Ухвала
від 19.11.2019 по справі 198/929/19
ЮР'ЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 198/929/19

провадження № 2/0198/334/19

У х в а л а

19 листопада 2019 року суддя Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області Маренич С.О., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Лан Юр`ївського району Дніпропетровської області про розірвання договору оренди земельної ділянки,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про розірвання договору оренди земельної ділянки б/н від 02.09.2014 року, укладеного між ОСОБА_2 та відповідачем по справі ТОВ Лан Юр`ївського району Дніпропетровської області.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами, вважаю, що останню слід залишити без руху з наступних підстав:

- так, відповідно до ч.2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно з ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником в суді може бути адвокат або законний представник.

Частиною 4 статті 62 ЦПК України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .

Як вбачається позовна заява підписана та подана представником позивача - адвокатом Скирда В.І.

На підтвердження повноважень адвоката до позовної заяви долучено копію ордеру серія ДП № 27/20/012 від 30.10.2019 ( а.с. 22), відповідність якого оригіналу засвідчена підписом адвоката Скирда В.І.

Разом з тим, згідно з ч. 4, ч. 5, ч. 6 ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність . Відповідність копії документа, що підтверджує повноваження представника, оригіналу може бути засвідчена підписом судді. Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.

Таким чином, можливості посвідчення відповідності оригіналу копії ордеру самостійно адвокатом положеннями ЦПК України і Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність (далі - Закон) не передбачено.

Такі правові висновки містяться в ухвалах Верховного Суду від 29 травня 2019 року у справі № 202/5348/18, від 26 червня 2019 року у справі № 556/752/18, від 04 липня 2019 року у справі № 677/204/17.

З огляду на викладене, до суду слід надати оригінал ордеру на підтвердження повноважень представника позивача - адвоката Скирда В.І.

Окрім того, згідно з позицією Великої Палати Верховного Суду реалізація права на звернення до суду є процесуальною дією, яка має здійснюватися самою особою у порядку самопредставництва або її процесуальним представником (постанови від 13 березня 2018 року у справі № 914/2772/16; від 21 березня 2018 року у справі № 914/2771/16).

У рішенні Конституційного Суду України від 8 квітня 1999 року № 3-рп/99 зроблено висновок, що за правовою природою представництво в суді є правовідносинами, в яких одна особа (представник) на підставі певних повноважень виступає від імені іншої особи (довірителя) і виконує процесуальні дії в суді в її інтересах, набуваючи ( змінюючи, припиняючи) для неї права та обов`язки.

Таким чином, обов`язок суду перевірити належність доказів наявності у представника права вчиняти конкретну процесуальну дію зумовлений, головним чином тим, що такий представник виступає самостійно в суді від імені довірителя (особи, яка відмовилася захищати в суді свої права в порядку самопредставництва) і виконує процесуальні дії виключно в інтересах довірителя, набуваючи ( змінюючи, припиняючи) для нього права та обов`язки.

Взаємовідносини між довірителем та представником, як правило, мають договірний характер.

Згідно з частинами першою та третьою статті 237 ЦК України представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє; представництво виникає на підставі договору, закону, акту органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Таким чином, суд зобов`язаний перевірити щонайменше дві складові представництва, а саме, факт наявності повноважень на представництво інтересів певної особи та, окремо, обсяг таких повноважень, а саме: право на звернення з відповідним процесуальним документом до відповідного суду (інстанції) у конкретний момент часу.

Таке право представника на звернення від імені довірителя може бути підтверджено лише документом, який демонструє дійсне волевиявлення учасника справи на надання повноважень конкретному адвокату, та є належним доказом, що дозволяє суду перевірити весь обсяг наданих повноважень.

Згідно з позицією Верховного Суду, сформованою у постанові від 18 жовтня 2018 року у справі № 811/1507/18, повноваження представника, яким є адвокат, повинні бути підтверджені оригіналом ордеру, виданого на ведення справи в суді або довіреністю; по-друге, ордер, на відміну від довіреності, не вказує обсяг повноважень, наданих адвокату; повноваження адвоката, зокрема, в даному випадку щодо підписання позовної заяви, повинно підтверджуватись домовленістю сторін у договорі про надання правової допомоги, який засвідчує існування між клієнтом та адвокатом домовленості стосовно об`єму наданих йому повноважень, шляхом окремого визначення такої дії у договорі.

Таким чином, суд може виконати імперативну вимогу процесуального закону та перевірити наявність права в довірителя на підписання конкретного документу лише за умови, якщо разом з ордером додано завірену належним чином копію договору про надання правової допомоги (витягу з договору), про який зазначено у такому ордері.

Згідно матеріалів позову, представником позивача не додано копію договору про надання правової допомоги, в якому передбачено право адвоката на підписання позову від імені позивача.

В зв`язку з чим, представнику позивача необхідно подати копію договору (виписку з договору) від 30.10.2019 р. № 30/10 , на підставі якого виданий ордер від 30.10.2019 р., копія якого долучена до матеріалів справи.

Слід зауважити, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним і може підлягати обмеженням, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях Пелевін проти України від 20 травня 2010 року, Наталія Михайленко проти України від 30 травня 2013 року, Де Жуффр де ля Прадель проти Франції від 16 грудня 1992 року. Відтак в кожному випадку позивач (заявник) при зверненні до суду із позовом (заявою) повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у статтях 175, 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наявність у позовній заяві зазначених вище недоліків, суд дійшов висновку про те, що її слід залишити без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя,

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Лан Юр`ївського району Дніпропетровської області про розірвання договору оренди земельної ділянки - залишити без руху, повідомивши позивача по справі про необхідність усунути вищенаведені в мотивувальній частині ухвали недоліки позову у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала складена та підписана суддею 19 листопада 2019 року.

Суддя С. О. Маренич

СудЮр'ївський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення19.11.2019
Оприлюднено21.11.2019
Номер документу85752039
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —198/929/19

Постанова від 09.09.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Каратаєва Л. О.

Ухвала від 06.07.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Каратаєва Л. О.

Рішення від 06.05.2020

Цивільне

Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області

Маренич С. О.

Рішення від 06.05.2020

Цивільне

Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області

Маренич С. О.

Ухвала від 02.04.2020

Цивільне

Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області

Маренич С. О.

Ухвала від 05.03.2020

Цивільне

Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області

Маренич С. О.

Ухвала від 03.03.2020

Цивільне

Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області

Маренич С. О.

Ухвала від 23.01.2020

Цивільне

Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області

Маренич С. О.

Ухвала від 06.12.2019

Цивільне

Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області

Маренич С. О.

Ухвала від 19.11.2019

Цивільне

Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області

Маренич С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні