Ухвала
від 03.12.2019 по справі 927/990/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

04 грудня 2019 року м. Чернігівсправа № 927/990/19 Суддя Господарського суду Чернігівської області Фесюра М.В., перевіривши матеріали позовної заяви №14/8921 від 27.11.19

за позовом: Військової частини НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) Державної прикордонної служби України, вул. Гаврила Музиченка, 31, м. Ізмаїл, 68600, код ЄДРПОУ 14321860

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ВАНІКС", проспект Перемоги, 49, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 22824865, адреса для листування: вул. Толстого, 155, м. Чернігів, 14000,

про стягнення 73 200,00 грн

ВСТАНОВИВ:

Подано позов про стягнення 73 200,00 грн збитків.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним. На виконання умов укладеного 01.03.18 між Військовою частиною НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) Державної прикордонної служби України (Замовник), та товариством з обмеженою відповідальністю "ВАНІКС" (Виконавець) договору №41-18, Виконавець взяв на себе зобов`язання провести роботи роботи по ремонту модулятора (код ДК 021:2015-50660000-9), а Замовник прийняти і оплатити роботи в кількості, асортименті, що зазначено в специфікації, що додається до даного договору і є невід`ємною частиною даного Договору після його підписання. Позивач на виконання умов п.3.3. Договору виконав взяті на себе зобов`язання, та оплатив роботи по ремонту в сумі 73200,00 грн, в свою чергу, відповідач роботи по Договору не провів та 07.10.19 повернув в неробочому стані майно. Таким чином, керуючись ч.3 ст. 858 Цивільного кодексу України, позивач просить стягнути з відповідача 73200,00 грн збитків, понесених внаслідок невиконання умов договору №41-18 на проведення робіт по ремонту "Модулятора" ПРГД 2.081.001, №0104-04.2012 року випуску.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.12.19 справа №927/990/19 передана на розгляд судді Фесюрі М.В.

Дослідивши дану позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ч. 1 ст. 73 ГПК України).

Відповідно до ч. 2, 9 ст. 80 ГПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Вимоги до письмових доказів, що подаються учасниками справи, викладені у ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якою письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. При цьому копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчують в порядку, встановленому чинним законодавством.

Порядок засвідчення копій документів визначений Національним стандартом України

Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 р. №55 (надалі Національний стандарт України). Відповідно до п.5.27 Національного стандарту України, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту підпис.

Як вбачається з матеріалів доданих до позовної заяви, подані сканкопії документів, а саме: договору №41-18 на проведення робіт по ремонту "Модулятора" ПРГД 2.081.001, №0104-04.2012 року випуску, додатку №1 до договору: "Специфікації договору по ремонту "Модулятора" ПРГД 2.081.001, №0104-04.2012 року випуску", додатку №2 до договору: протоколу узгодження договірної ціни, додатку №3 до договору: Графіку здійснення оплати за проведення ремонту модулятора, банківських виписок, від 05.03.18, від 15.06.18, листа №25 від 25.06.18, акту-рекламації №1 від 03.12.18, акту передачі на ремонт, реконструкцію та модернізацію основних засобів від 06.12.18, листа №07 від 25.02.19, листа №12 від 23.03.19, листа №91/6990 від 13.09.19, не містять написів про їх завірення позивачем, а тому не відповідають зазначеному вище порядку, що є підставою для залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків.

Також згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

За змістом пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, реєстрованим поштовим відправленням є поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку. При цьому, розрахунковим документом є документ, встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

Пунктом 61 "Правил надання послуг поштового зв`язку передбачено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

За змістом положень вищевказаних Правил, доказом, що підтверджує прийняття оператором поштового зв`язку поштового відправлення для пересилання - є виданий ним відправникові розрахунковий документ встановленої форми, разом з тим, опис вкладення є підтвердженням того, які саме документи вкладені до поштового відправлення.

Належними доказами надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданий відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання та опис вкладення до цього листа, з якого вбачається, які саме документи направлені на адресу відповідача.

Позивачем, в якості доказів направлення матеріалів позовної заяви відповідачу надано фіскальний чек від 27.11.19. Водночас, описи вкладення, які б свідчили, які саме документи вкладені до поштового відправлення на адресу відповідача в додатку до позовної заяви відсутні.

Отже, позивачем до позовної заяви не додано належних доказів надсилання відповідачеві, копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, суд вважає необхідним позовну заяву залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення зазначених недоліків шляхом надання належних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (фіскального чеку, опису вкладення в цінний лист, накладної) та належним чином засвідчених копій доданих в якості додатку до позовної заяви письмових доказів.

За таких обставин, керуючись ст. 74, 91, 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву залишити без руху.

2.Позивачу протягом 10 (десяти) календарних днів з дня вручення йому ухвали суду усунути недоліки позовної заяви №14/8921 від 27.11.19 шляхом надання до суду: належних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів; належним чином засвідчених копій документів, доданих в якості додатку до позовної заяви.

3.Роз`яснити позивачу, що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

4.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя М.В. Фесюра

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення03.12.2019
Оприлюднено14.09.2022
Номер документу86075480
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/990/19

Рішення від 12.01.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 16.12.2019

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 03.12.2019

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні