Ухвала
від 06.12.2019 по справі 365/722/18
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

06 грудня 2019 року м. Київ

Унікальний номер справи № 365/722/18

Апеляційне провадження № 06.07/824/234/2019

Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Левенця Б.Б., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід судді-доповідача Мазурик О.Ф. у справі за апеляційними скаргами ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на рішення Згурівського районного суду Київської області від 05 серпня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Згурівська районна державна адміністрація Київської області про розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості по орендній платі та за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Згурівська районна державна адміністрація Київської області про відшкодування майнової шкоди, завданої невиконанням умов договору,-

в с т а н о в и в :

У провадженні Київського апеляційного суду перебуває цивільна справа за апеляційними скаргами ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на рішення Згурівського районного суду Київської області від 05 серпня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Згурівська районна державна адміністрація Київської області про розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості по орендній платі та за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Згурівська районна державна адміністрація Київської області про відшкодування майнової шкоди, завданої невиконанням умов договору.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20 вересня 2019 року дану справу було призначено головуючому судді-доповідачу: Мазурик О.Ф., судді, які входять до складу колегії: Махлай Л.Д., Кравець В.А. (т. 2 а.с. 3).

05 грудня 2019 року ОСОБА_1 подала через відділ прийому громадян Київського апеляційного суду заяву про відвід судді-доповідача Мазурик О.Ф. Заява обґрунтована тим, що суддя-доповідач з моменту прийняття даної справи до свого провадження проявляє необ`єктивність та повну заінтересованість в результатах розгляду справи в інтересах ОСОБА_2 . Вказувала, що суддя Мазурик О.Ф. 26 вересня 2019 року постановила ухвалу про залишення її апеляційної скарги без руху і надала строк на усунення недоліків в частині доплати суми судового збору. Проте вважає, що судовий збір нею було сплачено вірно, при цьому суддя-доповідач змусила доплатити судовий збір, а тому ухвала про за залишення апеляційної скарги без руху є незаконною. Крім того, незважаючи на те, що при подачі апеляційної скарги заявник просила розглядати апеляційну скаргу в судовому засіданні, суддя Мазурик О.Ф. призначила розгляд справи в порядку письмового провадження та в подальшому ігнорувала письмові клопотання про розгляд справи в судовому засіданні.

Також зауважила, що у справі також було подано апеляційну скаргу, підписану ОСОБА_2 , через канцелярію Згурівського районного суду Київської області 30 серпня 2019 року. Однак ОСОБА_2 не міг подати апеляційну скаргу 30 серпня 2019 року безпосередньо до суду, оскільки він залишив межі території України та вибув на територію Російської Федерації 14 червня 2019 року і на територію України не в`їжджав до 23 жовтня 2019 року. Також представник ОСОБА_2 за довіреністю - ОСОБА_3 після 01 січня 2019 року не перетинала кордон з Російською Федерацією. Враховуючи вказане, ОСОБА_2 не міг подати апеляційну скаргу, а тому провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_2 підлягає закриттю апеляційним судом. Проте будучи заінтересованою у результатах розгляду даної справи суддя Мазурик О.Ф. відмовила у розгляді клопотання про витребування інформації з прикордонної служби та провадження не закрила (т. 2 а.с. 74-85).

Ухвалою Київського апеляційного суду від 06 грудня 2019 року відповідно до вимог ст. 36, 40 ЦПК України заяву визнано необґрунтованою та справу передано для автоматизованого розподілу (т. 2 а.с. 86-87).

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06 грудня 2019 року вирішення питання про відвід передано судді-доповідачу Левенцю Б.Б. (т. 2 а.с. 89).

Вивчивши матеріали справи, перевіривши доводи заяви, суд дійшов до висновку, що заявлений відвід є необґрунтованим та задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Відповідно до положень ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених ст. 37 цього Кодексу.

Наявність безсторонності відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції має визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто те, чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у конкретній справі. Згідно з об`єктивним критерієм визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад умови, за яких були б неможливі будь-які сумніви в його безсторонності. Об`єктивний критерій безсторонності означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими.

Правосуддя повинно не тільки чинитись, повинно бути також видно, що воно чиниться. Важливим питанням є довіра, яку суду повинні вселяти в громадськість у демократичному суспільстві (Рішення ЄСПЛ від 09 листопада 2006 року у справі Білуха проти України

Кожний суддя, стосовно якого існують будь-які сумніви щодо недостатньої неупередженості, повинен відмовитись від розгляду справи (Рішення ЄСПЛ у справі Мікалефф проти Мальти

Відповідно до ч. 4 ст. 36 ЦПК України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Залишення без руху апеляційної скарги, призначення розгляду справи у порядку письмового провадження, відмова у розгляді клопотань не свідчить про упередженість суду, тому, заявлений відвід не підлягає задоволенню за відсутності на те правових підстав.

Доводи ОСОБА_1 щодо порушень суддею Мазурик О.Ф. процесуального закону не свідчать про упередженість судді на користь однієї із сторін спору та не можуть бути визнані підставою для відводу.

Згідно з ч. 8 ст. 40 ЦПК України суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.

Таким чином, оскільки суд не вбачає підстав для вирішення відводу у судовому засіданні з повідомленням учасників справи, клопотання ОСОБА_1 про розгляд заяви в судовому засіданні задоволенню не підлягає.

За результатами розгляду заяви не встановлено будь-яких обставин, які б давали підстави для сумніву в неупередженості та безсторонності судді, тому у задоволенні заяви про відвід слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 36-37, 39-40, 260, 368 ЦПК України, -

у х в а л и в:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про розгляд заяви про відвід у судовому засіданні з повідомленням учасників справи - відмовити.

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді-доповідача Мазурик О.Ф. - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя


Б.Б. Левенець

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення06.12.2019
Оприлюднено09.12.2019
Номер документу86157260
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —365/722/18

Постанова від 24.12.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мазурик Олена Федорівна

Ухвала від 06.12.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Левенець Борис Борисович

Ухвала від 06.12.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мазурик Олена Федорівна

Ухвала від 29.10.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мазурик Олена Федорівна

Ухвала від 15.10.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мазурик Олена Федорівна

Ухвала від 09.10.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мазурик Олена Федорівна

Ухвала від 26.09.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мазурик Олена Федорівна

Ухвала від 26.09.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мазурик Олена Федорівна

Рішення від 05.08.2019

Цивільне

Згурівський районний суд Київської області

Денисенко Н. О.

Рішення від 05.08.2019

Цивільне

Згурівський районний суд Київської області

Денисенко Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні