УХВАЛА
09 грудня 2019 року
м. Київ
справа № 640/2379/19
адміністративне провадження № К/9901/33923/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Яковенка М. М.,
суддів: Дашутіна І. В., Шишова О. О.,
перевіривши касаційну скаргу Міністерства юстиції України на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 18 вересня 2019 року у справі №640/2379/19 за позовом ОСОБА_1 , Недержавної некомерційної професійної організації Спілка нотаріусів та державних реєстраторів України до Міністерства юстиції України про скасування наказу № 4146/5 в частині,
ВСТАНОВИВ:
06 грудня 2019 року до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга Міністерства юстиції України.
Перевіряючи касаційну скаргу на відповідність вимогам процесуального закону, Суд дійшов висновку про залишення її без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 330 Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України) до касаційної скарги, зокрема, додається документ про сплату судового збору.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Зі скарги та доданих до неї матеріалів убачається, що позивач звернувся до суду в 2019 році позов утримує в собі одну вимогу немайнового характеру.
Пунктом 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду сплачується 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір в редакції, чинній на час звернення позивача до суду, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем, розмір судового збору складав 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік визначено, що станом на 01 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1921,00 грн.
Таким чином, ставка судового збору, що підлягає сплаті за звернення з цією касаційною скаргою, складає 3842,00 грн.(200%*1921,00).
Скаржником до матеріалів касаційної скарги додано оригінал платіжного доручення про сплату судового збору від 23 жовтня 2019 року № 1821 в розмірі 1536,40 грн.
Отже, скаржнику потрібно доплатити судовий збір у розмірі 2305,60 грн (3842,00-1536,40).
Скаржник до касаційної скарги документ про сплату судового збору не додав, проте додав клопотання про відстрочення сплати судового збору, в якому просить відстрочити сплату судового збору, посилаючись на те, що фінансування Міністерства юстиції України здійснюється з державного бюджету України, вчасна сплата судового збору залежить від оперативності здійснення платіжної операції саме Державною казначейською службою України.
За приписами ч. 1 ст. 133 КАС України Суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Частиною 2 цієї ж статті закріплено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Отже, наведеною нормою встановлено чіткий і вичерпний перелік умов, а також суб`єктних та предметних критеріїв, за наявності яких, з огляду на майновий стан сторони, Суд може, зокрема відстрочити сплату судового збору, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, або звільнити від сплати такого збору.
Наведення доводів, обґрунтування пов`язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні сплати судового збору у встановленому законодавством порядку, розмірі і в строки покладається на особу, яка подає касаційну скаргу.
Отже, за наведених обставин, у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору належить відмовити.
Також, разом із касаційною скаргою скаржником до Суду надано клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, в обґрунтування якого вказано те, що ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 05 листопада 2019 року касаційну скаргу Міністерства юстиції України залишено без руху в зв`язку з несплатою судового збору, а ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 19 листопада 2019 року касаційну скаргу Міністерства юстиції України повернуто скаржнику, в зв`язку з ненаданням документу про сплату судового збору у розмірі 3842,00 грн.
Згідно ч. 1 ст. 329 КАС України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, у разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до ч. 2 ст. 329 КАС України учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Згідно ч. 3 ст. 329 КАС України встановлено, що строк на подання касаційної скарги також може бути поновлений у разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених ч. 5 ст. 333 цього Кодексу.
Суд зауважує, що оскаржувану постанову Шостого апеляційного адміністративного суду ухвалено 18 вересня 2019 року та оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень 26 вересня 2019 року, відправлено скаржником касаційну скаргу до поштового відділення 03 грудня 2019 року, а касаційна скарга надійшла до суду касаційної інстанції 06 грудня 2019 року, тобто з пропуском на касаційне оскарження.
Проте, в клопотанні про поновлення строку на касаційне оскарження не заначено коли скаржником отримано постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 18 вересня 2019 року та коли ним було подано первинну касаційну скаргу до суду касаційної інстанції, яку вищезазначеною ухвалою від 05 листопада 2019 року було залишено без руху, а ухвалою від 19 листопада 2019 року повернуто скаржнику.
Таким чином, колегія суддів не визнає поважними наведені скаржником причини пропуску передбаченого законодавством строку для касаційного оскарження судового рішення.
У відповідності до ч. 2 ст. 332 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 169 цього Кодексу.
Частиною 3 цієї статті передбачено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до правил ст. 169, 332 КАС України касаційна скарга підлягає залишенню без руху з установленням скаржнику строку для подання документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі, а також заяви, клопотання в якому вказати підстави для поновлення строку касаційного оскарження з доказами на підтвердження вказаних обставин, а саме, надати докази на підтвердження отримання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 18 вересня 2019 року та направлення первинної касаційної скарги на адрусу суду касаційної інстанції (копію конверту з відмітками поштової установи тощо).
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів УК у Печер. р-ні/Печерс. р-н/22030102, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача 31219207026007, код банку отримувача (МФО) 899998, номер рахунку отримувача (стандарт IBAN) UA678999980000031219207026007, код класифікації доходів бюджету 22030102, найменування податку, збору, платежу судовий збір (Верховний Суд, 055), символ звітності банку 207, призначення платежу *;101;
Керуючись статтями 133, 169, 330, 332 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволені клопотання Міністерства юстиції України про відстрочення сплати судового збору.
Відмовити у задоволенні клопотання Міністерства юстиції України про поновлення строку на касаційне оскарження.
Касаційну скаргу Міністерства юстиції України на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 18 вересня 2019 року у справі №640/2379/19 залишити без руху.
Установити скаржнику десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали, а також у разі, якщо наведені скаржником підстави для поновлення строку касаційного оскарження будуть визнані судом неповажними, у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя доповідач М. М. Яковенко
Судді І. В. Дашутін
О. О. Шишов
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2019 |
Оприлюднено | 11.12.2019 |
Номер документу | 86239192 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Яковенко М.М.
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Сорочко Євген Олександрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Бєлова Людмила Василівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Бєлова Людмила Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні