Ухвала
від 08.01.2020 по справі 918/724/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Рівненської області

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013


УХВАЛА

про відкладення розгляду справи

08 січня 2020 року м. Рівне Справа № 918/724/18

Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Марач В.В., розглянувши матеріали справи

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Нова-Пак" (35361, Рівненська область, Рівненський район, с. Дядьковичі, вул. Млинівська, 55, код ЄДРПОУ 32940344; адреса для листування:33024, м.Рівне, вул.Соборна, 44А)

до відповідача LTD "TSKHUMI" (Грузія, м.Тбілісі, Вазісубані, Ш-м/р М/р II, квартал 15 а, кв.2)

про стягнення 9 958,19 доларів США, що еквівалентно за офіційним курсом Національного банку України сумі 277 733,91 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Нова -Пак" (далі- Позивач) звернулось в Господарський суд Рівненської області з позовною заявою до LTD "TSKHUMI" (Грузія) (далі-Відповідач) про стягнення 9 958,19 доларів США, що еквівалентно за офіційним курсом Національного банку України сумі 277 733,91 грн.

Свої вимоги Позивач обгрунтовує наступним. Між Товариством з обмеженою відповідальністю "Нова -Пак", як Продавцем і LTD "TSKHUMI", як Покупцем, укладено Контракт №6 від 26 вересня 2016 року, за умовами якого Позивач продає за замовленням Відповідача, а Відповідач приймає та оплачує продукцію, в подальшому "Товар", згідно рахунків- інвойс, в яких зазначені найменування, кількість, ціна та умови поставок товару.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Нова-Пак" 16 травня 2018 року здійснило поставку для LTD "TSKHUMI" товару на суму 9 958,19 дол. США, що підтверджують документи на відвантаження Товару, а саме: рахунок-інвойс №4 від 16.05.2018 року, специфікація №4 від 16.05.2018 року, міжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) № 082745 від 18.05.2018 року, митна декларація №204010/2018/011798, які додані до позовної заяви

Згідно п.2.4. Контракту Покупець зобов`язується оплатити Товар протягом 60 календарних днів з моменту отримання товару, проте Відповідачем не було виконано умови даного Контракту та станом на 08 листопада 2018 року Товар Відповідачем не був оплачений.

Відповідно з пунктом 5.3 Контракту, усі суперечки та розбіжності, що можуть виникнути через укладений між сторонами контракт підлягають розгляду в Господарському суді Рівненської області. Спір розглядається за законодавством України.

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 13.11.18р. у справі № 918/724/18 позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Нова-Пак" прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження. Справу призначити до слухання в засіданні на "26" лютого 2019 р. на 10:00 год. в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: Україна, м. Рівне, вул. Набережна 26 А в залі судових засідань №13. Запропоновано сторонам судового процесу подати у строк до 01.02. 2019 року :

позивачу :

- будь-які додаткові докази в обгрунтування позовних вимог (у разі їх наявності); - протягом 10 днів з моменту отримання ухвали суду, надати до суду супровідним листом належним чином засвідчений переклад наступних документів: позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Нова-Пак" №262 від 08.11.2018 року (в одному примірнику); ухвалу господарського суду від 13.11.2018 року (в трьох примірниках) відповідачу:

до "01" лютого 2019 р. подати через канцелярію суду: відзив згідно ст.59 ГПК України, обгрунтування, відповідно до ст. 165 Господарського процесуального кодексу України відзив на позовну заяву і всі докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову (у разі їх наявності); одночасно надіслати позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи по суті в порядку спрощеного провадження.

Зупинено провадження у справі 918/724/18 до надходження відповіді від іншого суду або іншого компетентного органу Республіки Грузія про виконання судового доручення щодо вручення Відповідачу LTD "TSKHUMI" ухвали суду від 13.11.2018 року

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 26.02.19р., у зв`язку з відсутністю доказів належного повідомлення Відповідача про дату, час та місце розгляду справи, відкладено розгляд справи у спрощеному позовному провадженні на 27 серпня 2019 року. В разі нез`явлення сторін на зазначену дату і відсутністю доказів належного їх повідомлення про дату, час і місце розгляду справи, повторне засідання суду призначено на "24" грудня 2019 року.

У зв`язку із перебуванням судді Марач В.В. у відпустці з 16.12.19р. по 28.12.2019р. (наказ голови ГСРО № 688 від 03.12.2019 року), розгляд справи 24.12.2019 року не відбувся.

Крім того, з Протоколу судового засідання колегії по цивільних справах Тбіліського Міського Суду від 13.08.2019 року вбачається, що ухвала Господарського суду Рівненської області від 26.02.2019 року не вручена Відповідачу у зв`язку з його відсутністю за вказаною позивачем адресою.

За таких обставин розгляд справи підлягає призначенню на іншу дату, з повідомленням сторін.

Статтею 367 ГПК України передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Пунктом 2 ст.367 ГПК визначено, що судове доручення надсилається у порядку, встановленим цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов"язковість якого надана Верховною радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству Юстиції України, яке надсилає судове доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" від 19.10.2000 (далі по тексту Конвенція).

Відповідно до частини першої статті 1 Конвенції, ця Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Згідно з частиною першою статті 2 Конвенції кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3- 6.

Згідно зі статтею 5 Конвенції Центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом: a) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави.

З урахуванням положень пункту (b) частини першої цієї статті документ може завжди бути вручений шляхом безпосередньої доставки одержувачу, який приймає його добровільно.

Водночас статтею 10 Конвенції передбачено, що якщо запитувана Держава не заперечує, то ця Конвенція не обмежує: a) можливості надсилати судові документи безпосередньо поштою особам, які перебувають за кордоном, b) можливості для судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуючої Держави здійснювати вручення судових документів безпосередньо через судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуваної Держави, c) можливості для будь-якої заінтересованої в судовому процесі особи здійснювати вручення судових документів безпосередньо через судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуваної Держави.

Кожна Договірна Держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови: не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.

Суд зазначає, що судове рішення не може бути винесене, поки не буде встановлено, що документ був дійсно доставлений особисто відповідачеві та це було здійснено в належний строк, достатній для здійснення відповідачем захисту.

Згідно п. 2.5. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 року N 1092/5/54, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 02 липня 2008 року за N 573/15264 (із змінами), суд України направляє доручення через Головне Територіальне управління юстиції до Міністерства юстиції України, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.

За таких обставин, для належного повідомлення відповідача про розгляд справи, суд вважає за необхідне звернутися до Міністерства юстиції України із судовим дорученням про вручення Відповідачу - LTD "TSKHUMI" даної ухвали Господарського суду Рівненської області.

Згідно п.4 ч.1 ст.228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку, зокрема, звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Пунктом 8 частини 1 статті 229 ГПК України визначено, що провадження у справі зупиняється у випадку, передбаченому пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

Відтак провадження у справі № 914/724/18 підлягає зупиненню, до надходження відповіді на судове доручення від іншого суду або іншого компетентного органу Республіки Грузія.

Крім того судом при відкладенні розгляду справи враховано, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Пунктом 6 ст. 4 ГПК України встановлено, що жодна особа не може бути позбавлена права на участь у розгляді своєї справи у визначеному законом порядку.

Враховуючі наведені вище правові норми, суд дійшов висновку про необхідність відкладення розгляду справи з метою надання можливості сторонам скористатися процесуальними правами визначені ст. ст. 42, 46 ГПК України.

Керуючись статтями 202, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Розгляд справи у спрощеному позовному провадженні відкласти на "26" травня 2020 р. на 10:00 год.. В разі нез`явлення сторін на зазначену дату і відсутністю доказів належного їх повідомлення про дату, час і місце розгляду справи, повторне засідання суду призначити на "28" липня 2020 року на 10:00 год..

2. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Рівненської області за адресою: 33013, Україна, м. Рівне, вул. Набережна, 26А, в залі судових засідань (кабінет № 13).

3. Звернути увагу сторін, що подання доказів здійснюється в порядку передбаченому ст. 80 ГПК України.

4. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.

5. Зупинити провадження у справі 918/724/18 до надходження відповіді від іншого суду або іншого компетентного органу Республіки Грузія про виконання судового доручення щодо вручення Відповідачу LTD "TSKHUMI" ухвали суду від 13.11.2018 року.

6. Попередити сторін, що Держава Україна в п. 6 Закону України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" від 19.10.2000 заявила, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови: не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.

7. Звернутись із судовим дорученням до Міністерства Юстиції України про вручення даної Ухвали Відповідачу - LTD "TSKHUMI" (Грузія, м.Тбілісі, Вазісубані, Ш-м/р М/р II, квартал 15 а, кв.2)

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua .

Суддя Марач В.В.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення08.01.2020
Оприлюднено09.01.2020
Номер документу86777452
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/724/18

Судовий наказ від 10.08.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Рішення від 29.05.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 26.05.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 10.02.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 08.01.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 26.02.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 13.11.2018

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні