Ухвала
від 08.01.2020 по справі 910/18579/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

08.01.2020Справа № 910/18579/19

За позовом: 1) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_2 ) та 2) ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , паспорт НОМЕР_3 , ідентифікаційний код: НОМЕР_4 )

До: Кооперативно дачного товариства Чорнобилець (04209, м. Київ, вул. Богатирська, 30-А; ідентифікаційний код: 24090964)

Про: визнання загальних зборів такими, що не відбулися та визнання рішень загальних зборів недійсними

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі позивач-1) та 2) ОСОБА_2 (далі позивач-2) звернулися до Господарського суду міста Києва з позовом до Кооперативно дачного товариства Чорнобилець (далі відповідач) про визнання загальних зборів такими, що не відбулися та визнання рішень загальних зборів недійсними

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем Закону України Про кооперацію під час проведення загальних зборів членів кооперативу, а саме прийняття рішення за відсутності кворуму для проведення загальних зборів та порушення вимог щодо заборони передання права голосу іншій особі.

У зв`язку з цим позивач просить визнати рішення загальних зборів такими, що не відбулися та визнання рішень загальних зборів, оформлених протоколом загальних зборів членів КДТ Чорнобилець від 17.10.2015, недійсними, а саме:

- скористатися передбаченим чинним законодавством та Статутом КДТ Чорнобилець правом на реорганізацію КДТ Чорнобилець шляхом виділу з нього кооперативу Чорнобилець-Оболонь . До кооперативу Чорнобилець-Оболонь частково переходять мінові права та обов`язки КДТ Чорнобилець (в частині розподільчого балансу). Після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторів (не менше 2-х місяців ) та задоволення чи відхилення цих вимог, комісії з реорганізації КДТ Чорнобилець провести інвентаризацію майна , коштів та скласти розподільчий баланс. Виділ вважається завершеним з дати державної реєстрації кооперативу Чорнобилець-Оболонь ;

- створити комісію з реорганізації КДТ Чорнобилець у складі членів товариства від урочища Оболонь - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ; від урочища Наталка - ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 ;

- доручити Правлінню КДТ Чорнобилець обрати з числа тих, хто найбільш тривалий час мешкає в КДТ Чорнобилець та мають повагу від громадян; 35 осіб від урочища Оболонь та 30 сіб - урочища Наталка . Ці уповноважені затвердять розподільчий баланс

Також позивач разом з позовною заявою подав клопотання про витребування доказів.

Розглянувши подану заяву та додані до неї матеріали, Суд зазначає наступне.

Суд звертає увагу позивачів на те, що фіскальний чек відділення поштового зв`язку є підтвердженням здійснення операції та надання послуг поштового зв`язку (відповідно до п. 61 Правил надання поштового зв`язку, затверджених Постановою № 270 від 05.03.2009 Кабінету Міністрів України).

Крім того Судом встановлено, що згідно інформації з офіційного сайту Публічного акціонерного товариства Укрпошта відправлення № 0420919877960 (яким було направлено копію позовної заяви з додатками на адресу відповідача) повернулося за зворотною адресою та отримано позивачем - 08.01.2020.

Таким чином позивачам необхідно ще раз направити копію позовної заяви з додатками на адресу відповідача, докази чого подати до суду .

Господарське судочинство здійснюється на засадах рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом (п. 2 ч. 3 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно частини 1 статті 7 Господарського процесуального кодексу України правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.

Пунктом 4 частини 2 статті 42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (частина 3 статті 74 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до частини 1 статті 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 20 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів.

В абзаці 2 частини 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що загальне провадження призначене для розгляду справ, які через складність та інші обставини недоцільно розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.

Пунктом 3 частини 4 статті 247 Господарського процесуального кодексу України внормовано, що у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій).

Згідно приписів статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Розглянувши матеріали позовної заяви, Суд дійшов висновку, що вказану справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження, оскільки справа є складною з огляду на наявні в ній матеріали.

На виконання наведених приписів Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити сторонам строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.

У клопотанні про витребування доказів позивач просить витребувати належним чином завірені копії наступних документів (оригінали для огляду судом та учасниками судового провадження):

- рішення загальних зборів членів КДТ Чорнобилець від 17.10.2015р.;

- реєстр присутніх на загальних зборах КДТ Чорнобилець 17.10.2015 p.;

- список осіб, які представляли інтереси членів КДТ по довіреностям на загальних зборах КДТ Чорнобилець 17.10.2015 p.;

- Статут КДТ Чорнобилець в редакції 2000 року;

- протокол зборів уповноважених КДТ Чорнобилець від 26.02.2016р.;

- розподільчий баланс від 26.02.2016р., укладений між КДТ Чорнобилець та Обслуговуючим кооперативом Чорнобилець-Оболонь .

- передавальний акт від 26.02.2016р., укладений між КДТ Чорнобилець та ОК Чорнобилець-Оболонь .

Частинами 2,4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України внормовано, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Згідно з частиною 1, 2 статті 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу ; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Клопотання про витребування доказів повинно бути подане у строк, визначений статтею 80 Господарського процесуального кодексу України. Так, позивач повинен подати таке клопотання разом з поданням позовної заяви.

В обґрунтування поданого клопотання позивачі зазначають, що після загальних зборів від 17.10.2015р. було проведено ще одні збори уповноважених КДТ Чорнобилець від 26.02.2016р., на яких фактично було вирішено долю належного КДТ Чорнобилець майна, але було проігноровано волю більшості членів КДТ Чорнобилець та допущено зміну формулювань протоколу загальних зборів від 17.10.2015р., що призвело до самовільного захоплення належного всім мешканцям урочища Оболонь майна засновниками Обслуговуючого кооперативу Чорнобилець - Оболонь .

Оскільки на звернення до КДТ Чорнобилець щодо надання належним чином завірених копій документів на підтвердження легальності створення ОК Чорнобилець - Оболонь та переліку питань, що були прийняті на загальних зборах від 17.10.2015 відповідач не реагує, є необхідність витребування таких документів судом.

Суд, розглянувши дане клопотання дійшов висновку про відмову у його задоволенні, оскільки позивачами не було подано доказів вжиття заходів, а саме звернення до КДТ Чорнобилець щодо надання належним чином завірених копій витребуваних документів.

Таким чином, у суду відсутня можливість пересвідчитися у тому, що позивачі дійсно звертались до відповідача з даним проханням, а отже позивачеві належить подати докази звернення до відповідача з вимогою про надання документів.

Крім того, суд зазначає, що до позовної заяви позивачами було додано засвідчені копії документів, з проханням про надання яких, за словами, останні звертались до відповідача, а саме: 1) рішення загальних зборів членів КДТ Чорнобилець від 17.10.2015р.; 2) реєстр присутніх на загальних зборах КДТ Чорнобилець 17.10.2015 p.; 3) список осіб, які представляли інтереси членів КДТ по довіреностям на загальних зборах КДТ Чорнобилець 17.10.2015 p.; 4) Статут КДТ Чорнобилець в редакції 2000 року; 5) протокол зборів уповноважених КДТ Чорнобилець від 26.02.2016р.; 6) розподільчий баланс від 26.02.2016р., укладений між КДТ Чорнобилець та Обслуговуючим кооперативом Чорнобилець-Оболонь ; 7) передавальний акт від 26.02.2016р., укладений між КДТ Чорнобилець та ОК Чорнобилець-Оболонь .

Отже, клопотання позивача щодо витребування оригіналів документів є необґрунтованим відповідно до статті 81 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись статтями 12, 20, 80, 81, 120, 121, 176, 177, 178, 181, 182, 234, 235, 247 Господарського процесуального кодексу України, Суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 910/18579/19

2. Розгляд справи № 910/18579/19 здійснювати у порядку загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання у справі № 910/18579/19 призначити на 28.01.20 о 12:50 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № . Повідомити, що явка сторін або їх уповноважених представників є обов`язковою, та про обов`язок сторін повідомляти суд про причини неявки .

4. У задоволенні клопотання позивача про витребування доказів відмовити.

5. Зобов`язати позивачів направити копію позовної заяви з додатками на адресу відповідача, докази чого подати до суду.

6. Звернути увагу учасників справи на те, що належними доказами направлення заяв відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 "Про затвердження Правил надання поштового зв`язку" є фіскальний чек, службовий чек (поштова накладна), та опис вкладення із зазначеним номером поштової накладної.

7. Встановити відповідачам строк подання відзиву на позов із урахуванням вимог стаття 165 Господарського процесуального кодексу України - 15 днів з дня вручення ухвали, але не пізніше закінчення строку підготовчого провадження (60 днів з моменту винесення ухвали), у випадку продовження процесуального строку судом.

8. Запропонувати позивачу у строк 15 днів з моменту отримання відзиву, але в будь-якому разі до закінчення підготовчого провадження (60 днів з моменту винесення ухвали), у випадку продовження процесуального строку судом надати суду відповідь на відзив.

9. Повідомити учасників судового процесу, що подання ними клопотань, заяв з процесуальних питань та заяв по суті справи можуть бути подані до суду у строк до закінчення підготовчого провадження.

10. Попередити відповідачів, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України).

11. Повідомити учасників справи про підготовче засідання.

12. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Дата підписання: 08.01.2020.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Г. П. Бондаренко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.01.2020
Оприлюднено09.01.2020
Номер документу86777159
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/18579/19

Постанова від 17.11.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кондратова І.Д.

Ухвала від 03.11.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кондратова І.Д.

Ухвала від 24.09.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кондратова І.Д.

Ухвала від 12.08.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кондратова І.Д.

Постанова від 03.06.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 20.05.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 06.05.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 04.03.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 22.02.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 11.01.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні