Ухвала
від 29.11.2019 по справі 458/847/19
СТАРОСАМБІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 458/847/19

Провадження № 2/455/675/2019

УХВАЛА

Іменем України

29 листопада 2019 року м.Старий Самбір

Старосамбірський районний суд Львівської області

в складі: головуючої - судді Ніточко Л.Й.,

при секретарі - Сенеті Г.Н.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні без повідомлення сторін заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі №458/847/19 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Служба державних реєстраторів Турківської районної державної адміністрації Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом,

В С Т А Н О В И В:

23.10.2019 року ОСОБА_1 звернувся до Турківського районного суду Львівської області з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за законом. До позовної заяви долучено заяву про забезпечення позову.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу визначено для розгляду судді Крілю Л.М.

24.10.2019 року суддя Кріль Л.М ОСОБА_3 подав заяву про самовідвід.

Ухвалою судді від 24.10.2019 року самовідвід, заявлений суддею Крілем Л.М. - задоволено. Цивільну справу про визнання права власності в порядку спадкування за законом з доданою заявою про забезпечення позову передано на розгляд до Старосамбірського районного суду Львівської області.

13.11.2019 року справа надійшла до Старосамбірського районного суду Львівської області.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу визначено для розгляду судді Ніточко Л.Й.

В заяві про забезпечення позову ОСОБА_1 посилається на те, що ним до суду подано позовну заяву про визнання права власності в порядку спадкування за законом після смерті батька, ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 і помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , та до дня своєї смерті був зареєстрований та постійно проживав за адресою: АДРЕСА_1 , на майно, а саме ј (одну четверту) частки житлового будинку разом з приналежними йому господарськими будівлями і спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, та Реєстру права власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта та щодо об`єкта нерухомого майна, відповідач ОСОБА_2 зареєстрована як єдиний власник житлового будинку та господарських будівель і споруд за адресою: АДРЕСА_1 . Державну реєстрацію було здійснено 18.09.2018 року о 11 годині 32 хвилини. Право власності виникло на підставі довідки, серія та номер:1909, виданої 13.08.2018 року Верхньояблунською сільською радою Турківського району Львівської області та Технічного паспорта, виданого 21.08.2018 року ФОП ОСОБА_5 С. ОСОБА_6 . Запис до реєстру внесено на підставі Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер: 43151227 від 24.09.2018 року ОСОБА_7 , Турківська районна державна адміністрація, Львівська область.

Зважаючи на умисні дії ОСОБА_2 , фактично спрямовані на позбавлення його права власності на належну йому за законом частку житлового будинку та господарських будівель і споруд, виникла необхідність у вжитті заходів забезпечення позову.

Вважає, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, ефективний захист та поновлення його порушених прав, за захистом яких він звернувся до суду, оскільки житловий будинок з належними йому господарськими будівлями та спорудами, на даний час належить на праві приватної власності відповідачці, ОСОБА_2 , яка може повною мірою самостійно здійснювати всі правомочності власника щодо вказаного майна, в тому числі, відчужити вказане майно чи передати його в заставу, самостійно надати згоду на реєстрацію місця проживання інших осіб. Оскільки житловий будинок з належними йому господарськими будівлями та спорудами, є майном, щодо якого не проведено фактичного розподілу, вважає, що належними та співмірними засобами забезпечення позову щодо вищевказаного майна є накладення арешту. Крім того, він за законом є співвласником житлового будинку з належними йому господарськими будівлями та спорудами, реєстрація місця проживання за вказаною адресою повинна здійснюватися лише за його згодою, необхідним та співмірним є також застосування заходу забезпечення позову - заборони виконавчому комітету Верхньояблунської сільської ради Турківського району Львівської області на здійснення реєстрації місця проживання інших осіб у житловому будинку.

Просить забезпечити позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування шляхом застосування заходів:

накласти арешт на житловий будинок з належними йому господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;

заборонити виконавчому комітету Верхньояблунської сільської ради Турківського району Львівської області здійснювати реєстрацію місця проживання у житловому будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до вимог ч.1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом без повідомлення учасників справи.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до п.п.1, 2 ч.1 ст.150 ЦПК України позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб, забороною вчиняти певні дії, а у відповідності до ч.3 цієї статті заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

У відповідності до п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову № 9 від 22.12.2006 року, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки, безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.

Згідно ч.1 ст.151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Як вбачається з матеріалів справи, між сторонами, дійсно, виник спір, проте, заява про забезпечення позову про накладення арешту на житловий будинок з належними йому господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , та заборону виконавчому комітету Верхньояблунської сільської ради Турківського району Львівської області здійснювати реєстрацію місця проживання у житловому будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , не відповідає вимогам ч.1 ст.151 ЦПК України, оскільки заявником не зазначено ціну позову, про забезпечення якого просить заявник, яка полягає в оцінці житлового будинку та не надано пропозиції щодо зустрічного забезпечення.

Вирішуючи питання про забезпечення позову та приймаючи відповідне рішення, суд зобов`язаний враховувати обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, та зазначені ним докази, що підтверджують кожну обставину, а також має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Отже, посилання в заяві на те, що відповідачка ОСОБА_2 може відчужити вказане майно чи передати його в заставу, самостійно надати згоду на реєстрацію місця проживання інших осіб, що може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду без наведення відповідного обґрунтування та підтвердження їх доказами, не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.

Частиною 9 ст. 153 ЦПК України передбачено, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що заява про забезпечення позову не відповідає вимогам ст. 151 ЦПК України, а тому підлягає поверненню заявнику.

Керуючись ст.ст.150,151,153,259-261,353,354 ЦПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Заяву про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Служба державних реєстраторів Турківської районної державної адміністрації Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом, - повернути заявнику.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи за правилами п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Старосамбірський районний суд Львівської області.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст.358 ЦПК України.

Суддя Л.Й.Ніточко

СудСтаросамбірський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення29.11.2019
Оприлюднено01.12.2019
Номер документу85982854
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —458/847/19

Ухвала від 28.09.2022

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Пошивак Ю. П.

Ухвала від 05.04.2022

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Пошивак Ю. П.

Ухвала від 09.09.2020

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Пошивак Ю. П.

Ухвала від 23.01.2020

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Ніточко Л. Й.

Ухвала від 17.01.2020

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Ніточко Л. Й.

Ухвала від 11.12.2019

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Ніточко Л. Й.

Ухвала від 29.11.2019

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Ніточко Л. Й.

Ухвала від 24.10.2019

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Кріль Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні