ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov. ua
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2019 року Черкаси справа № 925/1306/19
Господарський суд Черкаської області у складі судді Кучеренко О.І., розглянувши заяву про ухвалення додаткового рішення у справі за позовом Відділу освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету
до Приватного підприємства Динамічний інвестиційний проект
про стягнення 96740,31 грн,
ВСТАНОВИВ:
Відділ освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету звернувся у Господарський суд Черкаської області з позовом до Приватного підприємства Динамічний інвестиційний проект про стягнення коштів в сумі 96740,31 грн, у тому числі: 63193,00 грн шкоди, завданої завищенням вартості проектних робіт за договором на виконання проектних робіт від 01.03.2016 №29-16, 11652,73 грн пені, 12638,60 грн штрафу, 6721,94 грн три відсотки річних, 2534,04 грн інфляційних та відшкодування судових витрат.
Рішенням господарського суду Черкаської області від 10.12.2019 у задоволенні позову відмовлено повністю.
18.12.2019 відповідач надіслав до суду заяву, у якій просить суд ухвалити додаткове рішення у справі та стягнути з позивача - Відділу освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету на користь відповідача 10000,00 грн витрат на професійну правничу допомогу.
Відповідно до положень частин 1-3 статті 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо:
1) стосовно якої-небудь позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення;
2) суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що потрібно виконати;
3) судом не вирішено питання про судові витрати.
Заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення.
Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
Частиною першою статті 123 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи, до яких відповідно до пункту 1 частини третьої зазначеної статті належать витрати на професійну правничу допомогу.
Разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи (частина першої статті 124 Господарського процесуального кодексу України).
За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами (частина друга статті 126 Господарського процесуального кодексу України). Поряд з цим, згідно з вимогами частини восьмої статті 129 цього кодексу розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Відповідно до статті 16, 58 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога). Представником у суді може бути адвокат.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність , адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро (організаційні форми адвокатської діяльності).
Частиною 5 статті 14 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність стороною договору про надання правової допомоги є адвокатське бюро.
В свою чергу пункт 4 частини 1 статті 1 вказаного закону визначає, що договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
У статті 126 Господарського процесуального кодексу України встановлено для цілей розподілу судових витрат: розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, у тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі. Наявність документального підтвердження витрат на правову допомогу та їх розрахунок є підставою для задоволення вимог про відшкодування таких витрат.
У відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат становить 10 000,00 грн. Докази щодо розміру судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи буде надано відповідачем в порядку та строки, визначені частиною 8 статті 129 Господарського процесуального кодексу України (а.с. 67). Також представником відповідача зроблено відповідну заяву в судовому засіданні 10.12.2019.
У п`ятиденний строк відповідач подав заяву, у якій просить стягнути з позивача 10 000,00 грн витрат за надану професійну правничу допомогу. Послуги з надання правничої допомоги підтверджені договором про надання юридичних послуг від 19.10.2018, додатком №1 до договору про надання юридичних послуг від 19.10.2018, актом здачі-приймання наданих послуг від 10.12.2019, платіжним дорученням від 16.12.2019 338 на суму 10 000,00 грн.
Відповідно до положень частини 4 статті 129 Господарського процесуального кодексу України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються:
1) у разі задоволення позову - на відповідача;
2) у разі відмови в позові - на позивача;
3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
За таких обставин суд вважає, що заява відповідача про розподіл судових витрат, а саме - витрат на професійну правничу допомогу адвоката підлягає до задоволення. Оскільки суд повністю відмовив у задоволенні позову позивача, з позивача на користь відповідача підлягає до стягнення 10000,00 грн витрат за надану професійну правничу допомогу.
Керуючись статтями 126, 129, 244 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Стягнути з Відділу освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету (вул.Шевченка, 70, м.Золотоноша, Черкаська область, 19702, ідентифікаційний код 21367348) на користь Приватного підприємства Динамічний інвестиційний проект (вул.Лазарєва, 6/1, м.Черкаси, 18001, ідентифікаційний код 39087361) 10 000,00 грн витрат на професійну правничу допомогу.
Додаткове рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано; у разі подання апеляційної скарги додаткове рішення набирає законної сили після прийняття судового рішення судом апеляційної інстанції. Додаткове рішення може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня його ухвалення до Північного апеляційного господарського суду.
Суддя О.І. Кучеренко
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2019 |
Оприлюднено | 02.01.2020 |
Номер документу | 86661214 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Кучеренко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні