У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
16 грудня 2019 року м. Чернігів справа № 927/1004/19
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Фесюри М.В., матеріали позовної заяви б/н від 04.12.19
про стягнення 1223331,83 грн
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з відповідача 1223331,83 грн на підставі Договору на закупівлю сільськогосподарської продукції (сировини) №10-ТП від 04.01.16, в тому числі, 1142998,75 грн. 00 коп. заборгованості за товар, 73 244 грн. 86 коп. пені, та 7088 грн. 21 коп. трьох відсотків річних.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.12.19 справа №927/1004/19 передана на розгляд судді Фесюрі М.В.
Позовна заява відповідає вимогам ст. 162 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, визначені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Відповідно до сформованого позивачем витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, на момент звернення позивача до суду з позовною заявою місцезнаходження відповідача: вул. Івана Мазепи, 10, Печерський район, м. Київ, 01010.
Згідно з ч. 1 ст. 27 ГПК України, позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Разом з тим, ст. 29 ГПК України визначено випадки, коли підсудність справи може бути визначена за вибором позивача.
Зокрема, згідно з ч. 5 ст. 29 ГПК України, позови у спорах, що виникають з договорів, в яких визначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконання цих договорів.
Системний аналіз ч. 5 ст. 29 ГПК України свідчить, що для застосування при виборі підсудності даної норми закону необхідним є встановлення місця виконання зобов`язань за договором.
За змістом п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 532 ЦК України місце виконання зобов`язання встановлюється у договорі. Якщо місце виконання зобов`язання не встановлено у договорі, виконання провадиться: за зобов`язанням про передання нерухомого майна - за місцезнаходженням цього майна; за зобов`язанням про передання товару (майна), що виникає на підставі договору перевезення, - за місцем здавання товару (майна) перевізникові; за зобов`язанням про передання товару (майна), що виникає на підставі інших правочинів, - за місцем виготовлення або зберігання товару (майна), якщо це місце було відоме кредиторові на момент виникнення зобов`язання;
Відповідно до п.1.2. умов Договору на закупівлю сільськогосподарської продукції (сировини) №10-ТП від 04.01.16, місцем передачі товару від Продавця Покупцеві для подальшого транспортування до місцезнаходження виробничих потужностей (виробництва) Покупця визначається місцезнаходження Продавця.
З наведеного слід дійти висновку, що виконання умов зазначеного договору щодо передачі товару відбувалося за місцезнаходженням Позивача: с. Анисів, Чернігівський район, Чернігівська область.
Таким чином, оскільки місцезнаходження Позивача, у с. Анисів, Чернігівський район, Чернігівська область, отже дана справа є підсудною Господарському суду Чернігівської області.
Крім того, відповідно до п.1.1. найменування товару за Договором від 04.01.16: молоко коров`яче, власного виробництва (ДСТУ 3662-97), що є особливістю зазначених договірних відносин, які можуть бути виконані тільки у місці його виробництва, тобто також за місцезнаходженням Продавця.
Керуючись ст. 29, 162, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд,
У Х В А Л И В :
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3.Підготовче засідання призначити на 08 січня 2020 року о 10:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: проспект Миру 20, м. Чернігів, 14000, зал судових засідань №301.
4.Відповідачу , відповідно до ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, не пізніше 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву разом з усіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, якщо такі докази не надані позивачем; одночасно надіслати (надати) позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, а докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
Попередити Відповідача , що у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5.Позивачу , відповідно до ст. 166 Господарського процесуального кодексу України, протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву надіслати (надати) до суду відповідь на відзив відповідача із доказами направлення відповідачу, у якому викласти свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотивів їх визнання або відхилення. Надати для огляду оригінали доданих до позовної заяви доказів.
6.Запропонувати Позивачу , у строк до 08.01.20 , у разі наявності, надати суду додаткові документи, що стосуються предмету заявлених позовних вимог; додаткові заяви, клопотання щодо суті спору.
7.Відповідачу , відповідно до ст. 167 Господарського процесуального кодексу України, протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив надати заперечення, в яких викласти свої пояснення, міркування, аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів і мотиви їх визнання або відхилення; одночасно надіслати (надати) позивачу копію заперечень та доданих до нього документів, а докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
8.Викликати у судове засідання уповноважених представників сторін.
При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі документи, що підтверджують повноваження представників, відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя М.В. Фесюра
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2019 |
Оприлюднено | 17.12.2019 |
Номер документу | 86337178 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Фесюра М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні