ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
23.12.2019Справа № 910/18183/19
Суддя Господарського суду міста Києва Котков О.В., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Поліетилен Пак (49038, м. Дніпро, площа Десантників, 1) до 1. Генеральної прокуратури України (01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/13), 2. Державної казначейської служби України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6) про відшкодування шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
19 грудня 2019 року до Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю Поліетилен Пак (позивач) надійшла позовна заява б/н від 16.12.2019 року до Генеральної прокуратури України (відповідач-1), Державної казначейської служби України (відповідач-2), в якій викладені позовні вимоги, щоб в судовому порядку:
- зобов`язати Державну казначейську службу України списати у безспірному порядку з відповідного казначейського рахунку Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Поліетилен Пак (код ЄДРПОУ 40554511) грошові кошти у сумі 782 614 грн. 78 коп. на відшкодування матеріальної шкоди, завданої внаслідок незаконних дій (бездіяльністі) Генеральної прокуратури України;
- зобов`язати Державну казначейську службу України списати у безспірному порядку з відповідного казначейського рахунку Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Поліетилен Пак (код ЄДРПОУ 40554511) грошові кошти у сумі 300 000 грн. на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок незаконних дій (бездіяльністі) Генеральної прокуратури України.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що внаслідок бездіяльності відповідача-1 позивачу завдано матеріальну шкоду та моральну шкоду, обов`язок по відшкодуванню якої покладається на державу, на підставі ст.ст. 1174, 1176 Цивільного кодексу України.
Положеннями ст. 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
З доданих до позовної заяви документів вбачається, що в якості доказу направлення Генеральній прокуратурі України та Державній казначейській службі України копії позовної заяви та доданих до неї документів позивачем додано копії описів вкладення від 16.12.2019 року, з яких вбачається, що на адресу відповідачів направлено лише додатки до позовної заяви, проте саму позовну заяву б/н від 16.12.2019 року позивачем не направлено .
Дана обставина є суттєвою, оскільки нормами ст. 165 Господарського процесуального кодексу України передбачено право відповідачів після одержання ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду відзив на позовну заяву, тоді як у даному випадку відповідач позбавляється можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву, з урахуванням усіх обставин, на які посилається позивач та поданих ним доказів.
Абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень у поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі .
Проте, до позовної заяви позивачем не додано документи, що підтверджують надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що є порушенням вищезазначених норм.
За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху . Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи викладене, керуючись ст. 172, ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву б/н від 16.12.2019 року Товариства з обмеженою відповідальністю Поліетилен Пак до 1. Генеральної прокуратури України, 2. Державної казначейської служби України про відшкодування шкоди - залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю Поліетилен Пак строк для усунення встановлених недоліків позовної заяви протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення даної ухвали.
3. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю Поліетилен Пак у встановлений судом строк через відділ діловодства суду надати:
- докази надіслання відповідачам копії позовної заяви б/н від 16.12.2019 року (фіскальний чек та опис вкладення у цінний лист в оригіналі).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата підписання: 23 грудня 2019 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В.Котков
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2019 |
Оприлюднено | 24.12.2019 |
Номер документу | 86529637 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні