ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
23 січня 2020 рокум. Ужгород№ 260/122/20
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Плеханова З.Б., розглянувши матеріали позовної заяви Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області до Доробратівського дошкільного навчального закладу загального розвитку Доробратівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області про застосування заходів реагування, -
В С Т А Н О В И В:
Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Доробратівського дошкільного навчального закладу загального розвитку Доробратівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області , яким просить:
1.Прийняти позовну до свого провадження.
2.Задоволити адміністративний позов та зобов`язати Доробратівський дошкільний навчальний заклад (ясла - садок) загального розвитку Доробратівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області (Доробратівський ДНЗ) застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи шляхом опечатування входу та відключення від джерел енергоживлення дошкільного навчального закладу, розташованого за адресою: 90113, Закарпатська область, Іршавський район, с.Доробратово, вул.Миру, № 16/а, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
З. Стягнути розмір судових витрат, з відповідача на нашу користь.
Ухвалою суду від 11 січня 2020 року вказану позовну заяву було залишено без руху та надано строк для їх усунення шляхом надання суду оригінал доказу сплати судового збору згідно ставок, передбачених Законом України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову не майнового характеру у розмірі 2102.00 грн., зазначити у позовній заяві інформацію відносно особи , яку позивач зобовязує вчинити дію, а саме:юридичну особу в особі Іршавської РДА або відділ освіти, що вимагається п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України .
22 січня 2020 року на виконання ухвали суду від 11 січня 2020 року про залишення даного адміністративного позову без руху , від представника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області надійшла заява на усунення недоліків.
Разом з тим, було заявлено клопотання про відстрочення судового збору до винесення рішення по даній справі , у зв`язку з відсутністю кошторисних призначень, передбачених для даного виду видатків. На підтвердження зазначеного надано копію кошторису Управління ДСНС України у Закарпатській області на 2020 рік, графа Інші поточні видатки , код - 2800.
Дослідивши вказану заяву, суд дійшов наступних висновків.
Частиною 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Питання про відстрочення, розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати регулюється Законом України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон України №3674-VI).
Приписами ч.1 ст.8 Закону України №3674-VI встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: - розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; - або позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена;- або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Згідно з ч.2 ст.8 Закону України №3674-VI суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Як вбачається з копій документів, доданих до вищезазначеної заяви, а саме кошторису Управління ДСНС України у Закарпатській області на 2020 рік, графа Інші поточні видатки , код - 2800, в управлінні на даний час відсутні кошторисні призначенння, передбачених для даного виду видатків. Крім того, предметом позову є встановлення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей.
Враховуючи майновий стан позивача та предмет позову, суд дійшов висновку про наявність підстав для відстрочення судового збору до винесення рішення по даній справі.
Відтак, недоліки позовної заяви позивачем було усунуто належним чином.
Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 160, 161 КАС України. Відсутні підстави, визначені статтями 169-170 КАС України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Відповідно до ч.3 ст.12 КАС України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні
На підставі наведеного дана справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАСУ , подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Суд роз`яснює, що за правилами ст. 162 КАСУ ( оформлюються та надсилаються суду та учасникам справи) та у строк , встановлений судом:
- відзив ( у відзиві відповідач викладає заперечення проти позову.)
- відповідь на відзив, де позивач викладає свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх визнання та відхилення
- заперечення, де відповідач викладає свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументі і мотиви їх визнання або відхилення.
Згідно ст. 79 КАСУ учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
- Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
- Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом із поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
У відповідності до ст. 9 частини 4 КАСУ суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі, щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Згідно ст.73 ч.2 КАСУ предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відтак, для встановлення всіх обставин у справі необхідно вивчити Статут Доробратівського дошкільного навчального закладу загального розвитку Доробратівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області .
Відповідно до статті 95 КАСУ , оригінали письмових доказів до набрання судовим рішенням законної сили повертаються судом за клопотанням осіб, які їх подали, якщо це можливо без шкоди для розгляду справи. У справі залишається засвідчена суддею копія письмового доказу.
Окрім того, суд роз`яснює, що відповідно до ст.80 ч.7 КАСУ , особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом (ст.80 ч.8 КАСУ).
У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду (ст.80 ч. 9 КАСУ).
Крім того, вивчивши матеріали адміністративного позову , суд дійшов до висновку про залучення до участі в справі Доробратівську сільську раду Іршавського району Закарпатської області (90113, Закарпатська область, Іршавський район, село Доробратово, вул. Миру, будинок 12, код 04349515) , оскільки відповідно до Витягу з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником Доробратівського дошкільного навчального закладу загального розвитку є Доробратівська сільська рада Іршавського району Закарпатської області.
Згідно ст. 49 ч.2 КАС України , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
На підставі наведеного, суд вважає, що з метою правильного вирішення даної справи та недопущення порушень прав, інтересів та обовязків Добратівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області на які може вплинути рішення по справі, суд приходить до висновку про залучення Добратівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області до участі у справі в якості третьої особи.
Відповідно до частин 1 ст.173 КАС України встановлено, що підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.
Згідно ст.179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
На підставі наведеного та керуючись ст.12, 173, 179, 243, 248 КАС України, суд-
УХВАЛИВ:
1.Прийняти до розгляду та відкрити загальне позовне провадження у адміністративній справі за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області до Доробратівського дошкільного навчального закладу загального розвитку Доробратівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області про застосування заходів реагування.
2.Призначити підготовче засідання на 13 лютого 2020 року на 13:30 годину за адресою: м. Ужгород, пл. Богдана Хмельницького, 21.( перший поверх, зал судових засідань №2).
3.Клопотання Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області про відстрочення судового збору за подання даного адміністративного позову до вирішення справи по суті - зодовольнити.
4.Залучити в якості третьої особи без самостійних вимог:
- Доробратівську сільську раду Іршавського району Закарпатської області (90113, Закарпатська область, Іршавський район, село Доробратово, вул. Миру, будинок 12, код 04349515) ,
5.Зобовязати Доробратівський дошкільний навчальний заклад загального розвитку Доробратівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області надати суду в пятиденний строк з дня отримання даної ухвали:
- Статут Доробратівського дошкільного навчального закладу загального розвитку Доробратівської сільської ради Іршавського району Закарпатської області.
6.Надіслати Добратівській сільській раді Іршавського району Закарпатської області копію позовної заяви з додатками
7.Зобовязати Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області надати суду в пятиденний строк з дня отримання даної ухвали:
- докази направлення відповідачу адміністративного позову в новій редакції.
8.Надати відповідачу строк для подання відзиву на позов і всі докази, якими можуть бути підтверджені заперечення проти позову та надіслати копію відзиву та доданих до нього документів позивачу - протягом 15 днів з дня отримання ухвали.
9.Надати позивачу строк для подання відповіді на відзив - не пізніше як за 7 днів до судового засідання.
10. Надати відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив - не пізніше ніж за 3 дні до судового засідання.
11. Третя особа, має право надати суду пояснення з додатками щодо позову не пізніше ніж за пять днів до судового засідання з одночасним надсилання їх копій учасникам справи.
12. Ухвалу направити учасникам справи. З інформацією по справі учасники можуть ознайомитися за веб-адресою: http://adm.zk.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади.
Справу буде розглянуто суддею Плеханова З.Б. одноособово.
Згідно вимог ст. 44 КАСУ учасники справи зобов`язані:
1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
6. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяЗ.Б.Плеханова
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2020 |
Оприлюднено | 27.01.2020 |
Номер документу | 87102922 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Плеханова З.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні