Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
"16" червня 2020 р. м. Рівне Справа №5019/1475/11
Господарський суд Рівненської області у складі судді Марача В. В., при секретарі судового засідання Мельник В.Я., розглянувши у матеріалах справи
за заявою Головного управління ДФС у Рівненській області
про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод продовольчих товарів",
клопотання ліквідатора ОСОБА_1 Олега Павловича про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування та виплату основної грошової винагороди та відшкодування витрат у справі про банкрутство ВАТ "Здолбунівський завод продовольчих товарів"
В судовому засіданні приймали участь:
від боржника: не з`явився;
від кредиторів: не з`явились;
від ліквідатора: не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
Постановою Господарського суду Рівненської області від 27.11.2012 р. Відкрите акціонерне товариство "Здолбунівський завод продовольчих товарів" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 6 місяців, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Тихончук Л.Х.
Ухвалою суду від 10.01.2019 р. припинено повноваження ліквідатора Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод продовольчих товарів" арбітражного керуючого Тихончук Лесі Хотіївни, призначено ліквідатором Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод продовольчих товарів" арбітражного керуючого Франко Олега Павловича, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора № 246 від 02.04.2013 року).
Ухвалою суду від 25.11.2019 р. продовжено строк ліквідаційної процедури Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод продовольчих товарів" та строк повноважень ліквідатора на шість місяців.
25.05.2020 року через відділ канцелярії та документального забезпечення суду надійшло клопотання ліквідатора Франко О.П. про затвердження звіту арбітражного керуючого про оплату послуг та витрати у справі про банкрутство ВАТ "Здолбунівський завод продовольчих товарів", в якому просить затвердити звіт арбітражного керуючого Франко Олега Павловича про оплату послуг (грошову винагороду) та відшкодування витрат арбітражного керуючого за період з 01.11.2019 року по 31.05.2020 року в сумі 104 696,96 грн., з яких 95833,00 грн. - грошова виногорода, 8813,96 грн. - відшкодування витрат.
Ухвалою господарського суду від 26.05.2020 року клопотання ліквідатора ОСОБА_1 Олега Павловича про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування та виплату основної грошової винагороди та відшкодування витрат у справі про банкрутство ВАТ "Здолбунівський завод продовольчих товарів" призначено до розгляду у судовому засіданні на "16" червня 2020 року.
В судове засідання 16.06.20 року представники сторін не з"явились, про дату час та місце розгляду клопотання повідомлені належним чином. Крім того, ліквідатором подано заяву про розгляд клопотання про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування та виплату основної грошової винагороди та відшкодування витрат у справі про банкрутство ВАТ "Здолбунівський завод продовольчих товарів" без участі ліквідатора.
Розглянувши подане клопотання арбітражного керуючого Франко О.П. про затвердження звіту про нарахування та виплату основної грошової винагороди та відшкодування витрат у справі, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для його розгляду, суд встановив наступне.
З 21.10.2019 року набув чинності Кодекс України з процедур банкрутства (Із змінами, внесеними згідно із Законами № 132-IX від 20.09.2019, № 145-IX від 02.10.2019), Прикінцевими та Перехідними Положеннями якого встановлено, що цей Кодекс набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом. З дня введення в дію цього Кодексу визнані такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 440 із наступними змінами); Постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про банкрутство" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 441).
Пунктом 4 Прикінцевих та Перехідних Положень Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Реалізація майна боржника здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу, крім майна боржника, оголошення про продаж якого опубліковане до дня введення в дію цього Кодексу. У разі не продажу такого майна його подальша реалізація здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу.
Відповідно до ст.2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ст.58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника.
Згідно з ч. 2 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно ч. 6 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи-банкрута.
Протоколом зборів комітету кредиторів боржника від 02 червня 2020 року затверджено Звіт ліквідатора про нарахування та виплату основної грошової винагороди та відшкодування витрат у справі №5019/14751 про банкрутство ВАТ Здолбунівський завод продовольчих товарів за період з 01.11.2019 року по 31.05.2020 року в сумі 104 696,96 грн..
Відтак, за період з 01.11.2019 року по 31.05.200 року загальна сума витрат та оплати послуг ліквідатора Франко О.П. у справі №918/1475/11 становить 104 696,96 грн., з яких 95833,00 грн. - грошова виногорода, 8813,96 грн. - відшкодування витрат.
Відповідно до ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства Арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом. Арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.
Згідно ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Поняття і види доказів викладені у статті 73 ГПК України, згідно якої доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на не вчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину не вчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів (ст. 74 ГПК України).
Згідно з ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Частиною 1 статті 77 ГПК України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
У відповідності до ст. 78 ГПК України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (ст. 79 ГПК України).
Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відтак, звіт ліквідатора про нарахування та виплату основної грошової винагороди та відшкодування витрат у справі №5019/14751 про банкрутство ВАТ Здолбунівський завод продовольчих товарів за період з 01.11.2019 року по 31.05.2020 року в сумі 104 696,96 грн., з яких 95833,00 грн. - грошова виногорода, 8813,96 грн. - відшкодування витрат підлягає затвердженню судом.
Суд зазначає, що відповідно до п. 5 ст. 240 ГПК України датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Керуючись статтями 30,60,65 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ :
1. Клопотання арбітражного керуючого Франко Олега Павловича про затвердження звіту про нарахування та виплату основної грошової винагороди та відшкодування витрат задоволити.
2. Затвердити звіт арбітражного керуючого Франко Олега Павловича про нарахування та виплату основної грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого за період з 01.11.2019 року по 31.05.2020 року в сумі 104 696,96 грн., з яких 95833,00 грн. - грошова виногорода, 8813,96 грн. - відшкодування витрат ліквідатора.
Ухвалу направити всім учасникам провадження у справі та ліквідатору боржника Франко Олегу Павловичу ( АДРЕСА_1 , м. Рівне, вул. Гур"єва АДРЕСА_2 ).
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення. Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена до Північно-Західного апеляційного господарського суду, через місцевий суд, що її постановив або безпосередньо до апеляційного суду, протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Марач В.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2020 |
Оприлюднено | 17.06.2020 |
Номер документу | 89851003 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Марач В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні