УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
16 грудня 2019 року справа № 580/3915/19
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Паламар П.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ГУ ДФС у Черкаській області про скасування запису про державну реєстрацію обтяжень,
ВСТАНОВИВ:
11.12.2019 до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , далі - позивач) з позовом до ГУ ДФС у Черкаській області, (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, далі - відповідач) в якому просить скасувати в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та обтяжень запис за реєстраційним номером 9460664 від 17.04.2015 року про реєстрацію обтяження у вигляді податкової застави активів ОСОБА_1 , що в два рази більше суми податкового боргу.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 160, 161 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, виходячи з наступного.
Частиною 2 статті 160 КАС України унормовано, що позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 9 КАС України, кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
За приписами ч. 1 ст. 43 КАС України, здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Позовна заява подана адвокатом Кірсою В.В. від імені ОСОБА_1 , однак до суду не надано належним чином завірених доказів адміністративно-процесуальної правоздатності позивача (копія паспорта та РНОКПП), оскільки засвідчена адвокатом копія паспорта та ідентифікаційного номеру, засвідчена з копій останніх про що свідчить відмітка ПАТ Дельта-банк .
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивачем в позовній заяві визначено відповідача ГУ ДФС у Черкаській області і відповідно заявлено вимоги щодо скасування в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та обтяжень запис за реєстраційним номером 9460664 від 17.04.2015 року про реєстрацію обтяження.
Однак, згідно матеріалів справи, а саме інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень від 16.10.2019, запис про державну реєстрацію №9460664 вчинено державним реєстратором Маньківського районного управління юстиції Черкаської області Щур Я.Ю на підставі її рішення.
Отже, позивачу необхідно здійснити обгрунтування та уточнення позивних вимог заявлених до ГУ ДФС у Черкаській області щодо того, яким чином ГУ ДФС у Черкаській області порушено права позивача при внесенні в державний реєстр речових прав на нерухоме майно запису вчиненого державним реєстратором з урахуванням положень п 9 ч. 5 ст. 160 КАС України.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Зазначена норма кореспондується з ч. 4 ст. 161 КАС України, якою передбачено обов`язок позивача додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В позовній заяві представник позивача посилається на відсутність податкового боргу згідно наданою інформацією ГУ ДФС у Черкаській області в листі від 03.12.2019 за № 2969/23-00-50-10-019, при цьому згідно даного листа контролюючий орган повідомив позивача щодо направлення заяви 26.11.2019 державному реєстратору про припинення податкового застави та прийнятого рішення, однак до суду не надано в обгрунтування позову даної заяви та рішення державного реєстратора № 49884691 від 27.11.2019 про відмову у державній реєстрації з урахуванням наявних у адвоката прав про отримання документів.
Таким чином, позивачу необхідно подати до суду всі докази, що містяться в обгрунтування позову для всіх учасників справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ГУ ДФС у Черкаській області про скасування запису про державну реєстрацію обтяжень - залишити без руху .
Надати позивачу строк тривалістю десять днів з моменту отримання копії даної ухвали, протягом якого останній має усунути недоліки позовної заяви.
У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя П.Г. Паламар
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2019 |
Оприлюднено | 18.12.2019 |
Номер документу | 86380512 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Парінов Андрій Борисович
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
П.Г. Паламар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні