справа № 462/8108/19
УХВАЛА
10 січня 2020 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Палюх Н.М., вивчивши матеріали цивільної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Автоцентр Циклон до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю Гігант , Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Перша про відшкодування збитків, завданих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди
в с т а н о в и в:
Позивач ТзОВ Автоцентр Циклон звернувся до суду із позовом, у якому просить стягнути солідарно з відповідачів ОСОБА_1 , ТзОВ Гігант , ПАТ Страхова компанія Перша 35 995,71 грн. страхового відшкодування.
Відповідно до ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
1)найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, дана позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, а саме: позовна заява не містить зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини в позовній заяві, на їх підтвердження, зокрема щодо: визнання відповідача ОСОБА_1 винним у вчиненні ДТП та притягнення його до адміністративної відповідальності за порушення вимог ПДР України; звернення позивача до ПрАТ СК Перша із заявою щодо виплати страхового відшкодування та відмови страховика у виплаті такого; перебування ОСОБА_1 у трудових відносинах з ТзОВ Гігант на момент ДТП; завдання майнової шкоди позивачу внаслідок спільних дій відповідачів.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено вимоги про стягнення з відповідачів загальної суми в солідарному порядку.
Положення щодо солідарного зобов`язання врегульовані ЦК України .
Так, статтями 541-543 ЦК України визначено наступне.
Солідарний обов`язок або солідарна вимога виникають у випадках, встановлених договором або законом, зокрема у разі неподільності предмета зобов`язання.
У разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
Кредитор, який одержав виконання обов`язку не в повному обсязі від одного із солідарних боржників, має право вимагати недоодержане від решти солідарних боржників.
Солідарні боржники залишаються зобов`язаними доти, доки їхній обов`язок не буде виконаний у повному обсязі.
Солідарний боржник не має права висувати проти вимоги кредитора заперечення, що ґрунтуються на таких відносинах решти солідарних боржників з кредитором, у яких цей боржник не бере участі.
Виконання солідарного обов`язку у повному обсязі одним із боржників припиняє обов`язок решти солідарних боржників перед кредитором.
Натомість, позивачем позовні вимоги заявлені про стягнення з відповідачів загальної суми матеріальної шкоди в розмірі 35 995,71 грн., однак в солідарному порядку.
Таким чином, позивачу необхідно конкретизувати позовні вимоги до кожного з відповідачів та вказати підстави для стягнення окремої суми відшкодування з відповідачів солідарно.
У відповідності до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк, який не може перевищувати п`ятиднів з дня вручення даної ухвали, для усунення недоліків такої.
Одночасно роз`яснює, якщо позивач у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 175 Цивільного процесуального кодексу України , позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у встановлений строк, заява вважається неподаною та повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 175 , 185 , 259-261 ЦПК України ,
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Автоцентр Циклон до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю Гігант , Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Перша про відшкодування завданих збитків, внаслідок дорожньо-транспортної пригоди залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків зазначених в мотивувальній частині цієї ухвали п"ять днів з дня отримання даної ухвали.
Строк усунення недоліків обчислювати з дня отримання позивачем ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків до вказаного терміну позовна заява вважатиметься не поданою та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2020 |
Оприлюднено | 12.01.2020 |
Номер документу | 86845461 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Залізничний районний суд м.Львова
Палюх Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні