Ухвала
від 19.12.2019 по справі 522/11568/18
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/11568/18

Провадження № 2-ві/522/74/19

УХВАЛА

19 грудня 2019 року м. Одеса

Суддя Приморського районного суду міста Одеси Бондар В.Я., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід судді по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недостовірною інформації, зобов`язання її спростувати та стягнення моральної шкоди,-

В С Т А Н ОВ И В:

У провадженні Приморського районного суду м. Одеси (головуючий суддя Абухін Р.Д.) знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недостовірною інформації, зобов`язання її спростувати та стягнення моральної шкоди.

18.12.2019 року ОСОБА_1 подано заяву про відвід судді Абухіна Р.Д.

В обґрунтування заяви зазначено, що 16.12.2019 року представник позивача з`явилися до суду для участі у судовому засідання, яке згідно інформації на сайті Судова влада призначено на 16.12.2019 року о 09 год. 50 хв., однак секретар судового засідання повідомила про те, що дата була помилково внесена, а судове засідання відбудиться 18.12.2019 року. Представник позивача ОСОБА_4 подала клопотання про відкладення розгляду справи, оскільки 18.12.2019 року вона зайнята у інших судових засіданнях. Новий представник у судовому засіданні просив відкласти розгляд справи, у зв`язку з тим, що не був знайомий з матеріалами справи. Суддя Абухін Р.Д. відмовив у задоволенні клопотання, чим виявив необ`єктивність та можливу упередженість.

Відповідно до ухвали від 18.12.2019 року, суд, який розглядає справу (головуючий суддя Абухін Р.Д.), прийшов до висновку про необґрунтованість заявленого відводу та передав заяву до канцелярії Приморського районного суду м. Одеси для визначення в порядку ч. 1 ст. 33 ЦПК України судді, який буде вирішувати питання про відвід судді Абухіна Р.Д.

Заява ОСОБА_1 про відвід судді Абухіна Р.Д. надійшла до судді Бондаря В.Я. 19.12.2019 року для вирішення питання про відвід судді.

Ознайомившись з заявою ОСОБА_1 про відвід судді Приморського районного суду м. Одеси Абухіна Р.Д., суд приходить до висновку про необґрунтованість заявленого відводу, з наступних підстав.

У відповідності до вимог ч.2,3 ст. 40 ЦПК України питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження по справі. У такому випадку вирішення питання про відвід судді здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається за допомогою автоматизованої системи документообігу суду (п. 15.4 Розділу ХІІ Перехідні положення ЦПК). Такому судді не може бути заявлений відвід.

Пунктами сьомим та восьмим статті 40 ЦПК визначено, що питання про відвід судді має бути розглянуто не пізніше двох днів з дня надходження заяви, без повідомлення учасників справи.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 36 ЦПК суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Обставини, визначені заявником у заяві про відвід судді Приморського районного суду міста Одеси Абухіна Р.Д. від 18.12.2019 року - незгода з процесуальними рішеннями судді по справі, що виразилося у не задоволенні клопотання про відкладення, не може бути розцінена як сумнів у неупередженості або об`єктивності судді .

Також, підставами відводу (самовідводу) законодавець визначив недопустимість повторної участі судді в розгляді справи ( ст. 37 ЦПК), та неможливість входження до складу суду осіб, яки є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя (п.3 ст. 46 ЦПК).

За умовами ч. 3 ч. 4 ст. 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим, а заявник зобов`язаний надати докази упередженості судді у випадку наявності обставин, що викликають сумніви в неупередженості або об`єктивності судді (ч. 5 ст. 36 ЦПК України).

Крім того, законодавець передбачив і запобігання зловживанням учасниками процесу права на заяву відводу. Пунктом четвертим статті 36 ЦПК встановлено, що незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не можу бути підставою для відводу . Якщо відвід заявляється повторно з підстав, розглянутих раніше, суд, який розглядає справу, залишає таку заяву без розгляду ( п.5 ст. 39 ЦПК).

Частина 1 статті 6 Конвенції містить вимоги щодо неупередженості суду. Так, Європейський суд з прав людини розрізняє чи в конкретній справі існує яке-небудь переконання або особиста зацікавленість даного судді та вимоги, чи суддя забезпечує достатню гарантію, щоб виключити підозру в цьому. Крім того, згідно принципу, який є стабільним, суд має бути неупередженим і безстороннім.

З огляду на це, навіть зовнішні прояви можуть мати певну важливість або, іншими словами, "правосуддя повинно не тільки чинитися, повинно бути також видно, що воно чиниться" (рішення у справі "Де Куббер проти Бельгії" ("De. Belgium"), від 26 жовтня 1984 року, п.26).

Важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти в громадськість у демократичному суспільстві (рішення у справі "Ветштайн проти Швейцарії" та рішення у справі "Кастілло Альгар проти Іспанії", від 28 жовтня 1998 року, п.45).

У справі "П`єрсак проти Бельгії" Європейський суд з прав людини висловив позицію, згідно з якою, незважаючи на той факт, що безсторонність зазвичай означає відсутність упередженості, або, навпаки, її наявність може бути перевірено різноманітними способами провів розмежування між суб`єктивним підходом, який відображає особисте переконання громадянина у конкретній справі, та об`єктивним підходом, який визначає, чи були достатні гарантії, щоб виключити будь-які сумніви з цього приводу. Таким чином, на основі вищезазначеного, слід зробити висновок, що при оцінці безсторонності суду слід розмежовувати суб`єктивний та об`єктивний аспект.

Щодо суб`єктивної складової даного поняття, то у справі "Хаушильд проти Данії" зазначається, що Європейському суду з прав людини не потрібні докази фактичної наявності упередженості судді для відсторонення його від справи. Суддя вважається безстороннім, якщо тільки не з`являються докази протилежного.

Враховуючи вищевикладене, а також практику Європейського суду з прав людини, який неодноразово зазначав, що презумпція особистої неупередженості судді діє до тих пір, поки не доведено інше, суд вважає, що зазначені в заяві обставини, не викликають сумнів в об`єктивності та неупередженості судді Абухіна Р.Д. при вирішенні цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недостовірною інформації, зобов`язання її спростувати та стягнення моральної шкоди.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст.35-40 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Приморського районного суду м. Одеси Абухіна Руслана Дмитровича по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недостовірною інформації, зобов`язання її спростувати та стягнення моральної шкоди.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.Я.Бондар

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення19.12.2019
Оприлюднено20.12.2019
Номер документу86441587
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —522/11568/18

Постанова від 21.10.2020

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 15.06.2020

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 14.05.2020

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 13.04.2020

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 16.03.2020

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Ухвала від 04.03.2020

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Рішення від 17.02.2020

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Рішення від 17.02.2020

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Ухвала від 23.12.2019

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Ухвала від 19.12.2019

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бондар В. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні