Доманівський районний суд Миколаївської області
вул. Центральна, 35 м. смт. Доманівка Доманівський район Миколаївська область Україна 56400
e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua
Справа № 475/1397/19
Провадження № 2/475/92/20
У Х В А Л А
12.03.2020смт. Доманівка
Суддя Доманівського районного суду Миколаївської області Єгорова Н.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Прибузької сільської ради про скасування рішень про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно,
ВСТАНОВИЛА:
Представник позивача за довіреністю ОСОБА_3 , яка представляє інтереси ОСОБА_1 , звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , Прибузької сільської ради про скасування рішень про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.
Ухвалою судді від 25.02.2020 року вказану позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків терміном 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали.
Згідно ухвали судді про залишення позову без руху, позивачеві необхідно було конкретизивувати вимоги щодо предмету спору, так як позовна заява містила лише скарги представника позивача на суддів, що були причасні до розгляду інших цивільних справ, що мають значення для спору між сторонами позову.
Крім того, позивачеві необхідно було усунути недоліки стосовно підтвердження повноважень представництва його інтересів в суді.
10.03.2020 року, на адресу суду від ОСОБА_3 надійшла заява на виконання вимог ухвали судді від 25.02.2020року про виправлення недоліків позову та уточнення позовних вимог.
Однак, надана суду заява на виконання ухвали суду від 25.02.2020р. не містить усунення недоліків, на яких наголосив суд в ухвалі. Уточнення позовних вимог викладенні в одному примірнику без зазначення способу виконання рішень апеляційної та касаційної інстанцій.
Крім того, ОСОБА_3 , посилаючись на ч.4 ст.23 ЗУ «Про інформацію» , не надала суду доказів, які б підтвердили її право на представництво інтересів ОСОБА_1 в суді, а також право представника на підпис позовної заяви від імені та в інтересах позивача.
Відповідно до ч.1 ст. 58 ЦПК України,сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно ч. 1ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно ч. 1ст. 20 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність`під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема, складати заяви, скарги, клопотання, інші правові документи та подавати їх у встановленому законом порядку.
Повноваження адвоката як представника підтверджується довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність (ч. 4 ст. 62ЦПК України).
Згідно із ч. 1ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність`документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Слід також зазначити, що повноваження адвоката, повинно підтверджуватись, окрім довіреності позивача, яка містить домовленість стосовно об`єму наданих представнику повноважень, також і належним чином засвідченою копією свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю задля підтвердження представництва інтересів позивача саме адвокатом.
Таким чином, ОСОБА_3 не надано доказів на підтвердження представництва позивача ОСОБА_1 саме адвокатом, що є вимогою п. 11 Перехідних положень до Конституції України.
Частиною 4 п.1 ст.185 ЦПК України передбачено, що заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Положеннями ч. 3 ст. 185 ЦПК України передбачено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважаються неподаною і повертається заявникові.
Враховуючи, що позивачем, у встановлений ухвалою суду термін, не були усунуті недоліки позовної заяви, суд вважає необхідним позовну заяву повернути позивачеві.
Керуючись 185, 259-261,353, 354 ЦПК України, суддя
у х в а л и ла :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Прибузької сільської ради про скасування рішень про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, - вважати неподаною та повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Доманівський районний суд Миколаївської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків, або після перегляду ухвали в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.
суддя : Н. І. Єгорова
Суд | Доманівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2020 |
Оприлюднено | 13.03.2020 |
Номер документу | 88156160 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Доманівський районний суд Миколаївської області
Єгорова Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні