Рішення
від 04.12.2019 по справі 761/4648/18
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/4648/18

Провадження № 2/761/1053/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2019 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Фролової І.В.,

при секретарі - Бордусенка Б.С.,

за участі:

позивача - ОСОБА_1 ,

представників відповідача

ТОВ Формула Подорожжі - Лукіянюк О.О., Лукіянюк В.С.,

Представника відповідача

ТОВ Акорд -Тур - Лотиша А.М.

третьої особи - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві у порядку загального позовного провадження в приміщенні суду цивільну справу за ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі , Товариства з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур , третя особа - ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів, -

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2019 року позивач звернулися до суду з позовом в якому просить стягнути з Товариством з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі на свою користь грошові кошти в розмірі 18 190, 00 грн., та понесені судові витрати при розгляді даного спору в розмірі 1 819, 00 грн.

Позовні вимоги мотивує тим, що 30 листопада 2017 року ОСОБА_1 уклав з Товариства з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі договір про надання туристичних послуг. За умовами договору туристична компанія зобов`язувалась придбати для позивача тур Побачення в Парижі . На момент укладання договору, дружина позивача перебувала на двадцятому тижні вагітності, тому вирішено було подорожувати не літаком, а автобусом. Головною умовою, якою позивач керувався при укладанні договору, було забезпечення вільного доступу до користування туалетом під час подорожі. Однак, у м. Львові, водій автобуса повідомив, що доступу до туалету в автобусі не має, його про необхідність надання доступу ніхто не попередив. У зв`язку з чим, позивач разом з дружиною, були змушені залишити автобус та повернутися до м.Києва, де одразу позивач звернувся з претензією до Товариства з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі . Дана претензія була залишена без задоволення. Послуги позивачем були оплачені в повному обсязі, однак відповідач свої обов`язки не виконав, повернути сплачені кошти відмовився, а тому, для захисту свого порушеного права позивач вимушений був звернутися до суду.

01 березня 2019 року позивачем була подана заява про уточнення позовних вимог, в якій він просив стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Формула подорожі на свою користь грошові кошти в розмірі 2 923, 80, 00 грн., стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур на свою користь грошові кошти в розмірі 15 266, 20 грн., та понесені судові витрати при розгляді даного спору.

30 вересня 2019 року позивачем подана заява про збільшення позовних вимог, в якій він просив стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Формула подорожі на свою користь основний борг в розмірі 2 923, 80 грн., інфляційні збитки в розмірі 346, 96 грн., 3% річних в розмірі 132, 14 грн., стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур на свою користь основний борг в розмірі 15 266, 20 грн., інфляційні збитки в розмірі 1 812, 07 грн., 3 % річних в розмірі 690, 11 грн., а також понесені судові витрати при розгляді даного спору.

Ухвалою від 10 квітня 2018 року у справі відкрито провадження.

На підставі розпорядження щодо повторного автоматичного розподілу справи № 01-08-1148 від 21 вересня 2018 року за підписом керівника апарату Шевченківського районного суду м. Києва Марчук М.В., протоколом автоматичного розподілу судової справи між суддями матеріали позову передані на розгляд судді Фролової І.В., у зв`язку із довготривалим лікарняним судді Малинникова О.Ф.

Ухвалою від 28 вересня 2018 року справу прийнято до провадження судді Фролової І.В. та призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 29 січня 2019 року до участі в справі було залучено співвідповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур .

28 лютого 2019 року до участі в справі було залучено третю особу - ОСОБА_2 .

Ухвалою суду від 04 грудня 2019 року закрито підготовче провадження по справі, справу призначено до слухання по суті.

07 листопада 2018 року до суду надійшов відзив на позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі , згідно якого останній заперечував проти позовних вимог у повному обсязі та просив суд відмовити у задоволенні позову, оскільки відповідач повністю виконав умови договору, а тому твердження позивача є неправдивими та не підтверджені належними доказами.

25 лютого 2019 рок та 19 березня 2019 року до суду надійшли відзиви на позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур , в якому останній заперечував проти вказаного позов в повному обсязі, оскільки Товариство з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур , як туроператор, замовлений туристичний продукт, був формований у повному обсязі, але при посадці на автобус туристи ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , відмовилися від туру та на власний розсуд не скористалися запропонованим туристичним продуктом.

07 жовтня 2019 року в судовому засіданні представником Товариства з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур - Лотишом А.М., надані заперечення на позовну заяву

Представник в судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити з підстав, що викладені у ньому.

Представники відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі у судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечували та просили відмовити у задоволенні позову.

Представник Товариства з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур у судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечував та просив відмовити у задоволенні позову.

Третя особа в судовому засіданні позов підтримала у повному обсязі та просила його задовольнити в повному обсязі.

Заслухавши пояснення позивача, заперечення представників відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі , представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур , думку третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів справи і це встановлено судом, 30 листопада 2017 року ОСОБА_1 та Товариство з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі уклали договір про надання туристичних послуг. За умовами вказаного договору туристична компанія зобов`язується придбати для туриста тур Побачення в Парижі і виступити посередником по наданню комплексу послуг з організації туристичної поїздки, включаючи бронювання, придбання проїзних квитків, бронювання місць на проживання, медичної страховки тощо.

02 січня 2013 року турагент Товариство з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі уклало з туроператором Товариством з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур агентський договір № 11311368. Відповідно до п.1.1. агентського договору туроператор доручає, а тур агент зобов`язується за винагороду надавати туроператорові послуги з реалізації третіми особами (туристами) туристичного продукту шляхом укладання х ними договорів на туристичне обслуговування, а також здійснювати фактичні дії, визначені цим договором, забезпечення надання туроператором тур продукту.

Згідно ч.1 ст. 901 ЦК України визначено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

В свою чергу 30 листопада 2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур отримало від турагента Товариства з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі заявку на бронювання туру Побачення в Парижі з датою виїзду з м. Львова 20 грудня 2019 рок для двох туристів - ОСОБА_1 та ОСОБА_3 .

Того ж дня, 30 листопада 2017 року Товариству з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур , було надіслано підтвердження-замовлення туристичного продукту за № 6816616688 на загальну суму 15 266, 20 грн. для туристів - ОСОБА_1 та ОСОБА_3 (а.с.194).

З боку туроператора Товариству з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур , замовлений туристичний продукт згідно підтвердження-замовлення № 68166166888 був сформований у мовному обсязі (а.с.195-196).

Однак 20 грудня 2017 року при посадці на автобус туристи - ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , відмовилися від туру, не скористалися запропонованими/наданими туроператором туристичним продуктом, у зв`язку з чим позивачем була надіслана претензія до Товариства з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі (а.с.9).

У позовній заяві позивач стверджує про те, що забезпечення доступу до користування туалетом у транспортному засобі (автобусі) було істотною умовою договору на туристичне обслуговування.

Але у договорі на туристичне обслуговування № 30/11 від 30 листопада 2017 року, укладеного туристичним агентом Товариством з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі і туристом ОСОБА_1 , немає такої істотної умови, відповідно до програми туру Побачення в Парижі з датою виїзду з м. Львова 20 грудня 2017 року, у розділі загальні правила, передбачено, що у санітарних цілях і враховуючи екологічний комфорт всієї групи навіть при наявності в салоні автобуса туалету - він використовуватись не буде (передбачені регулярні санітарні зупинки) .

У положеннях агентського договору № 11311368 від 02 січня 2013 року, укладеного туристичним агентом Товариством з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі і туристичним оператором Товариством з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур , також немає такої умови.

Крім того, відповідно до ст. 20 Закону України Про туризм , якою визначаються істотні умови договору на туристичне обслуговування, - користування туалетом у транспортному засобі під час здійснення туристичної подорожі не віднесено до можливих істотних умов договору на туристичне обслуговування.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 638 Цивільного кодексу України істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

У даному випадку не було досягнуто згоди про те, що користування туалетом у транспортному засобі під час туристичної подорожі є істотною умовою договору та/або входить до складу туристичного продукту.

Посилання позивача на те, що незважаючи не відсутність у договорі на туристичне обслуговування пункту про забезпечення користування туалетом, така умова є обов`язковою для Товариства з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур , посилаючись при цьому на лист турагента № 1 від 21 грудня 2017 року, повністю необгрунтоване, оскільки при укладенні договору на туристичне обслуговування туристичний агент Товариство з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі діяв згідно умов укладеного агентського договору № 11311368 від 02 січня 2013 року.

Отже, відповідно до вищенаведеного, умова про забезпечення туристам доступу до користування туалетом у транспортному засобі не була і не могла бути істотною умовою договору на туристичне обслуговування.

Посилання позивача у позовній заяві на ст. 611 ЦПК України , відповідно до якої у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору, в якості правової підстави для стягнення грошових коштів з Товариства з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур , є повністю безпідставним, оскільки у даному разі з боку туристичного оператора Товариством з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур не було порушень взятих зобов`язань з приводу формування / надання туристичного продукту Побачення у Парижі , склад якого детально визначався у підтвердженні замовлення № 68166166888 . Одностороння відмова туристів ОСОБА_1 та ОСОБА_3 від договору на туристичне обслуговування була не у зв`язку з порушенням зобов`язання туристичним оператором, а у зв`язку з прийняттям такого рішення (про відмову) з боку туристів у добровільному порядку та на власний розсуд (без будь-якого примусу чи незаконних дій з боку туроператора).

Посилання позивача на п. 2.4.2. договору на туристичне обслуговування, відповідно до якого турист має право на відшкодування матеріального збитку за невиконання або неналежне виконання туркомпанією умов даного договору відповідно до діючого законодавства при наявності документів, підтверджуючих факт і суму збитку, в якості правової підстави для стягнення грошових коштів з Товариством з обмеженою відповідальністю Аккорд- Тур , є безпідставним, оскільки за вказаним пунктом договору передбачена відповідальність саме туркомпанії, згідно преамбули договору на туристичне обслуговування від 30 листопада 2017 року, туркомпанією є не Товариством з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур , а Товариством з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі .

Належне виконання своїх обов`язків Товариством з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі підтверджується замовленням №68166166888 від 05 грудня 2017 року, згідно якого Товариство з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі забронював туристичний продукт для позивача і оплатив його, що підтверджує: рахунок на оплату №68166166888 від 30 листопада 2017 року на суму 15168,04 грн., платіжне доручення №2514 від 05.12.2017 року на суму 15266,20 грн.

Посилання позивача на ч. 8 ст. 20 Закон країни Про туризм , відповідно до якої туроператор (турагент) зобов`язаний не пізніш як через один день з дня, коли йому стало відомо про зміну обставин, якими сторони керувалися під час укладення договору на туристичне обслуговування, та не пізніш як за три дні до початку туристичної подорожі повідомити туристу про таку зміну обставин з метою надання йому можливості відмовитися від виконання договору без відшкодування шкоди туроператору (турагенту) або внести зміни до договору, змінивши ціну туристичного обслуговування), є безпідставним оскільки у даному разі не було зміни обставин, якими сторони керувалися під час укладення договору на туристичне обслуговування; всі обставини, якими сторони керувалися під час укладення договору на туристичне обслуговування чітко і детально зафіксовані у підтвердженні замовлення № 68166166888 та договорі на туристичне обслуговування від 30 листопада 2017року.

Відповідно до ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно із ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд вважає, що відповідачі прав позивача не порушили, виконали прийняті на себе зобов`язання у правовому полі та у відповідності з вимогами правил, встановлених законодавством України. За таких обставин, суд вважає, що вимоги позивача є такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 7, 12, 17, 18, 76, 141, 259, 263-265 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В:

В задоволені позовних вимог ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі , Товариства з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур , третя особа - ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів - відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до або через Шевченківський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного тексту судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Реквізити учасників справи:

ОСОБА_1 , адреса місця проживання АДРЕСА_1 , іпн. НОМЕР_2 ,

Товариство з обмеженою відповідальністю Формула Подорожі , адреса місцезнаходження - 04073, м. Київ. вул. Петропавлівська, 13/8, кв. 2, код ЄРДПОУ - 38090436,

Товариство з обмеженою відповідальністю Аккорд-Тур , адреса місцезнаходження - 79013, м.Львів, вул.Новий Світ, 15, оф.18, код ЄРДПОУ - 32800179,

ОСОБА_2 , адреса місця проживання АДРЕСА_1 .

Повний текст рішення складено 16 грудня 2019 року.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.12.2019
Оприлюднено25.12.2019
Номер документу86614273
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/4648/18

Рішення від 04.12.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Фролова І. В.

Рішення від 04.12.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Фролова І. В.

Ухвала від 11.11.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Шкоріна Олена Іванівна

Ухвала від 16.10.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Пономаренко Н. В.

Ухвала від 07.10.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Фролова І. В.

Ухвала від 07.10.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Фролова І. В.

Ухвала від 11.07.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Яремко Василь Васильович

Постанова від 30.05.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Савченко Сергій Іванович

Ухвала від 23.04.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Савченко Сергій Іванович

Ухвала від 08.04.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Савченко Сергій Іванович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні