Ухвала
від 15.11.2019 по справі 208/373/14-к
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА 

справа № 208/373/14

провадження № 1-кп/208/43/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2019 р. м. Кам`янське

Заводський районний суд міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретарях ОСОБА_2 ,

ОСОБА_3 ,

за участю: прокурорів ОСОБА_4 ,

ОСОБА_5 ,

потерпілої ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 )

обвинуваченої ОСОБА_8

захисника ОСОБА_9 .

Розглянувши кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12012040160000073 від 05 грудня 2012 року за обвинуваченням ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м. Дальнеріченськ, Приморського краю, Росія, громадянка України, освіта вища, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає: АДРЕСА_2 , раніше не судима, має двох неповнолітній дітей ОСОБА_10 12.12.2001р., ОСОБА_10 17.09.2003р.

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191 КК України, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно обвинувального акту, 03.03.2007 ОСОБА_8 ,. перебуваючи з 01.08.2006р. на посаді управляючої Дніпродзержинського відділення Кредитної спілки «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-сервіс», згідно контракту на управління відділенням від 01.11.2006р., маючі умисел на привласнення чужого майна, яке їй ввірено, шляхом зловживання своїм службовим становищем, в порушення Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» №2664-ІІІ від 12.07.2001, достовірно знаючи про відсутність ліцензії на прийом вкладів, діючи умисно, знаходячись в приміщенні Дніпродзержинського відділення Кредитної спілки «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-сервіс» за адресою: м. Дніпродзержинськ, вул. Арсенічева, 3, з метою привласнення чужого майна, ввіренного їй, уклала з гр. ОСОБА_11 договір на внесок «Капітал-Стандарт» № 683 про внесення грошових коштів на рахунок КС ФКК «Капітал-Сервіс», на отримання процентів по депозитній програмі для фізичних осіб, строком на шість місяців, тобто до 03.09.2007.

Після чого, ОСОБА_8 , реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на привласнення чужого майна, яке було їй ввірено, шляхом зловживання своїм службовим становищем, з наміром обернути його на свою користь отримала готівкові грошові кошти в сумі 75 000 грн. від ОСОБА_11 для перерахування на поточний та пайовий рахунки КС ФКК «Капітал-Сервіс», з яких внесла до каси КС ФКК «Капітал-Сервіс» лише 7 500 грн. від загальної отриманої суми, а кошти в сумі 67500 грн. привласнила, тобто незаконно обернула на свою користь, використовуючи при цьому своє службове становище.

Органом досудового розслідування дії, ОСОБА_8 , кваліфіковані за ч.4 ст.191 КК України які виразились у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, тобто привласнення чужого майна, яке було ввірено особі, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене у великих розмірах.

Повторно, в продовження своїх злочинних дій, направлених на привласнення чужого майна, шляхом обману ОСОБА_8 06.07.2007, перебуваючи з 01.08.2006р. на управляючої Дніпродзержинського відділення Кредитної спілки «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-сервіс», згідно контракту на управління відділенням від 01.11.2006р., маючі умисел на незаконне привласнення чужого майна, яке їй ввірено, шляхом зловживання своїм службовим становищем, в порушення Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» №2664-ІІІ від 12.07.2001, достовірно знаючи про відсутність ліцензії на прийом вкладів, діючи умисно, знаходячись в приміщенні Дніпродзержинського відділення Кредитної спілки «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-сервіс» за адресою: м. Дніпродзержинськ, вул. Арсенічева, 3, з метою привласнення чужого майна, ввіреного їй, уклала з гр. ОСОБА_11 договір на внесок «Капітал-Стандарт» № 764 про внесення грошових коштів на рахунок КС ФКК «Капітал-Сервіс», на отримання процентів по депозитній програмі для фізичних осіб, строком на шість місяців, тобто до 06.01.2008.

Після чого, ОСОБА_8 , реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на привласнення чужого майна, яке було їй ввірено, шляхом зловживання своїм службовим становищем, отримані готівкові грошові кошти в сумі 80 000 грн. від гр. ОСОБА_11 для перерахування на поточний та пайовий рахунки КС ФКК «Капітал-Сервіс», до каси КС ФКК «Капітал-Сервіс» не внесла, а грошові коштами в сумі 80 000 грн. незаконно обернула на свою користь, використовуючи при цьому своє службове становище, тобто привласнила.

Органом досудового розслідування дії ОСОБА_8 кваліфіковані за ч.4 ст.191 КК України які виразились у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, тобто привласнення чужого майна, яке було ввірено особі, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, вчинене у великих розмірах.

Обвинувачена ОСОБА_8 винною себе у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України не визнала повністю, суду вказала, що з 01.06.2005 року була на посаді бухгалтера, з серпня запропонували стати керівником відділення. У ОСОБА_12 ( ОСОБА_13 ) вони винаймали приміщення, вона приходила кожного місяця за орендною платою, та зацікавилася відсотками. Вона показала їй копію ліцензії, завіреною нотаріально. В березні 2006 року ОСОБА_12 принесла до Капітал сервіс 75 000 грн. і в її присутності приймала ці кошти касир, вони разом їх рахували, гроші були з банківською стрічкою. Чечерницька оформлювала документи, ОСОБА_13 писала заяву на пайовий взнос, все внесли до програми, розпечатали квитанцію, гроші оприходували та відали їй пайову книжку. У липні 2006 року вона пішла у відпустку а потім її вже не допустили до роботи. Гроші вона не присвоювала. ОСОБА_12 в липні 2006 року принесла ще 80 000 грн., вона прийняла гроші, все було оприходувано, пам`ятає, що була від неї заявка, в якій указано на якій проміжок часу та суму вона хоче вкласти гроші, відсотки видавала програма. З актом перевірки вона згодна, її знайомили в СБУ, пояснення вона не надавала. В двох актах перевірок різні суми, мабуть не всі документи враховувалися. Гроші по пайовим внескам виплачувалися та відсотки також виплачувалися. На інші філіали також передавалися гроші. У березні рух коштів також був. В липні вона приймала гроші, точно не пам`ятає. Гроші зберігалися у сейфі, наприкінці дня пересилалися до ОСОБА_14 або на інші відділення. Їй зателефонували, сказали крадіжка, вона перебувала у відпустці за межами місця. У 2007 році відносно неї застосована підписка про невиїзд, до 2013 року не відбувалося слідчих дій, їй пред`явлено обвинувачення в жовтні 2013 року. Коли її викликали вона приїздила. В липні 2009 році переїхала до Кривого Рогу, а потім до Києва. 03.03.2007 року, так приїздила ОСОБА_12 , до неї, вона на той час була бухгалтером та в.о. управляючою відділення. ОСОБА_12 віддала гроші 75 000 грн., гроші зберігаються у касира ОСОБА_15 , а потім до сейфа. Спочатку викликають консультанта для оформлення документів, потім з касіром перераховують кошти. Частку грошей вона передала ОСОБА_15 , на той час у них було чотири-п`ять заявок на видачу кредитів. Гроші перебували у неї в кабінеті за ви четом тих грошей, що вона видавала на видачу кредитів. Квитанції оформлювала ОСОБА_16 , ОСОБА_12 підписувала їх у її кабінеті. У них стояла програма і все що проводилося, все збрасувалося до ОСОБА_14 в облік. Вона проводила. Вона не працювала в програмі, якщо квитанція була, сума пройшла по програмі. На 80 000 грн. була квитанція і вона її бачила. Гроші були у сейфі і що далі було з грошима, вона не пам`ятає. Вона оформлювала документи по програмі 1С це бухгалтерські документи та програма, в іншій програмі вона не працює.

Під час судового розгляду кримінального провадження допитані потерпіла та свідки.

Потерпіла ОСОБА_6 ( ОСОБА_12 ) суду надала наступні пояснення. Обвинувачена ОСОБА_17 була керівником кредитної спілки у м. Кам`янському, офіс знаходився по вул. Арсенічева, 3. Запевняла що є ліцензія на роботу, надала їй ксерокопію ліцензії, переконувала що працюють законно та стабільно, після чого вона ( ОСОБА_13 ) вирішила зробити вклад, сервіс. Те що вона прийде з грошима 03.03.2007 року у капітал сервіс знали всі, ця дата була оговорена заздалегідь. Вона прийшла до Капітал сервіс, сиділа в кабінеті ОСОБА_17 , передала той 75000 гривен про це всі знали в капітал сервіс, їй дали договір та квитанцію, зараз договір в матеріалах справи, договір відкривався як депозитний, відкривався особистий рахунок і гроші вносилися на її особистий рахунок, не пам`ятає чи 25 чи 27 відсотків. Все було оформлено за один день хвилин за п`ятнадцять. По документам вона стала членом «Довіри». Їй ОСОБА_17 пояснила що напряму вони не можуть заключати договори. В перший раз вона віддала 75000 грн., а 06.07.2007 ще 80 000 грн. Всі оригінали документів вона віддала слідству. Гроші їй не повернули. Пайовий договір вона не заключала, тільки депозитний. Виплата відсотків по закінченню строків. При укладені договору вдруге був присутній ОСОБА_18 начальник служби безпеки, хто ще був присутній в перший раз вона не пам`ятає, гроші були в упаковці з ТАС Банку. Вона не пам`ятає хто їй приносив договір і касовий ордер. Гроші вона передавала особисто ОСОБА_17 . Наполягає на відшкодування, її позов складається з тих сум що вона вклала і інфляційних відсотків. Вона зверталася до поліції, з листом до кредитної спілки про повернення грошей, їй повідомили, що гроші від неї не поступали, їй показали аудит по відділенню про нестачу грошей. Також їй відомо що в КС «Капітал-сервіс» відбулася крадіжка. Після того, як відбулася фіктивна крадіжка, вона узнала, що її гроші не вносилися у касу кредитної спілки і я вона не являється її членом ОСОБА_17 знала, що не має ліцензії, бо вона управляюча. Вона надавала їй ксерокопію ліцензії, та була фальшива.

Окрім того, потерпіла ОСОБА_19 оголосила та надала суду свої письмові пояснення, в яких зазначила наступне. Свою діяльність ФКК «Капітал-Сервіс» почав в середині 2004 року. В м. Дніпродзержинську в середині 2005 року. Шахрайство полягає в тому, що не маючи ліцензії НБУ і Дерфінпослуг на діяльність по залученю вкладів на депозитні рахунки, вони прикривали їх під виглядом пайових взносів. При цьому не вносячи цей взнос а ні в пайовий фонд КС «Капітал-Сервіс», не оформлючи належними документами, «пайщик» так і не вносився в список засновників тобто гроші ніде не враховувалися. Оформлявся звичайний договір вкладу на визначений строк і на встановлених відсотках що і є правдою. А надуманий додатковий пай це і є шахрайство. При закінченні строку вкладу чи при його достроковому розірванні ОСОБА_20 просто не повертала вклади посилаючи на різні причини, постійно стверджуючи, що між ними існують цивільно - правові відносини і можна звернутися до суду. Філія КС «Капітал-Сервіс» створив умови для фіктивної крадіжки, зробив заяву про крадіжку всіх документів. І зробив це прикриттям для не повернення їй вкладів на суму більше 160000 грн. з нарахованими відсотками. При цьому вже на слідуючий день уся фінансова і бухгалтерська діяльність була поновлена в тих же «викрадених» книгах обліку. В діяльності філії відбувалося подвійне шахрайство. Коли під виглядом людей і під виглядом законної діяльності (начебто зафіксованої в п. Уставу і отриманні всіх необхідних дозволів та ліцензій) залучають грошові кошти фізичних осіб коли завчасно знають, що вклади повертатися не будуть. Відповідно до ЗУ «Про банки і банківську діяльність» лише банки можуть здійснювати таку операцію як прийняття вкладів (депозитів) від фізичних осіб. Оскільки вони залишаються членами ОСОБА_20 лише на папері їх офіційно не вносять в реєстр пайщиків а їх начебто «пайові взноси (з їх слів, але не для них, т. як вони укладали звичайний договір вкладу на визначений строк і під визначені відсотки) не включається в пайовий капітал ОСОБА_21 т. для ОСОБА_20 вони звичайні фізичні особи, які зробили депозитний вклад. Шахрайство по відношенню до вкладника полягає в тому. Що йому видається квитанція, в якій зазначено, що він здійснив поповнення пайового внеску, для тих хто цікавиться пояснюють, що вони вже зробили вступний (2 грн.) і обов`язковий (1 грн.) внески в «Довіру», а всі інші внески просто доповнюють (поповнюють) як ці внески. Чому пай. Та тому що це в банках вклади, а в КС пай. Також вкладнику не пояснюється сам смисл діяльності ОСОБА_20 , ніхто не здогадується. Що зі вступом до ОСОБА_20 у нього з`являються обов`язки та відповідальність перед ОСОБА_20 за його невдалу фінансову діяльність. Нові члени ОСОБА_20 залучаються гарантіями повернення і стабільності всіх виплат, в тому числі відсотків по вкладам. Саме по вкладам, т.як ніде і нікому не надавалася повна і достовірна інформація про діяльність ОСОБА_20 та її фінансовий стан про ризики відповідальності членів перед ОСОБА_20 і що таке пай. Це їх першочергове шахрайство, оскільки жодна б людина не здала свої гроші, якщо б йому повідомили, що вказана організація неплатежеспроміжна, являється фінансовим банкротом, що ліцензія на прийом вкладів від фізичних осіб у них не має, що їх власні вклади вони переведуть у класність ОСОБА_20 і привласнять їх як «добровільний «пай. Тому вона вважає, що обвинувачена ОСОБА_8 окрім привласнення грошей використовуючи службове положення, здійснила ці дії шахрайським шляхом, так як потерпіла укладаючи договір вкладу була впевнена, що діє не на шкоду своїм інтересам, так як ОСОБА_8 впливаючи на людину недостовірною інформацією про законну діяльність Кредитного союзу, вводила потерпілого в оману відносно надійності та правомірності вкладу та його подальшої долі. Наведені нею в письмових поясненнях факти говорять що обвинувачена ОСОБА_8 діяла навмисно, нею була продумана схема, з використанням свого службового положення для заволодіння й присвоєння грошових коштів фізичних осіб шахрайським шляхом способом обману.

Свідок ОСОБА_22 суду вказав, що був факт обману вкладників, серед потерпілих була ОСОБА_12 ( ОСОБА_13 ). Вони неодноразово виїжджали до офісу Кредитної спілки де керівником була ОСОБА_17 . Були розмови на диктофон розмов співробітником Кредитної спілки ОСОБА_18 , розмова була з ОСОБА_18 , та ОСОБА_17 та її чоловіком. ОСОБА_18 питав де вона знаходиться чи повернуть ОСОБА_12 гроші, а вони відповідали що не повернуть гроші вкладникам. Було кілька диктофоних записів, всі вони були передані слідчому ОСОБА_23 .

Свідок ОСОБА_24 суду вказала, що знає потерпілу як клієнта кредитної спілки, на час події вона працювала консультантом в Кредитній спілці, як потерпіла передавала гроші до кредитної спілки вона нічого не знає, це не входило до її обов`язків. Гололобова не викликала її до кабінету і не казала брати гроші у потерпілої. Потерпіла дійсно приносила гроші, суму вона не пам`ятає, на той час то були немалі кошти, одна з сум була 80 000 грн. чи складався договір з ОСОБА_13 вона не пам`ятає. Постернак була їх особливим клієнтом, про гроші що вона приносила знали всі в спілці. В її обов`язки входило проконсультувати особу, направити до касира, потім їй надавали квитанцію і вона вже укладала договір про внесок грошей. Клієнту вона виписувала пайову книжку з сумою внеску. Куди потім дівалися гроші вона не знає. Так видавали ся в той час кредити. Заробітну платню вони отримували на карточку з ОСОБА_14 . Після першого внеску ОСОБА_13 ще видавалися кредити, потім заборонили їх видавати після того як пропали документи і були перевірки. З яких грошей видавалися кредити їй не відомо але кредити видавалися регулярно. Керівництво їм сказало всі внески називати пайовим внеском а не депозитом.

Свідок ОСОБА_25 суду вказав, що кредитна спілка знаходилася по вул. Арсенічева, 3, приміщення орендувалося у ОСОБА_12 ( ОСОБА_13 ). Два рази вона приносила гроші до кредитної спілки, один раз він був присутній при цьому в кабінеті ОСОБА_17 . Гроші були в банківських упаковках ТАС банку, потім він бачив ці гроші у чоловіка ОСОБА_26 у ОСОБА_27 при купівля тим автомобіля БМВ, коли вони їхали до Києва той сам йому їх відав, сказав охороняти, тому він і бачив банківську упаковку. Гололобова приносила 75 000 грн. та 80 000 грн., він був присутній коли та приносила 75 000 грн., приносила до кабінету Гололобової. Гроші ОСОБА_12 у сумі 75 000 грн. та 80 000 грн. він бачив в кабінеті ОСОБА_17 . Управляючим його призначили після комісії з ОСОБА_14 якою виявлена нестача коштів. ОСОБА_28 телефонній розмові у присутності поліції був записаний його телефонний розговор з Гололобовами, ті сказали що документи та гроші у них, що вони все повернуть, щоб заспокоїли людей. Про надходження коштів до журналу записувала ОСОБА_17 але при отримані 80 000 грн. вона записала 8 000 грн. Оскільки він входив до наглядової ради, основна його функція була безпека банку. В ОСОБА_14 дізналися про крадіжку грошей від нього. Він вів для себе записи скільки видано кредитів, розход-доход, відсотки, пеня і коли його викликали до ОСОБА_14 і сварили за роботу, він показав свою роботу, показав свої записи за 9 місяців, у них не сходилося з його записами, виїхала ревізія, склали акт. А потім у них на кредитній спілці викрали документи, було багато вкладників, які втратили кошти. Документи викрав ОСОБА_29 , він не працював у них, але як чоловік ОСОБА_17 був вхожий. Весь облік вівся з ОСОБА_14 , Існувала спеціальна програма він нею користувався, вносив дані. У ОСОБА_14 знали про внесення ОСОБА_12 75 000 грн. а другу суму не 80 000 а 8 000 грн. Ліцензія на роботу кредитному союзу не потрібна, дозвільні документи висіли в приміщенні кредитної спілки. Кожного дня гроші перераховувалися на рахунок, для цього їздили до банку.

Свідок ОСОБА_30 скористалася своїм правом не надавати пояснення в силу ст.63 Конституції України.

Свідок ОСОБА_31 суду вказала, що потерпілу ОСОБА_13 вона знає як клієнтку кредитної спілки. Вона працювала касиром в Капітал-сервіс. В її обов`язки входило прийом від клієнтів грошей, видача кредитів та у кінці дня вона звітувала перед ОСОБА_32 скільки грошей отримала спілка, скільки видала, всі квитанції та гроші вона здавала ОСОБА_17 , та звіряла та клала до себе у сейф а потім на наступний день, вранці ОСОБА_17 видавала їй ліміт грошей на видачу кредитів. Щодо ОСОБА_13 то вона з нею не спілкувалася, та приходила особисто до ОСОБА_17 і вони разом працювали. Всі знали що ОСОБА_13 приносила гроші 80 000 грн. але ОСОБА_13 гроші їй через касу не передавала, вона працювала тільки з ОСОБА_32 в її кабінеті, чи видавалася квитанція ОСОБА_13 про отримання від неї грошей їй не відомо, квитанція про отримання грошей на суму 80 000 грн. до каси не приходила, вона вела рахунок лише тих коштів, які отримувала особисто. На спілці була проведена ревізія, виявили велику нестачу грошей, на момент проведення ревізії документація була в спілці, всі довіряли ОСОБА_17 . Ревізія забрала всі папки з документами, де наразі документи і що з ними їй не відомо. Під час крадіжки офіс не був взломаний, двері були відчинені ключем, пропали документи та гроші з сейфу. До грошей мали доступ лише вона та ОСОБА_17 . Чоловік ОСОБА_26 часто приходив до неї на роботу.

Крім того, в судовому засіданні досліджені письмові докази матеріалів кримінального провадження за № 12012040160000073 від 5 грудня 2012 року, а саме:

Том № 1

- постановою про порушення кримінальної справи від 21.09.07 р. прокурора м. Дніпродзержинська по матеріалам перевірки відносно посадових осіб КС ФКК «Капітал-Сервіс» - порушено кримінальну справу за фактом шахрайських дій посадових осіб КС ФСК «Капітал-Сервіс» відносно ОСОБА_33 за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2 ст.190 КК України (а.с.1);

- заявою керуючого Дніпродзержинським відділенням КС ФКК «Капітал-Сервіс» ОСОБА_25 начальнику Заводського РО про виявлення 07.08.2007 року в офісі ДО КС ФКК «Капітал-Сервіс» відчинених дверей кабінету касира та керуючого, та що з офісу КС ФКК «Капітал-Сервіс» викрадені всі особові справи клієнтів, касові документи, бухгалтерські документи, книги реєстрації, архівні документи, а також з сейфу, який знаходиться в кабінеті касира, гроші в сумі 12536, 04 грн. та що він підозрює ОСОБА_8 (а.с.3);

- наказом № 79/2.06-к від 01.08.2006 р. виданим Головою Правління «Капітал КС ФКК «Капітал-Сервіс» про призначення виконуючим обов`язки керуючого Дніпродзержинським відділенням Кредитного Союзу «Фнансовокредитна компанія «Капітал-Сервіс» бухгалтера Дніпродзержинського відділення ОСОБА_8 з наданням праву підпису на бухгалтерських, банківських і інших фінансових документах (а.с.12);

- договором про повну матеріальну відповідальність від 01.08.2006 року укладений між Головою правління Кредитного союзу «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс» та бухгалтером Дніпродзержинського відділення КС «ФКК «Капітал-Сервіс» ОСОБА_8 (а.с.26);

- статутом (нова редакція) Кредитної спілки «Фінасово-Кредитна компанія» Капітал-Сервіс» (зміни та додатки затверджено протоколом № 3 від 29 лютого 2005 року), відповідно до якого кредитна спілка «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс» це неприбуткова організація, заснована фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів (а.с.28-44);

- положенням про відокремлений структурний підрозділ Дніпродзержинське відділення Кредитної спілки «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс», відповідно до п. 4 пп.4.1 а) для досягнення мети, зазначеної в п.п. 2.1 цього Положення, Відділення від імені кредитної спілки залучає внески (вклади) членів Кредитної спілки на депозитні рахунки (а.с.40-44);

- аудиторський звіт про результати проведення операційного аудиту бухгалтерського обліку окремих операцій Дніпродзержинського відділення КС «ФКК «Капітал-Сервіс» за період з 01.08.2006 року по 23.07.2007 року від 31 липня 2007 року, проведеного Аудиторською фірмою «Алчевськ-Аудит» відповідно до якого сальдо на 23.07.2007 р. по рахунку 412.1 по головній книзі складає 315 625 грн. а за даними аудиту 747 804 грн. Різниця дорівнює 432 179 грн. (а.с.46-48);

- акт ревізійної комісії № 7 від 21 липня 2007 року складеного Кредитним Союзом Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс» відповідно до якого під час проведення планової перевірки фінансово-господарської діяльності Дніпродзержинського КС «ФКК «Капітал-Сервіс» за період з 01.08.2006 року по 23.07.2007 року виявлено порушення в частині залучення пайових внесків на депозитні рахунки різниця складає 478 079 грн. Залишок в касі на 11.07.2007 рік менше фактичного на 599 534,23 грн. Висновки: за період що перевірявся з 01.08.2006 по 23.07.2007 роботу Дніпродзержинського відділення КС «ФКК «Капітал-Сервіс» визнати незадовільною, збитковою для головного підприємства. Відсторонити від виконання обов`язків керуючого Дніпродзержинським відділенням КС «ФКК «Капітал-Сервіс» ОСОБА_8 (а.с.49-54);

- наказом № 66.07-к від 24 липня 2007 року Кредитного Союзу Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс» ОСОБА_8 від виконуючої обов`язки керуючого Дніпродзержинського відділення Кредитного союзу «Фінансово-кредитної компанії «Капітал-Сервіс» (а.с.57);

- ксерокопією надходжень коштів по квитанціям, відповідно до якої 03.03.2007 року від ОСОБА_33 на рахунок № 4121 надійшло 7500 грн. (а.с.62-72);

- договором № 683 від 03 березня 2007 року укладений між ОСОБА_33 та КС ФКК «Капітал-Сервіс» в особі ОСОБА_8 про передачю на внесок Капітал - Стандарт коштів у сумі 75 000 грн. на рахунок 2189308983 за 26% річних (а.с.84);

- договором № 764 від 06 липня 2007 року укладений між ОСОБА_33 та КС ФКК «Капітал-Сервіс» в особі ОСОБА_8 про передачу на внесок коштів в сумі 80 000 грн. на рахунок 0204. П1.2189308983 за 26 % річних (а.с.90);

- квитанцією № 2139 від 06 липня 2007 року на суму 80 000 грн. про поповнення пайового рахунку (а.с.91);

- положенням про фінансове управління Кредитної спілки «Фінансово-кредитна компанія» «Капітал-Сервіс», затвердженого 16 березня 2007 року (а.с.184-193);

- протоколом ознайомлення підозрюваного, обвинуваченого з правами від 12.11.2007 року ОСОБА_8 (а.с.215);

- постановою про обрання запобіжного заходу в виді підписки про невиїзд від 12.11.2007 року відносно ОСОБА_8 (а.с.227-228);

- протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_8 (а.с.229-230);

Том 2

- наказом № 24.07-к від 23 березня 2007 року Кредитного союзу фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс» відповідно до якого призначено виконуючим обов`язки головного бухгалтера Кредитного союзу «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс» бухгалтера Дніпродзержинського відділення ОСОБА_8 з правом підпису на бухгалтерських, касових, інших фінансових документах (а.с.35);

- протоколом огляду від 08.01.2008 р. приміщення за адресою вул. Арсенічева, 3 в м. Дніпродзержинську (а.с.88-89);

- протоколом обшуку від 09.01.2008 р. приміщення за адресою вул. Гагарина, 5 в м. Дніпродзержинську (а.с.103);

- протоколом виїмки від10.01.2008 р. (а.с.105);

- протоколом огляду від 10.01.2008 р. (а.с.108-109);

- протоколом огляду місця події від 11 січня 2008 р. (а.с.110-117);

- протоколом огляду місця події від 16.01.2008 р. (а.с.118-120);

- протоколом огляду місця події від 17.01.2008 р. (а.с.130-141);

- заключенням комп`ютерно-технічної експертизи від 27.12.2007 р. за № 70/39-670, відповідно до висновку якої на носіях інформації накопичувачах та жорстких магнітних дисках «Samsung SPO802N» та «Seagate ST3160815 А», наданого на дослідження системного блоку комп`ютера № 060501030346, виявлено 264 файли та 1 директорія утримуючі інформацію про діяльність КС ФКК «Капітал-Сервіс». Перелік виявлених файлів приведений в додатку № 1 та № 2 до заключення експерта (а.с.145-157);

Том 3

- заключенням судової комп`ютерно-технічної експертизи від 12.05.2008 за № 70/39-83 об`єктом дослідження якої були три системні блоки персональних комп`ютерів, вилучених 09.01.2008 року під час проведення обшуку в приміщенні «Капітал-Сервіс» за адресою пл. Гагаріна, буд. 5 в м. Дніпродзержинську (а.с.2-10);

- контрактом на управління відділенням від 01.11.2006 року, укладений між Правлінням Кредитної спілки «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс» в особі Голови управління та ОСОБА_8 на управління нею відокремленим структурним підрозділом Дніпродзержинським відділенням Кредитної спілки «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс». Дія контракту з 01 листопада 2006 року до 31 січня 2007 р. (а.с.150-154);

- договором про повну матеріальну відповідальність від 01.08.2006 року укладений між Головою Правління Кредитним союзом «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс» та ОСОБА_8 (а.с.136-137);

- рішення Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 19.07.2005 року за № 2089. про анулювання ліцензії на провадження діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки кредитній спілці «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс». відповідно до якого ліцензія на провадження діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки (серія НОМЕР_1 , рішення від 26.07.2004 № 933-Л), видану кредитній спілці «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс» (ідентифікаційний код 26497707), адреса: Луганська область м. Алчевськ, вул. Гагарина, буд. 24) (а.с.177-179);

- рішення Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 10.01.2005 року за № 1619 відповідно до якого тимчасово зупинено дію ліцензії АА № 773639 (рішення від 26.07.2004 № 933-Л) видану кредитній спілці «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс» код за ЄДРПОУ 26497707, Луганська область, м. Алчевськ, вул. Гагаріна, буд. 24) (а.с.203-204);

- положення про фінансові послуги Кредитної спілки «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс» (а.с.206-244);

- свідоцтва про реєстрацію фінансової установи Кредитна спілка «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс», Луганська область, м. Алчевськ, вул. Гагарина, буд.24, ідентифікаційний код 26497707 дата видачі свідоцтва з 15.06.2004 року (а.с.245-246);

- лист повідомлення від 20.02.2008 року за № 73 Голови правління КС «ФКК «Капітал-Сервіс» начальнику Дніпродзержинського міського відділу управління СБУ України в Дніпропетровській області що відповідно акту аудиторської перевірки від 31.07.2007 року за період з 01.08.2006 по 25.07.2007 р. сума збитку, нанесена колишнім головним бухгалтером Дніпродзержинського відділення КС «ФКК «Капітал-Сервіс» ОСОБА_8 (по сумісництву виконуючою обов`язки керуючого Дніпродзержинським відділенням) склала 507 455,42 грн. Договір про повну матеріальну відповідальність з Гололобовою було укладено з 01.08.2006 року. Наказ про прийом на роботу № 27.05-к від 01.07.2005 року (а.с.252);

- наказ № 24.07-к від 23 березня 2007 р. відповідно до якого призначено виконуючим обов`язки головного бухгалтера Кредитного союзу «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-Сервіс» бухгалтера Дніпродзержинського відділення ОСОБА_8 з правом підпису на бухгалтерських, касових і інших фінансових документах (а.с.253);

Том № 4

- висновок судово-економічної експертизи від 28 липня 2010 року за № 1137/1138/1139-10 яка проводилася в тому числі і з метою встановлення можливості по документах, які маються в матеріалах кримінальної справи встановити нестачу або залишок грошових коштів або їх відсутність в ДВ КС ФКК «Капітал-Сервіс», період їх виникнення, розмір заподіяної шкоди. Чи підтверджуються документально по бухгалтерському обліку ДВ КС ФКК «Капітал-Сервіс» надходження в період з 03.06.2005 р. по 14.05.2008 р. грошових коштів, якщо так, то в якій сумі і від кого саме надійшли грошові кошти, відповідно до висновку якої за даним акту ревізійної комісії Кредитного союзу «Фінансово-кредитної компанії «Капітал-Сервіс» м. Алчевськ за № 7 від 21 липня 2007 року, встановлено, що під час проведення планової перевірки фінансово-господарської діяльності Дніпродзержинського відділення КС «ФКК «Капітал-Сервіс» за період з 01.08.2006. по 23.07.2007 р. виявлено (т.7 а.с.17): - П. 12 Залишок в касі на 11.07.2007 року менше фактичного на 599 534,23 грн. На дослідження не надано книги реєстрації прибуткових і видаткових касових ордерів, касові книги надані не в повному обсязі та інші касові документи тому не надається за можливе встановити повноту надходження і видачу грошових коштів по касі підприємства, експертом проведено дослідження в об`ємі наданих документів (а.с.150- 249);

Том № 5

- висновком судово-економічної експертизи № 627/628-09 від 03 липня 2009 року на дослідження якої поставлені питання чи підтверджується документально по бухгалтерському обліку ДВ КС ФКК «Капітал-Сервіс» станом на 21.07.2007 року нестача грошових коштів по касі в розмірі 599 534,23 грн. Хто є матеріально відповідальною особою ДВ КС ФКК «Капітал-Сервіс» та нестачу грошових коштів по касі в розмірі 599 534,23 грн., відповідно до якої в об`ємі наданих на дослідження документів, експерту не надається за можливе встановити залишок грошових коштів в касі станом на 11.07.2007 року, та підтвердити нестачу грошових коштів станом на 11.07.2007 року на суму 599 534,23 грн. Друге питання передбачає встановлення відповідальних осіб, що виходить за межі компетенції експерта (а.с.112-123);

- постановою про застосування запобіжного заходу ОСОБА_8 підписки про невиїзд.

- постановою при притягнення в якості обвинуваченого від 13 квітня 2012 року винесеного старшим слідчим СВІ ДГУ УМВД України в Дніпропетровській області майором поліції ОСОБА_34 про притягнення в якості обвинуваченого по справі ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 обвинувачення у злочинах, передбачених ст.190 ч.2 КК України (а.с.150);

- постановою про зупинення досудового слідства у зв`язку з розшуком обвинуваченого і оголошення його в розшук від 18.04.2012 року, винесеного старшим слідчим СО Дніпродзержинського ГУ майором поліції ОСОБА_34 про оголошення в розшук ОСОБА_8 (а.с.153);

Том 6

- витягом з ЄРДР від 05.12.2012 року за правовою кваліфікацією ч.4 ст.190 КК України 03.03.2007 року і 06.07.2007 року між КС ФКК «Капітал-Сервіс» в особі ОСОБА_8 і ОСОБА_6 були укладені договори № 683 і № 764 про внесення грошових коштів на рахунок КС «Капітал-Сервіс» у сумі 75 000 грн. та 80 000 грн. відповідно з метою отримання відсотків по депозитній програмі для фізичних осіб «Капітал-Стандарт» згідно якої останньою на рахунок КС «Капітал-Сервіс» були внесені грошові кошти на загальну суму 155 000 грн. В подальшому після спливу строку повернення депозитного вкладу з нарахованими по ньому відсотками, ОСОБА_8 зловживаючи довірою ОСОБА_6 не виконавши умови договору заволоділа зазначеними грошовими коштами, чим спричинила ОСОБА_6 матеріальну шкоду на вказану суму (а.с.56);

- витягом з ЄРДР від 25.10.2013 року за правовою кваліфікацією ст.191 ч.3 та фабулою, повторно, в продовження своїх злочинних дій, направлених на привласнення чужого майна, шляхом обману ОСОБА_8 06.07.2007 року перебуваючи з 01.08.2006 року на посаді управляючої ДВ КС «Капітал-Сервіс» з метою привласнення чужого майна, ввіреного їй уклала договір з ОСОБА_11 договір на внесок «Капітал-Стандарт» № 764 про внесення грошових коштів на рахунок КС ФКК «Капітал-Сервіс», на отримання процентів по депозитній програмі для фізичних осіб, строком на шість місяців, тобто до 06.01.2008 після чого ОСОБА_8 отримані готівкові грошові кошти в сумі 80 000 грн. від ОСОБА_11 для перерахування на поточний та пайові рахунки КС ФКК «Капітал-Сервіс» до каси КС ФКК «Капітал-Сервіс» не внесла, а грошовими коштами в сумі 80 000 грн. незаконно обернула на свою користь, використовуючи при цьому своє службове становище, тобто привласнила (а.с.108);

- висновком судової почеркознавчої експертизи від 30.10.2013 року за № 44/04-231 відповідно до якої підписи від імені ОСОБА_8 в графі «Підпис ОСОБА_8 » договору на внесок «Капітал-Стандарт» № 683 від 03.03.2007 та в графі «Підпис: управляючий ДО КС ФКК «Капітал-Сервіс» ОСОБА_8 » договору на внесок «Капітал-Стандарт» № 764 від 06.07.2007, виконані ОСОБА_8 (а.с.153-158);

- постановою слідчого СВ Дніпродзержинського МУ ГУМВС України про відновлення досудового розслідування від 08.10.2013 року у зв`язку з встановленням місця знаходження підозрюваної ОСОБА_8

- повідомлення про підозру від 08 жовтня 2013 року ОСОБА_8 .

Том 7

- висновком судової почеркознавчої експертизи від 28.12.2013 року за № 44/04-297 відповідно до якої рукописні записи в договорі на внесок «Капітал-Стандарт» № 683 від 03.03.2007 року, виконані ОСОБА_24 . Рукописні записи в договорі на внесок «Капітал-Стандарт» № 764 від 06.07.2007 року, виконані Гололобовою (а.с.56-60);

- повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри від 17 січня 2014 року відносно ОСОБА_8 (а.с.66-68).

В судовому засіданні обвинуваченою ОСОБА_8 заявлено клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, та закриття провадження у зв`язку з закінченням строків давності притягнення її до кримінальної відповідальності, усвідомлює наслідки закриття кримінального провадження з нереабілітуючих підстав.

Крім того, ОСОБА_8 заявила що вона не заперечує проти застосування строків давності щодо неї, не бажає щоб суд по справі ухвалював вирок, просить постановити судове рішення у формі ухвали про звільнення її від кримінальної відповідальності на підставі п.4 ч.1 ст.49 КК України, у вчинені якого вона обвинувачується, оскільки кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.191 КК України відноситься до категорії тяжких злочинів. З 03.03.2007 року і станом на 15 листопада 2019 року пройшло понад десять років. До кримінальної відповідальності вона за весь цей час не притягалася.

Захисник обвинуваченої адвокат ОСОБА_9 клопотання підтримав в повному обсязі, зазначив що строки давності скінчилися навіть з врахуванням перебування обвинуваченої у розшуку, хоча на його думку ОСОБА_8 не могла оголошуватися у розшук, оскільки їй на той час не було пред`явлено обвинувачення.

Прокурор вважав вирішити клопотання відповідно до вимог Закону.

Суд заслухавши прокурора, з`ясувавши позицію обвинуваченої ОСОБА_8 , та її захисника, впевнившись у її добровільності та усвідомленості наслідків закриття кримінального провадження з нереабілітуючих підстав, приходить до наступних висновків.

Так, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_8 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.

Санкцією ч.4 ст.191 КК України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідно ч.4 ст.12 КК України тяжким злочином є злочин, за який передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років.

Таким чином, ОСОБА_8 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, яке відповідно класифікації злочинів відноситься до тяжких злочинів.

Згідно п.4 ч.1 ст.49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до набрання вироком законної сили минуло десять років - у разі вчинення тяжкого злочину. Вказана підстава є імперативною для суду.

Відповідно до ч.2 ст.49 КПК України перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила злочин, ухилилася від досудового слідства або суду. У цих випадках перебіг давності відновляється з дня з`явлення особи із зізнанням або її затримання. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення злочину минуло п`ятнадцять років.

Звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставі закінчення строків давності є обов`язковим.

Тобто суд, встановивши наявність усіх передбачених законом обставин, зобов`язаний звільнити особу від кримінальної відповідальності за цією підставою, незалежно від того, на якій стадії перебуває кримінальне провадження досудове розслідування, попередній розгляд справи суддею, підготовче судове засідання, судовий розгляд справи судом першої інстанції, на стадії провадження в суді апеляційної інстанції, але до набрання вироком суду законної сили.

Суд за наявності підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності, передбачених ст.49 КК та за згодою підозрюваного, обвинуваченого, підсудного ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого, підсудного від кримінальної відповідальності.

Звільнити від кримінальної відповідальності (покарання) і закрити провадження суд може під час розгляду справи по суті в загальному порядку судом першої інстанції.

Частиною 1 ст.285 КПК України, передбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

На підставі ст.44 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках передбачених цим Кодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом здійснюється виключно судом.

З обвинувального акту вбачається, що 03.03.2007 ОСОБА_8 ,. перебуваючи з 01.08.2006р. на посаді управляючої Дніпродзержинського відділення Кредитної спілки «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-сервіс», згідно контракту на управління відділенням від 01.11.2006р., маючі умисел на привласнення чужого майна, яке їй ввірено, шляхом зловживання своїм службовим становищем, в порушення Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» №2664-ІІІ від 12.07.2001, достовірно знаючи про відсутність ліцензії на прийом вкладів, діючи умисно, знаходячись в приміщенні Дніпродзержинського відділення Кредитної спілки «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-сервіс» за адресою: м. Дніпродзержинськ, вул. Арсенічева, 3, з метою привласнення чужого майна, ввіреного їй, уклала з гр. ОСОБА_11 договір на внесок «Капітал-Стандарт» № 683 про внесення грошових коштів на рахунок КС ФКК «Капітал-Сервіс», на отримання процентів по депозитній програмі для фізичних осіб, строком на шість місяців, тобто до 03.09.2007.

Після чого, ОСОБА_8 , реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на привласнення чужого майна, яке було їй ввірено, шляхом зловживання своїм службовим становищем, з наміром обернути його на свою користь отримала готівкові грошові кошти в сумі 75 000 грн. від ОСОБА_11 для перерахування на поточний та пайовий рахунки КС ФКК «Капітал-Сервіс», з яких внесла до каси КС ФКК «Капітал-Сервіс» лише 7 500 грн. від загальної отриманої суми, а кошти в сумі 67500 грн. привласнила, тобто незаконно обернула на свою користь, використовуючи при цьому своє службове становище.

Органом досудового розслідування дії, ОСОБА_8 , кваліфіковані за ч.4 ст.191 КК України які виразились у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, тобто привласнення чужого майна, яке було ввірено особі, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене у великих розмірах.

Повторно, в продовження своїх злочинних дій, направлених на привласнення чужого майна, шляхом обману ОСОБА_8 06.07.2007, перебуваючи з 01.08.2006р. на управляючої Дніпродзержинського відділення Кредитної спілки «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-сервіс», згідно контракту на управління відділенням від 01.11.2006р., маючі умисел на незаконне привласнення чужого майна, яке їй ввірено, шляхом зловживання своїм службовим становищем, в порушення Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» №2664-ІІІ від 12.07.2001, достовірно знаючи про відсутність ліцензії на прийом вкладів, діючи умисно, знаходячись в приміщенні Дніпродзержинського відділення Кредитної спілки «Фінансово-кредитна компанія «Капітал-сервіс» за адресою: м. Дніпродзержинськ, вул. Арсенічева, 3, з метою привласнення чужого майна, ввіреного їй, уклала з гр. ОСОБА_11 договір на внесок «Капітал-Стандарт» № 764 про внесення грошових коштів на рахунок КС ФКК «Капітал-Сервіс», на отримання процентів по депозитній програмі для фізичних осіб, строком на шість місяців, тобто до 06.01.2008.

Після чого, ОСОБА_8 , реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на привласнення чужого майна, яке було їй ввірено, шляхом зловживання своїм службовим становищем, отримані готівкові грошові кошти в сумі 80 000 грн. від гр. ОСОБА_11 для перерахування на поточний та пайовий рахунки КС ФКК «Капітал-Сервіс», до каси КС ФКК «Капітал-Сервіс» не внесла, а грошові коштами в сумі 80 000 грн. незаконно обернула на свою користь, використовуючи при цьому своє службове становище, тобто привласнила.

Органом досудового розслідування дії ОСОБА_8 кваліфіковані за ч.4 ст.191 КК України які виразились у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, тобто привласнення чужого майна, яке було ввірено особі, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, вчинене у великих розмірах.

Згідно матеріалів кримінального провадження ОСОБА_8 перебувала у розшуку з 18.04.2012 року по 08.10.2013 року.

Враховуючи вищевикладене, на теперішній час сплинув строк притягнення обвинуваченої до кримінальної відповідальності.

Також, ОСОБА_8 роз`яснено суть обвинувачення та підставу звільнення від кримінальної відповідальності і право заперечувати проти закриття кримінального провадження з цієї підстави оскільки звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків давності не має реабілітуючого характеру.

Від ОСОБА_8 отримана письмова згода на звільнення її від кримінальної відповідальності на підставі п.4 ч.1 ст.49 КК України, свою згоду на закриття справи і звільнення від кримінальної відповідальності, вона підтвердила і в судовому засіданні. Під час розгляду справи не отримано відомостей, що ОСОБА_8 протягом цих строків давності вчинила нового злочину певної тяжкості (довідки додаються).

За нормами КПК судове рішення за результатами кримінального провадження про звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності необхідно постановляти відповідно до ст.284,288,368-372 цього Кодексу у формі ухвали.

У тому разі, коли підозрюваний, обвинувачений, підсудний заперечує проти застосування строків давності щодо нього, суд постановляє вирок, призначає винній особі покарання та на підставі ст.49, ч.5 ст.74 КК України звільняє її від покарання у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Частина 5 ст.74 КК застосовується лише у випадках, коли суд не може звільнити особу від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності (ст.49 КК). Якщо особа заперечує проти закриття справи за нереабілітуючою її підставою (закінчення строків давності) і вимагає закрити її, наприклад, за відсутністю події або складу злочину, суд за наявності для цього підстав, визнає особу винною, ухвалює обвинувальний вирок і звільняє її від покарання, керуючись положеннями ст.49, ч.5 ст.74, ст.106 КК.

Враховуючи вищевикладене, оскільки суд не вирішує обвинувачення по суті, судове рішення викладається у формі ухвали.

Відповідно до ст.129 КПК України суд вважає цивільний позов залишити без розгляду, що не позбавляє позивача звернутися до суду з цим же позовом в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до ч.4 ст.174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання щодо скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, не призначення судом покарання у виді конфіскації майна та / або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови у цивільному позові.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне скасувати арешти накладенні ухвалами суду.

Враховуючи викладене, керуючись ч.2 ст.12, п.2 ч.1 ст.49, ч.1 ст.366 КК України, ст.ст.284,285,286,372 КПК України, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 звільнити від кримінальної відповідальності за ч.4 ст.191 КК України на підставі п.4 ч.1 ст.49 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності.

Кримінальне провадження відносно ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12012040160000073 від 05 грудня 2012 р. закрити.

Скасувати арешти, накладені:

- постановою слідчого СВ Дніпродзержинського МВ ОСОБА_35 на кв. АДРЕСА_3 належну ОСОБА_8 (т.1 а.с.232);

- постановою слідчого СВ Дніпродзержинського МВ ОСОБА_35 від 12 листопада 2007 року на автомобіль «ДЕУ Ланос» 2005 року випуску дн. НОМЕР_2 , зареєстрований на ОСОБА_8 (т.2 а.с.24);

- постановою слідчого СВ Дніпродзержинського ГУ ОСОБА_35 на активи Дніпродзержинського відділення КС ФКК «Капітал-Сервіс» вул. Арсенічева, 3 в м. Дніпродзержинську (т.2 а.с.57);

- постановою слідчого СВ. Дніпродзержинського ГУ ОСОБА_35 на товарно-матеріальні цінності, які знаходяться в офісі Дніпродзержинського відділення КС ФККм» Капітал-Сервіс» вул. Адсенічева, 3 в м. Дніпродзержинську (т.2 а.с.58);

- Постановою слідчого СВ Дніпродзержинського МВ ОСОБА_35 на активи Дніпродзержинського відділення КС ФКК «Капітал-Сервіс» по вул. Арсенічева, 3 м. Дніпродзержинська (т.2 а.с.83);

- постановою слідчого СВ Заводського РВ Дніпродзержинського МВ ОСОБА_36 на активи грошові кошти, цінності, інше майно Дніпродзержинського відділення КС ФКК «Капітал-Сервіс» по пр. Гагарина, 5 в м. Дніпродзержинську (т.2 а.с.121);

- постановою слідчого СВ Заводського МВ Дніпродзержинського МВ ОСОБА_36 на майно ОСОБА_8 квартиру АДРЕСА_3 , ОСОБА_37 будинку АДРЕСА_4 , ОСОБА_24 2/7 квартири АДРЕСА_5 (т.2 а.с.232);

- постановою слідчого СВ Заводського РВ Дніпродзержинського МВ Редько на майно ОСОБА_8 автомобіль «ДЕУ-Ланос» д.н. НОМЕР_2 , ОСОБА_38 автомобілі ІЖ 271501 н.з. НОМЕР_3 і БМВ 5201 н.з. НОМЕР_4 (т.2 а.с.233);

- постановою слідчого СВ Заводського РВ ОСОБА_39 від 24 жовтня 2008 року на вклади, цінності та інше майно цивільного відповідача Кредитний Союз Фінансово-кредитної компанії «Капітал-Сервіс» за адресою Луганська область, м. Алчевськ, пр. Гагаріна, 24 (т.3 а.с.18-19);

- постановою слідчого СВ Заводського РВ на внески, цінності, інше майно цивільного відповідача КС ФКК «Капітал-Сервіс» м. Алчевськ, пр. Гагарина, 24 (т.3 а.с.18-19).

Стягнути з ОСОБА_8 на користь держави витрати пов`язані з проведенням:

- комп`ютерно-технічної експертизи від 27.12.2007 року № 70/39-670 в сумі 2433,88 грн. (т.2 а.с.144)

- судово-економічної експертизи від 28 липня 2010 за № 1137/1138/1139-10 в сумі 24548,00 грн. (т.4 а.с.150-249);

- судово-почеркознавчої експертизи № 44/04-231 від 30.10.2013 в сумі 489 грн. (т. 6 а.с.152-158);

- судово-почеркознавчої експертизи від 28.12.2013 за № 44/04-297 в сумі 1564,8 грн.

Речові докази:

- оригінали договору на внесок «Капітал-Стандарт» № 683 від 03.03.2007 року та договору на внесок «Капітал-Стандарт» № 764 від 06.07.2007 року зберігати при матеріалах кримінальної справи.

Ухвала суду підлягає оскарженню до Дніпровського апеляційного суду через Заводський районний суд м. Дніпродзержинська, Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудЗаводський районний суд м.Дніпродзержинська 
Дата ухвалення рішення15.11.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85721012
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —208/373/14-к

Ухвала від 28.11.2022

Кримінальне

Баглійський районний суд м.Дніпродзержинська

Скиба С. А.

Ухвала від 11.03.2020

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Нельга Д. В.

Ухвала від 17.02.2020

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Коваленко В. Д.

Ухвала від 10.02.2020

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Коваленко В. Д.

Ухвала від 10.01.2020

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Коваленко В. Д.

Ухвала від 03.01.2020

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Коваленко В. Д.

Ухвала від 15.11.2019

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Бондаренко Н. О.

Ухвала від 24.11.2017

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Бондаренко Н. О.

Ухвала від 20.11.2017

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Бондаренко Н. О.

Ухвала від 29.07.2014

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Нельга Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні