Справа № 2-899/10
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2010 року Дніпровський районний суд міста Херсона у складі:
головуючого судді Гордимова А.В.,
при секретарі Фісенко В.Ю.,
з участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у місті Херсоні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю «Чемпіон-С» про стягнення боргу за договором позики, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Чемпіон-С» про стягнення боргу за договором позики, в якому вказав, що 03 березня 2008 року він уклав з відповідачем у простій письмовій формі договір позики, згідно якого він надав відповідачеві безпроцентну позику в сумі 210000 гривень, а відповідач зобов’язався повернути її у строк не пізніше 03 березня 2009 року. До теперішнього часу відповідач не повернув позику. У зв’язку з наведеним позивач просить суд стягнути з відповідача на свою користь 210000 гривень позики.
В судовому засіданні представник позивача уточнила позовні вимоги, з підстав, вказаних у позові, просила суд стягнути з відповідача на користь позивача 210000 гривень позики та 1820 гривень в рахунок відшкодування судових витрат.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи.
Вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
Згідно ст. 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику
(грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Згідно ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Судом встановлено, що між сторонами 03 березня 2008 року був укладений договір безпроцентної позики, згідно якого ОСОБА_2 надав товариству з обмеженою відповідальністю «Чемпіон-С» грошову позику у сумі 210000 гривень, а відповідач зобов'язався повернути позику у строк не пізніше 03 березня 2009 року.
В судовому засіданні також встановлено, що відповідач до теперішнього часу не повернув позивачу грошові кошти за договором позики від 03 березня 2008 року.
Таким чином з відповідача на користь позивача підлягає стягнення борг за договором позики від 03 березня 2008 року у сумі 210000 гривень.
Судові витрати позивача складають 1820 гривень, згідно квитанцій, і підлягають стягненню на його користь з відповідача.
Враховуючи викладені обставини справи та вимоги закону, суд приходить до висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Підстав для відмови у задоволенні позову у суду не має.
Керуючись ст. ст. 625, 1046, 1049 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 212-215, 218, 226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 – задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Чемпіон-С» (код 31653006) на користь ОСОБА_2 борг за договором позики від 03 березня 2008 року у сумі 210000 (двісті десять тисяч) гривень 00 копійок, 1820 (одну тисячу вісімсот двадцять) гривень 00 копійок в рахунок відшкодування судових витрат, а всього 211820 (двісті одинадцять тисяч вісімсот двадцять) гривень 00 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Херсонської області через Дніпровський районний суд міста Херсона шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя А.В.Гордимов
Суд | Дніпровський районний суд м.Херсона |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2010 |
Оприлюднено | 02.04.2010 |
Номер документу | 8606798 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Чередниченко В. Є.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Савицька Л. Й.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Савицька Л. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні