"19" грудня 2019 р. Справа № 363/3910/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2019 року м. Вишгород
Суддя Вишгородського районного суду Київської області Баличева М.Б., розглянувши заяву першого заступника керівника Києво - Святошинської місцевої прокуратури Чернедніченко С. про забезпечення позову по цивільній справі за позовом Заступника керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури, який діє в інтересах територіальної громади села Ясногородка Вишгородського району Київської області до Ясногородської сільської ради Вишгородського району Київської області, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення Ясногородської сільської ради та державного акту на право власності на земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вишгородського районного суду Київської області перебуває вищевказана цивільна справа.
17 грудня 2019 року на адресу Вишгородського районного суду Київської області надійшла заява керівника Києво - Святошинської місцевої прокуратури Чернедніченко С. про забезпечення позову, в якій останній просить вжити заходів забезпечення позову, шляхом накладення арешту на земельну ділянку з кадастровим номером 3221889001:21:092:0161, для ведення особистого селянського господарства, яка розташована по АДРЕСА_1 ; заборонити ОСОБА_1 та будь - яким іншим фізичним і юридичним особам проводити будівельні роботи на земельній ділянці з кадастровим номером 3221889001:21:092:0161, для ведення особистого селянського господарства, яка розташована по АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
Відповідно до ч.3 та ч.4 ст. 153 ЦПК України, суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, може викликати особу, яка подала заяву про забезпечення позову, для надання пояснень або додаткових доказів, що підтверджують необхідність забезпечення позову, або для з`ясування питань, пов`язаних із зустрічним забезпеченням. У виняткових випадках, коли наданих заявником пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, суд може призначити її розгляд у судовому засіданні з викликом сторін.
Ознайомившись з матеріалами заяви про забезпечення позову та матеріалами справи, суд не вбачає підстав для розгляду заяви про забезпечення позову з викликом осіб та проведенням судового засідання по даному питанню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 149 ЦПК України , суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ч. 1 п. 1, п. 2 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії.
Як зазначається Пленумом Верховного Суду України у Постанові № 9 від 22 грудня 2006 р. Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
З матеріалів справи вбачається, що у власності ОСОБА_1 перебуває земельна ділянка з кадастровим номером 3221889001:21:092:0161, для ведення особистого селянського господарства, яка розташована по АДРЕСА_1 , яка є предметом розгляду даної цивільної справи.
Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.
Суд оцінивши наявні у справі докази, дійшов висновку про необхідність задоволення заяви про забезпечення позову, оскільки є підстави вважати що невжиття заходів забезпечення позову може призвести до проведення реєстраційних дій щодо нерухомості третім особам та в разі задоволення позову - унеможливить виконання рішення суду.
Керуючись статтями 150-153 ЦПК України , суд
УХВАЛИВ:
Заяву про забезпечення позову - задовольнити.
Забезпечити позов, шляхом накладення арешту на земельну ділянку площею 0,3289 га з кадастровим номером 3221889001:21:092:0161, для ведення особистого селянського господарства, яка розташована по АДРЕСА_1 , яка належить ОСОБА_1 .
Заборонити ОСОБА_1 та будь - яким іншим фізичним і юридичним особам проводити будівельні роботи на земельній ділянці площею 0,3289 га з кадастровим номером 3221889001:21:092:0161, для ведення особистого селянського господарства, яка розташована по АДРЕСА_1 .
Копію ухвали направити для негайного виконання до Вишгородського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області та Вишгородської районної державної нотаріальної контори Київської області.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Вишгородський районний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя М.Б. Баличева
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2019 |
Оприлюднено | 20.12.2019 |
Номер документу | 86447596 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Баличева М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні