ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 537/3570/17 Номер провадження 22-ц/814/2589/19Головуючий у 1-й інстанції Сьоря С. І. Доповідач ап. інст. Бутенко С. Б.
У Х В А Л А
15 листопада 2019 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Полтавського апеляційного суду в складі:
головуючого судді: Бутенко С.Б.
суддів: Абрамова П.С., Хіль Л.М.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою директора Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕМС" Морозова Дмитра Юрійовича
на рішення Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 26 липня 2019 року у складі судді Сьорі С.І.
у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства обмеженою відповідальністю "ЕМС", про стягнення заборгованості за договором про надання поворотної фінансової допомоги та за зустрічним позовом Товариства обмеженою відповідальністю "ЕМС" до ОСОБА_1 про визнання недійсним договору про надання поворотної фінансової допомоги.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, -
в с т а н о в и л а :
22 жовтня 2019 року Полтавським апеляційним судом відкрито апеляційне провадження у даній справі.
Вимоги статті 361 ЦПК України апеляційним судом виконані. Підготовчі дії по справі проведені. Відзив на апеляційну скаргу у встановлений апеляційним судом строк не надходив, що згідно частини 3 статті 360 ЦПК України не перешкоджає перегляду оскаржуваного судового рішення.
З матеріалів справи вбачається, що 18 жовтня 2019 року разом із заявою про усунення недоліків апеляційної скарги представником ТОВ "ЕМС" заявлено клопотання про проведення розгляду вказаної справи в режимі відеоконференції з Автозаводським районним судом м. Кременчука Полтавської області.
Вирішуючи вказане клопотання, колегія суддів виходить з наступного.
Положеннями статті 212 ЦПК України передбачено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Згідно пункту 1.2.3 Інструкції про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання (кримінального провадження), затвердженої наказом Державної судової адміністрації від 15 листопада 2012 року, № 155 календар проведення процесуальних дій в режимі відеоконференції ведеться адміністратором офіційного веб-порталу судової влади України.
Отже, для проведення судового засідання в режимі відеоконференції суду, який постановляє ухвалу про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, необхідно провести резервування майданчику для проведення відеоконференції.
Згідно частини 4 статті 279 ЦПК України перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі, отже у вказаній справі перше судове засідання повинно бути призначено до 22 листопада 2019 року.
Заявник просить визначити для проведення відеоконференції Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області, проте можливість забронювати майданчик для проведення засідання у режимі відеоконференції до 22 листопада 2019 року відсутня через заздалегідь спланований графік проведення відеоконференцій указаним судом, оскільки з WEB - програми "Бронювання систем відеоконференцзв"язку" Полтавським апеляційним судом з ?ясовано, що програмно-апаратні майданчики для проведення відеоконференції в Автозаводському районному суді м. Кременчука Полтавської області заброньовано.
Враховуючи завантаженість технічних засобів та велику кількість справ в Автозаводському районному суді м. Кременчука Полтавської області забезпечення резервування майданчика для проведення відеоконференції по справі не є можливим.
За таких обставин, у задоволенні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕМС" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції необхідно відмовити.
Справа призначається до розгляду в апеляційному суді в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи.
Керуючись ст.ст. 365, 366, 368 ч.1, ч.3 ЦПК України, -
у х в а л и л а :
В задоволенні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕМС" про розгляд справи врежимі відеоконференції з Автозаводським районним судом м. Кременчука Полтавської області відмовити.
Закінчити підготовчі дії у справі за апеляційною скаргою директора Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕМС" Морозова Дмитра Юрійовича на рішення Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 26 липня 2019 року.
Справу призначити до розгляду в приміщенні апеляційного суду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи на 11-00 год. 21 листопада 2019 року, зал судового засідання № 1.
Про дату, час та місце розгляду справи повідомити учасників справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: С. Б. Бутенко
Судді: П.С. Абрамов
Л.М. Хіль
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2019 |
Оприлюднено | 17.11.2019 |
Номер документу | 85673330 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Бутенко С. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні