Ухвала
від 27.11.2019 по справі 766/12540/19
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/12540/19

н/п 1-кс/766/17200/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.11.2019 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , представника скаржника ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , слідчого ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду скаргу адвоката ОСОБА_3 в інтересах Приватного підприємства «Оптима Транс Ойл» на бездіяльність слідчого, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна, -

ВСТАНОВИВ:

В провадження слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області надійшла скарга адвоката ОСОБА_3 в інтересах Приватного підприємства «Оптима Транс Ойл» на бездіяльність на бездіяльність слідчого, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна, в якій він просить: зобов`язати слідчих, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019230040001606 повернути приватному підприємству «Оптима Транс Ойл», вилучене під час обшуку 20.11.2019 року майно дизельне пальне.

Мотивуючи скаргу представник скаржника вказує, що у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019230040001606 слідчим суддею Херсонського міського суду Херсонської області було винесено 19 ухвал про арешт коштів, майна, в тому числі належних ОСОБА_6 , та окрім цього Приватному підприємству «Оптима Транс Ойл», ТОВ «Транс Ойл 1».

Як зазначає представник скаржника, зі змісту ухвал вбачається, що в провадженні ГУНП в Херсонській області перебуває кримінальне провадження №12019230040001606 від 17.05.2019, за заявою директора ТОВ «Продексим, ЛТД» ОСОБА_7 про те, що ТОВ «Вітана», розташоване за адресою: м. Херсон, вул. Залізнична, 23, к. 21, обманним шляхом, під приводом поставки дизельного пального заволоділо грошовими коштами ТОВ «Продексим, ЛТД», проте своїх зобов`язань не виконали, в результаті чого спричинили підприємству матеріальну шкоду на суму 3 543 274,20 гривень. Також, вищезазначені матеріали досудового розслідування були об`єднані з матеріалами кримінального провадження №12019230040002325 за заявою представника ТОВ «Маддокс Україна» адвоката ОСОБА_8 про те, що в квітні 2019 року директор ТОВ «Вітана» ОСОБА_9 прийнявши на зберігання за визначену плату в березні 2019 року дизельне паливо від ТОВ «Маддокс Україна», отримавши його в ємності за адресою: м. Херсон, вул. Стрітенська, 6, усвідомлюючи свій обов`язок та відповідальність по зберіганню ввіреного майна, реалізував вказане дизельне паливо за готівкові кошти невстановленим особам, таким чином спричинив ТОВ «Маддокс Україна» матеріальну шкоду на загальну суму 11 183 971,90 гривень.

Представник скаржника вказує, що керівники ТОВ «Вітана» та посадові особи цього товариства стверджували, що ввірене дизельне пальне було реалізовано ПП «Оптима Транс Ойл» та ТОВ «Транс Ойл 1» за готівку, в тому числі з використанням транспортних засобів ПП «Оптима Транс Ойл» та ТОВ «Транс Ойл 1». Зі свого боку ПП «Оптима Транс Ойл» та ТОВ «Транс Ойл 1»звернулись із заявами до СУ ГУНП в Херсонській області щодо готовності добровільно надати всі необхідні документи, пояснення, відомості, які необхідні для повного, всебічного, об`єктивного та ефективного досудового розслідування ще 25 жовтня 2019 року. При цьому жодного запиту або звернення правоохоронцями здійснено не було.

Представник скаржника стверджує, що 20.11.2019 року слідчі ГУНП в Херсонській області провели обшук за місцем знаходження товариства і в порушення ухвали слідчого судді вилучили майно, а саме дизельне паливо, яке правомірно отримано ПП «Оптима Транс Ойл». Відповідно до ухвали слідчого судді до вилучення допускалось лише викрадене дизельне паливо, натомість слідчі просто вилучили все наявне на підприємстві пальне, не приймаючи до уваги зауваження представників підприємства щодо того, хто саме поставляв таке пальне та підтверджуючі документи. 15.11.2019 року ТОВ «Глуско Рітейл» було відвантажено 5 та 12,626 тон дизельного пального Євро-5 двома партіями відповідно. Все наявне пальне було вилучено, відвантажено на невідомий приватний транспортний засіб, опломбування здійснено із порушеннями, копія протоколу обшуку та перелік вилученого майна представникам підприємства не надана.

Посилаючись на те, що вказане дизельне пальне не відноситься до переліку речей, дозвіл на вилучення яких наданий слідчим суддею і в силу ст.ст. 169, 171 КПК України підлягає негайному поверненню слідчим його власнику, у зв`язку із чим представник скаржника просить скаргу задовольнити.

Представник скаржника у судовому засіданні вимоги скарги підтримав у повному обсязі, просив її задовольнити з підстав зазначених у ній.

Прокурор та слідчий у судовому засіданні проти задоволення скарги заперечували, просили відмовити в її задоволенні. Зазначили, що відповідно до ухвал слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 31.10.2019 р. було надано дозвіл на проведення обшуку за місцем розташування офісів ПП «Оптима Транс Ойл» та ТОВ «Транс Ойл 1» з метою відшукання та вилучення речей, у тому числі і дизельного палива.

Слідчий суддя, заслухавши доводи представника скаржника, пояснення прокурора та слідчого, дослідивши матеріали скарги та додані до неї документи, приходить до наступного.

Судом встановлено, що в провадженні ГУНП в Херсонській області перебуває кримінальне провадження №12019230040001606 від 17.05.2019 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 191 КК України.

Ухвалами слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 31.10.2017 року у кримінальному провадженні №12019230040001606 було надано дозвіл на проведення обшуку за місцем розташування офісу ПП «Оптима Транс Ойл» (код ЄДРПОУ 34678547) за адресою: Херсонська область, м. Каховка, вул. Промислова, 4-а, з метою відшукання та вилучення знарядь та засобів вчинення кримінального правопорушення, а саме: бухгалтерської документації, включаючи чорнові записи, які не становлять бухгалтерську документацію, але стосуються суті кримінального провадження, а саме: стосовно передачі на зберігання дизельного палива ТОВ «Маддокс Україна», а також стосовно реалізації вказаного палива, стосовно транспортних засобів, за допомогою яких здійснювалось перевезення викраденого дизельного палива, а також самого викраденого дизельного палива.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення дії чи бездіяльність слідчого або прокурора: бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, володільцем тимчасово вилученого майна.

Згідно з ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:

1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;

2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;

3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;

4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Згідно з ч.7 ст.236 КПК України вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Відповідно до ст. 168 КПК тимчасово вилучити майно може кожен, хто законно затримав особу. Тимчасове вилучення майна можливе також під час обшуку, огляду.

Разом з тим, згідно з вимогами ст. 169 КПК тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено:

1) за постановою прокурора, якщо він визнає таке вилучення майна безпідставним;

2) за ухвалою слідчого судді чи суду, у разі відмови у задоволенні клопотання прокурора про арешт цього майна;

3) у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 171, частиною шостою статті 173 цього Кодексу;

4) у разі скасування арешту.

Враховуючи вище викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що скарга задоволенню не підлягає, оскільки майно, яке просить повернути представник скаржника, а саме: дизельне пальне, було вилучено на підставі ухвали слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 31.10.2019 р. про надання дозволу на проведення обшуку та у якій було прямо надано дозвіл на відшукання вказаного майн, а отже у розумінні КПК України, воно не є тимчасово вилученим майном, у зв`язку із чим у задоволенні скарги необхідно відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст. 159, 163, 167, 168, 236, 303 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Скаргу адвоката ОСОБА_3 в інтересах Приватного підприємства «Оптима Транс Ойл» на бездіяльність слідчого, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна залишити без задоволення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали оголошено в приміщенні суду 02.12.2019 р. о 12 год. 30 хв.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення27.11.2019
Оприлюднено12.06.2023
Номер документу86021405
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора

Судовий реєстр по справі —766/12540/19

Ухвала від 21.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 21.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 24.01.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 24.01.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 29.12.2021

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 29.12.2021

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 29.12.2021

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 29.12.2021

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні