОСОБА_8 , знаючи про фіктивне походження документів, отримав від ОСОБА_5 підроблені квитанції до прибуткових касових ордерів, податкові та прибуткові накладні від імені ПП "Еліт-Агро-Транс", які в порушення чинного податкового законодавства провів з бухгалтерського та податкового обліку ТОВ "Агро-Фаворит" в 2009 році.

Таким чином, діючи за попередньою змовою, переслідуючи корисливі мотиви, шляхом зловживання службовим становищем керівником підприємства ОСОБА_8 , використовуючи завідомо підроблені документи ПП "Еліт-Агро-Транс", ОСОБА_5 , за період з 07.07.2009 по 31.12.2009 отримав від фактичної реалізації товарів, залишки товарно-матеріальних цінностей (зернових) і готівкові грошові кошти, в розмірі та сумі порівнянної 20% прихованого ПДВ - 1315368 грн. Від загальної суми отриманих залишків, ОСОБА_5 виробляв виплату ОСОБА_8 фактичної зарплати в загальній сумі склала за вказаний період 12000 грн. Частину залишків ТМЦ і готівкових грошових коштів в розмірі 1303368 грн. ОСОБА_5 легалізував шляхом введення їх в фінансово господарський оборот підконтрольного йому підприємства.

Прокурор в судовому засіданні заявив клопотання про звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за ч.3 ст.27 ч.2 ст. 366, ч.3 ст.27, ч.2 ст.364 КК України, у зв`язкуіз закінченнямстроків давності; про звільнення ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності за ч.2 ст.27 ч.2 ст.366, ч.2 ст.27 ч.2 364 КК України, у зв`язкуіз закінченнямстроків давності.

Також просивзакрити кримінальнепровадження відносно ОСОБА_5 у вчиненізлочину,передбаченогоч.3 ст.27 ч.3 ст.212 КК України, у зв`язку з набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес» №101-IX від 18.09.2019, яким внесені зміни доКримінального кодексу України,та увчинені злочину,передбаченогоч.2 ст.209 КК України, у зв`язку з набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України» № 430-IV від 16.01.2003. Відносно ОСОБА_6 просив закрити кримінальне провадження у вчинені злочину, передбаченогоч.2 ст.27 ч.3 ст.212 КК України, у зв`язку з набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес» №101-IX від 18.09.2019.

ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та захисник ОСОБА_4 підтримали думку прокурора, просили клопотання задовольнити.

Так, дії ОСОБА_5 кваліфіковані за ч.3 ст.27 ч.3 ст.212, ч.3 ст.27 ч.2 ст. 366, ч.3 ст.27, ч.2 ст.364, ч.2 ст.209 КК України.

Дії ОСОБА_6 кваліфіковані за ч.2 ст.27 ч.3 ст.212, ч.2 ст.27 ч.2 ст.366, ч.2 ст.27 ч.2 364 КК України.

В ході судового розгляду вказаної кримінальної справи судом встановлено, що з часу подій вчинення вказаних злочинів минуло вже понад десять років.

Заслухавши думку учасників судового процесу, суд приходить до висновку про наявність підстав для закриття кримінального провадження та звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_5 за вчинення злочинів передбачених ч.3 ст.27 ч.2 ст. 366, ч.3 ст.27, ч.2 ст.364 КК України та ОСОБА_6 за вчинення злочинів передбачених ч.2 ст.27 ч.2 ст.366, ч.2 ст.27 ч.2 364 КК України, у зв`язку з закінченням строку притягнення до кримінальної відповідальності, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки, як десять років у разі вчинення тяжкого злочину.

ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.27 ч.2 ст.366, ч.3 ст.27, ч.2 ст.364 КК України, які відповідно ст.12КК України відносяться до тяжких.

ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.27 ч.2 ст.366, ч.2 ст.27 ч.2 ст.364 КК України, які відповідно ст.12КК України відносяться до тяжких.

За приписами ст. 11-1 КПК України( в ред. 1960 року) яка передбачає порядок звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності, суд у судовому засіданні за наявності підстав, передбачених частиною першою статті 49 Кримінального кодексу України, закриває кримінальну справу у зв`язку із закінченням строків давності у випадках, коли справа надійшла до суду з обвинувальним висновком.

Отже, на теперішній час закінчився строк давності притягнення особи до кримінальної відповідальності, передбачений ч.1 ст.49 КК України, і слід вирішити питання про закриття кримінальної справи.

Закінчення вказаного строку відповідно до вимог ст.48КК України (в редакції 1960 року), ст.ст.7-1,11-1 КПК України(в редакції 1960 року) є підставою для звільнення особи від кримінальної відповідальності, оскільки в зв`язку з цим припиняються повноваження держави щодо кримінального переслідування такої особи.

Водночас, судом перевірено обмеження застосування давності, передбачені в ч.ч.2-5 ст.49 КК України:

згідно ч.3 ст.49 КК України, перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у частинах першій та другій цієї статті строків особа вчинила новий злочин середньої тяжкості, тяжкий або особливо тяжкий злочин. Обчислення давності в цьому разі починається з дня вчинення нового злочину. При цьому строки давності обчислюються окремо за кожний злочин.

З огляду на викладене, з врахуванням того, що ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.27 ч.2 ст. 366, ч.3 ст.27, ч.2 ст.364 КК України, ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.27 ч.2 ст.366, ч.2 ст.27 ч.2 364 КК України, із матеріалів справи вбачається, що станом на час розгляду справи підсудні нових злочинів не вчинили, наявність підстав для встановлення ухилення підсудних від явки до суду не виявлено, суд, на підставі ст.49 КК України, приходить до висновку, що провадження по цій справи необхідно закрити у зв`язку закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Відповідно до п. 2Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №12 "Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності"при вирішенні питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності суд (суддя) під час попереднього, судового, апеляційного або касаційного розгляду справи повинен переконатися, що діяння, яке поставлено особі за провину, дійсно мало місце, що воно містить склад злочину і особа винна в його вчиненні, а також щоумовитапідставиїїзвільненнявідкримінальної відповідальності передбаченіКК.

Що стосується клопотання прокурора в частині закриття кримінального провадження відносно ОСОБА_5 у вчинені злочинів, передбаченихст.209ч.2,ч.3ст.27ч.3ст.212КК України та ОСОБА_6 у вчинені злочину, передбаченогоч.2 ст.27 ч.3 ст.212 КК України, у зв`язку з набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України» № 430-IVвід 16.01.2003 та Законом України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес» №101-IX від 18.09.2019, суд зазначає наступне.

Так, Законом України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України» №430-IVвід 16.01.2003 та Законом України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес» №101-IX від 18.09.2019, внесені зміни доКримінального кодексу України.

Відповідно доЗакону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес» № 101-IX від 18.09.2019 року, який набрав чинності 25.09.2019 року, розмір ухилення від сплати податків, інкримінований обвинуваченим ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , є меншим за мінімальний розмір, передбаченийст. 212 КК України.

Відповідно до ч.1ст.5 КК України, встановлено, що закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.

Пунктом 2 частини 1статті 6 КПК України 1960 рокувизначено, що кримінальну справу не може бути порушено, а порушена справа підлягає закриттю за відсутністю в діянні складу злочину.

Враховуючи вище викладене, суд вважає, що кримінальне провадження відносно ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.209, ч.3 ст.27 ч.3 ст.212 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.27 ч.3 ст.212КК України має бути закрите, у зв`язку з набранням чинності законів, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою.

Згідно п.15 Розділу XІ"Перехідніположення"КПК України (2012 року), апеляційні та касаційні скарги, заяви про перегляд судових рішень у кримінальних справах, які були розглянуті до набрання чинності цим Кодексом, або у справах, розгляд яких не завершено з набранням чинності цим Кодексом, подаються і розглядаються у порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом, з урахуванням положень, передбачених §3 розділу4 Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".

Керуючись ст.5, 49, 106 КК України, ст.6, 11-1КПК України (1960 р.), суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_3 - задовольнити.

Звільнити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за ч.3 ст.27 ч.2 ст.366, ч.3 ст.27, ч.2 ст.364 КК України, на підставі ч.2 ст.49 КК України, у зв`язкуіз закінченнямстроків давності, та закрити стосовно нього кримінальне провадження в частині пред`явленого обвинувачення.

Звільнити ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , від кримінальної відповідальності за ч.2 ст.27 ч.2 ст.366, ч.2 ст.27 ч.2 364 КК України, на підставі ч.2 ст.49 КК України, у зв`язкуіз закінченнямстроків давності, та закрити стосовно нього кримінальне провадження в частині пред`явленого обвинувачення.

Закрити кримінальне провадження відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені злочину, передбаченого ч.2 ст.209, ч.3 ст.27 ч.3 ст.212 КК України, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчинені злочину, передбаченого ч.2 ст.27 ч.3 ст.212 КК України, на підставі п.2 ч.1 ст.6 КПК України, у зв`язку з набранням чинності Законів, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особами.

Цивільний позов про стягнення з ТОВ «Агро-Фаворит» 2572268 грн. залишити без розгляду.

Речові докази - згідно постанови від 21.06.2011 «про визнання та долучення до справи речових доказів», оглянуті 21.06.2011, 17.01.2011, 30.12.2010, 14.04.2011 документи - зберігати в матеріалах кримінальної справи №18100112.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудДергачівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення13.11.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85668434
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом

Судовий реєстр по справі —2010/1-559/11

Постанова від 13.11.2019

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Калиновська Л. В.

Ухвала від 27.08.2019

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Савенко М. Є.

Постанова від 27.05.2019

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Жорняк О. М.

Ухвала від 15.01.2018

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Жорняк О. М.

Ухвала від 25.02.2016

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Жорняк О. М.

Ухвала від 25.01.2016

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Жорняк О. М.

Ухвала від 07.12.2015

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Жорняк О. М.

Ухвала від 06.11.2015

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Жорняк О. М.

Ухвала від 02.10.2015

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Жорняк О. М.

Постанова від 26.03.2013

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Остропілець Є. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні