ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 686/21783/19

Провадження № 1-кс/686/16263/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2019 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Бондарчук В.В., з участю секретаря судового засідання Петльованої Л.В., розглянувши в судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області капітана поліції Лещика В.В., погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні №120192400000000186,

встановив:

20.11.2019 року старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області капітан поліції Лещик В.В., звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду з клопотанням, погодженим з прокурором військової прокуратури Хмельницького гарнізону Зілінським В.Ю., на тимчасовий доступ до оригіналів документів щодо придбання ТОВ Альп-Пром 1 в ТОВ ЕРЕСТ 2017 будівельних матеріалів на суму 3826184 грн, а саме: договорів, платіжних повідомлень (платіжних доручень), товаро-транспортних накладних, сертифікатів відповідності на матеріали що поставлялися та накладних на придбання вказаних матеріалів в інших суб`єктів господарювання, мають суттєве значення та необхідні для проведення судових експертиз,та перебувають у володінні ТОВ ЕВЕРЕСТ 2017 (п.н. 35555618, м. Київ, Оболонський район, Оболонський проспект, 1-Б.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 10.07.2019р. на адресу СУ надійшов рапорт з УЗЕ в Хмельницькій області ДЗЕ НПУ про те, що посадові особи Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління, з метою власного протиправного збагачення, розробили схему з привласнення бюджетних коштів за попередньою змовою із посадовими особами ТОВ "БУДІВЕЛЬНА ФІРМА "УКІНБУД", ТОВ КС "КРЕМІНЬ", ПП "Західспецбудтранс-7", ТОВ "Будівельна компанія "УКРКОМПЛЕКСБУД" та ТОВ "БАУКУНСТ КИІВ", виділених на будівництво будівель казарм поліпшеного планування, чим заподіяли державі збитків, сума яких встановлюється.

Дане кримінальне правопорушення 10.07.2019 року зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 120192400000000186, попередня правова кваліфікація ч. 3 ст. 191 КК України.

На виконання доручення Президента України у 2018 році Міністерством оборони України запроваджено програму будівництва 184 казарм поліпшеного типу для розміщення 23 тисяч військовослужбовців, на що передбачено витрачання 1,3 млрд. грн. бюджетних коштів.

Виконання вказаної програми на території Заходу України доручено Західному територіальному квартирно-експлуатаційному управлінню (код ЄДРПОУ 24982002, адреса - м. Львів, вул. Ветеранів 2), які в свою чергу уклали договори підряду щодо будівництва будівель казарми поліпшеного планування у місті Хмельницькому із наступними будівельними організаціями:

ТОВ "БУДІВЕЛЬНА ФІРМА "УКРІНБУД" (код ЄДРПОУ 40092605). Керівник та засновник - ОСОБА_1 .

1) Договір № 126 від 24.05.2018 року Будівництво будівлі казарми поліпшеного планування №4, в/м №25, м. Хмельницький, Хмельницької області , сума договору - 16 635 500 грн.

2) Договір №125 від 24.05.2018 року Будівництво будівлі казарми поліпшеного планування №3, в/м №25, м. Хмельницький, Хмельницької області , сума договору - 17 572 273.16 грн.

3) Договір №124 від 24.05.2018 Будівництво будівлі казарми поліпшеного планування №2, в/м №25, м. Хмельницький, Хмельницької області , сума договору - 17 276 934.41 грн.

4) Договір №123 від 24.05.2018 Будівництво будівлі казарми поліпшеного планування, в/м №25, м. Хмельницький, Хмельницької області , сума договору - 17 196 164.17 грн.

Вищевказані об`єкти будівництва будуються на земельних ділянках власником яких є - Міністерство оборони України. Так в ході збору інформації, встановлено що посадові особи Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління упродовж 2018 року провели процедури публічних закупівель із порушенням законодавства та надали незаконні переваги у процедурах публічних закупівель суб`єктам господарювання за відкат , укладання договорів з підконтрольними суб`єктами господарювання за явно завищеними цінами, включення зайвих витрат, задвоювання оплачуваних робіт по вже раніше виконаним та прийнятим роботам, протиправне документальне оформлення прийняття робіт без їх фактичного виконання, а також внесення завідомо неправдивих відомостей до актів виконаних робіт. Більше того, роботи на вказаних об`єктах проводяться будівельними організаціями неякісно, з використанням не кваліфікованих та незареєстрованих найманих робітників та будівельної техніки. Кожен договір на закупівлю робіт з будівництва казарм поліпшеного планування містить п. 5.1., у якому чітко зазначено, що термін виконання робіт за договором - не більше 210 днів з дня його підписання, у тому числі за етапами. На даний час, роботи по вищевказаних об`єктах не завершені та не здані в експлуатацію, чим порушено умови договорів та етапів будівельних робіт.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ "БУДІВЕЛЬНА ФІРМА "УКРІНБУД" залучила до виконання вказаних будівельних робіт субпідрядну організацію ТОВ Альп-Пром 1 (код ЄДРПОУ 41403707) м. Хмельницький, вул. Водопровідна, 75/1А офіс 5А.

Також встановлено, придбання ТОВ Альп-Пром 1 в ТОВ ЕВЕРЕСТ 2017 (п.н. 35555618, м. Київ, Оболонський район, Оболонський проспект, 1-Б будівельних матеріалів на суму 3826184 грн. В ході проведення аналізу фінансово-господарських операцій ТОВ ЕВЕРЕСТ 2017 придбання даних будівельних матеріалів не було, а також встановлено придбання переважно продуктів харчування.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи щодо придбання ТОВ Альп-Пром 1 в ТОВ ЕРЕСТ 2017 будівельних матеріалів на суму 3826184 грн, а саме: договорів, платіжних повідомлень (платіжних доручень), товаро-транспортних накладних, сертифікатів відповідності на матеріали що поставлялися та накладних на придбання вказаних матеріалів в інших суб`єктів господарювання, мають суттєве значення та необхідні для проведення судових експертиз,та перебувають у володінні ТОВ ЕВЕРЕСТ 2017 (п.н. 35555618, м. Київ, Оболонський район, Оболонський проспект, 1-Б.

Слідчим у клопотанні міститься прохання про проведення розгляду даного клопотання без його участі, в якому він підтримує подане клопотання та просить його задовольнити.

Вивчивши матеріали клопотання, надані матеріали кримінального провадження, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, відповідно ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Слідчим наведено підстави, передбачені ч.2,5 ст.163 КПК України, зокрема, що документи, доступ до яких просить надати слідчий, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, в зв`язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки іншими способами встановити особу, яка вчинила злочин, та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.

Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, -

постановив:

Надати дозвіл старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області Лещику Віталію Віталійовичу, старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Хмельницькій області Сівку Володимиру Борисовичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Шинкаруку Андрію Васильовичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Кравчуку Юрію Петровичу, старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Хмельницькій області Гайковському Ігорю Анатолійовичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Лапінському Дмитру Олеговичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Кропивницькому Віктору Вікторовичу, слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Чайковському Едуарду Костянтиновичу, слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області поліції Железнову Максиму Олеговичу, слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Варцабі Юрію Володимировичу, слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Мержуку Павлу Миколайовичу, за дорученням старшому оперуповноваженому 8 відділу 6 управління ГУ ВКР СБУ Шкільному Олегу Олеговичу, за дорученням оперативним працівникам УСР в Хмельницькій області ДСР НПУ, на тимчасовий доступ до оригіналів документів щодо придбання ТОВ Альп-Пром 1 в ТОВ ЕРЕСТ 2017 будівельних матеріалів на суму 3826184 грн, а саме: договорів, платіжних повідомлень (платіжних доручень), товаро-транспортних накладних, сертифікатів відповідності на матеріали що поставлялися та накладних на придбання вказаних матеріалів в інших суб`єктів господарювання, мають суттєве значення та необхідні для проведення судових експертиз,та перебувають у володінні ТОВ ЕВЕРЕСТ 2017 (п.н. 35555618, м. Київ, Оболонський район, Оболонський проспект, 1-Б.

Службовим особам ТОВ ЕВЕРЕСТ 2017 забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість вилучити вищезазначені документи.

Ухвала діє по 20 грудня 2019 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Хмельницького

міськрайонного суду В.В. Бондарчук

Зареєстровано 24.11.2019
Оприлюднено 24.11.2019
Дата набрання законної сили 20.11.2019

Судовий реєстр по справі 686/21783/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 05.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 27.08.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону