ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20 грудня 2019 року Справа № 915/2429/19
м.Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Семенчук Н.О., розглянувши матеріали
за позовом: Фермерського господарства Сапфір-Агро , 75000, Херсонська область, Білозерський р-н, с.Музиківка, вул.Смішко, 9; 73021, м.Херсон, вул.Патона, 5, кв.31
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Діоніс Агро-Юг , юридична адреса: 57300, Миколаївська область, Снігурівський р-н, м.Снігурівка, вул.Черкаська, 31; поштова адреса: 73034, м.Херсон, а/с№58
про: стягнення 552 500,00 грн.
17.12.2019 Фермерське господарство Сапфір-Агро звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою №б/н від 12.12.2019 в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Діоніс Агро-Юг грошові кошти у розмірі 552 500,00 грн. та судовий збір.
В обґрунтування позовних вимог посилається на неналежне виконання відповідачем умов Договору поставки №05/11-2018 від 05.11.2018.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява №б/н від 12.12.2019 не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України за наступними підставами.
Відповідно до ч. 1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів ;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до п.п. 59, 60, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" належним доказом надіслання відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Згідно із пунктом 3.2.1.2 Порядку пересилання поштових відправлень, затвердженого наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" №211 від 12.05.2006 року при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв`язку звіряє вкладення з описом ф.107, а також перевіряє відповідність місця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля. Форма опису вкладення (ф.107) передбачає, що внесення виправлень до опису вкладення не допускається, про що зазначено безпосередньо на бланку опису вкладення.
Отже, належними доказами відправлення сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.
Як вбачається з доданої до позовної заяви поштової накладної №7350106127588 від 13.12.2019 та опису вкладення, позивачем було направлено відповідачу позовну заяву і додані до неї документи на адресу: 73034, м.Херсон, а/с№58.
Однак, у відповідності до ч. 2 ст.27 ГПК України, для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи
У відповідності із п. 10 ч. 2 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" місцезнаходження юридичної особи визначається на підставі відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою (ч. 1 ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань").
Як вбачається із зробленого судом запиту з сайту Міністерства юстиції України Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 20.12.2019, місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю Діоніс Агро-Юг , є 57300, Миколаївська область, Снігурівський р-н, м.Снігурівка, вул.Черкаська, 31.
Проте, доказів надсилання позивачем копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю Діоніс Агро-Юг матеріали позовної заяви не містять.
Таким чином, позивач не виконав вимоги вищевказаних норм, оскільки наданий опис вкладення та накладан не можуть бути належним доказом направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками за його місцезнаходженням.
Відповідно до ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимоги ст.164, 172 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Для усунення недоліків позовної заяви Фермерському господарству Сапфір-Агро необхідно надіслати відповідачу копію позовної заяви №б/н від 12.12.2019 з доданими документами за адресою: 57300, Миколаївська область, Снігурівський р-н, м.Снігурівка, вул.Черкаська, 31, подавши суду відповідні докази такого надіслання.
Керуючись статтями 164, 174, 232, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву №б/н від 12.12.2019 Фермерського господарства Сапфір-Агро - залишити без руху.
2. Фермерському господарству Сапфір-Агро усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки в строк який не перевищує 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3 . Роз`яснити Фермерському господарству Сапфір-Агро , що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
Додаток:
- Акт відділу документального забезпечення господарського суду Миколаївської
області від 17.12.2019 - на 1-му аркуші (для позивача).
Ухвала суду, у відповідності до ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О. Семенчук
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2019 |
Оприлюднено | 24.12.2019 |
Номер документу | 86502643 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Семенчук Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні