ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
10 грудня 2019 року Справа № 915/2375/19
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О., за участі секретаря судового засідання Матвєєвої А.В., розглянувши матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю КОРН-ЕКСПРЕС (код ЄДРПОУ 33738615, 54042, м. Миколаїв, вул. Південна, 29, оф. 11, адреса для листування: 54020, м. Миколаїв, вул. Погранична, 29-В, оф. 711)
відповідач 1 : Товариство з обмеженою відповідальністю ЕКО-ЖИТЛО (код ЄДРПОУ 39452781, 54017, м. Миколаїв, вул. Московська, 41, кв. 9);
відповідач 2 : Миколаївська міська рада (код ЄДРПОУ 26565573, 54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20);
третя особа: Приватний нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу Миколаївської області Горбуров Кирил Євгенович (54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 40а)
про: про визнання недійсним правочину щодо передачі у власність за актом прийому-передачі нерухомого майна, рішень, оформлених протоколами загальних зборів учасників товариства, про визнання недійсними установчих та реєстраційних документів, припинення юридичної особи та витребування майна з чужого володіння,
за участі представників учасників справи:
від позивача, Михайлюк М.О, адвокат
встановив:
05.12.2019 позивач звернувся до господарського суду Миколаївської області з позовною заявою до відповідачів про визнання недійсним правочину щодо передачі у власність за актом прийому-передачі нерухомого майна, рішень, оформлених протоколами загальних зборів учасників товариства, про визнання недійсними установчих та реєстраційних документів, припинення юридичної особи та витребування майна з чужого володіння.
Разом із позовною заявою позивачем подано до господарського суду заяву про забезпечення доказів, зокрема витребування доказів:
- Матеріалів реєстраційної справи в паперовій формі відносно Товариства з обмеженою відповідальністю Д.С. ЄДРПОУ 39418232, які знаходяться у володіння Департаменту надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20;
- Матеріалів реєстраційної справи в паперовій формі відносно Товариства з обмеженою відповідальністю Еко-Житло ЄДРПОУ 39452781, які знаходяться у володіння Департаменту надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20;
- Матеріалів реєстраційної справи в паперовій формі відносно реєстраційних дій щодо нерухомого майна (дитячого садка), розташованого за адресою: Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Леваневців, 9, які знаходяться у володіння Департаменту надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20;
Заяву обґрунтовано посиланням на ст. 110 ГПК України та мотивовано тим, що позивач самостійно надати зазначені докази суду не може, докази можуть бути втрачені, або подання відповідних доказі стан згодом неможливим або утрудненим.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.12.2019, справі присвоєно єдиний унікальний номер 915/2375/19 та визначено головуючим у справі суддю Ржепецького В.О.
Ухвалою суду від 05.12.2019, у відповідності з приписами ч. 2 ст. 112 ГПК України, призначено заяву про забезпечення доказів для розгляду у судовому засіданні на 10.12.2019 о 10:00 год.
Представник позивача у судовому засіданні заяву про забезпечення доказів підтримав в повному обсязі з підстав, викладених у заяві, просить суд заяву задовольнити, витребувати докази.
Відповідачі правом участі у судовому засіданні не скористались.
На підставі ст. 233 ГПК України, судом проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Дослідивши матеріали заяви, суд дійшов висновку про відмову в її задоволенні з наступних підстав.
Згідно ч. 1-4 ст. 110 ГПК України, суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений, або збирання чи подання відповідних доказів стане згодом неможливим або утрудненим.
Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.
Забезпечення доказів до подання позовної заяви здійснюється судом першої інстанції за місцезнаходженням засобу доказування або за місцем, де повинна бути вчинена відповідна процесуальна дія. Забезпечення доказів після подання позовної заяви здійснюється судом, який розглядає справу.
Відповідно до ст. 111 ГПК України, у заяві про забезпечення доказів зазначаються:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) іншої сторони (сторін), якщо вона відома заявнику, а також якщо відомо відомості, що її ідентифікують: її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти;
4) докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні;
5) обґрунтування необхідності забезпечення доказів;
6) спосіб, у який заявник просить суд забезпечити докази, у разі необхідності - особу, у якої знаходяться докази;
7) перелік документів, що додаються до заяви.
Заява підписується заявником або його представником. До заяви, яка подана представником заявника, має бути додано документ, що підтверджує його повноваження.
За подання заяви про забезпечення доказів сплачується судовий збір у розмірі, встановленому законом. Документ, що підтверджує сплату судового збору, додається до заяви.
Частинами 1-6 ст. 112 ГПК України, заява про забезпечення доказів розглядається у судовому засіданні в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом, з особливостями, встановленими цією статтею.
Заява розглядається не пізніше п`яти днів з дня її надходження до суду.
Заявник та інші особи, які можуть отримати статус учасників справи, повідомляються про дату, час і місце судового засідання, проте їх неявка не перешкоджає розгляду поданої заяви.
Суд за клопотанням заявника може забезпечити докази без повідомлення інших осіб, які можуть отримати статус учасників справи:
1) у невідкладних випадках;
2) якщо неможливо встановити, хто є або стане такими особами;
3) у разі якщо повідомлення іншої сторони може унеможливити або істотно ускладнити отримання відповідних доказів.
За результатами розгляду заяви про забезпечення доказів суд постановляє ухвалу про задоволення чи відмову у задоволенні заяви.
У разі задоволення заяви суд в ухвалі зазначає доказ, а також дії, що необхідно вчинити для його забезпечення.
Таким чином, забезпечення доказів застосовується з метою запобігання настанню негативних наслідків, тобто вжиття судом невідкладних заходів до закріплення у визначеному процесуальному порядку фактичних даних з метою використання їх як доказів при розгляді господарських справ. Підставою для забезпечення доказів є побоювання учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, що вони будуть втрачені або подача потрібних доказів стане згодом неможливим або утрудненим.
Відповідно до ст.86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
В силу приписів ст.74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Заяву про забезпечення доказів подано разом з позовною заявою, отже підстави для її задоволення витікають з обставин, зазначених в позові та змісту заявлених позовних вимог.
Ухвалою суду від 06.12.2019 позовну заяву повернуто позивачу на підставі п. 2 ч. 5 ст. 174 ГПК України у зв`язку з порушенням позивачем правил об`єднання позовних вимог.
Відтак повернення позовної заяви, разом з якою подано відповідну заяву про забезпечення доказів, за наведених умов означає відсутність підстав для задоволення заяви про забезпечення доказів.
Керуючись ст. 111, 112, 234, 235 ГПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю КОРН-ЕКСПРЕС у задоволенні заяви від 05.12.2019 про забезпечення доказів.
2. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена у порядку, визначеному статтею 256 і підпунктом 17.5 пункту 17 Розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено і підписано 13.12.2019.
Суддя В.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2019 |
Оприлюднено | 16.12.2019 |
Номер документу | 86332439 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні