УХВАЛА
20 листопада 2019 року
Київ
справа №200/4332/19-а
адміністративне провадження №К/9901/31605/19
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Мельник-Томенко Ж.М.,
перевіривши касаційну скаргу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 18 липня 2019 року та постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 08 жовтня 2019 року
у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту охорони здоров`я Маріупольської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет позову Комунальна установа Маріупольська міська лікарня №9 медико-санітарна частина працівників Департаменту морського флоту , Державна установа Територіальне медичне об`єднання МВС України по Донецькій області , Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просив визнати неправомірним та скасувати рішення клініко-експертної комісії управління охорони здоров`я Маріупольської міської ради щодо відсутності амбулаторної карти та іншої медичної документації та про визнання необґрунтованою видачу листів непрацездатності №073591 серії АДГ, №439515 серії АДГ; в„– 439634 серії АДГ, що викладено в висновках комісії пп.2,3 п.3 протоколу засідання клініко-експертної комісії управління охорони здоров`я Маріупольської міської ради від 10 липня 2018 року.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 18 липня 2019 року позов задоволено.
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 08 жовтня 2019 року рішення суду першої інстанції залишено без змін.
Не погоджуючись із такими судовими рішеннями Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області 15 листопада 2019 року подано касаційну скаргу.
Перевіривши матеріали касаційної скарги, Суд зазначає таке.
Згідно з частиною першою та другою статті 329 КАС України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
У тексті касаційної скарги третя особа зазначає, що належним чином завірену копію оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції вона отримала 11 жовтня 2019 року, що підтверджується копією супровідного листа суду апеляційної інстанції, зареєстрованого за вх№01-15/1709.
Однак, відповідно до поштового штемпелю, проставленого на конверті, у якому касаційну скаргу направлено до Верховного Суду, таку скаргу здано на поштове відділення 13 листопада 2019 року.
Так, Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області порушено строк касаційного оскарження рішення Донецького окружного адміністративного суду від 18 липня 2019 року та постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 08 жовтня 2019 року.
Відповідно до частини третьої, четвертої статті 332 КАС України, касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
З огляду на викладене, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з установленням скаржнику строку для усунення недоліків касаційної скарги шляхом подання до касаційного суду:
- клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження із зазначенням поважних причин пропуску такого строку та подання доказів їх поважності.
На підставі викладеного, керуючись статтями 121, 330, 332 КАС України, Суд -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 18 липня 2019 року та постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 08 жовтня 2019 року - залишити без руху.
Надати скаржнику строк у десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги, зазначених у мотивувальній частині ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Ж. М. Мельник-Томенко
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2019 |
Оприлюднено | 21.11.2019 |
Номер документу | 85774666 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Мельник-Томенко Ж.М.
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Мельник-Томенко Ж.М.
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Мельник-Томенко Ж.М.
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Компанієць Ірина Дмитрівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Компанієць Ірина Дмитрівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Компанієць Ірина Дмитрівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Компанієць Ірина Дмитрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні