ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
06 грудня 2019 року Справа № 915/2375/19
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О., розглянувши матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю КОРН-ЕКСПРЕС (код ЄДРПОУ 33738615, 54042, м. Миколаїв, вул. Південна, 29, оф. 11, адреса для листування: 54020, м. Миколаїв, вул. Погранична, 29-В, оф. 711)
відповідач 1 : Товариство з обмеженою відповідальністю ЕКО-ЖИТЛО (код ЄДРПОУ 39452781, 54017, м. Миколаїв, вул. Московська, 41, кв. 9);
відповідач 2 : Миколаївська міська рада (код ЄДРПОУ 26565573, 54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20);
третя особа: Приватний нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу Миколаївської області Горбуров Кирил Євгенович (54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 40а)
про: про визнання недійсним правочину щодо передачі у власність за актом прийому-передачі нерухомого майна, рішень, оформлених протоколами загальних зборів учасників товариства, про визнання недійсними установчих та реєстраційних документів, припинення юридичної особи та витребування майна з чужого володіння,
встановив:
05.12.2019 позивач звернувся до господарського суду Миколаївської області з позовною заявою до відповідачів, якою просить суд:
- визнати недійсними всі установчі та реєстраційні документи Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.С." ЄДРПОУ-39418232 з моменту реєстрації юридичної особи;
- скасувати відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.С", вул. Чкалова, 30-а, м. Миколаїв, 54017, код ЄДРПОУ-39418232, реєстраційні записи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 30.09.2014 за№ 1522020000030630;
- визнати недійсними рішення, оформлені протоколами загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Корн-Експрес" ЄДРПОУ-33738615, щодо передачі нерухомого майна (дитячого садка), розташованого за адресою: Миколаївська область, м. Миколаїв , вул . Леваневців, 9 у власність Товариства з обмеженою відповідальністю Д.С. ЄДРПОУ-39418232;
- витребувати з незаконного володіння Товариства з обмеженою відповідальністю Еко-Житло , ЄДРПОУ-39452781 шляхом передачі власнику Товариству з обмеженою відповідальністю Корн-Експрес ЄДРПОУ-33738615, нерухоме майно -(дитячий садок), розташований за адресою: м. Миколаїв, вул. Леваневців, 9, загальною площею 1239,7 кв.м.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.12.2019, справі присвоєно єдиний унікальний номер 915/2375/19 та визначено головуючим у справі суддю Ржепецького В.О.
Згідно приписів ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до ч. 1 ст. 173 ГПК України, в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
В позовній заяві позивач просить суд визнати недійсними всі установчі документи ТОВ Д.С. , скасувати всі реєстраційні записи, не зазначаючи, які саме установчі документи та які саме реєстраційні записи, що унеможливлює встановлення, чи пов`язані ці вимоги між собою підставою виникнення або поданими доказами, які з них є основними, а які похідними позовними вимогами.
Таким чином, суд позбавлений можливості застосувати на момент відкриття провадження у справі положення ч. 2 ст. 173 ГПК України.
Суд, не розглядаючи спір по суті, відзначає, що є достатньо очевидним, що всі установчі документи юридичної особи або реєстраційні записи, вчинені щодо неї, не можуть бути пов`язані із позовними вимогами щодо вчинення цією особою тих чи інших правочинів щодо майна позивача. Тобто позовні вимоги, щодо цих рішень мають мати інші підстави позову, які не збігатимуться з підставами, пов`язаними із відчуженням майна та їх розгляд передбачатиме інший обсяг доказів, які підлягають дослідженню.
Крім того, вимоги щодо визнання недійсним рішень товариства, як правило, відносяться до корпоративних, що передбачає спеціальний склад учасників справи, визначений, зокрема, п. 3 ч. 1 ст. 20 ГПК України, та спеціальні підстави позову (зокрема, мають стосуватися порушення прав учасника або засновника товариства, визначені відповідним Законом або установчими документами).
З наведених вище міркувань витікає, що позивачем при поданні позовної заяви порушено правило об`єднання позовних вимог. Враховуючи зміст позовних вимог, господарський суд не може застосувати положення ч. 2 ст. 173 ГПК України та роз`єднати позовні вимоги.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 174 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо, зокрема, порушено правила об`єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 173 цього Кодексу).
Згідно ч. 7 ст. 174 ГПК України про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.
На підставі викладеного та враховуючи те, що позивачем порушено правило об`єднання позовних вимог, а підстави для застосування ст. 173 ГПК України відсутні, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви та доданих до неї документів позивачу.
Згідно із ч. 8 ст. 174 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст. 173, п. 2 ч. 5, 7, 8 ст. 174, ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю КОРН-ЕКСПРЕС від 05.12.2019 разом з додатками на 117 аркушах, в тому числі заява про поновлення строків на звернення до господарського суду за захистом прав, свобод та інтересів - повернути позивачу.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
3. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається в порядку та у строки, передбачені ст.ст.256, 257 ГПК України, п.п.17.5 п.17 Перехідних положень ГПК України.
Суддя В.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2019 |
Оприлюднено | 06.12.2019 |
Номер документу | 86140666 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні