ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
13 січня 2020 року Справа № 912/47/20
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Тимошевська В.В., розглянувши матеріали
за позовом: "Пересувне шляхо-будівельне управління" Дочірнє підприємство Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕВІС", 25014, Кіровоградська обл., м.Кропивницький, вул.Сергія Сенчева, буд. 2-А
про стягнення 342 566,65 грн
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява від "Пересувне шляхо-будівельне управління" Дочірнє підприємство Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕВІС", яка містить вимоги до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техніка і технології" про стягнення 243 455,93 грн заборгованості з орендної плати, 52 950,72 грн пені та 46 160,00 грн неустойки за користування об`єктами оренди за час прострочення, а всього на загальну суму 342 566,65 грн заборгованості, з покладенням на відповідача судових витрат.
Розглянувши зазначену позовну заяву, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
Відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В силу вимог частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Таким чином, позивачем дотримано вищенаведені вимоги процесуального закону, однак лист з описом вкладення фактично прикладено до позовної заяви в копії.
За вимогами пункту 8 частини 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу Укаїни позовна заява повинна містити, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до частин 1-5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Як вбачається з матеріалів, поданих на розгляд суду, позивачем в порушення вимог п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, у позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви. Дані відомості також не зазначено в доданих позивачем до позову документах.
Враховуючи вищезазначене, позивачем не додержано процесуальну вимогу до позовної заяви, передбаченої п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", в редакції на дату подання позовної заяви, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено на рівні 1 921,00 грн.
За подання до господарського суду встановлено наступний розмір та порядок сплати судового збору: за позовними заявами майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за позовними заявами немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частин 1-2 статті 9 Закону України "Про судовий збір", судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України; суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Таким чином, за подання однієї вимоги майнового характеру позивач повинен був сплатити 1,5 відсотка від ціни позову, ціна позову становить 342 566,65 грн, отже 1,5 відсотка - 5 138,50 грн, що є сумою судового збору.
Однак, позивачем вказані вимоги були виконані не в повному обсязі, а саме замість 5 138,50 грн було фактично сплачено 4 792,30 грн з прикладенням платіжного доручення банку на вказану суму. Отже, позивачеві необхідно доплатити 346,20 грн судового збору.
Враховуючи вищевикладене, позивачем недотримано вимог п. 8 ч. 3 ст. 162 та п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на вищенаведене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху, з наданням позивачу строку на усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву "Пересувне шляхо-будівельне управління" Дочірнє підприємство Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕВІС" про стягнення 342 566,65 грн заборгованості залишити без руху.
2. "Пересувне шляхо-будівельне управління" Дочірнє підприємство Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕВІС" усунути встановлені при поданні позовної заяви, недоліки в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:
- надати суду докази доплати судового збору у встановленому порядку в розмірі (докази доплати судового збору в розмірі 346,20 грн);
- письмово зазначити інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- надати суду оригінали опису вкладення та документу, що підтверджує факт надання поштових послуг (фіскальний чек, розрахункова квитанція тощо).
3. Роз`яснити позивачу, що у відповідності до ч. ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймає до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили в порядку норм ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.
5. Копії ухвали надіслати "Пересувне шляхо-будівельне управління" Дочірнє підприємство Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕВІС" на адерсу: 25014, Кіровоградська обл., м.Кропивницький, вул.Сергія Сенчева, буд. 2-А та Товариству з обмеженою відповідальністю "Техніка і технології" на адресу: 25009, Кіровоградська обл., м.Кропивницький, вул. Соборна, буд.22, кв.103.
Ухвалу підписано 13.01.2020.
Суддя В.В.Тимошевська
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2020 |
Оприлюднено | 14.01.2020 |
Номер документу | 86853481 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Тимошевська В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні