10/177
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" серпня 2006 р. м.Рівне
дата прийняття постанови місце прийняття
11:40 год. Справа № 10/177
час прийняття постанови номер справи
Господарський суд Рівненської області в складі головуючого судді Юрчук М.І. за участю секретаря судового засідання помічника судді Крейбух О.Г..
За участю представників сторін:
від заявника : представник зав.юрид.сектора Вознюк О.О., довіреність № 3045 від 03.08.2006р., зав.сектором-капітан под.міліції Мудрик І.О., довіреність № 5811/26-90 від 22.08.2006р., гол.держ.под.інспектор Слівінська М.Д. довіреність № 5812/24-28 від 22.08.06 р.
від відповідача : представник адв.Голуб В.А. довіреність № 1 від 22.08.06 р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням Дубенська об'єднана державна податкова інспекція
до відповідача Селянське фермерське господарство "Прогрес" про продовження терміну застосування адміністративного арешту активів
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
Дубенська об'єднана державна податкова інспекція 21 серпня 2006 року об 11год.42хв. звернулася до господарського суду Рівненської області, як суду адміністративної юрисдикції, з поданням про продовження терміну застосування адміністративного арешту активів. Заявник просить продовжити умовний адміністративний арешт активів платника податків селянського фермерського господарства "Прогрес" (Тараканів, Дубнівський район, Рівненська область, 35641, код ЄДРПОУ 31471042), що перебувають (розміщені, зберігаються) за адресою с.Тараканів, Дубенського району Рівненської області; призупинити видаткові операції на рахунках в установі банку, що обслуговує СФГ «Прогрес», крім операцій з погашення податкових зобов'язань та податкового боргу; дати дозвіл на вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів СФГ «Прогрес»код ЄДРПОУ 31471042 за період з 01.07.05р. по 01.08.06р.; строк умовного адміністративного арешту активів СФГ «Прогрес»продовжити до надання документів бухгалтерського та податкового обліку для проведення планової виїздної перевірки та повного погашення податкового боргу.
Відповідач (його повноважний представник) в усному порядку виклав свою позицію стосовно поданого подання, обставини, викладені у поданні заперечує в повному обсязі.
Заявник надав пояснення, які повністю співпадають із позицією, яка викладена в поданні.
Відповідач (його повноважний представник) настоює на неправомірності заявленого подання зокрема та дій працівників податкового органу в цілому.
Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, які подані заявником одночасно із поданням. Нових доказів заявник суду не надавав.
Відповідач в обгрунтування заперечень на подання письмових доказів не надав.
В судовому засіданні 22.08.06р. судом без виходу до нарадчої ухвалено рішення про відкриття провадження у справі відповідно до правил Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки помилково провадження було порушено за правилами Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до правил КАСУ в судовому засіданні для відповідача вручено копію подання із копіями додатків, які податковим органом надані в додатках до подання, що адресоване господарському суду. Копії додатків до подання виготовлені та завірені судом.
Письмових клопотань від учасників судового процесу щодо здійснення технічної фіксації судового процесу не надходило. Протокол судового засідання складено відповідно до вимог Прикінцевих та перехідних положень КАСУ. Представникам сторін роз'яснено право заявляти відвід суду згідно ст.30 КАСУ, а також роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст.ст.49, 51 цього Кодексу.
В судовому засіданні "23" серпня 2006 р. оголошувалась перерва до 11:40год. для виходу суду до нарадчої кімнати з метою ухвалення вступної та резолютивної частини судового рішення.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників сторін, дослідивши подані ними письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, місцевий господарський суд,
ВСТАНОВИВ:
Податковим органом –Дубенською ОДПІ 16.08.06р. видано наказ №199 щодо проведення перевірки стану збереження активів платника податків, які перебувають у податковій заставі селянського фермерського господарства "Прогрес" за період з 01.07.05р. по 01.08.06р.
Про початок перевірки полатник податиків був повідомлений листом №3663/24-28 від 16.08.06р., який був вручений в цей же день головному бухгалтеру.
Працівники податкового органу прибули у господарство відповідача 17.08.06р. на підставі повідомлення про проведення перевірки стану збереження активів платника податків, які перебувають у податковій заставі №3682 від 16.08.06р., де їм було відмовлено у здійснені перевірки керівником господарства, про що в цей же день складено акт.
Відповідно до вимог абзацу «г»підпункту 9.1.2 пункту 9.1 статті 9 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»керівником Дубенської ОДПІ на підставі подання від 17.08.06р. в цей же день було винесено рішення про застосування адміністративного арешту активів платника податків за №8 від 18.08.06р. терміном на 96год.
У зв'язку із закінчення терміну умовного адміністративного арешту активів платника податків селянського фермерського господарства "Прогрес" податковий орган звернувся до суду із поданням про продовження такого терміну на строк до надання документів бухгалтерського та податкового обліку для проведення планової виїздної перевірки та повного погашення податкового боргу.
Подання податкового органу –Дубенської ОДПІ підлягає до задоволення частково.
Як вбачається із матеріалів справи (витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №2940036 від 30.03.05р.) все майно та майнові права відповідача крім молодняка ВРХ в кількості 318голів на суму 141024грн. та корови в кількості 102 голів на суму 61275грн. приміщення пташників №№12345, санпропускника-складу, ВРХ-корови в кількості 558голів вагою 207528кг. на суму 403903грн. та молодняка ВРХ в кількості 156гол. вагою на суму 62635,грн. перебувають у податковій заставі. Окрім того податкова застава запроваджена щодо автомобіля УАЗ-469 1991 року випуску вартістю 18000грн. (державний номер 35-43) та автобуса ТС3965 1989 року випуску вартістю 26700грн. (державний номер 22-49), що підтверджується актом інвентаризації заставного майна станом на 01.01.06р.
Відповідно до частини 4 підпункту 8.6.5 пункту 8.6 статті 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податковий керуючий має право здійснювати перевірки стану збереження активів, які перебувають у податковій заставі, провадити опис (виділення) активів для їх продажу у випадках, передбачених цим Законом, одержувати від боржника повну інформацію про операції із заставленими активами, а в разі їх відчуження без згоди податкового органу (за умови коли наявність такої згоди має бути обов'язковою згідно з нормами цього Закону) отримувати пояснення від платника податків або його службових (посадових) осіб.
Таким чином законодавчо надано право податковому органу в особі податкового керуючого здійснювати перевірки стану збереження активів, які перебувають у податковій заставі, провадити опис (виділення) активів для їх продажу у випадках, передбачених законом, одержувати від боржника повну інформацію про операції із заставленими активами.
Податковий орган скорстався своїм правом, однак у повному обсязі його не реалізував внаслідок недопущення працівників до обстеження активів, які перебувають у податковій заставі та неподання документів.
Дотримуючись вимог підпункту «г»підпункту 9.1.2 пункту 9.1 статті 9 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податковим органом правомірно застосовано адміністративний арешт активів у формі умовного арешту.
В судовому засіданні встановлено, що дійсно мало місце недопущення працівників податкового органу до обстеження активів, які перебувають у податковій заставі та неподання документів.
При цьому представник відповідача зазначив, що працівники податкового органу не обстежували активи, які зафіксовані у акті інвентаризації заставного майна, а вимагали надати доступ до складів, у яких здійснюється зберігання майна, у тому числі зерна урожаю 2006 року. Вважає, що підстав для обстеження складів працівники податкового органу не мали. Вони повинні були лише обстежити автомобіль та автобус.
Таке твердження представника відповідача є помилковим, оскільки до податкової застави включене все майно відповідача, в тому числі і склади та інші об'єкти нерухомості. Винятки щодо запровадження податкової застави зазначені у витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №2940036 від 30.03.05р.
Відтак у працівників податкового органу були усі правові підстави для обстеження складських приміщень, в тому числі і зерна урожаю 2006 року.
Відповідно до підпункту 8.2.2. пункту 8.2. статт 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» право податкової застави поширюється на будь-які види активів платника податків, які перебували в його власності (повному господарському віданні) у день виникнення такого права, а також на будь-які інші активи, на які платник податків набуде прав власності у майбутньому, до моменту погашення його податкових зобов'язань або податкового боргу.
Арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється за заявою податкового органу виключно на підставі рішення суду в порядку, передбаченому законодавством (підпункт 9.3.9. пункту 9.3 статті 9 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).
Будь-якої заяви від податкового органу, викладеної окремим документом із документальним аргументуванням, суд не отримував. В цій частині податковому органу слід відмовити у задоволенні подання.
Що стосується видачі дозволу на вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів СФГ «Прогрес»код ЄДРПОУ 31471042 за період з 01.07.05р. по 01.08.06р., то податковому органу слід відмовити у цій частині подання, оскільки відповідно до статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України такі дії не відносяться до компетенції господарського суду як суду адміністративної юрисдикції. За нормами КАСУ суд може збирати докази, які необхідні для вирішення справи, якщо про таке заявить сторона у спорі і такі документи долучаються до матеріалів справи у якості доказів.
Прохаючи у поданні про продовження умовного арешту активів відповідача на строк до надання документів бухгалтерського та податкового обліку для проведення планової виїздної перевірки та повного погашення податкового боргу, податковий орган не вказує фактично конкретного терміну.
З урахуванням обставин у справі, приймаючи до уваги, що для підготовки та проведення планової документальної перевірки платника податків необхідний термін від одного до двох місяців, а також те що платник податків має право на добровільне погашення податкового боргу і цей час може становити від одного до трьох місяців, суд вважає за доцільне продовжити умовний арешт активів платника –відповідача у даній справі терміном на 90 днів або 2160 годин з моменту прийняття постанови (оголошення вступної та резолютивної частини судового рішення). Вступна те резолютивна частина сторонам оголошена 23 серпня 2006 року об 11год.40хв.
З огляду на вищевикладене подання податкового органу –Дубенської ОДПІ від 18.02.06р. підлягає до задоволення частково.
Керуючись статтями 160-163, 254, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Подання про продовження терміну застосування адміністративного арешту активів задоволити частково.
Продовжити умовний адміністративний арешт активів платника податків селянського фермерського господарства "Прогрес" (Тараканів, Дубнівський район, Рівненська область, 35641, код ЄДРПОУ 31471042), що перебувають (розміщені, зберігаються) за адресою с.Тараканів, Дубенського району Рівненської області відповідно до витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №2940036 від 30.03.05р. та актом інвентаризації заставного майна станом на 01.01.06р. на строк до 2160 годин з моменту його прийняття.
В решті вимог, що містяться у поданні - заявнику відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини - з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.І.Юрчук
Повний текст постанови підписано "23" серпня 2006 р. об 13год.20хв.
Повний текст постанови підписано "23" серпня 2006 р.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 86164 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні