Ухвала
від 10.12.2019 по справі 748/2804/19
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження №2/748/1032/19

Єдиний унікальний № 748/2804/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 грудня 2019 рокум. Чернігів

Чернігівський районний суд Чернігівської області у складі :

головуючого судді Олещенко В.І.,

при секретарі Авраменко Ю.М.,

представника позивача ТОВ ТЕКІЛА ГОЛД Бредюк О.М.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача ОСОБА_2 ,

представника третьої особи ГУ Держгеокадастру

у Чернігівській області Крапивного Д.В.,

провівши підготовче засідання в залі суду в м. Чернігові по цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ТЕКІЛА ГОЛД та ОСОБА_1 до Чернігівського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства Чернігіврайагролісгосп про визнання недійсним та скасування державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Товариство з обмеженою відповідальністю КОМПАНІЯ СХІДНА ХВИЛЯ , Чернігівська районна державна адміністрація, Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області ,

В С Т А Н О В И В:

28 жовтня 2019 року ОСОБА_1 та директор ТОВ "ТЕКІЛА ГОЛД" К.Маковійчук звернулися до суду з позовом, в якому просять визнати недійсним та скасувати Державний акт на право постійного користування землею серії ЯЯ №370593 від 3 лютого 2006 року в частині земельної ділянки площею 10,5995 га, кадастровий номер 7425586000:05:000:5010 та скасувати її державну реєстрацію.

Ухвалою судді від 29 жовтня 2019 року провадження у справі відкрито та призначено підготовче засідання.

Від третьої особи ТОВ КОМПАНІЯ СХІДНА ХВИЛЯ надійшли пояснення з приводу позовних вимг, в яких йдеться про підтримання позову.

Від третьої особи Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області також надійшли пояснення з доводами та міркуваннями з приводу позову. Зокрема, зазначено щодо порушення позивачем ТОВ "ТЕКІЛА ГОЛД" предметної юрисдикції при подачі позову до Чернігівського районного суду в порядку цивільного судочинства. Вважає, що ці вимоги підлягають розгляду в порядку господарського судочинства.

У підготовчому засіданні представник третьої особи Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області Крапивний Б.В. підтримав зазначені у поясненнях доводи.

Представник позивача ТОВ "ТЕКІЛА ГОЛД" заперечив проти порушення предметної юрисдикції та вважає вірним розгляд справи у порядку цивільного судочинства.

Позивач ОСОБА_1 погодився з думкою представника ТОВ "ТЕКІЛА ГОЛД".

Представник відповідача ОСОБА_2 погодився з думкою представника Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області щодо порушення позивачем ТОВ "ТЕКІЛА ГОЛД" правил підсудності .

Заслухавши думку учасників справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 статті 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Частиною другою статті 2 Земельного кодексу України встановлено, що суб`єктами земельних відносин є: громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування й органи державної влади.

Статтею 4 ГПК України передбачено, що юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. До господарського суду у справах, віднесених законом до його юрисдикції, мають право звертатися також особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно до ст. 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема інші справи у спорах між суб`єктами господарювання.

Відповідно до ст. 3 ГК України, під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

З урахуванням наведених норм матеріального і процесуального права, суд приходить до висновку, що характер правовідносин, які виникли між ТОВ ТЕКІЛА ГОЛД та Чернігівським районним дочірнім агролісогосподарським спеціалізованим підприємством Чернігіврайагролісгосп , є господарсько-правовими, оскільки правовідносини виникли між цими сторонами з приводу користування земельною ділянкою, яка використовується для господарської діяльності, а саме для обслуговування діючої ГАЗС.

Згідно п.1 ч.1 ст.255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19, 255, 258-261 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

Провадження у справі в частині позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю ТЕКІЛА ГОЛД до Чернігівського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства Чернігіврайагролісгосп про визнання недійсним та скасування державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Товариство з обмеженою відповідальністю КОМПАНІЯ СХІДНА ХВИЛЯ , Чернігівська районна державна адміністрація, Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області - закрити.

Роз"яснити Товариству з обмеженою відповідальністю ТЕКІЛА ГОЛД про можливість звернення з аналогічним позовом до Господарського суду Чернігівської області.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя В.І. Олещенко

СудЧернігівський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення10.12.2019
Оприлюднено11.12.2019
Номер документу86238264
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —748/2804/19

Ухвала від 30.07.2020

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Олещенко В. І.

Ухвала від 23.04.2020

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Олещенко В. І.

Ухвала від 19.03.2020

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Олещенко В. І.

Ухвала від 21.02.2020

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Олещенко В. І.

Ухвала від 13.01.2020

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Олещенко В. І.

Ухвала від 02.01.2020

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Олещенко В. І.

Ухвала від 10.12.2019

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Олещенко В. І.

Ухвала від 29.10.2019

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Олещенко В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні