Господарський суд луганської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
29 листопада 2019 року Справа № 913/653/19
Провадження №5/913/653/19
Суддя Вінніков С.В., розглянувши матеріали
за позовом Державної екологічної інспекції у Луганській області (вул.Гагаріна, буд.93, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93400)
до Дочірнього підприємства Луганський облавтодор Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України (вул.Гагаріна, буд.70, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93400)
про стягнення 46 542 грн 00 коп.,
В С Т А Н О В И В:
Державна екологічна інспекція у Луганській області звернулася до Господарського суду Луганської області з позовом до Дочірнього підприємства Луганський облавтодор Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок порушення природоохоронного законодавства у сумі 46 542 грн 00 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в період з 13.05.2019 по 24.05.2019 Державною екологічною інспекцію у Луганській області проведений плановий захід державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів Дочірнім підприємством Луганський облавтодор Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України та його філіями. Під час перевірки встановлені порушення філіями п.9 ч.1 ст.44 та ч.1 ст.49 Водного кодексу України, з огляду на що розраховано шкоду заподіяну внаслідок порушення природоохоронного законодавства у сумі 46 542 грн 00 коп.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.11.2019 справа передана на розгляд судді Віннікову С.В.
Відповідно до ч.2 ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
За умови порушення провадження у справі про банкрутство боржника, особливістю вирішення таких спорів є те, що вони розглядаються та вирішуються господарським судом без порушення нових справ, що узгоджується із загальною спрямованістю Кодексу України з процедур банкрутства, який передбачає концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.
В провадженні Господарського суду Луганської області (суддя - Вінніков С.В.) перебуває справа №913/849/14 про банкрутство Дочірнього підприємства Луганський облавтодор Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України , з огляду на що і розгляд цієї позовної заяви має здійснюватися в межах справи №913/849/14.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд приходить до висновку, що позовна заява та додатки до неї відповідають вимогам ст.ст.162-164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України); підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження не встановлено.
Відтак, подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Згідно з ч.2 ст.50 ГПК України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Частиною 4 вказаної статті передбачено, що про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Суд за власною ініціативою вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Біловодську селищну раду Біловодського району Луганської області (вул.Центральна, буд.105, смт Біловодськ Луганської області, 92800, ідентифікаційний код 04335430), Білокуракинську селищну раду (площа Шевченка, буд.4, смт Білокуракине Луганської області, 92200, ідентифікаційний код 04335447), Троїцьку селищну раду Троїцького району Луганської області (вул.Центральна, буд.69, смт Троїцьке Луганської області, 92100, ідентифікаційний код 04335772), Марківську селищну раду Марківського району Луганської області (вул.Центральна, буд.18, смт Марківка Луганської області, 92400, ідентифікаційний код 04335559), Чмирівську сільську раду Старобільського району Луганської області (вул.Повітрянофлотська, буд.52-А, с.Чмирівка Старобільського району Луганської області, 92740, ідентифікаційний код 04337587), Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області (проспект Центральний, буд.59, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93405, ідентифікаційний код 37991110), з огляду на наступне.
У справах даної категорії позивач (орган державної екологічної інспекції) не має жодних правових відносин (які обумовлені предметом спору) ані з органами місцевого самоврядування (місцеві та обласна ради), ані з органами державної казначейської служби. Такі правові відносини між ними не виникнуть і внаслідок судового рішення, наприклад, про стягнення з відповідача збитків, завданих довкіллю. Тобто у цій групі справ слід констатувати відсутність правового зв`язку між позивачем і третіми особами.
Що ж до правового зв`язку місцевих рад та органів державної казначейської служби з відповідачем - заподіювачем шкоди, то слід констатувати, що в силу судового рішення, наприклад про стягнення з відповідача шкоди, між цими особами виникне правовий зв`язок. Так, у відповідача з`явиться обов`язок сплатити кошти (суму стягнутої шкоди) до місцевих бюджетів, а у місцевих рад виникне право на отримання бюджетами, розпорядниками яких вони є, коштів стягнутих з відповідача судовим рішенням. Правовий зв`язок органів державної казначейської служби з відповідачем полягає в тому, що в силу судового рішення відповідач буде зобов`язаний здійснити платіж до бюджету, а орган казначейської служби буде зобов`язаний прийняти цей платіж і розподілити отриману суму між державним, місцевими та обласним бюджетами згідно з приписами ст.ст.29, 69 Бюджетного кодексу та Закону України про Державний бюджет на відповідний рік.
Таким чином слід дійти висновку, що у справах за позовами Державної екологічної інспекції про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок порушення природоохоронного законодавства, орган державної казначейської служби, місцеві (сільські, селищні, міські) ради, на території яких була завдана шкода, слід залучати до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
Відповідно до ч.3 ст.176 ГПК України якщо при відкритті провадження у справі було вирішено питання про залучення третіх осіб, позивач не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі повинен направити таким третім особам копії позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання або до початку розгляду справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження.
Статтею 12 ГПК України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Частиною 1 ст.247 ГПК України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно з ч.5 ст.12 ГПК України малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В даному випадку позивачем до стягнення заявлено суму 46 542 грн 00 коп., що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (192 100 грн 00 коп.), тобто дана справа є малозначною.
Відповідно до ч.1 ст.250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з ч.5 ст.252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін та третіх осіб з ініціативи суду.
Керуючись ст.ст.12, 50, 174, 176, 232 - 234, 247, 250, 252 ГПК України, суд
У Х В А Л И В
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін та третіх осіб.
3. Залучити до участі у справі у якості третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Біловодську селищну раду Біловодського району Луганської області (вул.Центральна, буд.105, смт Біловодськ Луганської області, 92800, ідентифікаційний код 04335430).
4. Залучити до участі у справі у якості третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Білокуракинську селищну раду (площа Шевченка, буд.4, смт Білокуракине Луганської області, 92200, ідентифікаційний код 04335447).
5. Залучити до участі у справі у якості третьої особи-3, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Троїцьку селищну раду Троїцького району Луганської області (вул.Центральна, буд.69, смт Троїцьке Луганської області, 92100, ідентифікаційний код 04335772).
6. Залучити до участі у справі у якості третьої особи-4, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Марківську селищну раду Марківського району Луганської області (вул.Центральна, буд.18, смт Марківка Луганської області, 92400, ідентифікаційний код 04335559).
7. Залучити до участі у справі у якості третьої особи-5, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Чмирівську сільську раду Старобільського району Луганської області (вул.Повітрянофлотська, буд.52-А, с.Чмирівка Старобільського району Луганської області, 92740, ідентифікаційний код 04337587).
8. Залучити до участі у справі у якості третьої особи-6, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області (проспект Центральний, буд.59, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93405, ідентифікаційний код 37991110).
9. Розгляд справи по суті призначити на 23 грудня 2019 року об 11 год. 30 хв.
10. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м.Харків, проспект Науки, 5, у залі судових засідань №108.
11. Явку представників сторін та третіх осіб визнати необов`язковою.
12. Зобов`язати позивача:
- у строк, передбачений ч.3 ст.176 ГПК України, направити копію позовної заяви та доданих до неї документів третім особам: Біловодській селищній раді Біловодського району Луганської області (вул.Центральна, буд.105, смт Біловодськ Луганської області, 92800, ідентифікаційний код 04335430), Білокуракинській селищній раді (площа Шевченка, буд.4, смт Білокуракине Луганської області, 92200, ідентифікаційний код 04335447), Троїцькій селищній раді Троїцького району Луганської області (вул.Центральна, буд.69, смт Троїцьке Луганської області, 92100, ідентифікаційний код 04335772), Марківській селищній раді Марківського району Луганської області (вул.Центральна, буд.18, смт Марківка Луганської області, 92400, ідентифікаційний код 04335559), Чмирівській сільській раді Старобільського району Луганської області (вул.Повітрянофлотська, буд.52-А, с.Чмирівка Старобільського району Луганської області, 92740, ідентифікаційний код 04337587), Головному управлінню Державної казначейської служби України у Луганській області (проспект Центральний, буд.59, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93405, ідентифікаційний код 37991110); подати суду докази такого направлення.
13. Довести до відома відповідача, що у відповідності до ч.1 ст.251 ГПК України відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У випадку подання відзиву відповідачу слід подати до суду докази його надіслання (надання) заявнику позову та позивачу з усіма додатками.
14. Звернути увагу відповідача, що він повинен подати суду докази разом з поданням відзиву (ч.3 ст.80 ГПК України). У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (відповідно до ст.178 ГПК України).
15. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом п`яти днів з дня отримання відзиву. У випадку подання позивачем відповіді на відзив подати суду докази її надіслання (надання) іншим учасникам справи.
16. Встановити відповідачу строк для подання заперечень - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив. У випадку подання відповідачем заперечень подати суду докази надіслання (надання) їх іншим учасникам справи.
17. Встановити третім особам строки для подання пояснень щодо позову - протягом п`яти днів з дня отримання позову; строк для подачі пояснень щодо відзиву - протягом п`яти днів з дня його отримання. У випадку подання третіми особами пояснень щодо позову та/або відзиву - подати суду докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи.
18. Звернути увагу третіх осіб, що вони повинні подати суду докази разом з поданням письмових пояснень третьої особи (ч.3 ст.80 ГПК України), а також на порядок подання пояснень, встановлений ст.168 ГПК України.
19. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
20. Звернути увагу учасників судового процесу, що відповідно до п.5.27 Національного стандарту України Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; підпис такої особи засвідчується відбитком печатки підприємства, установи, організації (за наявності); засвідчуватись має кожна сторінка документу.
21. Звернути увагу учасників справи на процесуальні права та обов`язки, передбачені ст.46 ГПК України, зокрема в частині строків подання до суду заяв про збільшення/зменшення позовних вимог, зміни предмету або підстави позову та доказів направлення копій таких заяв та доданих до них документів іншим учасникам справи, а також щодо наслідків неподання таких доказів суду (ч.ч.2, 3,5 ст.46 ГПК України).
22. Звернути увагу учасників справи на порядок подання доказів, встановлений у ст.80 ГПК України, та наслідки неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи. У випадку неможливості учасником справи самостійно надати докази - він вправі подати клопотання про витребування доказів судом у строки, встановлені у ч.ч.2, 3 ст.80 ГПК України (ч.1 ст.81 ГПК України).
23. Звернути увагу учасників справи, що при визначенні строків отримання ними процесуальних документів від суду та від інших учасників справи, з метою недопущення зловживанням процесуальними правами, судом враховуються Нормативи і нормативні строки пересилання поштових відправлень, затверджені наказом Міністерства інфраструктури України від 28.11.2013 №958.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 29.11.2019 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію у справі можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://court.gov.ua/fair/sud5014.
Суддя С.В. Вінніков
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2019 |
Оприлюднено | 02.12.2019 |
Номер документу | 85971441 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Вінніков С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні