Справа № 2-167/2009 Провадження № 2-зз/450/10/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2019 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Мусієвський В.Є., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову, -
в с т а н о в и в:
17 вересня 2019 року до Пустомитівського районного суду Львівської області надійшла заява ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову, накладених ухвалою Пустомитівського районного суду Львівської області від 11 грудня 2007 року у справі № 2-167/2009.
Ухвалою від 20 вересня 2019 року вказану заява залишено без руху та надано заявнику строк для усунення недоліків, які мали бути усунутими протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
05 листопада 2019 року до суду повернувся конверт з відправленою заявнику ухвалою у зв`язку з закінченням встановленого строку зберігання.
13 листопада 2019 року судом повторно скеровано заявнику ухвалу від 20 вересня 2019 року.
Проте, 19 грудня 2019 року до суду повернувся конверт з відправленою заявнику ухвалою у зв`язку з закінченням встановленого строку зберігання.
Відповідно до правової позиції, яка міститься у рішенні Європейського суду з прав людини у справі Каракуця проти України , будь-яке порушення права доступу до суду відсутнє, якщо особа не виявила належної зацікавленості у розгляді його справи.
Відтак, суд приходить до висновку, що ухвала від 20 вересня 2019 року, якою матеріали заяви ОСОБА_1 залишені без руху, виконана не була, недоліки заяви не були усунуті.
Заявнику було роз`яснено, що у разі неусунення недоліків, заява буде вважатися неподаною та повернута.
За ч. 9 ст. 10 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Відповідно до ч.3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Згідно ч. 6 ст. 185 ЦПК України про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.
Відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
З врахуванням наведеного, а також того, що описані в ухвалі недоліки заявником не усунуті, відповідно до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України, заяву слід вважати неподаною та повернути заявнику.
Керуючись ч. 3 ст. 185 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и в:
Заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову - вважати неподаною та повернути позивачеві.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного суду.
Суддя Мусієвський В.Є.
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2019 |
Оприлюднено | 21.12.2019 |
Номер документу | 86482921 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Мусієвський В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні