Ухвала
29 листопада 2019 року
м. Київ
справа № 2-1027/2010
провадження № 61-21097ск19
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Стрільчука В. А., розглянувши касаційну скаргу Акціонерного товариства УкрСиббанк на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 17 травня 2019 року та постанову Хмельницького апеляційного суду від 09 жовтня 2019 року в справі за заявою Акціонерного товариства УкрСиббанк про видачу дублікатів виконавчих листів та поновлення пропущеного строку для пред`явлення їх до виконання,
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2019 року Акціонерне товариство УкрСиббанк (далі - АТ УкрСиббанк ) звернулося до суду із заявою про видачу дублікатів виконавчих листів та поновлення пропущеного строку для пред`явлення їх до виконання.
Ухвалою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 17 травня 2019 року в задоволенні заяви відмовлено.
Постановою Хмельницького апеляційного суду від 09 жовтня 2019 року апеляційну скаргу АТ УкрСиббанк залишено без задоволення, а ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 17 травня 2019 року - без змін.
22 листопада 2019 року АТ УкрСиббанк подало засобами поштового зв`язку касаційну скаргу на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 17 травня 2019 року та постанову Хмельницького апеляційного суду від 09 жовтня 2019 року, в якій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просило скасувати оскаржувані судові рішення та ухвалити нове рішення, яким заяву задовольнити в повному обсязі.
Касаційне провадження не підлягає відкриттю з таких підстав.
Згідно з пунктом 24 частини першої статті 353 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання.
Відповідно до пунктів 1, 2 частини першої статті 389 ЦПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити у касаційному порядку: рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи та постанову суду апеляційної інстанції, крім судових рішень, визначених у частині третій цієї статті; ухвали суду першої інстанції, вказані у пунктах 3, 6-8, 15, 16, 22, 23, 27, 28, 30, 32 частини першої статті 353 цього Кодексу, після їх перегляду в апеляційному порядку.
За змістом наведених правових норм в касаційному порядку можуть бути оскаржені постанови суду апеляційної інстанції, якими судові рішення суду першої інстанції залишено без змін або ухвалено нове судове рішення у разі зміни чи скасування судового рішення місцевого суду, тобто ті постанови, якими вирішено по суті справу або питання, перелічені у пунктах 3, 6-8, 15, 16, 22, 23, 27, 28, 30, 32 частини першої статті 353 ЦПК України. Постанова апеляційного суду за результатами перегляду ухвали суду першої інстанції щодо поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання не підлягає перегляду судом касаційної інстанції, оскільки ухвала суду першої інстанції про відмову в задоволенні заяви про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчих документів до виконання оскаржувалася в апеляційному порядку на підставі пункту 24 частини першої статті 353 ЦПК України, яка відсутня в переліку ухвал суду першої інстанції, що можуть бути оскаржені в касаційному порядку після їх апеляційного перегляду згідно з пунктом 2 частини першої статті 389 ЦПК України.
Водночас у визначеному статтями 353 та 389 ЦПК України переліку ухвал також відсутня ухвала про відмову у видачі дубліката виконавчого документа.
Проте згідно з підпунктом 17.4 пункту 17 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України до дня початку функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.
Аналіз наведеної правової норми свідчить про те, що в касаційному порядку може бути оскаржена ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа виключно у випадку, якщо заява про видачу дубліката виконавчого документа подана до суду до закінчення строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання.
Таким чином, судові рішення, ухвалені за результатами розгляду заяви про видачу дубліката виконавчого документа, поданої до суду після закінчення строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання, касаційному оскарженню не підлягають.
Отже, оскаржувані судові рішення про відмову у видачі дублікатів виконавчих листів та поновлення строку на пред`явлення їх до виконання не можуть бути оскаржені в касаційному порядку.
Наведене узгоджується з правовими висновками, викладеними в ухвалах Верховного Суду від 28 січня 2019 року у справі № 570/2998/18, від 08 лютого 2019 року у справі № 2-2377/10, від 22 березня 2019 року у справі № 412/4561/2012 та від 17 квітня 2019 року у справі № 671/2384/18.
Пунктом 1 частини другої статті 394 ЦПК України передбачено, що суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
Оскільки оскаржувані заявником судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій не підлягають касаційному оскарженню, то у відкритті касаційного провадження у справі необхідно відмовити.
Помилкове зазначення у постанові Хмельницького апеляційного суду від 09 жовтня 2019 рокупро можливість її оскарження в частині відмови у видачі дублікатів виконавчого листа в касаційному порядку не є підставою для касаційного перегляду оскаржуваного судового рішення, оскільки такий перегляд не відповідатиме положенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо права особи на розгляд її справи судом, встановленим законом.
Керуючись частиною першою статті 389, пунктом 1 частини другої статті 394 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Акціонерного товариства УкрСиббанк на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 17 травня 2019 року та постанову Хмельницького апеляційного суду від 09 жовтня 2019 року в справі за заявою Акціонерного товариства УкрСиббанк про видачу дублікатів виконавчих листів та поновлення пропущеного строку для пред`явлення їх до виконання.
Копію ухвали та додані до скарги матеріали направити заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. А. Стрільчук
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2019 |
Оприлюднено | 03.12.2019 |
Номер документу | 86034964 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Стрільчук Віктор Андрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні