Ухвала
від 10.12.2019 по справі 552/2527/18
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ

Справа №552/2527/18

Провадження № 1-кс/552/4111/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.12.2019 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання заступника начальника третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 , погодженим прокурором відділу прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку нежитлових приміщень, -

ВСТАНОВИВ:

Заступник начальника третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим прокурором прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку нежитлових приміщень, розташованих на території Центрального ринку м. Полтава, який знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 5310137000:15:008:0304.

Своє клопотання обґрунтовує тим, що у провадженні СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування №32017170000000005, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.01.2017 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 3 ст.204, ч.1 ст.199 КК України.

Відповідно до відомостей Єдиного реєстру досудових розслідувань протягом 2017 року невстановлені особи на території Полтавської області незаконно виготовляли, придбавали з метою збуту, зберігали з метою збуту, транспортували з метою збуту та збували незаконно виготовлені з недоброякісної сировини алкогольні напої, що становлять загрозу для життя і здоров`я людей, користуючись послугами кур`єрських служб доставки вантажів. Також протягом 2019 року невстановлені особи здійснюють незаконне придбання та зберігання з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, а також збут незаконно виготовлених підакцизних товарів громадянам на території Полтавської області. Крім того, ОСОБА_5 протягом 2017-2018 років незаконно зберігав, придбавав та перевозив з метою використання при продажу товарів підроблені марки акцизного податку.

Зокрема, органами досудового розслідування встановлено, що гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою отримання неконтрольованих державою прибутків, не маючи ліцензій на право виробництва та реалізації тютюнових виробів, протягом 2019 здійснював незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також транспортування з метою збуту та збут незаконно виготовлених тютюнових виробів без марок акцизного податку.

Відповідно інформації оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області, що надійшла на адресу слідчого управління фінансових розслідувань, проведеними заходами встановлено, що гр. ОСОБА_6 збуває незаконно виготовлені тютюнові вироби гр. ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 .

В подальшому, гр. ОСОБА_7 незаконно зберігає з метою збуту та збуває незаконно виготовлені тютюнові вироби, використовуючи нежитлові приміщення, розташовані на території Центрального ринку м. Полтава, який знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 5310137000:15:008:0304.

У зв`язку з вищевикладеним у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що за адресою розташування нежитлових приміщень на території Центрального ринку м. Полтави, зберігаються незаконно виготовлені підакцизні товари, а також предмети і речі, які вказують на порушення законодавства, являються речовими доказами та можуть бути використані як докази під час досудового розслідування і суду у кримінальному провадженні та мають значення для забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування.

Таким чином, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення знарядь кримінального правопорушення, документів, речових доказів, майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, виникла необхідність у проведенні обшуку вищевказаних нежитлових приміщень та вилученні незаконно виготовлених підакцизних товарів, засобів та знарядь вчинення кримінального правопорушення, предметів, документів, речей та цінностей, грошових коштів, отриманих від здійснення незаконної діяльності, в тому числі, в іноземній валюті, крім того - комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, жорстких дисків, мобільних телефонів, які є знаряддями злочину та в подальшому будуть використані для проведення комп`ютерно-технічних експертиз, оскільки інформація, що міститься на них має доказове значення у кримінальному проваджені, а також інших предметів, документів, речей та цінностей, які мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

Незаконно виготовлені підакцизні товари необхідні для проведення криміналістичних експертиз щодо їх невідповідності ДСТУ і будуть використані як докази у кримінальному провадженні.

Мобільні телефони, документи, чорнові записи щодо придбання, зберігання та реалізації незаконно виготовлених тютюнових виробів дадуть змогу слідству встановити повний перелік постачальників, покупців, та осіб, причетних до злочинної діяльності, певні контакти та дані щодо перемовин з фактичними постачальниками, покупцями незаконно виготовлених фальсифікованих підакцизних товарів. Доступ до них може бути обмежений їх власниками, володільцями, утримувачами та пов`язаний з подоланням системи логічного захисту. Крім цього, мобільні телефони, документи та чорнові записи будуть необхідні для проведення експертиз. Грошові кошти являються речовим доказом, оскільки набуті кримінально протиправним шляхом та підлягають вилученню з метою забезпечення збереження речових доказів.

Спроба вилучення вищезазначених незаконно виготовлених підакцизних товарів та предметів у спосіб, відмінний від обшуку, може призвести до їх знищення або переховування. Зокрема, за наявною оперативною інформацією зазначені речі та предмети можуть бути вивезені на інші адреси та приховані або знищені.

У зв`язку із вищевикладеним слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку нежитлових приміщень, розташованих на території Центрального ринку м. Полтава, який знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 5310137000:15:008:0304.

Слідчий у судовому засіданні клопотання про надання дозволу на проведення обшуку підтримав, посилаючись на викладені у клопотанні обставини.

Слідчий суддя, заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали додані до клопотання приходить до таких висновків.

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування №32017170000000005, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.01.2017 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 3 ст.204, ч.1 ст.199 КК України.

Відповідно до ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Надані дослідчого суддіматеріали містятьдані,які даютьдостатні підставивважати,що дійснобуло вчиненокримінальне правопорушення,відомості прояке внесенодо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№32017170000000005 від 25.01.2017 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 3 ст.204, ч.1 ст.199 КК України.

Матеріалами клопотання в їх сукупності, а саме даними рапорту, даними протоколу огляду та фото таблицею до нього, згідно яких встановлено, що у нежитлових приміщеннях розташованих на території Центрального ринку м. Полтава, який знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 5310137000:15:008:0304 дійсно можуть зберігатися відшукувані речі і документи на підтвердження вказаної незаконної діяльності, що мають значення для досудового розслідування, які необхідні для проведення судових експертиз, можуть бути доказами під час судового розгляду, підтверджувати вину осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, а також вказані документи та речі не можливо отримати шляхом проведення тимчасового доступу до речей та документів, оскільки вони можуть бути знищені, змінено їх місце зберігання, а відсутність вказаних речей та документів може вплинути на повноту досудового розслідування та судових експертиз.

Згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на земельну ділянку з кадастровим номером 5310137000:15:008:0304 відомості відсутні.

Згідно рапорту старшого оперуповноваженогоз ОВСоперативного управлінняГУ ДФСу Полтавськійобласті ОСОБА_8 ,встановлено, що нежитлові приміщення на території Центрального ринку м. Полтави можуть використовуватися особами, причетними до вчинення кримінального правопорушення та у них можуть знаходитись відшукувані речі і документи.

З наданих до матеріалів клопотання доказів вбачається, що відшукуванні речі та предмети мають значення для досудового розслідування, відомості, які в них містяться, можуть бути доказами під час судового розгляду, вказані речі та предмети можуть знаходитись у зазначеному в клопотанні приміщенні.

Відповідно до положень ст.. 168 КПК України забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, при цьому у разі необхідності слідчий або прокурор здійснює копіювання інформації, що міститься на інформаційних (автоматизованих) системах.

Тому клопотання про проведення обшуку є обґрунтованим та таким, що підлягає до часткового задоволення з наданням дозволу на копіювання інформації з інформаційних систем, яка може свідчити про вчинення незаконної діяльності з придбання, транспортування, зберігання та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів.

Враховуючи, що проведення обшуку не вимагає тривалої підготовки та дана слідча дія може бути здійснена в найкоротші строки, вважаю за необхідне встановити строк дії даної ухвали 10 днів.

Проведення даної слідчої дії необхідно доручити слідчим та прокурорам, які входять до слідчої групи з розслідування даного кримінального провадження, та дані щодо яких внесені до ЄРДР.

Керуючись ст. 234-235 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого задовольнити частково.

Надати дозвіл на проведення обшуку нежитлових приміщень, розташованих на території Центрального ринку м. Полтава, який знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 5310137000:15:008:0304 з метою виявлення та вилучення незаконно виготовлених тютюнових виробів, інших незаконно виготовлених підакцизних товарів, а також засобів, предметів та речей, які використовуються та можуть використовуватись для їх незаконного придбання, транспортування, зберігання та збуту; документів, які можуть свідчити про вчинення незаконної діяльності з придбання, транспортування, зберігання та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів; чорнових записів, які містять або можуть містити відомості про здійснення незаконної діяльності з підакцизними товарами; мобільних телефонів, за допомогою яких фігуранти спілкувалися з покупцями та безпосередніми постачальниками незаконно виготовлених підакцизних товарів; предметів, документів, речей та цінностей, а також грошових коштів, отриманих від здійснення незаконної діяльності, в тому числі в іноземній валюті; копіювання інформації з електронних носіїв інформації, жорстких дисків, на яких зберігаються інформація, яка може свідчити про вчинення незаконної діяльності з придбання, транспортування, зберігання та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, що мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

В іншій частині в задоволенні клопотання відмовити.

Виконання ухвали доручити слідчим СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області та прокурорам прокуратури Полтавської області, які входять до слідчої групи з розслідування даного кримінального провадження, та дані щодо яких внесені до ЄРДР.

Строк дії ухвали 10 днів з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення10.12.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу86219664
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —552/2527/18

Ухвала від 18.06.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 28.04.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 26.04.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 26.04.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 26.04.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 23.04.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 16.01.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Самсонова О. А.

Ухвала від 15.01.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Самсонова О. А.

Ухвала від 11.12.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 16.10.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні