Доманівський районний суд Миколаївської області
вул. Центральна, 35 м. смт. Доманівка Доманівський район Миколаївська область Україна 56400
e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua
Справа № 475/1397/19
Провадження № 2/475/448/19
У Х В А Л А
Іменем України
05.12.2019смт. Доманівка
Суддя Доманівського районного суду Миколаївської області Вадовська А.В., розглянувши позовну заяву, подану ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Прибузької сільської ради об`єднаної територіальної громади про скасування рішень про державну реєстрацію нерухомого майна та іншого речового права (договору оренди земельної ділянки),
В С Т А Н О В И Л А:
03 грудня 2019 року згідно протоколу автоматизованого розподілу судових справ у провадження судді Вадовської А.В. передана справа за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Прибузької сільської ради об`єднаної територіальної громади про скасування рішень про державну реєстрацію нерухомого майна та іншого речового права (договору оренди земельної ділянки).
Рішенням Доманівського районного суду Миколаївської області від 19.06.2017 р. у справі № 475/454/17 під головуванням судді Вадовської А.В. повністю задоволений позов ОСОБА_4 до територіальної громади в особі Акмечетської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно за законом.
Указаним рішенням визнане за ОСОБА_4 , спадкоємицею п`ятої черги, в порядку спадкування за законом після смерті баби ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , в с.Прибужжя Доманівського району Миколаївської області, право власності на земельні ділянки розміром: 5,09 га кадастровий №4822780300:01:000:0145; 0,64 га кадастровий №4822780300:09:000:0102; 0,77 га кадастровий №4822780300:01:000:0201 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовані на території Акмечетської сільської ради Доманівського району Миколаївської області.
На підставі цього рішення ОСОБА_4 провела державну реєстрацію нерухомого майна.
Постановою Миколаївського апеляційного суду від 06.05.2019 р. рішення Доманівського районного суду від 19.06.2017 р. за апеляційною скаргою ОСОБА_2 скасоване та ухвалено у справі нове рішення про відмову в задоволенні позову.
У поданій позовній заяві ОСОБА_1 у категоричній формі дає негативну оцінку професійним якостям судді Вадовської А.В. Стверджує, що суддею Вадовською А.В. при ухваленні рішення від 19.06.2017 р. допущені грубі порушення законодавства.
Згідно частин 1, 2 статті 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Частиною 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначено право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Таким чином законодавець надає учасникам судового процесу можливість коректного розв`язання ситуації, що створилася, шляхом заяви самовідводу, що і є етичним моментом законодавства, яке регулює ці питання. На переконання суду, кінцевою метою законодавця було досягнення максимальної впевненості в тому, що в учасників процесу не повинно виникати сумнівів у неупередженості судді.
При цьому, якщо рішення суду (судді) оскаржувалося позивачем або відповідачем, то виникає зайва напруга у відносинах судді з такими особами, оскільки вона могла скластися з невдоволення таких осіб рішенням і діями конкретного судді. Тому доцільно надати такій особі в інших справах право відводу такого судді, щоб особисті стосунки такої особи та судді не впливали на об`єктивність майбутнього судового рішення.
Окрім того, декілька помилок суду на користь однієї із сторін можуть свідчити про упередженість суду і майбутнє рішення вже може розцінюватися як умисне.
Відповідно до п.п. 66 рішення ЄСПЛ у справі "Бочан проти України" суб`єктивний критерій це особисті переконання та поведінка конкретного судді. Об`єктивний критерій це факти, що можуть бути перевірені, які породжують сумніви у безсторонності судді та оцінка того, чи забезпечив суддя достатні гарантії для виключення правомірних сумнівів в безсторонності (зовнішні ознаки).
ЄСПЛ нагадує, що "безсторонність", в сенсі п. 1 статті 6, має визначатися відповідно до суб`єктивного критерію, на підставі особистих переконань та поведінки конкретного судді у конкретній справі - тобто, жоден з членів суду не має проявляти будь-якої особистої прихильності або упередження, та об`єктивного критерію - тобто, чи були у судді достатні гарантії для того, щоб виключити будь-які легітимні сумніви з цього приводу ("Булут проти Австрії" (Bulut v. Avstria), рішення від 22 лютого 1996 року, Reports 1996-II, с. 356, п. 31, та "Томан проти Швейцарії" (Thomann v. Switzerland), рішення від 10 червня 1996 року, Reports 1996-III, 825, п. 30). Відповідно до об`єктивного критерію має бути визначено, чи наявні факти, що можуть бути перевірені, які породжують сумніви щодо відсутності безсторонності судів. У цьому зв`язку навіть зовнішні ознаки мають певне значення. Ключовим питанням є питання довіри, яку суди в демократичному суспільстві мають вселяти суспільству і, перш за все, сторонам у процесі.
Реалізація принципу верховенства права, визначеного ЦПК України, є неможливою без забезпечення можливості доступу особи до незалежного, неупередженого суду, провадження в якому відповідає вимогам справедливого судового розгляду.
Пункт 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів, які схвалені резолюцією 2006/23 Економічної і Соціальної Ради ООН від 27 липня 2006 року, наголошує, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього є неможливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в його неупередженості.
Враховуючи, що рішення Доманівського районного суду Миколаївської області від 19.06.2017 р. у справі №475/454/17 за апеляційною скаргою ОСОБА_2 скасоване, а позов, що надійшов на розгляд судді Вадовської А.В., пов`язаний з попереднім, який нею розглядався, суддя Вадовська А.В. вважає за необхідне заявити самовідвід у справі № 475/1397/19 за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Прибузької сільської ради об`єднаної територіальної громади про скасування рішень про державну реєстрацію нерухомого майна та іншого речового права (договору оренди земельної ділянки)
Керуючись ч. 1 ст. 36, 39, 40 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
Відвести суддю Вадовську А.В. від розгляду справи № 475/1397/19 за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Прибузької сільської ради об`єднаної територіальної громади про скасування рішень про державну реєстрацію нерухомого майна та іншого речового права (договору оренди земельної ділянки).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя : А. В. Вадовська
Суд | Доманівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2019 |
Оприлюднено | 06.12.2019 |
Номер документу | 86132206 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Доманівський районний суд Миколаївської області
Вадовська А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні