Справа № 458/847/19
Провадження № 2/455/416/2020
УХВАЛА
Іменем України
17 січня 2020 року м.Старий Самбір
Старосамбірський районний суд Львівської області
в складі: головуючої - судді Ніточко Л.Й.,
при секретарі - Сенеті Г.Н.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні без повідомлення сторін, заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі №458/847/19 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Служба державних реєстраторів Турківської районної державної адміністрації Львівської області, про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В:
23.10.2019 року ОСОБА_1 звернувся до Турківського районного суду Львівської області з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за законом. До позовної заяви долучено заяву про забезпечення позову.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу визначено для розгляду судді Крілю Л.М.
24.10.2019 року суддя Кріль Л.М. подав заяву про самовідвід.
Ухвалою судді від 24.10.2019 року самовідвід, заявлений суддею Крілем Л.М. - задоволено. Цивільну справу про визнання права власності в порядку спадкування за законом з доданою заявою про забезпечення позову передано на розгляд до Старосамбірського районного суду Львівської області.
13.11.2019 року справа надійшла до Старосамбірського районного суду Львівської області.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу визначено для розгляду судді Ніточко Л.Й.
Ухвалою суду від 29.11.2018 року заяву про забезпечення позову повернуто заявнику, оскільки була подана без додержання вимог ст. 151 ЦПК України.
27.12.2019 року до Старосамбірського районного суду Львівської області від ОСОБА_1 поступила заява про забезпечення позову.
В заяві про забезпечення позову ОСОБА_1 посилається на те, що ним до суду подано позовну заяву про визнання права власності в порядку спадкування за законом після смерті батька, ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 і помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , та до дня своєї смерті був зареєстрований та постійно проживав за адресою: АДРЕСА_1 , на майно, а саме ј (одну четверту) частки житлового будинку разом з приналежними йому господарськими будівлями і спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, та Реєстру права власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта та щодо об`єкта нерухомого майна, відповідач ОСОБА_2 зареєстрована як єдиний власник житлового будинку та господарських будівель і споруд за адресою: АДРЕСА_1 . Державну реєстрацію було здійснено 18.09.2018 року о 11 годині 32 хвилини. Право власності виникло на підставі довідки, серія та номер: 1909, виданої 13.08.2018 року Верхньояблунською сільською радою Турківського району Львівської області та технічного паспорта, виданого 21.08.2018 року ФОП ОСОБА_4 Запис до реєстру внесено на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер: 43151227 від 24.09.2018 року ОСОБА_5 , Турківська районна державна адміністрація, Львівська область.
Зважаючи на умисні дії ОСОБА_2 , фактично спрямовані на позбавлення його права власності на належну йому за законом частку житлового будинку та господарських будівель і споруд, виникла необхідність у вжитті заходів забезпечення позову.
Вважає, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, ефективний захист та поновлення його порушених прав, за захистом яких він звернувся до суду, оскільки житловий будинок з належними йому господарськими будівлями та спорудами, на даний час належить на праві приватної власності відповідачці, ОСОБА_2 , яка може повною мірою самостійно здійснювати всі правомочності власника щодо вказаного майна, в тому числі, відчужити вказане майно чи передати його в заставу, самостійно надати згоду на реєстрацію місця проживання інших осіб. Всі ці правомочності вона може здійснювати в будь - який час, незалежно від його волі та без його відома. Про факт відчуження вказаного майна чи про інші реалізовані чи реалізовані ОСОБА_2 правомочності власника зазначеного майна він може дізнатися вже після настання відповідних юридичних наслідків (відчуження, передачі майна в заставу). Відтак, у разі відчуження вказаного майна за відплатним договором, він втратить свою власність, оскільки не зможе витребувати його у добросовісного набувача. В інших випадках для того, щоб отримати належне йому за законом майно, він змушений буде звертатися до суду з позовом про витребування йому належного майна. Крім того, будь - яка реєстрація місця проживання інших осіб, здійснена без його відома та згоди порушуватиме його права як співвласника, а також суперечитиме інтересам його членів сім`ї, які проживають з ним, в тому числі, його дітей. У разі вчинення відповідачкою таких дій, в подальшому він змушений буде звернутися до суду за захистом своїх прав.
Оскільки житловий будинок з належними йому господарськими будівлями та спорудами, є майном, щодо якого не проведено фактичного розподілу, а він, як особа, яка прийняла спадщину на ј частку вказаного майна, є співвласником цього майна, вважає, що належними та співмірними засобами забезпечення позову щодо вищевказаного майна є накладення арешту. Крім того, реєстрація місця проживання за вказаною адресою повинна здійснюватися лише за його згодою, необхідним та співмірним є також застосування заходу забезпечення позову - заборони виконавчому комітету Верхньояблунської сільської ради Турківського району Львівської області на здійснення реєстрації місця проживання інших осіб у житловому будинку.
Зустрічне забезпечення виконання зобов`язання, у разі вирішення судом питання про його застосування, пропонує здійснити шляхом внесення на депозитний рахунок суду грошових коштів у розмірі 2000.00 гривень.
Просить забезпечити позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування шляхом застосування наступних заходів:
накласти арешт на житловий будинок з належними йому господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
заборонити виконавчому комітету Верхньояблунської сільської ради Турківського району Львівської області здійснювати реєстрацію місця проживання у житловому будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до вимог ч.1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом без повідомлення учасників справи.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до п.п.1, 2 ч.1 ст.150 ЦПК України позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб, забороною вчиняти певні дії, а у відповідності до ч.3 цієї статті заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
У відповідності до п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову № 9 від 22.12.2006 року, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки, безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.
Вирішуючи питання про забезпечення позову та приймаючи відповідне рішення, суд зобов`язаний враховувати обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, та зазначені ним докази, що підтверджують кожну обставину, а також має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого перебуває справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, у тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Вивчивши заяву про забезпечення позову, враховуючи співмірність заходів забезпечення позову із позовними вимогами, та з метою недопущення вчинення відповідачкою дій з відчуження спірного нерухомого майна, що може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду у разі задоволення його судом та ухвалення рішення на користь позивача, суд вважає доцільним заяву про забезпечення позову щодо накладення арешту на житловий будинок з належними йому господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , задовольнити. Обраний вид забезпечення позову не обмежить прав відповідачки ОСОБА_2 щодо володіння та користування цим майном, а лише обмежить її право щодо розпорядження ним.
Однак, суд не вбачає підстав для задоволення заяви позивача в частині заборони виконавчому комітету Верхньояблунської сільської ради Турківського району Львівської області здійснювати реєстрацію місця проживання у житловому будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки забезпечення позову шляхом накладення арешту на житловий будинок, фактично унеможливить відчуження даного майна, що є основним для забезпечення рішення, якщо останнім будуть задоволені позовні вимоги.
Підстав для застосування судом заходів зустрічного забезпечення суд не вбачає.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 149, 150, 153, 157, 260, 353 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Заяву про забезпечення позову задовольнити частково.
Накласти арешт на житловий будинок з належними йому господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
У задоволенні забезпечення позову як заборона виконавчому комітету Верхньояблунської сільської ради Турківського району Львівської області здійснювати реєстрацію місця проживання у житловому будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , - відмовити.
Інформація про сторін:
позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , житель АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
відповідач ОСОБА_2 , 1935 року народження, жителька АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Служба державних реєстраторів Турківської районної державної адміністрації Львівської області, юридична адреса: м. Турка, Майдан Шевченка, будинок №26 Б , Львівської області, поштовий індекс 82500, код ЄДРПОУ 40418361, адреса для листування: м. Турка, вулиця Січових Стрільців, будинок №62, Львівської області.
Ухвала про забезпечення підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Виконання ухвали доручити Турківському районному відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області та відповідним державним органам для вжиття відповідних заходів.
Ухвалу про забезпечення позову може бути оскаржено. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Примірник ухвали направити заявнику та всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи за правилами п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Старосамбірський районний суд Львівської області.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст.358 ЦПК України.
Суддя Л.Й.Ніточко
Суд | Старосамбірський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2020 |
Оприлюднено | 19.01.2020 |
Номер документу | 86972559 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старосамбірський районний суд Львівської області
Ніточко Л. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні