ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
УХВАЛА
"25" листопада 2019 р. м. Рівне Справа № 5019/1475/11
Господарський суд Рівненської області у складі судді Марач В. В., розглянувши у матеріалах справи
за заявою Головного управління ДФС у Рівненській області
про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод продовольчих товарів",
клопотання ліквідатора №01-20/5019/1475/11,123 від 22.11.2019 року про продовження терміну ліквідаційної процедури ВАТ "Здолбунівський завод продовольчих товарів" та повноважень ліквідатора.
ВСТАНОВИВ:
Постановою Господарського суду Рівненської області від 27.11.2012 р. Відкрите акціонерне товариство "Здолбунівський завод продовольчих товарів" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 6 місяців, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Тихончук Л.Х.
Ухвалою суду від 10.01.2019 р. припинено повноваження ліквідатора Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод продовольчих товарів" арбітражного керуючого Тихончук Лесі Хотіївни, призначено ліквідатором Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод продовольчих товарів" арбітражного керуючого Франко Олега Павловича, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора № 246 від 02.04.2013 року).
Ухвалою суду від 29.05.2019 р. продовжено строк ліквідаційної процедури Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод продовольчих товарів" та строк повноважень ліквідатора на шість місяців.
22.11.2019 року через відділ канцелярії та документального забезпечення суду від ліквідатора надійшло клопотання про продовження терміну ліквідаційної процедури ВАТ "Здолбунівський завод продовольчих товарів" та повноважень ліквідатора на шість місяців. Дане клопотання мотивовано тим, що 29.10.2019 року закінчився термін ліквідаційної процедури Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод продовольчих товарів", хоча ліквідаційна процедура не завершена, оскільки не продано майно банкрута. В зв"язку з тим, що майно на даний час не реалізовано, задля недопущення будь-яких сумнівів щодо правомірності ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора, є необхідність в продовженні строку ліквідаційної процедури та строку повноважень ліквідатора.
Розглянувши дане клопотання, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора, підлягає задоволенню з наступних підстав.
З 21.10.2019 року набув чинності Кодекс України з процедур банкрутства (Із змінами, внесеними згідно із Законами № 132-IX від 20.09.2019, № 145-IX від 02.10.2019), Прикінцевими та Перехідними Положеннями якого встановлено, що цей Кодекс набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом. З дня введення в дію цього Кодексу визнані такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 440 із наступними змінами); Постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про банкрутство" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 441).
Пунктом 4 Прикінцевих та Перехідних Положень Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Реалізація майна боржника здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу, крім майна боржника, оголошення про продаж якого опубліковане до дня введення в дію цього Кодексу. У разі не продажу такого майна його подальша реалізація здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу.
Відповідно до ст.2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ст.58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника.
Згідно з ч. 2 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно ч. 6 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи-банкрута.
Стаття 90 Кодексу України з процедур банкрутства визначає випадки при настанні яких господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо: боржник - юридична особа не внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; юридичну особу, яка є боржником, припинено в установленому законодавством порядку, про що є відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; у провадженні господарського суду є справа про банкрутство того самого боржника; відновлено платоспроможність боржника або погашені всі вимоги кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів; затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом; до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про його банкрутство не висунуто вимог; справа не підлягає розгляду в господарських судах України; господарським судом не встановлені ознаки неплатоспроможності боржника; в інших випадках, передбачених законом.
При цьому слід врахувати, що зазначена норма Закону не містить такої підстави для закриття провадження у справі про банкрутство, як закінчення строку ліквідаційної процедури.
Враховуючи викладене та приймаючи до уваги те, що у встановлені Кодексом України з процедур банкрутства строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута та строк повноважень ліквідатора на шість місяців.
Керуючись статтею 234 Господарського процесуального кодексу України, статтями 2,58,60 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
УХВАЛИВ :
1. Клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод продовольчих товарів" та строку повноважень ліквідатора задоволити.
2. Продовжити строк ліквідаційної процедури Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод продовольчих товарів" та строк повноважень ліквідатора Франка О.П. на шість місяців.
3. Ліквідатору забезпечити завершення ліквідації банкрута до встановленого строку, звіт і ліквідаційний баланс подати до суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення. Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду, через місцевий суд, що її постановив, протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/ .
Суддя Марач В.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2019 |
Оприлюднено | 26.11.2019 |
Номер документу | 85839928 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Марач В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні