Ухвала
від 25.11.2019 по справі 902/245/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


У Х В А Л А

25 листопада 2019 р. Справа № 902/245/16

Господарський суд Вінницької області в складі головуючого судді Тісецького С.С., при секретарі судового засідання Поцалюк Н.В., розглянувши в приміщенні суду матеріали у справі

за заявою : Товариства з обмеженою відповідальністю "СІД ЛТД"

до : Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна фірма "Нова справа"

про банкрутство

за участю :

арбітражний керуючий (ліквідатор) Терещук О.В.

ТОВ "СІД ЛТД" : Сніцаренко А.А., за довіреністю

ГУ ДПС у Вінницькій області: Черпітяк О.В., за довіреністю

Всеукраїнської універсальної багатогалузевої товарної біржі: Маркевич Т.Л., за ордером

В С Т А Н О В И В :

В провадженні суду знаходиться справа за заявою ТОВ "СІД ЛТД" до ТОВ "Торгівельна фірма "Нова справа" про визнання банкрутом.

Провадження у даній справі перебуває на стадії ліквідаційної процедури банкрута.

Так, постановою суду від 08.02.2017 року визнано ТОВ "Торгівельна фірма "Нова справа" банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором - арбітражного керуючого Терещука О.В.

В подальшому, ухвалою від 22.10.2019 року, окрім іншого, продовжено строк ліквідаційної процедури банкрута та повноважень арбітражного керуючого (ліквідатора) Терещука О.В. у справі до 25.11.2019 року та призначено її до розгляду на 25.11.2019 року.

25.11.2019 року до суду від представника ГУ ДПС у Вінницькій області надійшло клопотання б/н та без дати (вх.№ 02.1-36/725/19) про заміну кредитора у справі.

В судовому засіданні 25.11.2019 року представник ГУ ДПС у Вінницькій області підтримав клопотання про заміну сторони на правонаступника.

Арбітражний керуючий та інші учасники провадження у справі щодо даного клопотання не заперечили.

Суд, розглянувши клопотання про заміну кредитора на правонаступника, заслухавши учасників справи, встановив наступне та дійшов такого висновку.

Так, клопотання мотивовано тим, що згідно п. 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 року № 1074, права та обов`язки органів виконавчої влади переходять у разі поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу.

Відповідно до п. 12-14 Порядку, орган виконавчої влади, утворений в результаті реорганізації, здійснює повноваження та виконує функції у визначених Кабінетом Міністрів України сферах компетенції з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України щодо можливості забезпечення здійснення таким органом повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України", Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності та Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби та Державної митної служби.

19.06.2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 537 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби".

Враховуючи викладене, заявник просить суд замінити кредитора - Вінницьку об`єднану Державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Вінницькій області на правонаступника - Головне управління ДПС у Вінницькій області.

Обставини наведені у заяві, підтверджуються доданими доказами.

З врахуванням встановлених обставин справи, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Водночас, суд звертає увагу на те, що 21.04.2019 року набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства (далі - КУ з процедур банкрутства).

Частина 1 ст. 2 КУ з процедур банкрутства передбачає, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно п. 1, п. 2 Прикінцевих та перехідних положень КУ з процедур банкрутства, цей Кодекс набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом. З дня введення в дію цього Кодексу визнати такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 440 із наступними змінами).

Враховуючи наведене, КУ з процедур банкрутства введено в дію з 21.10.2019 року.

Відповідно до п. 4 Прикінцевих та перехідних положень КУ з процедур банкрутства, установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Отже, на даний час слід застосовувати положення КУ з процедур банкрутства.

Статтею 512 Цивільного кодексу України передбачено підстави заміни кредитора у зобов`язанні. Так, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою, зокрема, внаслідок правонаступництва.

Відповідно до ст. 516 Цивільного кодексу України заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 514 Цивільного кодексу України встановлено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 52 ГПК України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.

Відповідно до ст. 43 КУ з процедур банкрутства, у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі.

Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Враховуючи викладене, суд розглянувши вищевказану заяву, дійшов висновку, що остання підтверджується приписами законодавства та наданими доказами, а тому підлягає задоволенню у повному обсязі та здійснення заміни кредитора у справі №902/245/16 - Вінницької об`єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області на правонаступника - Головне управління ДПС у Вінницькій області.

З урахуванням наведеного та керуючись ст. ст. 2, 9, 43 КУ з процедур банкрутства, п.п. 1,2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 2, 3, 18, 234, 235, 326 Господарського процесуального кодексу України суд, -

У Х В А Л И В:

1. Задоволити клопотання Головного управління ДПС у Вінницькій області б/н та без дати (вх. № 02.1-36/725/19 від 25.11.2019 року) про заміну кредитора на правонаступника по справі № 902/245/16 повністю.

2. Замінити кредитора у справі № 902/245/16 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна фірма "Нова справа" - Вінницьку об`єднану Державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Вінницькій області на Головне управління ДПС у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21028; код ЄДРПОУ 43142454).

3. Копію ухвали направити рекомендованим листом згідно переліку.

Згідно ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, ухвали та постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, прийняті господарським судом у справі про банкрутство, набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені ст.ст. 254-256, пп. 17.5 п. 17 ч. 1 перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Тісецький С.С.

Віддрук. прим.:

1- до справи;

2 - ТОВ "Торгівельна фірма "Нова справа" (21050, м. Вінниця, вул. М. Оводова, 46);

3 - Арбітражному керуючому Терещуку О.В. (вул. Шевченка, 35А, м. Житомир, 10008);

4 - Першій українській міжрегіональній товарній біржі (вул. М. Оводова, 46, м. Вінниця, 21050).

5 - ТОВ "ПРОД МАЙСТЕР" (33024, м. Рівне, вул. Млинівська, 23);

6 - ПАТ "Банк "Київська Русь" (04071, м. Київ, вул. Хорива, 11 "А");

7 - ГУ ДПС у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21018);

8 - ПАТ КБ "Правекс-Банк" (01021, м. Київ, Кловський узвіз, 9/2);

9,10 - ПАТ КБ "Приватбанк" (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 50; 49094, м.Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 30, 7 поверх);

11,12 - ПАТ "Перший Український Міжнародний Банк" (04070, м. Київ, вул.Андріївська, буд. 4; 79044, м. Львів, вул. Грюнвальдська, 5а);

13 - ТОВ "СІД ЛТД" (проспект Повітрофлотський, 48/2, м. Київ, 03186);

14 - Всеукраїнській універс. багатогалузевій товарній біржі (вул. Магістратська, 156, кв. 5, м.Вінниця, 21020)

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення25.11.2019
Оприлюднено03.12.2019
Номер документу86002623
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —902/245/16

Постанова від 05.03.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Миханюк М.В.

Ухвала від 27.02.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Миханюк М.В.

Ухвала від 26.02.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Миханюк М.В.

Ухвала від 17.02.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Миханюк М.В.

Ухвала від 03.02.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Миханюк М.В.

Ухвала від 24.12.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 25.11.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 25.11.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 25.11.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 25.11.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні