ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 січня 2020 рокум. Ужгород№ 260/122/20
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Плеханова З.Б., розглянувши матеріали позовної заяви Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області до Доробратівського дошкільного навчального закладу загального розвитку Доробратівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області про застосування заходів реагування, -
В С Т А Н О В И В:
Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Доробратівського дошкільного навчального закладу загального розвитку Доробратівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області , яким просить:
1. Прийняти позовну до свого провадження.
2. Задоволити адміністративний позов та зобов`язати відділ освіти Іршавської РДА застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи шляхом опечатування входу та відключення від джерел енергоживлення дошкільного навчального закладу, розташованого за адресою: 90113, Закарпатська область, Іршавський район, с.Доробратово, вул.Миру, № 16/а, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
3. Стягнути розмір судових витрат з відповідача на нашу користь.
Відповідно до статті 171 ч.1 ч.3 КАС України , суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161,172 цього Кодексу.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити такий без руху з огляду на наступне.
Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В додатках до позовної заяви позивач зазначає квитанцію про сплату судового збору, однак така в матеріалах позовної заяви відсутня. Вказане стверджується також Актом складеним працівниками Закарпатського окружного адміністративного суду від 09.01.2020 року, відповідно до якого при розкриванні поштового відправлення , яке надійшло від Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області не виявилося вказаних у додатку документів, а саме: квитанції про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI.
Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
У відповідності до статті 4 частини 1 Закону України № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відпвідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік станом на 01 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 2102,00 гривні.
У вдповідності статті 4 частини 2 Закону № 3674-VI ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема: за подання до адміністративного суду адміністративного позову, а саме: 2) немайнового характеру, який подано: а) суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, б) фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, враховуючи наведене, позивачеві слід сплати судовий збір за вимогу немайнового характеру у сумі 2102.00 грн.
Для сплати судового збору за звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлені наступні реквізити: отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - 34314206084005; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *; 101; _____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до пунктів 2,5 ст. частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві має бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З тексту позовної заяви вбачається, що відповідачами у позовній заяві вказано Доробратівський дошкільний навчальний заклад загального розвитку Доробратівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області. В свою чергу, позовні вимоги у прохальній частині позовної заяви сформульовані до відділу освіти Іршавської РДА.
Так, позовні вимоги до Доробратівського дошкільного навчального закладу загального розвитку Доробратівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області позивачем не сформульовані, попри заявлення його відповідачем у даній справі.
Також щодо відділу освіти Іршавської РДА не зазначено відомості , що вимагаються згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України
За таких обставин, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви та уточнити прохальну частину заявленого позову, привівши зміст позовних вимог у відповідність до обставин, якими такі вимоги обґрунтовує, визначитись із належними відповідачами вказавши інформацію що вимагаються згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України та конкретизувати свої позовні вимоги.
Наведені обставини свідчать про невідповідність позовної заяви вимогам ст.ст. 160,161 КАС України.
Відповідно до статті 169 частини 1 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду:
- оригінал доказу сплати судового збору згідно ставок, передбачених Законом України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову не майнового характеру у розмірі 2102.00 грн.;
- зазначити у позовній заяві інформацію відносно особи , яку позивач зобовязує вчинити дію, а саме :юридичну особу в особі Іршавської РДА або відділ освіти, що вимагається п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України .
На підставі наведеного та керуючись статтями 160, 169, 243, 248 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
1.Позов Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області до Доробратівського дошкільного навчального закладу загального розвитку Доробратівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області про застосування заходів реагування - залишити без руху.
2.Надати позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3.Попередити позивача , що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя З.Б.Плеханова
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2020 |
Оприлюднено | 13.01.2020 |
Номер документу | 86848829 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Плеханова З.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні