Дата документу 04.12.2019 Справа № 554/6128/19
Провадження № 1-кс/554/16776/2019
УХВАЛА
Іменем України
04 грудня 2019 року слідчий суддя Октябрського районного суду м.Полтави ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання прокурора відділу Генеральної прокуратури України процесуального керівника у кримінальному провадженні ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та документів,-
в с т а н о в и в :
Прокурор звернувся з клопотанням, у якому посилався на те, що Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у м. Полтаві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019000000000871 від 16.04.2019 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366 КК України.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється Генеральною прокуратурою України.
Під час досудового розслідування встановлено, що відповідно до Свідоцтва про право власності, виданого 23.11.2004 ІНФОРМАЦІЯ_1 двоповерхова нежитлова будівля Літера « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (колишня їдальня ІНФОРМАЦІЯ_3 ) загальною площею 1190,7 м2, розташована на за адресою: АДРЕСА_1 до 2004 року належала Державі Україна та була проінвентаризована Комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 13.04.2004. В результаті проведеної інвентаризації комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_4 » щодо цієї будівлі було створено відповідну інвентаризаційну справу.
З власності Держави України нежитлова будівля Літера « ІНФОРМАЦІЯ_2 » загальною площею 1190,7 м2, розташована за адресою: АДРЕСА_1 , вибула, на підставі договору купівлі продажу р.№Д29/1.5/1412 від 21.12.2004 року, посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_3 , реєстровий № 6824 та акту прийому-передачі від 11.01.2005.
Під час перевірки підстав виникнення та подальшого оформлення права власності на нежитлову будівлю за адресою: АДРЕСА_1 , встановлено, що вказана будівля з літерою «Б-2», загальною площею 1190, 7 м2, на праві власності належить ОСОБА_4 .
Водночас, 06.08.2019 на цю ж будівлю за літерою «Г-2», загальною площею 1216, 5 м2, зареєстровано право власності за Державою України в особі балансоутримувача ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі за текстом ІНФОРМАЦІЯ_5 ) на підставі листа ІНФОРМАЦІЯ_6 № 10-16-13069 від 18.07.2019, виданого на підставі інформації про об`єкти державної власності наданих ІНФОРМАЦІЯ_7 , які перебувають на балансі ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Таким чином, Держава Україна вдруге зареєструвала право власності на одну й ту ж будівлю. З метою успішної реалізації свого злочинного наміру невстановлені службові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 свідомо не використовували Літеру « ІНФОРМАЦІЯ_2 » при інвентаризації, а створили Літеру « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та нову інвентаризаційну справу з метою привласнення нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 .
В рамках вказаного кримінального провадження 22.08.2019 Генеральної прокуратурою України направлено запит на адресу ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі за текстом - ІНФОРМАЦІЯ_9 ) щодо надання документів, які стали підставою для видачі листа ІНФОРМАЦІЯ_9 № 10-16-13069 від 18.07.2019.
На вказаний запит листом від 04.09.2019 посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_9 повідомили про те, що підставою для включення та внесення змін до Єдиного реєстру об`єктів державної власності є надходження від суб`єктів управління до ІНФОРМАЦІЯ_9 інформації про об`єкти державної власності. Таким чином, дії ІНФОРМАЦІЯ_9 щодо внесення до Єдиного реєстру об`єктів державної власності залежать від дій суб`єктів управління та те, що до ІНФОРМАЦІЯ_9 з метою внесення до Єдиного реєстру об`єктів державної власності ІНФОРМАЦІЯ_7 надавалися відомості про нерухоме державне майно за місцезнаходженням: АДРЕСА_1 , яке перебуває на балансі ІНФОРМАЦІЯ_5 .
В той же час, в межах досудового розслідування допитано свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , а також здобуто низку доказів, що вказані дії вказані дії по заволодінню майном мали умисний характер, що може свідчити про обставини зловживання службовим становищем посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_6 , що спричинило тяжкі наслідки, а також внесення завідомо недостовірних відомостей в офіційні документи, що потягло тяжкі наслідки.
Під час досудового розслідування також встановлено, що проведенню державної реєстрації права власності на нерухоме майно літ. «Г-2» передувало проведення інвентаризації вказаної будівлі, її огляд, обміри, які проводилися посадовими особами ПП « ОСОБА_6 ».
За результатами опрацювання одержаної на запит в порядку ст. 93 КПК України за №15/4/5-37459-19 від 22.08.2019 інформації встановлено, що ПП « ОСОБА_6 » на виконання замовлення т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 проведено інвентаризацію будівлі, яка за своїми геометричними параметрами фактично співпадає з будівлею « ІНФОРМАЦІЯ_2 », належної ОСОБА_4 , а в процесі інвентаризації (інвентаризаційні справа №2017/3267) вказаній будівлі присвоєно адресу літ. «Г-2» по АДРЕСА_1 .
В той же час, як вбачається із відповіді ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідне рішення органами місцевого самоврядування про присвоєння такої адреси літ «Г-2» по АДРЕСА_1 не приймалося. Таким чином вказані обставини свідчать про свідоме внесення завідомо недостовірних відомостей до документів про присвоєння адреси нежитловий будівлі, з метою реалізації кінцевого наміру на заволодіння нерухомим майном.
З огляду на викладене, з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування кримінального провадження, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, а саме до документів, які містяться у матеріалах інвентаризаційної справи №2017/3267 виготовленої та розробленої ПП « ОСОБА_6 » по АДРЕСА_1 згідно договору про надання послуг №4368/2018.
Зазначена інформація в матеріалах самостійно і в сукупності з іншими фактичними даними має значення для встановлення всіх обставин вищезазначеного кримінального правопорушення, а також може бути використана як доказ у кримінальному провадженні.
Враховуючи, що встановити зазначені вище обставини іншим шляхом не виявляється можливим, оскільки зазначені документи перебувають у володінні ПП « ОСОБА_6 », яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .
Враховуючи, що явка посадових осіб ПП « ОСОБА_6 » в судове засідання не вплине на повноту та неупередженість при наданні тимчасового доступу до речей та документів та їх вилученні, вказане клопотання прошу розглянути без виклику представників організації, у володінні яких вони знаходяться.
Відомості, які містяться у речах і документах, до яких планується здійснити тимчасовий доступ до речей та документів,використовуватимуться як докази вчинення кримінального правопорушення на стадії досудового слідства.
Одночасно з цим, зважаючи, що вказані документи виготовлялися та існують в одному екземплярі, знищення оригіналів цих документів може суттєво зашкодити цілям досудового розслідування.
В той же час, саме оригінали вказаних документів містять відомості стосовно осіб причетних до протиправної діяльності, оригінали підписів, тощо, у зв`язку з чим вбачається за необхідне вилучити саме їх оригінали.
Прокурор в судове засідання не з`вився, направив заяву в якій просив проводити розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав.
Представник ПП « ОСОБА_6 » в судове засідання не викликалася на підставі ч.2 ст. 163 КПК України.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
За таких обставин фіксування судового засідання технічним засобом не здійснювалось.
У відповідності до змісту ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно вимог ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Вивчивши матеріали кримінального провадження, суть клопотання, суд дійшов до висновку про наявність в матеріалах кримінального провадження достатніх даних, що дають підстави вважати, що інформація, питання про проведення тимчасового доступу до якої ставиться в клопотанні органу досудового розслідування, містить дані, що мають значення для встановлення істини, а також з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.
Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч. 1 ст. 165 КПК надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Керуючись ст. ст. 107, 110, 131, 132, 159-166 КПК України, -
у х в а л и в:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим слідчого відділу Територіального управління Державного бюро Надати слідчим слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві ОСОБА_7 ОСОБА_8 ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , а також прокурорам групи прокурорів Генеральної прокуратури України у кримінальному провадженні ОСОБА_2 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ПП « ОСОБА_22 », яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення оригіналів матеріалів інвентаризаційної справи №2017/3267 виготовленої та розробленої ПП « ОСОБА_6 » по АДРЕСА_1 , згідно договору про надання послуг №4368/2018, укладеного з ІНФОРМАЦІЯ_10 .
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого, в провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.
Строк дії ухвали становить 30 днів з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст.382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Октябрського
районного суду м.Полтави ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 86118615 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Троцька А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні