Ухвала
від 28.12.2019 по справі 513/1345/19
САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 513/1345/19

Провадження № 2/513/697/19

Саратський районний суд Одеської області

У Х В А Л А

28 грудня 2019 року Суддя Саратського районного суду Одеської області Бучацька А.І. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , представником якої є ОСОБА_2 до Фермерського господарства "Агрохолдинг 2007" про стягнення орендної плати,

В С Т А Н О В И В:

представник позивачки ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просить: зобов`язати Фермерське господарство "Агрохолдінг 2007" видати ОСОБА_1 орендну плату за період з 2016-2019 роки включно у грошовій формі, враховуючи розрахунки у натуральній формі, який має відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими цінами на дату внесення орендної плати; звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору; розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження.

Позовні вимоги мотивує тим, що ОСОБА_1 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯА № 267421 належить земельна ділянка площею 4,50 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Кулевчанської сільської ради Саратського району Одеської області.

Земельна ділянка перебуває в користуванні ФГ "Агрохолдинг 2007" на підставі договору оренди землі від 14 вересня 2011 року.

З 2017 по 2019 роки включно плата за користування земельною ділянкою позивачці не сплачувалася.

Відповідно до п. 9 договору оренди землі, оренда плата вноситься орендарем у натуральній формі у розмірі 2 т зерна у т.ч. 1 т пшениці, 1 т фуражного зерна.

Рішенням Апеляційного суду Одеської області від 12.10.2017 року у цивільній справі № 513/1142/16-ц апеляційна скарга представника ОСОБА_1 задоволена частково.

В рішенні Апеляційного суду Одеської області зазначено: "Орендна плата справляється у грошовій формі. За згодою сторін розрахунки щодо орендної плати за землю можуть здійснюватися у натуральній формі. Розрахунок у натуральній формі має відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими ціанами на дату внесення даної плати".

Тому представник позивачки вважає, що розмір витребуваної орендної плати за період з 2017 по 2019 роки включно має відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів (зерно) за ринковими цінами на дату внесення орендної плати. Оскільки позивачці не відомі дата виплати та ринкова ціна зерна, то вона не може визначити ціну позову.

Зазначає, що позивачка неодноразово через представника ОСОБА_2 усно та письмово зверталася до відповідача щодо сплати орендної плати, але отримувала формальні відписки, що підтверджується копією відповіді.

Вивчивши позовну заяву суд встановив, що її належить залишити без руху з наступних підстав.

Пункт 4 частини 3 статті 175 ЦПК України визначає, що позовна заява повинна містити спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.

Частинами 1, 2 статті 16 ЦК України встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов`язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.

Однак, з резолютивної частини позовної заяви не можливо встановити зміст вимог позивачки та спосіб захисту її прав.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Пунктом 4 частини 1 ст.176 ЦПК України встановлено, що ціна позову визначається:у позовах про строкові платежі і видачі - сукупністю всіх платежів або видач, але не більше ніж за три роки.

Всупереч зазначеним вимогам у позовній заяві не зазначена ціна позову, яка повинна визначатися сукупністю всіх платежів або видач, але не більше ніж за три роки.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених в статтях 175 та 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Таким чином, позовну заяву належить залишити без руху, так як вона не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Роз`яснити позивачці та її представнику, що відповідно до положень ч.3 185 ЦПК України, якщо вони не усунуть недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачці.

Керуючись ст.ст. 175, 185, 258-261 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 , представником якої є ОСОБА_2 до Фермерського господарства "Агрохолдинг 2007" про стягнення орендної плати - залишити без руху.

Надати позивачці та її представнику десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви, починаючи з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею..

Суддя А. І. Бучацька

СудСаратський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення28.12.2019
Оприлюднено29.12.2019
Номер документу86709617
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —513/1345/19

Постанова від 04.04.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Громік Р. Д.

Ухвала від 15.10.2020

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Громік Р. Д.

Ухвала від 01.09.2020

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Громік Р. Д.

Рішення від 22.06.2020

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Рішення від 22.06.2020

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 14.05.2020

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 13.04.2020

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 28.12.2019

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні